Hliva ustricová - elixír večnej mladosti

Elixír večnej mladosti, to je prezývka pre hlivu ustricovú. Špongiu, ktorá vám dodá životnú energiu, vitalitu a krásu. Jej pravidelné užívanie vedie k stimulácii imunity, znižuje cholesterol v krvi a má rad ďalších pozitívnych účinkov na organizmus.


Hliva ustricová a jej charakteristika

Hliva ustricová je huba, ktorá rastie v Českej republike po celý rok. Môžete ju nájsť na listnatých stromoch alebo aj na vyrúbaných kmeňoch a pne týchto stromov. Najviac sa jej darí na buku, ale nájdete ju aj na brest, vrbách či topoľ.

Jej názov vypovedá o vzhľade tejto huby, je veľmi podobný ustriciam. Hlive sa aj v iných krajinách hovorí "talířovitá huba". Rastie vo väčších trsoch a je charakteristická tým, že má iba klobúčik o veľkosti 5 - 20 cm. Hlúbik niekedy chýba, inokedy je dosť dlhý a bieleho sfarbenia. Farba hlivy je premenlivá, od bridlicovo sivej až po svetlohnedú.

Hliva je mäsožravú špongiou. Dokáže otráviť a zabiť organizmy zo skupiny nematód.

Zbierať hlivu v lese alebo doma?

Hlivu môžete nájsť nielen v lese, ale je možné si ju vypestovať doma, v umelých podmienkach. Dobre sa jej darí vo vreciach sa slamou, kedy uskutočníte 3 - 4 úrody v priebehu vegetačného obdobia, alebo ju môžete vysadiť na drevené kláty a tešiť sa z úrody hlivy aj po dobu niekoľkých rokov.

Podhubie pre pestovanie hlivy zakúpite v akomkoľvek záhradníctve alebo floristickej obchode. Môžete si tak vypestovať vlastné elixír mladosti.

Elixír večnej mladosti

Hliva ustricová je obľúbená pre svoje pozitívne liečebné účinky. Obsahuje širokú škálu látok, ktoré citeľne ovplyvňujú organizmus. Hliva vo svojej surovej podobe alebo vo forme sušeného prášku upevňuje zdravie, dodáva vitalitu a sviežosť. Je právom nazývaná elixírom večnej mladosti.

Zloženie hlivy ustricovej

Hliva napomáha pri liečbe mnohých zdravotných problémov. Je vhodná pre preventívne užívanie, pretože dokáže podporiť a stimulovať imunitný systém a tým zabezpečiť jeho samostatnú funkciu.

Medzi významné látky, ktoré v sebe obsahuje, patria:

* Aminokyseliny
* Proteíny
* Vláknina
* Vitamín B, C, D, K
* Železo
* Zinok
* Draslík
* Sodík
* Fosfor
* Selén
* Bor
* Jód

Jednou z veľmi prospešných látok obsiahnutých v hlive je pleruan. Pleruan je fungální beta 1,3 D glukán, teda polysacharid zložený z glukózových jednotiek. Vykazuje silnú imunostimulačné aktivitu a má rozsiahle protizápalové účinky.

Lovastatinum je druhá vysoko významná látka obsiahnutá v hlive. V jej sušine nájdeme 2,8% lovastatínu. Ide o látku, ktorá znižuje cholesterol v krvi.

A aký je vplyv hlivy na organizmus?

Bezosporu pozitívne. Hliva svojím zložením ovplyvňuje rad potrebných metabolických funkcií organizmu, čím prispieva k posilneniu energetickej funkcie. Prínosom je, že pre posilnenie týchto činností sa využíva čisto prírodný preparát.

* Posilňuje imunitný systém
* Zefektívňuje detoxikáciu organizmu a funkciu čriev, zvyšuje ich peristaltiku
* Pomáha pri poruchách látkovej premeny tukov a cukrov
* Priaznivo ovplyvňuje a reguluje krvný tlak
* Znižuje chronickú únavu
* Napomáha lepšiemu zvládanie stresových situácií
* Je pomocníkom pri rekonvalescencii po chronických infekciách, operáciách
* Ovplyvňuje kvalitu a vitalitu pokožky, má hojivý vplyv na akné a bradavice
* Mierni alergické prejavy, je vhodná pre celiaky a diabetikov
* Pomáha pri poruchách krvného obehu
* Udržuje zdravé kĺby a šľachy
* Optimalizuje silu životnej energie

Je užívanie hlivy bezpečné?

I cez to, že sa jedná o hubu, nemusíte sa obávať toho, že by bola hliva nebezpečná, a to ako pre vás, tak pre vaše deti. Z dostupného skúmanie a literatúry neboli zistené žiadne negatívne účinky na ľudský organizmus. Hlivu by nemali užívať deti do veku 3 rokov.

Pri užívaní hlivy sa vždy držte doporučeným dávkovaním uvedeným na obale. Kapsule sa buď zapíjajú dostatočným množstvom vody, alebo ich môžete vysypať do jedla alebo vody.

Formy prípravkov na trhu

Ako ste sa dočítali vyššie, hlivu môžete užívať v rôznych formách. Na trhu dostanete zakúpiť kapsule, ktoré obsahujú prášok získaný drvením sušené hlivy. Ku kapslím sa často pridávajú aj iné doplnky, ktoré majú za úlohu zintenzívniť ich účinok. Pridáva sa do nich napr rakytníkový olej, alebo echinacea, ktorá účinne bojuje s prechladnutím alebo infekčnými ochoreniami.

K dostaniu sú tiež sušené kúsky tejto huby. Zakúpiť si môžete tiež prášok, ktorý nie je dávkovaný v kapsliach. V tomto prípade sa opäť držte návodom na používanie. Tejto formy preparátu sa užíva cca 1 kávová lyžička, čo zodpovedá 2g.

Hliva sa takisto pridáva do krémov. Tieto krémy majú priaznivý účinok na regeneráciu pokožky, zlepšujú pleť, ktorá trpí na akné, lieči kožu pri výskyte bradavíc a napomáha pri liečbe hemoroidov.

Pre deti vznikla rada prípravkov, ktoré im uľahčia a spríjemnia užívanie tejto liečivej huby. V lekárňach ju môžete zakúpiť vo forme sirupu, kedy jeho základom je čistý ovocný koncentrát bez prídavkov cukru, konzervačných látok a farbív. Ďalšou formou sú cukríky zo sušeného ovocia v prášku. Opäť sú bez farbív a konzervantov.

Pri kúpe si dajte pozor na to, aby ste vždy zakupovali taký prípravok, ktorý je 100% prírodný, neobsahuje žiadne konzervačné či iné chemické látky!

Čo s hlivu v surovom stave?

Hlivu si môžete vypestovať aj sami doma alebo si ju zakúpiť v obchodoch. Ak sa stane súčasťou vášho jedálnička, získate tým rad prospešných látok, ktoré posilnia vašu imunitu. Hliva by sa mala stať súčasťou každej kuchyne.

Ak si hlivu pestujete sami v vreciach alebo na polena, spravidla sa vám stane, že úroda, ktorú zožnete, je príliš veľká a nemáte šancu ju skonzumovať v tomto surovom stave. Nevešajte hlavu, hlivu jednoducho vysušte. Usušenú ju potom môžete nechať v celých kúskoch a pripravovať z nej aj naďalej lahodné pokrmy, alebo ju môžete rozdrviť na prášok a užívať ju buď po malých dávkach ako liek alebo ju využiť pri vašom kulinárskom umení miesto korenia.

Hliva v kuchyni

Z hlivy je možné pripraviť nekonečnú škálu vynikajúcich a výživovo hodnotných jedál. Používa sa nielen u nás, v Českej republike, ale tiež napríklad v Japonsku, Kórei alebo Číne. Hliva sa servíruje v podobe polievok, chutných a sýtych gulášov a omáčok, môže sa nadívat alebo klobúčiky hlivy môžete osmažiť ako rezne.

Možno ju tiež pridávať ako doplnok na mäso alebo iné pokrmy. Pri konzumácii hlivy si dajte pozor na veľkosť a vek klobúčikov. Musia sa zbierať a konzumovať "mladá". Tieto klobúčiky sú potom šťavnaté a majú príjemnú chuť aj arómu. Pokiaľ je hliva už prestarnuté, dužina klobúčikov stvrdne, je horšie stráviteľná, vôňa takéto huby je až kyslá a dá sa povedať aj nepríjemná. Takéto klobúčiky už nekonzumujte.

Doprajte si teda lahodné pokrmy, zážitok pri ich konzumácii, zdravú stravu a elixír večnej mladosti!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: