Hliva ustricová - veľmi chutná a liečivá huba

Hliva ustricová sa teší veľkému záujmu gurmánov. Hlivu možno zakúpiť v predajniach celoročne, môžete si ju však vypestovať aj doma. Hliva obsahuje látky v takom množstve a pomere, ktorý nášmu organizmu maximálne vyhovuje.


Predstavenie hlivy ustricovej

Hlivu ustricovú nájdete vo voľnej prírode rastúci na drevinách (buk, dub, orech, jiva). Hliva čerpá a získava zo stromov veľa látok, ktoré sú pre jej život potrebné. Hlivu možno však pestovať aj doma, v skleníku atď Hlivu možno pestovať na PE vreciach sa slamou, kedy potrebujete rezanú pšeničnú slamu, polyetylénové vrece, sadivo huby. Ak sa rozhodnete pestovať hlivu doma, je potrebné zachovať stálu teplotu okolo 18 ° C. Hliva ustricová patrí medzi huby hlívovité, kedy je pomenovaná podľa farby klobúka. Chuť huby je mierne sladkastá s intenzívnou vôňou. Biely povlak pripomínajúci pleseň je neškodný, jedná sa totiž o povrchové mycélium.

Hliva ustricová má svoje miesto v kuchyni, ako čerstvá huba

Zoženiete ju aj sušenú, drvenú, alebo v tabletkách, pre liečebné využitie. Ak chcete mať hlivu stále po ruke, môžete ju do zásoby zakonzervovať alebo sušiť.

Ak si chcete pochutnať a ešte urobiť niečo pre svoje zdravie, zaraďte hlivu do Vášho jedálnička.

Pestovanie hlivy ustricovej v domácich podmienkach

Sparte rezanú pšeničnú slamu vo veľkej nádobe, ktorú uzavriete a nechajte lúhovať po dobu 12 hodín. Pripravte si PE vrece, do ktorého striedavo vkladajte sparenú slamu a rozdrobená sadivo. Vrece celý naplňte, zaviažte, odstrihnite spodné rohy, aby mohla odtiecť prebytočná voda. Vrece zaveste. Zhruba po 15 dňoch urobte na vreci 4 x 4 cm otvory, kedy sa z týchto prierezov približne po 14 dňoch začnú objavovať plodnice. Vyrástlo hlivu neodřezávejte, ale celú výkruty. Takto môžete hlivu žať z jedného vreca a sadeníc až 3x.

Uchovanie hlivy ustricovej

Sušenie hlivy ustricovej

Huby neumývajte a neloupejte, len je starostlivo očistite nožom. Narežte je na tenké plátky, najlepšie pozdĺžne s klobúčikom i nôh dohromady. Plátky uložte na liesky v jednej vrstve, aby vzduch mohol voľne prúdiť. Huby môžete předsušit na slnku v miernom prievane. Ak vlastníte sušičku ovocia, môžete ju využiť aj pre usušenia húb. Akonáhle sú huby správne vysušené, spoznáte, keď hrkajú a jednotlivé plátky sa lámu. Plátky, ktoré pri sušení zplesnivěly, vyhoďte. Usušené huby uložte do sklenených fliaš s hermetickým uzatváraním.

Hliva ustricová v soľnom roztoku

Huby pečivo očistite nožom, nakrájajte na plátky a nechajte mierne zavädnúť. Pripravte si nálev na huby: zvár 0,5 l vody s 500 g soli. Vymyté poháre naplňte hubami, zalejte pripraveným nálevom, tak, aby bol 1 cm nad vrstvou húb. Poháre uzavrite, nesterilizujte. Uložte ich do temna (pivnica, komora, skôr). Pred samotnou úpravou húb je prepláchnite vodou, pokrm už nie je potreba soliť. Takto pripravené huby sú ideálne pre omáčky a polievky.

Hliva ustricová vo vlastnej šťave

Huby starostlivo očistite nožom, nakrájajte na plátky a prepláchnite v sitku vodou. Odkvapkané huby prudko opečieme v hrnci, kým nepustí šťavu. Duste približne 20 minút, občas ich premiešajte, aby sa nepripálila, pridajte trochu soli. Nechajte mierne vychladnúť a naplňte hubami prefúknutej poháre. Nechajte minimálne 1 cm voľný priestor medzi hubami a viečkom. Poháre hermeticky uzavrite a sterilujte zhruba 50 minút pri 95 ° C. Sterilizáciu po dvoch dňoch zopakujte. Poháre potom uskladnite v tme (pivnica, komora, skôr).

Hliva ustricová predvarená

Huby starostlivo očistite nožom, nakrájajte na plátky a prepláchnite v sitku vodou. Dajte variť vodu so soľou. Ak dosiahne voda bodu varu, pridajte do nej huby a povarte po dobu 5 minút. Postupne tvoriace sa penu zbierajte lyžicou preč z hrnca. Povarené huby vložte do sitka a opäť prepláchnite studenou vodou. Schladené huby vložte do mikroténových vrecka a zamrazte. Huby takto vydržia po dobu jedného roka.

Hliva ustricová mrazená

Huby starostlivo očistite nožom, nakrájajte na plátky a prepláchnite v sitku vodou. Prefúknutej a odkvapkané huby vložte do hrnca s rozpáleným tukom, premiešajte, osoľte, pridajte mleté korenie a drvená rasca. Duste po dobu 15 minút. Následne nechajte vychladnúť a naplňte zmesou Mikroténové vrecká. Huby dajte zmraziť. Huby takto vydržia po dobu jedného roka.

Výživové látky hlivy ustricovej

Hliva ustricová obsahuje vitamíny radu B, minerály, proteíny, aminokyseliny, mastné kyseliny, stopové prvky (železo, sodík, zinok, selén, chróm a i.). Hliva ďalej obsahuje vitamíny D, C, K. Okrem týchto cenných látok obsahuje hliva tiež vlákninu, vďaka ktorej sa z tela uvoľňujú usadené škodliviny.

Liečivé účinky hlivy ustricovej

* Čistenie čriev
* Liečenie kĺbových ochorení
* Odstraňuje bradavice
* Pomáha pri liečení rakoviny, infarktu, mozgových príhod, chemoterapii
* Potláča tvorbu hemoroidov
* Zníženie hladiny cholesterolu
* Zníženie hladiny cukru, obnova funkčnosti buniek pankreasu
* Úprava krvného tlaku
* Urýchlenie prirodzené regeneráciu buniek
* Zlepšenie metabolizmu
* Zmiernenie únavy
* Spomalenie procesu starnutia
* Zvýšenie imunity
* Zvýšenie regeneračné schopnosti buniek
* Zvyšuje fyzickú kondíciu

Ak chcete pocítiť liečivé účinky hlivy, je potrebné ju zaradiť do jedálnička každý deň. K tomu Vám pomôžu kapsuly s hlivy, ktoré zoženiete v lekárňach. Hlivu totiž ťažko budete jesť každý deň, určite by sa Vám po čase zajedla. Výrobok z hlivy ustricovej vo forme kapsúl je založený na čistom prírodnom produkte a je zároveň dostupný mamičkám s malými deťmi i starým ľuďom. Pri konkrétnych problémoch, ale aj v prípade preventívneho užívania hlivy, je optimálne ju užívať po dobu najmenej troch mesiacov, pri dávkovaní dvoch kapsúl denne.

Recepty z hlivy ustricovej

Hlívové jemné placky


500 g hlivy, 800 g zemiakov, 60 g masla, 3 vajcia, 300 g polohrubej múky, soľ, korenie, drvená rasca. Poduste nakrájanú hlivu po dobu 15 minút spolu s drveným kmínom. Zemiaky uvarte v šupke, potom zbavte šupiek, nastrúhajte a dajte do misy. Pridajte maslo, soľ, korenie, vajcia a premiešajte. Vmiešajte múku a vypracujte cesto, kým sa nebude lepiť. Hotové zemiakové cesto vyvalí na 1 cm širokú placku a vykrajujte štvorce 5 x 5 cm. Predpripravené hlivu dajte na zemiakové štvorčeky, prehnite je, uzavrite pevne a obaľte v klasickom trojobale (hladká múka, rozšľahané vajíčko so soľou, strúhanka) a osmažte po oboch stranách. Podávajte so zeleninovým šalátom.

Osviežujúci hlívový šalát

250 g hlivy, veľká cibuľa, olej, soľ, cukor, mleté čierne korenie, citrónová šťava, biely jogurt. Klobúčiky hlivy poduste na troške oleja, trochu podlejte vodou. Nechajte vychladnúť, pokrájajte je, pridajte na drobno nakrájanú cibuľu, zalejte nálevom (voda, soľ, cukor, korenie, citrónová šťava, jogurt) a premiešajte. Šalát nechajte odležať v chladničke. Podávajte s pečivom.

Hlívová nátierka na chlebíčky

250 g hlivy, 3 lyžice masla, 2 tavené syry, 2 žervé syry, veľká cibuľa, sterilizovaná uhorka, korenie, soľ, plnotučná horčica, mlieko. Nakrájanú hlivu poduste na masle po dobu 20 minút, nechajte vychladiť a pomelie. Syry zmiešajte s mliekom, pridajte na jemnú nakrájanú cibuľu, najemno nakrájanú uhorkou, osoľte, okoreňte, ochuťte horčicou. Nakoniec vmiešajte podusené, vychladnuté huby.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: