Hliva ustricová - prevencia rakoviny

Hlivu ustricovú pozná dnes skoro každý. Okrem jedinečnej chuti má navyše aj početné, významné liečivé vlastnosti a jej konzumáciou si výrazne posilníte Vaše zdravie. Hliva má nezanedbateľné miesto v tradičnej čínskej a japonskej medicíne.


Hliva ustricová (Pleurotus ostreatus) je jedlá drevokazná huba z čeľade hlívovitých. Klobúky hlivy ustricovej svojou farbou aj tvarom pripomínajú väčšie ustrice, odtiaľ pochádza aj druhové pomenovanie. Sfarbenie je závislé na podmienkach rastu, vzdušnej vlhkosti apod Klobúky rastú nad sebou v trsoch, radách alebo vrstvách. Trsy plodníc môžu dosahovať hmotnosti aj niekoľkých kilogramov.

Na týchto hubách si nielen pochutíte, ale ich pravidelnou konzumáciou posilníte aj svoje zdravie. Môžete si tiež zakúpiť niekoľko druhov doplnkov stravy pripravených z hlivy ustricovej obsahujúce liečivé látky, najmä spomínané glukány. Výrobok z hlivy ustricovej vo forme kapsúl je 100% prírodný produkt bez prímesí a je zároveň dostupný mamičkám s malými deťmi i starým ľuďom. Pri konkrétnych problémoch, ale aj v prípade preventívneho užívania hlivy, je optimálne ju užívať po dobu najmenej troch mesiacov, pri dávkovaní dvoch kapsúl denne.

Výživové zložky hlivy ustricovej

*
50% uhľohydrátov
*
25% bielkovín
*
6-10% minerálnych látok
*
1-2% tuku
*
beta-1, 3D-glukán (glukány zvyšujú odolnosť organizmu, posilňujú imunitný systém a zachytávajú voľné radikály)
*
terpény, najmä pleurotin, ktorý je antibiotickú a antitrombotickú látkou
*
vitamíny C, B1, B2, B3, B5, B6, D, K, riboflavín, tiamín, niacín
*
stopové prvky (železo, jód, selén, draslík, bór, zinok, sodík, meď, chróm)
*
kyselinu folová
*
spektrum esenciálnych aminokyselín
*
18 mastných kyselín
*
proteíny, enzýmy, steroly
*
najrôznejšie cukry od monosacharidov až po polysacharidy rozpustné a nerozpustné vo vode (nerozpustná - chitín a chitosan)
*
vláknina (pomáha odstraňovať z tela mnohé jedovaté látky)

Liečivé účinky hlivy ustricovej

*
Zvyšuje fyzickú kondíciu
*
Zvyšuje regeneračných schopnosť buniek
*
Zvyšuje imunitu
*
Čistí črevá
*
Lieči kĺbové ochorenia
*
Odstraňuje bradavice vírusového pôvodu
*
Lieči ekzém
*
Pomáha pri liečení rakoviny, infarktu, mozgových príhod, chemoterapii
*
Potláča tvorbu hemoroidov
*
Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, vďaka obsahu polysacharidickému beta 1,3 D - glukánu
*
Znižuje hladinu cukru v krvi, obnovuje funkčnosť buniek pankreasu
*
Upravuje krvný tlak
*
Spomaľuje proces starnutia
*
Zmierňuje únavu
*
Zlepšuje metabolizmus
*
Zvyšuje odolnosť proti infekciám
*
Zvyšuje tvorbu červených krviniek mimo kostná dreň
*
Eliminuje starnutie šliach a končatín
*
Hliva ustricová sa po stáročia používa v tradičnej čínskej a japonskej medicíne na prípravu liečivých tinktúr, mastí a suchých prípravkov.

Výskyt hlivy ustricovej

Rastie od konca leta až do zimy, pri miernej zime často na živých alebo odumretých kmeňoch listnatých stromov, najmä na bucích, vrbách, ořešácích, břízách, topoľ alebo jeřabinách. Hliva ustricová rastie po celom svete, v miernom pásme i subtropických lesoch.

Spôsoby pestovania hlivy ustricovej

Hliva sa pestuje ako priemyselne, tak iv domácich podmienkach (na dreve, na pne alebo na slame).

*
Pestovanie na dreve

Pre tento spôsob volíme čerstvé drevo listnatých stromov (dub, buk, hrab, jelša, lipa, topoľ, breza, ale aj pne ovocných stromov) výrub v čase vegetačného pokoja. Drevo ihličnatých stromov je nevhodné pre obsah živíc.

Dbáme na to, aby obdobie medzi rúbaním a očkovaním podhubie nebolo príliš dlhé a drevo príliš nevyschlo. Preto najdlhšie do mesiaca po stínaní očkuje narezané kláty 25-40 cm dlhé, s priemerom 20-30 cm. Z boku navŕtame otvory s priemerom 9 mm a do nich vkladáme sadivo huby na kolíčkách. Existuje ešte možnosť očkovania dreva sadeníc na pilinách, ktorú vtláčame do vyvŕtaných otvorov alebo na priečnej rezné plochy klátov, takže mycélium v tom prípade vrastá do dreva z oboch koncov guľatiny.

K dispozícii máme dnes pestrý výber druhov hliva. Hliva ustricová plodí neskoro na jeseň, hliva pľúcna vytvára plodnice koncom leta a žltá hliva miskovitý plodí od leta do jesene.

Zaočkované guľatina umiestnime vo vlhkej miestnosti, prípadne je zabalíme do fólie, ktorá chráni vlhké drevo pred vyschnutím. Koncom leta pozorujeme, že drevo je obrastené bielym mycéliom. Vtedy jednotlivé guľatina sadíme do pôdy. Vyberieme vlhké zatienené miesto na záhrade a kláty postavíme jednou tretinou do vyhĺbenej jamky. Zasypeme je zeminou, aby drevo malo kontakt s okolitou pôdou. Pre vytvorenie plodníc treba kláty udržiavať v trvalej vlhkosti. Na klátoch mäkkého dreva (breza, topoľ, lipa) sa plodnice objavujú ešte v roku očkovania, v prípade tvrdého dreva až v roku nasledujúcom.

Hlivu ustricovú zberáme neskoro na jeseň a skoro na jar. U teplomilných hliva plodí kultúra počas celého vegetačného obdobia, ak má k dispozícii dostatok vlahy. Guľatina mäkkého dreva plodí po dobu 2-3 rokov a na tvrdom dreve možno plodnice hlivy žať až 5 rokov. Výnos húb za celú dobu žatvy predstavuje 40-50% celkovej hmotnosti dreva.

*
Pestovanie hlivy na pne

Huby môžeme využiť ik biologickej likvidáciu pňov spomínaných listnatých stromov. Podmienkou je, že sa jedná o čerstvo vyrúbané stromy, ktoré neboli napadnuté inými druhmi drevokazných húb napríklad Václavkom. Očkuje v predjarí a zjari. Postupujeme tak, že z čelnej strany pne navŕtame podľa jeho veľkosti 10-20 otvorov a tie zaplnime sadeníc. Vysadenú peň zakryjeme papierom a ten kryjeme mikroténovou fóliou. Peň potom zasypeme zeminou, aby drevo nevyschlo. Na jeseň môžeme podhoubím prerastený peň odhaliť a očakávať prvú úrodu húb.

*
Pestovanie hlivy na slame

Dôležitým predpokladom úspechu je kvalitný, v suchu uschovaného rezané pšeničná alebo ražná slama. Tou naplníme čistý polyetylénový vrece, ktorý zalejeme vodou o teplote 90-100 ° C. Druhý deň odstrihneme rohy vrecia a po niekoľkých hodinách, keď prebytočná voda z vreca odtiekla, celý obsah vreca premiešame s 4-5% zrnité sadiva hlivy. Vrece s 10 proříznutými otvory po obvode necháme prerastať v teplote 20-25 ° C. Po 14-21 dňoch pozorujeme po celom obvode vrecia biele mycélium. Vtedy znížime teplotu na 16-18 ° C, substrát umiestnime v osvetlenom priestore (aspoň po dobu 12 hodín) a počas ďalších 14 dní sa všade tam, kde je prerezaniu fólie, objaví plodnice. Z jedného vreca zbierame huby 4-6 týždňov.

Použitie hlivy ustricovej v kuchyni

*
Do hotových jedál (polievok, omáčok, pod mäso, do šalátov, fašírok, zapekanie, s vajcami a podobne)
*
Nakladanie
*
Sušenie
*
Konzervovanie v rôznych nálevoch v kombináciách so zeleninou

Recepty z hlivy ustricovej pre inšpiráciu

*
Hliva ako viedenský rezeň

400g hlivy ustricovej, 3 polievkové lyžice hladkej múky, 3 polievkové lyžice strúhanky, 2 vajcia, olej na vyprážanie a korenie HUBY VEGI. Postup: použijeme len klobúčiky hlivy. Umyjeme ich a obrúskom osušíme. Posypeme HUBY VEGI a obaľujeme v múke, v rozšľahaných vajciach av strúhanke. Smažíme na oleji z oboch strán. Hlívové rezne podávame teplé so zemiakovou kašou.

*
Hliva ustricová na taliansky spôsob

400 g hlivy ustricovej-celú i vrátane nožičiek, 150 g anglickej slaniny, 2 polievkové lyžice paradajkového pretlaku, 100 g chudé šunky, 2 paradajky, cibuľa a cesnak podľa chuti, polohrubá múka, korenie, majorán, soľ. Postup: do hrnca dáme nakrájanú cibuľku a pridáme nakrájanú anglickú slaninu a osmažíme. Po tej pridáme nakrájanú hlivu, krátko osmažíme, pridáme pretlak, premiešame a dusíme pod pokrievkou. Podlievame vodou. Až je hliva mäkká pridáme čerstvé nakrájané, ošúpané paradajky. Nakoniec zaprášime múkou a okoreníme podľa chuti. Môžeme podávať s cestovinami.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: