Hliva ustricová - účinky pre zdravie

Hliva ustricová, huba, ktorá sa u nás vo veľkom pestovala už pred dvadsiatimi rokmi. Po roku 1989 však dovoz zo zahraničia toto pestovanie dosť obmedzil, niekde úplne zastavil. Čo je škoda, pretože je multifunkčným prírodným liečivom.


Hliva ustricová nie je až tak nezvyčajný pojem, avšak stále nevyvoláva toto meno pekné ohlasy. Treba však spomenúť, že aj tu, tak ako u mnohých iných, platí tvrdenie, že čo nie je (aj podľa názvu alebo vzhľadu) dobré, je zdravé. Hliva ustricová je huba z triedy stopkovýtrusných a čeľade hlívovitých. Než prejdeme k zdraviu prospešným účinkom tejto jedinečnej huby, povieme si niečo o hube samotnej.

Hliva ustricová - opis

Huba hliva rastie v akýchsi zväzkoch, trsoch alebo radoch alebo vrstvách nad sebou. Trsy hliva môžu dosahovať hmotnosti aj niekoľkých kilogramov. Klobúk hlivy vzhľadovo ako tvarom, tak farbou silne pripomína ustrice. Odtiaľ pramení toto pomenovanie. Tieto klobúky sú najprv sklenuté, neskôr však až i 25 cm široké, vejárovité, pružné, na povrchu hladké as ostrým krajom. Sfarbením, ako už bolo povedané, pripomína veľké ustrice, a najbežnejšie je hliva známa ako svetlo hnedá, až béžovej farby. Ak sa na povrchu klobúka objaví biely poprašok, nie je potrebné sa znepokojovať. Ide o výtrusy z klobúka hlivy, ktorá rastie práve nad touto hlivu. Výtrusy sú úplne neškodné. Dužina je biela, šťavnatá a veľmi pružná. Na chuť je hliva sladkastá, s typickou hubovú vôňou.

Pestovanie hlivy ustricovej

Hliva je veľmi nenáročná huba. Vo voľnej prírode sa vyskytuje najmä od konca leta do zimy, niekedy aj na jar. Rastie na živých a dokonca aj odumretých kmeňoch stromov, najviac na bucích, břízách, olších, vrbách a topoľ. Dá sa však pestovať aj priemyselne av domácich podmienkach.

Hliva ustricová - pôvod a súčasní pestovatelia

A to vďaka objavu nemeckého mykologa R. Falcka, ktorý v roku 1917 uskutočnil prvé pokusy pestovania hlivy v laboratórnych podmienkach. Výsledky uverejnil a v 60. rokoch vo výskumoch s hlivu pokračovali ázijské krajiny, najviac samozrejme Čína, ďalej Thajsko a Filipíny. To sa premietlo aj do dnešnej doby, pretože v súčasnosti sú tieto štáty spoločne s USA, Pakistanom a Nigériou najväčšími svetovými producentmi hlivy ustricovej.

Hliva ustricová v SR

U nás sa s pestovaním hlivy začalo niekedy okolo roku 1965 a to vo Výskumnom ústave liehovarov a konzervárne LIKO v Bratislave. Pod vedením RNDr. Gintervé, CSc. Ďalšie výskumy s pestovaním prebiehali v Prahe av novom Jičíne. Postupne aj na ďalších miestach. Ale to boli len prvotné pokusy. Naozajstné pestovanie vo veľkom meradle nastalo v roku 1982. Trvalo však len 7 rokov, keď po novembri 1989 prišiel dovoz, a československé pěstírny začali stagnovať. Preto je najskôr u nás v dnešnej dobe menej známu hubou. Podľa svetového merítka je však treťou najznámejšou a najpestovanejšou špongiou, hneď po šampiňónoch a hube šiitake.

Konzumácia - Hliva ustricová

Ku konzumácii si hliva používa ako klasické huby, tzn. do omáčok, polievok, zvyčajne sa tiež sušia, nakladá. Znamenitá je vraj v údené stave. V Rusku je hliva obľúbená fermentovaná ako kapusta.

Hliva ustricová pre naše zdravie

Ale aby sme nezabudli jej skvelé, zdraviu prospešné účinky, ktorých je nespočetné množstvo. Hliva ustricová je priamo prírodným účinným aj preventívnym liekom na obrovské množstvo chorôb.

KRV A VŠETKO KOLEM

Pravidelnému konečného spotrebiteľa hlivy sa napríklad vyhýbajú choroby srdca, ciev a krvného obehu. Tým pádom je tiež vhodným spracovatelia krevného tlaku. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu aj pred obyčajným nachladnutím a častými populačnými chorobami. Zďaleka však nekončíte.

Pre diabetikov, alergikov, astmatikov

Hlivu na tanieri by mali často mať diabetici, ktorým zmierňuje ich ochorenia tým, že znižuje hladinu cukru v krvi. Skvele si poradí s alergiami a astmatikom postupne napomáha v liečení ich chronické choroby. Bolo preukázané, že pravidelnou konzumáciou hlivy ustricovej sa viditeľne zmenšili dýchacie ťažkosti u početnej väčšiny. Zmierňuje zápalové procesy a obmedzuje ich opakovaný výskyt.

KOŽA, ekzém, kĺbov

Hliva si skvele poradí aj s ochorením kože. Zmierňuje akné, svrbenie pokožky a môže byť sprievodným liečivom pri ekzéme. Lieky na ekzém totiž často hlivu ustricovú obsahujú. Avšak medzi problémami kože patrí aj nevzhľadné bradavice, ktorých sa napomáha zbaviť. Výrazne prispieva k ľahšiemu priebehu reumy a kĺbových ochorení vôbec.

Regenerácia a obnova

Hliva je tiež výborným regeneračným prostriedkom pre obnovovanie vnútorných orgánov. Z tohto dôvodu sa odporúča ľuďom s ochorenia pečene a obličiek. Táto liečivá huba však regeneruje aj samotné bunky ľudského organizmu. Preto je vhodná pre spomalenie starnutia a skvelým pomocníkom v boji s rakovinou. Skvele si poradí s chorobami čriev, obmedzuje zápchu, ale aj akútnej hnačky a trávenie sa tak dostáva do normálu.

NIELEN PRE Chorí

Hliva však nie je len pre osoby s ochorením. Nielen že má úžasné preventívne schopnosti pred takmer akýmkoľvek ochorením, je aj vhodná pre pracujúcich, pretože uvoľňuje stres a odbúrava záťaž. Tiež zmierňuje únavu a poradí si so prísnych svaly a kĺby, ktorým ich problém pomôže zmierniť. Ďalším skvelým účinkom hlivy je detoxikácia organizmu od škodlivých a jedovatých látok, ktorým napomáha pre odchod z tela. Je teda jasné, že je hliva skutočne prírodným liečivom snáď na všetko. Pozrime sa teraz na jej zloženie pod pomyselný mikroskop.

Obsah vitamínov, minerálov a ďalších látok

V prvom rade je táto huba bohatým zdrojom mnohých vitamínov. Mimo vitamíny skupiny B, sú to vitamíny C. D a K. Z minerálnych látok sú to potom železo, draslík, fosfor, zinok, sodík, bór, jód a selén. Ďalej sú to lovastatín, niekedy nazývaný mevinolin a je to látka znižujúca množstvo lipidov v krvi. Hliva je tiež obsahovo bohatá na proteíny, rôzne enzýmy, steroly (chemické látky zo skupiny steroidov), aminokyseliny a mastné kyseliny. Tiež široké zastúpenie cukrov, ako sú aldity, monosacharidy alebo polysacharidy. Z posledne menovaných sú to najmä chitín a chitosan, ktorý majú za účinok znižovania hladiny cholesterolu v krvi a hladiny kyseliny močovej, čím obmedzujú ochorenie štítnej žľazy. Svojim bohatým obsahom je prírodným antibiotikom a antitrombotickú látkou.

BETA 1,3 D-GLUKAN

Avšak tým najdôležitejším prvkom je obsah beta 1,3 d-glukánu, látky priaznivo ovplyvňujúce hladinu cholesterolu v krvi. Krvi je tiež prospešná pre svoju schopnosť tvoriť červené krvinky. Má veľmi vysoké protizápalové účinky, bojuje ako proti vírusovým, tak bakteriálnym ochorením, ďalej plesňovým chorobám. Pokožke pomáha pri akútnych problémoch, ako je popálenie ai tých trvalejších, ako je ekzém. Dobré výsledky tiež ukázala pri hemoroidoch, ktoré pomáha liečiť.

VEDĽAJŠIE ÚČINKY-Hliva ustricová

Nežiaduce účinky sa u hlivy ustricovej takmer nevyskytujú. Zatiaľ boli pozorované len črevné ťažkosti u niektorých precitlivených osôb a mierne laxatívne účinky. Avšak jednalo sa o zanedbateľné množstvo, a ak konkrétne osoba túto špongiu neokusí, nedá sa hodnotiť, či sa prejaví precitlivenosť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: