Exotické plody ovocia - prevencia

Na našom trhu sa môžeme stretnúť ako s plodmi tradičnými, tak aj tými menej obvyklými. A pretože sme zvyknutí pripravovať pokrmy z tradičných surovín, je tu nasledujúci článok, ktorý môže pomôcť odbúrať obavy z neznáma.


Guajavy - vysoký obsah vlákniny

Guajavy pochádza z tropických oblastí Južnej Ameriky, dnes je rozšírená takmer po celom svete. Ide o ker, ktorý plodí oválne bobule s hrbolatým a žltozeleným povrchom. Vnútri tohto plodu je šťavnatá dužina, na chuť sladká, a príjemne aromatická. Mierne pripomína figy alebo hrušky. Svojím vysokým obsahom vlákniny je výborná pre ľahké zažívanie. Z ďalších prospešných látok obsahuje tento plod provitamín A, vitamíny skupiny B a vysoký obsah vitamínu C. Z minerálnych látok je to najmä draslík, vápnik, horčík a fosfor.
Guarana - afrodiziakum s vysokým obsahom kofeínu

Guarana má svoj pôvod v Amazonskom, kde ho užívajú najmä domorodci pre skvelé účinky afrodiziaká a povzbudenie. Semená tohto vysokého stromu obsahujú viac kofeínu, ako kávové zrná. Mimo kofeín obsahuje tiež vysoké množstvo vitamínu C, niektoré vitamíny skupiny B a ďalšie stimulujúce látky. Indiáni s guaranou liečili úplavici a ďalšie tráviace ťažkosti. Pre svoje podobné účinky, sa guarana porovnáva s kávou ai cez fakt, že je káva oveľa rozšírenejšie, lepšie výsledky vykazuje predsa len guarana. Nepřekyseluje žalúdok, teda ho nedráždi, kofeín z nej sa uvoľňuje postupne, zlepšuje nielen bdelosť, ale aj psychickú pohodu, má priaznivý vplyv tak na trávenie, aj na funkciu mozgu a znižuje vyčerpania a únavu svalov.
Fejchoa - U NÁS JI budete hľadať márne

Aj keď sa k nám fejchoa nedováža, môžeme ju ochutnať na dovolenke či pracovných a poznávacích cestách v tropických a hlavne subtropických oblastiach, ako sú Brazília, Argentína, Nový Zéland, pobrežie Stredozemného a Čierneho mora. Tu sa aj pestuje, a pretože je náchylná na prepravu, do vzdialenejších oblastí, ako je potrebné naša republika, sa nedováža. Čo je aj škoda, pretože plod fejchoa pripomína chuťou jahody či mierne ananás. Je veľmi šťavnatá, osviežujúca a obsahuje vysoké množstvo proteínov, sacharidov, tiež vitamínu C, A a vitamínov skupiny B. Tiež minerálne látky ako je jód a vo väčšom množstve obsahuje aj kyselinu listovú.
Broskyňa JEDLÉ - maracuja

Tropická popínavá rastlina s krásnymi farebnými kvetmi pripomína Kristovu tŕňovú korunu. Od toho teda pochádza aj názov - mučenka. Pestuje sa v Afrike a Južnej Amerike. Guľaté plody fialovej až modrej farby na chuť pripomínajú marhule či broskyňa. Sú veľmi šťavnatá s malými jedlými semienkami vo vnútri. Maracuja je tiež zdraviu prospešným plodom - je bohatá na vlákninu, vitamíny skupiny B, vitamín C, provitamín A az minerálnych látok sú najviac obsiahnuté vápnik, železo a fosfor. U nás samotný plod nie je až tak častý, zvyčajne známe chuť maracuje v limonádach, džúsoch, jogurtoch a ďalších priemyselných výrobkoch. A rovnako tak je známa všade vo svete. Väčšinou sa totiž používa ako prísada, alebo sa ako už spomínané ochucovadlo džúsov, limonád a trebárs i zmrzliny.
Lokva - NA problémami dýchacích ciest

Ovocie, ktoré môžeme poznať snáď jedine z dovolenky v Španielsku, alebo z ďalekých ciest do Ázie. Lokva, čiže mišpule japonská pôvodne pochádza z Číny, odkiaľ sa postupne rozšíril do ďalších subtropických oblastí sveta. Lokva je vysoký ker s bohato porastené korunou. Rovnomenný plod je guľovitá malvice so šťavnatou nažltlú dužinou. Chuťou je toto ovocie veľmi lahodné, sladkokyslej chuti s vysokým obsahom vitamínov C a B2. Z minerálnych látok vo vyššom meradle obsahuje horčík, vápnik, draslík a sodík. Z čoho je zrejmé, že Lokva je preventívnym opatrením ochorenie srdca, ciev, obmedzuje kŕče, napomáha znižovanie hladiny škodlivého cholesterolu a je výborným prostriedkom pri ochorení dýchacích ciest, najmä tých zápalových.
Kapary - NIEČO AKO OLIVY

Nízky ker rastliny kapary tŕnisté je hojne zastúpený v oblasti Stredozemného mora. Stretnúť sa s ním môžeme najmä na stráňach. Plody rastliny sú rovnomennej kapsuly tmavo zelenej farby s červenou bodkovanou špičkou. Žnú sa ešte neotvorená puky, a čím menšie tým chutnejšie. Používajú sa podobne ako olivy a rovnako tak sa aj konzervujú do slanej alebo octových nálevov. Stretneme sa s nimi v talianskej, gréckej alebo španielskej kuchyni. A čo že sú kapary dobré? Svojím obsahom glykozid rutinu zlepšujú trávenie, podporujú zdravé a pružné cievy a prispievajú k zníženiu tlaku.
WASABI - ZELENÝ Chren

Chren wasabi je japonský zelený chren, oveľa silnejšie ako u nás známy gazdovský chren. A rovnako ako u nás, sa chren wasabi používa v japonskej kuchyni ako prísada do jedál. U nás ho môžeme kúpiť v malej pohári, s rovnakou konzistenciou ako klasický sedliacky chren s tým rozdielom, že je svetlo zelenej farby. Možno nás prekvapí cena, ktorá je daná náročným pestovaním, preto aj pre zakúpenie výsledného produktu musíme siahnuť hlbšie do vrecka. Dobrý je na trávenie a prispieva k celkovej pohode žalúdka. Obsahuje veľa vitamínu B6, vitamínu C, horčík a vápnik.
Čakanky - KÁVA BEZ FOFEINU

Modrý kvet rastliny čakanky poznáme. O tom, že sa jej koreň suší, melie a používa, ako náhradka kávy si taky určite spomenieme. Vďaka tomu, že neobsahuje ani zrnko kofeínu je vhodná ako pre deti, tak pre tehotné a dojčiace matky. Tento objav urobili v roku 1690 Holanďania. V tých časoch tiež vznikol recept na u nás veľmi známu a obľúbenú bielu kávu. Káva z čakanky sa zosúladila a dolévala mliekom. Kvôli tomu bola veľmi sýta a začala sa piť ráno, sa zakusováním chlebe. Biela káva s chlebom platili za výdatné raňajky. A svojho najväčšieho úspechu dosiahla čakanka počas oboch svetových vojen. Okrem lahodnej chuti bielej kávy má čakanka tiež liečivé účinky. Pôsobí ľahko laxatívne účinky a močopudne. Vylučuje tak z tela škodliviny.
Galgánu VEĽKÝ - Siamské ZÁZVOR

Známy je pod niekoľkými inými názvami. Nám najviac napovie siamský zázvor, pretože samotný zázvor nám známy je. Pochádza z juhovýchodnej Ázie, kde je samozrejme tiež hojne rozšírený. Používa sa surový, ako ochucovadlo, nastrúhaný ako korenie. Výborná je z neho omáčka a thajská kuchyňa ho veľmi uprednostňuje pred ďalším korením.
Tekvice HOKAIDO

Už podľa názvu je zrejmé, že ide o plody pôvodom z Japonska. Kto si však predstavuje obrovské japonské tekvica, je na omyle, hokaido sú, najmä v poslednej dobe vyhľadávanou delikatesou, vhodnou pre prípravu pokrmov. Šupka tekvíc je klasicky tvrdá, tuhá, vo vnútri sú semienka, ktoré sa nekonzumujú. Aj keď je šupka tvrdá, neodstraňuje sa, pretože pri varení zmäkne. A čím prospieva nášmu organizmu? Známe sú liečebné účinky na slezinu, slinivku a žalúdok. Preto je hokaido dôležitá ako prevencia rakoviny pankreasu a ďalším, aj menej vážnych ochorení. Obsahuje provitamín A, ďalej vitamín C a vitamíny skupiny B. Z ďalších látok sú bohato obsiahnuté bielkoviny, sacharidy, vláknina, horčík, železo a vápnik.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: