Exotické ovocie - druhy a chute

Ako chutí nové exotické ovocie? Viete, že niektoré z nich podporujú nevstřebávaní tuku do tela? Chuťou sa podobajú ananásu, jahodám alebo karamel. Tajomná exotická chuť exotického ovocia, Vás vtiahne do ďalekých krajín sveta ...


Exotické ovocie Banány, ananás alebo citrusy sú pre nás už udomácnil druhy ovocia. A aj keď sa v ČR ich pestovania bežne nevyskytuje, šikovní záhradkári si môžu vypestovať samotný pomaranč. Existujú však druhy ovocia, ktoré väčšina z nás zatiaľ nepoznala. Inšpirujte sa z nášho článku a ochutnajte neochutnané.

Anon cherimoya - niekedy tiež čerimoja, či smotanové jablko

A to opodstatnené - vyzerá ako zelené jablko s šupinami. Zrelá anonna vonia po banánoch a chuťovo pripomína sladké banány s jahodami. Konzumuje sa len biela dužina. Pozor na čierna semienka vnútri plodu, sú jedovatá, používajú sa len proti voškám a iným parazitom. Pôvod čerimoji by sme našli v Južnej Amerike. Teraz sa pestuje aj v Keni, Izraeli a Španielsku, odkiaľ sa k nám dováža.

Duriany - silne zapáchajúce ovocie - kráľ chuťou

o veľkosti ragbyovej lopty má neopísateľnú chuť. V každom prípade má Duriany buď svojich odporcov, alebo milujúci priaznivcov. Konzumuje sa zrelý žltý vnútrajšok krémovej konzistencie. Dužina obsahuje semená veľkosti plodu slivky. Duriany má svoj pôvod v Malajzii a pestuje sa najmä v juhovýchodnej Ázii. Duriany je považovaný za afrodiziakum, ale pozor na kombináciu s alkoholom a kávou. Nebezpečný je aj pre osoby s vysokým krvným tlakom, s žalúdočnými vredmi a pre tehotné ženy.

Kaki - chutí ako broskyne s tekvicou

Plod vzhľadovo pripomínajúci paradajka sa konzumuje iba zrelý. Je veľmi sladký, lahodný pripomínajúce broskyňu v kombinácii s tekvicou. Kaki rastie na strome nazývajúci sa Kaki japonský a ako už názov napovedá, je veľa rozšírený v Japonsku a susedské Číne. Ďalej v subtrópoch takmer po celom svete a svoj pôvod má v Kórei. Ak sa rozhodnete kaki kúpiť, tak vyberajte neotlačené, nezrelé a doma na miske nechajte dozrieť.

Karambola - krásna hviezdice - farby

Tiež sa jej hovorí hviezdice pre jej vzhľad piatich alebo šesticípého plodu. Má zelenožltou alebo žltú farbu a hladký povrch. Vnútri je šťavnatá dreň sladké alebo mierne kyslej chuti. Karambola sa často používa ako ozdoba koktejly alebo rôznych šalátov. Je bohatá na vitamíny, a minerálne látky, najmä železo, fosfor, horčík a vápnik. Pôvod rastliny je v Indii, vyskytuje sa v juhovýchodnej Ázii a Južnej Amerike.

Jackfruitov - chlebovník chutí ako ananás a figa

Čiže Chlebovník má sladkú chuť, pripomínajúca ananás a figa a je silne aromatizovaný. Samotný žltozelený plod môže vážiť aj 10 kg a obsahuje dužinu tvorenou z niekoľkých žltých semien, v ktorých sú ukryté čierna, pozdĺžna semená. Ovocie je bohaté na vápnik a fosfor. Chlebovník pochádza z Malajzie a pestuje sa v tropických oblastiach. Najčastejšie sa dováža z Brazílie a Kene.

Kumquat - chutí ako mandarinka a pomaranč

Vzhľadovo pripomína malú valcovitého mandarínku. Je to najmenší citrusový plod bohatý na vitamín C, meď a draslík. Konzumuje sa aj so šupkou, najlepšie nakrájaný na kolieska. Pochádza z juhovýchodnej Ázie a veľa rozšírený je v Číne.

Liči s muškátový chuťou

Plod Liči je veľký asi tak ako slivka. Na povrchu je hrubá, červená šupka, vnútri šťavnatá dužina a nepožívateľná pecka. Konzumovateľný je iba biela dužina sa svojou sladkou, muškátový chuťou a vysokým obsahom vitamínu C, vápnika, sodíka a draslíka. V Číne pre svoju sladkosť a arómu platí za pokrm lásky.

Longan - sladké i kyslé


Názov ovocia je od vietnamského mesta Long-An, odkiaľ pochádza tento malý, žltkastý plod s kožnatou šupkou, bielou dužinou a vnútri čiernym semenom. Konzumuje sa zrelé šťavnatá dužina chuti sladkokyslej. Z čiernych semien sa vyrába šampóny na vlasy.

Mangostan - ananás, hroznové víno a broskyňa

Plod rastliny Garcinia, mangostan je veľkostne porovnateľný s jablkom. Na povrchu drsná, tmavá šupku, pod ktorou je mäkká sladkokyslá dužina pripomínajúce ananás, hroznové víno a broskyňa, a malé jadrá. Tie sú väčšinou nepožívateľná. Mangostan je priamo taký malý liečiteľ. Plod obsahuje minerálne látky, bielkoviny, antioxidanty. Bohatý je na vitamín C, vápnik či vlákninu. Používa sa k antibiotickému hojenie rán, tuberkulózy, infekčných ochorení a malária. K bežnému použitie patrí pri črevných ťažkostiach, nevoľnostiach, proti únave a zažívacích ťažkostiach. Výnimkou nie je ani pomoc pri znižovaní teploty a obklad na bolesti brucha. Pôvod rastliny je juhovýchodnej Ázie, teraz je rozšírený v Thajsku, Indonézii, Strednej Amerike a Brazílii.

Nashi - Japonská chrumkavá hruška

Nashi je japonskej pomenovaní pre hruška a aj sa podľa toho ovocí hovorí - Japonská hruška. Plod vyzerá ako kríženec jablká a hrušky sa zlatisto žltou šupkou a bielou dužinou. Tá býva chrumkavá, šťavnatá, na chuť sladká. Obsahuje málo vitamínov, je močopudný, zmierňuje kašeľ a čo je zaujímavé - eliminuje účinky alkoholu.

Pitaya - plod kaktusu s chuťou egrešov a melónu

Pitaya je plod kaktusu. Môže byť fialové, červené či žltozelené farby. Pod kožovitý šupa je biela dužina s malými čiernymi semienkami. Obsahuje predovšetkým veľa vody, vlákninu a minerály. Chuťovo pripomína egreše a vodný melón. Pitaya sa využíva pri hnačkových ochoreniach a pôvod by sme hľadali v Mexiku. Pestovanie je rozšírené a Malajzii, Taiwane, Číne, Thajsku a na Filipínach.

Rambutany - vlasatá čerešňa

zhľadovo pripomína liči s vlasmi a tiež sa mu takto hovorí - vlasatá čerešňa. Pod chlpatú šupkou sa skrýva biela, rôsolovitá dužina chuťovo podobné ananásu a meruňce. Rambutany má vysoký obsah vody a vitamínu C. Rastlina je hojne rozšírená v trópoch a pochádza z Malajzie.

Sapodilla - karamelová hruška

Plod rastliny sapota je guľovité ovocie, veľkostne i farebnosťou pripomínajúce hrušku. Na chuť je sapodilla sladká, až karamelová. Konzumuje sa surová, väčšinou chladená. Na povrchu je kôra, vo vnútri dužina a čierna jadierka, ktoré sú jedovatá. Po ich požití sa vyskytnú bolesti brucha a zvracanie. Sapodilla sa vyskytuje prevažne v Indii, tiež na Floride či Bahamách. Svoj pôvod má v Mexiku.

Tamarillo - horká i kyslá slivka

Tamarillo je ovocie rastliny rajčenka. Oranžové plody pripomínajú slivky. Chuťovo je šupka horká a vnútro kyslý. Šťavnatá a mäsitá dužina obsahuje minerály ako železo, vápnik a fosfor. Je bohatá na vitamíny C, A, B1, B2 a B3. Vyskytuje sa najmä v oblasti svojho pôvodu - Južnej Amerike.

Tamarínd - Indická datle

Inak sa mu tiež hovorí tamariška alebo indické datle. Plod rovnako nazvanej rastliny je hnedý guľovitý lusk, na povrchu s tvrdou, tuhou šupkou. Vnútri je sladkokyslá dreň, používaná najmä ako prísada do jedál alebo korenia. Pre vyšší obsah vlákniny a kyselín je ľahko laxatívne. Domovom tejto vysokej rastliny je Afrika.

Opuncie - Indiánsky figa na chudnutie

Alebo tiež indiánsky figa je plod rastliny opuncie Maxičky, teda rastliny s pôvodom a najčastejším výskytom v Mexiku. Na povrchu plodu sú jemné chĺpky, ktoré je potrebné pred konzumáciou odstrániť. Chuť opuncie pripomína sladké hrušky. Dužina obsahuje množstvo semien, ktorých veľké požití môže viesť k žalúdočným ťažkostiam. Z opuncie sa vyrába nápoje alkoholické i nealkoholické, tekuté sladidlo a cukrovinky. Tento figa je vhodný konzumovať pri chudnutí - obsahuje zlúčeniny, ktoré sťažujú vstrebávanie tukov do tela.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: