Jarná detoxikácia organizmu

Často intuitívne cítime,že by sme sa mali po zime prečistiť, ale málokedy tušíme, akú ohromnú silu práve jarnej detoxikácie má. Prečistíme Ak naše telo, začne nielen lepšie fungovať,ale budeme sa cítiť zdravšie,vitálnejšie, zlepší sa nám spánok aj nálada.


Ľudstvo od počiatku svojej existencie žilo s prírodou v harmónii. Strava našich predkov bola oveľa jednoduchšia, bola ale čerstvá a maximálne využitá. V súčasnej dobe však veľa ľudí pretrhli svoje väzby s prírodou a ocitli sa v akomsi "skleníkovom prostredia". Trpí nedostatkom telesného pohybu a nie sú tiež schopní odpovedať na potreby svojho tela v súvislosti s ročnými zmenami. Napriek tomu však náš organizmus reaguje vegetatívnym nervovým systémom na striedanie ročného cyklu a na jar je citlivejší.

Všetky naše orgány pracujú na tom, aby z tela vylúčili splodiny látkovej premeny. Keď je telo prekročila jedy, dá nám to najavo únavou, poruchami trávenia, nadúvaním, zápchou, dermatitída, nespavosťou, bolesťami hlavy atď Teda nič príjemného. Preto je potreba občas - a jar sa k tomu priamo ponúka - prečistiť telo, aby zase mohlo plniť svoju prirodzenú funkciu.

Kde sa vzali toxíny?

*
Príliš veľa proteínov. Naša strava obsahuje príliš veľký podiel živočíšnych bielkovín. Pri ich trávenie vzniká kyselina močová, ktorú naše telo odbúrava len ťažko. Je k tomu totiž potreba enzým ureáza, ktorý majú v dostatočnom množstve mäsožravé šelmy, nie ale ľudia. Prijíma Ak organizmus príliš veľa proteínov, vytvára sa na bunkových stenách povlak z aminokyselín. Tie potom bráni látkovej výmene, človek sa cíti unavený a pomalý. Živočíšny tuk je dobré rozpúšťadlo. Tučné mäso preto obsahuje niektoré škodliviny z životného prostredia.
*
Príliš málo balastných látok. Veľký podiel bielej múky v našom jedálničku, malé množstvo zeleniny a celozrnných potravín má za následok nedostatok vlákniny; tým sa spomaľuje peristaltickom pohyb čreva. V jeho záhyboch sa potom hromadí odpadový materiál celé roky až desaťročia.
*
Nevhodná príprava stravy. Dlhodobým zahrievaním tuku na príliš vysokú teplotu vznikajú rakovinotvorné látky. Rovnaké je to pri grilovaní - ak šťava odkvapkáva priamo na žeravé uhlie, odparenej škodliviny sa usadzujú na pripravovanom mäse.
*
Priemyselne spracované potraviny. Mnohé z látok, ktoré slúžia na konzervovanie, zafarbený a ochutenie jedla, sa v prírode nevyskytujú a nášmu organizmu sú úplne neznáme. Nemá preto proti nim vypracovaná "systémové opatrenia" a nedokáže sa ich účinne zbaviť.
*
Jedy z životného prostredia. Otravujú nás formaldehydy z nábytku, apretúry z nového oblečenia či najrôznejšie domáce chemikálie (prostriedky proti plesni, ochranné prostriedky na drevené podlahy a obloženie) a tiež neustále rastúce množstvo áut.
*
Jedy, ktoré si "dopriavame" dobrovoľne. Decht, ktorý sa usadzuje v kuřákových pľúcach. Acetaldehyd, toxické látky, ktoré vznikajú v našom tele rozkladom väčšieho množstva alkoholu.

Čo robia naše filtre?

Na upratovaní nášho tela pracujú dňom i nocou tieto orgány:

*
Pečeň - najdôležitejšie detoxikačný orgán. Ich prečistenie pomôže čerstvá zelenina a ovocie s horkastou chuťou (roketa, kaleráb, zelená petržlenová vňať, grapefruit); bylinky (Púpava lekárska, potočnica lekárska, mahónie cesmínolistá, kurkuma, ostropeřec mariánsky).
*
Hrubé črevo - odvádza z tela zvyšky potravy, späť prepúšťa minerály a vodu a je osídlené užitočnými baktériami. Správne fungovanie mu zabezpečí potraviny s vysokým obsahom vlákniny alebo bylinky upravujúce peristaltiku (ľanové semienko, struky alebo listy senná). Prospešnú mikroflóru podporí jogurty.
*
Obličky - filtrujú krv a metabolické odpadmi odvádzajú močom. Zodpovedajú za rovnováhu tekutín v tele. Keď je porušená, pomôžu potraviny s odvodňovacími účinkami (petržlen, špargľa, uhorky, melón) a diuretické bylinky (žihľava dvojdomá, potočnica lekárska, lopúch väčší).
*
Pľúca-prinášajú kyslík bunkám a odvádzajú kysličník uhličitý. Prospeje im bylinky napomáhajúce vykašliavanie (materina dúška, eukalyptus, sladké drievko, Divozel veľkokvetý, mäta pieporná), alebo naopak tlmiace kašeľ (Divozel veľkokvetý, sladké drievko, proskurník lekársky).
*
Koža - hovorí sa o nej ako o tretej obličke, pretože potem vylúči až 25% všetkých telesných odpadov. Skvele ju prečistíme v saune, parných kúpeľoch, kúpeľmi s bylinnými prísadami a aromaterapeutickým olejmi. Účinok kúpeľov zvýšime potopudným bylinkovým čajom, ktorý rozprúdi krv v povrchu kože a vyvolá potenie (rebríček, mäta pieporná, bez čierny, zázvor, materina dúška).
*
Lymfatický systém - pretože nemá žiadnu "pumpu", musia spoliehať na vonkajšie vplyvy, ako sú masáže, cvičenie alebo bylinky, ktoré lymfu poháňa (echinacea purpurea, vodilka kanadská, ďatelina lúčna).

Môžeme sa zbaviť škodlivín?

Počítajte s reakciami organizmu. Očistné kúry niekedy sprevádza aj rôzne reakcie ako vyrážky, únava, redšia stolica (1-2 dni), tmavý zapáchajúce moč, dočasná plynatosť. Tieto javy sú prirodzené a symbolizujú úspešnosť liečby. Všeobecne platí, že čím je viac človek zanesený škodlivinami, tým väčšia reakcia organizmu môže nastať. Aby jarná očistná kúra bola účinná mala by trvať minimálne šesť nedieľ. Ideálne sú dva mesiace, kedy sa organizmus sám zbaví nahromadených škodlivých látok.

Očistná kúra sa môže skladať z:

*
extraktov z bylín (tinktúry)
*
gemmoterapeutik (výťažky z púčikov)
*
sušených extraktov z bylín v kapsuliach
*
výťažkov z bylín v červenom víne
*
zeleninových a rastlinných štiav
*
bylinných čajov
*
očistných kúpeľov

Tiež u detí by sme mali podporiť činnosť pečene, žlčníka a celkovú látkovú výmenu. K tomu nám dobre poslúži:

*
sirupy (púpavový, žihľavový) - vmiešame do vlažného čaju, do vody alebo "riad lyžičku"
*
šťavy z mrkvy, červenej repy, rakytníka, brezy, trnky - 2x denne 20 minút pred jedlom (v prípade potreby je narieďte vodou)
*
bylinkové čaje zo sedmokrásky, čiernych ríbezlí (list), brezy, žihľavy, prasličky - podávame 3x denne 20 minút pred jedlom
*
čerstvá strava - šaláty z rukoly, poľnej, púpavových listov, reďkoviek, redkvičky so zálievkou z olivového oleja as pár kvapkami citrónu.

Pre koho nie sú vhodné jarnej očistnej kúry

*
tehotné a dojčiace ženy
*
osoby s práve prebiehajúcim akútnym ochorením
*
onkologických pacientov

Opatrní by mali byť tiež:

*
ľudia užívajúci lieky
*
kardiaci
*
osoby s ochorením obličiek
*
starší ľudia

Neznamená to, že by sa očistných kúr mali vyvarovať úplne, určite by ich však mal pripraviť fytoterapeut.

Doprajte si očistné kúpele

Bylinné kúpele patria medzi dôležité súčasti liečebných procesov. Na jarnej očiste je ideálny pridať do kúpeľa morskú soľ, riasy, bylinné odvary z brezy či žihľavy. Teplota vody: 30-37 ° C. Doba trvania kúpeľa: 15-20 minút

Aromaterapia nám ponúka rastlinné silice z jalovca, rozmarínu (oboje nie je vhodné pre hypertonikov), citrónu a grapefruitu (10 kvapiek rozmiešajte v 1 dl mlieka a nalejte do napustenej vane). Po kúpeli sa len ľahko osušte, zabaľte do deky a si ľahnete ešte na 20 minút k odpočinku. Ak vlastníte iba sprchovací kút, aplikujte aspoň kúpele nôh.
Existuje široké spektrum detoxikačných programov

Všetky sa zhodujú na jednom: treba predovšetkým uľaviť přetíženému tráviacemu systému. Nie je nutné hladovať, len sa pokiaľ možno zdržať ťažko stráviteľných tučných a "syntetických" potravín, alkoholu, kávy a ďalších dráždidel.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: