Enzýmy - druhy a výber

Ľudské telo nepretržite ohrozujú baktérie, vírusy, parazity, plesne ai Enzýmy posilňujú a usmerňujú obranyschopnosť organizmus. Zohrávajú významnú úlohu pri všetkých zápalových procesoch, starajú o dobré prekrvenie, bojujú s vírusmi..


Výskyt enzýmov v našom tele

V našom tele pôsobia neuveriteľné množstvo rôznych enzýmov, cca 100 000. Väčšinu enzýmov si naše telo nepretržite vyrába v dostatočnom množstve samo. Niektoré enzýmy však potrebujú koenzým. Stavebný materiál, ktorý nám chýba k výrobe koenzýmov, musíme nášmu telu dodávať potravinami. Ak však nášmu telu nedodávame, čo potrebuje, môže dôjsť k vychýleniu celej našej enzýmovej sústavy z rovnováhy a ochorieme. Dlhodobejšie narušenie enzýmovej sústavy má v zásade vždy za následok nejakú chorobu. Výroby koenzýmov sa zúčastňujú predovšetkým vitamíny B1, B2, B6, B12, C. Enzýmy nie sú pri svojej činnosti prakticky konzumovaných kým koenzýmy áno.

Druhy enzýmov

Aby sme mohli bielkoviny, tuky a sacharidy premeniť na využiteľné živiny, potrebuje naše telo tri skupiny enzýmov:

* Proteázy, tj proteolytické enzýmy, štiepiace bielkoviny. Sú schopné odbúrať počas jednej hodiny až 300 gramov bielkovín.
* Lipázy, tj lipolytické enzýmy, štiepiace tuky. Sú schopné odbúrať za hodinu až 175 gramov tuku.
* Amylázy, tj glykolytickej enzýmy, štiepiace sacharidy. Sú schopné odbúrať za hodinu až 300 gramov sacharidov.

Enzýmy majú bielkovinovú povahu, kedy ich bielkovina je tvorená reťazcom aminokyselín

Jednotlivé enzýmy sa navzájom líšia počtom a poradím jednotlivých aminokyselín v rôzne dlhých reťazcoch. Každý enzým vyzerá trochu inak.

Prestavba enzýmov v našom tele

začína už v okamihu, keď do úst vsunieme prvej sústo. Rozžuté a so slinami premiešania potrava putuje tráviacou trubicou do žalúdka. Čím lepšie potravu rozžvýkáme, tým lepšie prenikne do nášho žalúdka. Žalúdok dáva signál žlčníka a pankrease, aby pripravili potrebnú zásobu ďalších tráviacich enzýmov, ktoré budú mať prácu v črevách.

Proetázy

musí byť najskôr aktivované kyselinou soľnou, ktorá v žalúdku navyše stimuluje produkciu žiaducich hormónov.

Enzýmy v našej strave - výber

Vedľa bielkovín, tukov, sacharidov, prijímame v potrave vitamíny, minerálne látky, stopové prvky a enzýmy. O ktoré enzýmy sa dojednáva, aké sú ich množstvá, závisí od druhu potravy aj stavu, v ktorom sa potrava nachádza. Napríklad čerstvý ananás je veľmi bohatý na enzým bromelain. Ananás v konzerve už žiadny tento enzým nemá. Bohužiaľ aj vysokými teplotami, teda tepelnou úpravou potravín, sa prakticky všetky enzýmy v potrave zničí. Soľ patrí medzi jeden z blokátorov enzýmov.

Enzýmy sú vysoko citlivé na teplo

So zvyšujúcou sa teplotou sa stávajú aktívnejšia. Teplota okolo 40 ° C je pre enzýmy, ale aj náš organizmus, veľmi kritická.

Naša skladba jedálnička

by mala byť zložená z 50 percent zo surových potravín. Varením sa ničia aktivity enzýmov, a je tým zhoršená biologická hodnota potravín. Odporúčame nevariť potraviny, ktoré môžete skonzumovať surové, tj ovocie, zeleninu, niektoré obilniny, strukoviny po ich předklíčení. Obsah enzýmov v rastlinných potravinách sa zvyšuje s ich narastajúcim energetickým obsahom.

Enzýmy ukryté v potravinách

Najviac enzýmov majú semená, a to najmä naklíčené, alebo 24 hodín máčané. Máčaním sa uvoľňujú inhibítory. Enzýmy, obsiahnuté v vyklíčených rostlinkách, omladzujú náš organizmus. Naklíčené pšenice, šošovica, fazuľa ai môžu pomôcť zabrániť rastu rakovinových buniek. Ku klíčeniu môžete použiť prakticky všetky druhy chemicky neošetrených semien. Najrýchlejšie klíči obilniny, strukoviny, žerucha, lucerna. Najpomalšie klíči sójové bôby. Samotnú klíčivosť však ovplyvňuje aj vek semien. Okrem enzýmov, klíčky obsahujú veľké percento horčíka, ktorý je potrebný na udržanie dobrého zdravia. Klíčky môžete jesť samotné, alebo pridať do cestovinových, zeleninových i ryžových šalátov.

Vplyv nedostatku enzýmov na naše zdravie

Ak ochorie človek akúkoľvek chorôb, znamená to, že enzýmy v jeho tele nepracujú optimálne. Nedostatok enzýmov v potrave urýchľuje proces starnutia, podporuje vývoj degeneratívnych chorôb, ako je cukrovka, rakovina, obezita, artritída, arterioskleróza. Každý enzým pni jeden špeciálnu úlohu, hodí sa k určitej látke, substrátu.

Sila sebaobrany organizmu - baktérie, parazity, vírusy, plesne

Ľudské telo, ktoré ohrozujú baktérie, vírusy, parazity, plesne ai Nepriatelia prenikajú do tela ústami, nosom, ranami, telesnými otvormi, každým pórom v koži. Ukrývajú sa v organizme medzi bunkami, prenikajú do buniek a vyvolávajú choroby. Najdôležitejšou úlohou nášho imunitného systému je rozpoznať, čo je mu vlastné a čo cudzie.

Enzýmovej vady

Enzýmovej chyby vznikajú, ak syntéza enzýmu v dôsledku geneticky podmieneného defektu prebieha nedostatočne alebo úplne chýba. Dôsledky enzýmových vád sa prejavujú väčšinou nahromadením a ukladaním látok, ktoré sa nášmu telu nedarí spracovať. Tie potom pôsobí ako telesnej jedmi.

Účinnosť enzýmov v boji proti rakovine

* Enzýmy pôsobí regulačne na imunitný systém, ktorého funkcia je narušená vonkajšími vplyvmi alebo inými faktormi (infekcia, zápaly ai), udržujú ho v optimálnej rovnováhe medzi príliš slabú a príliš silnú aktivitou.
* Enzýmy upravujú rovnováhu tekutosti krvi. Týmto znižujú nádej nádorových buniek, ktoré plávajú v krvi, že sa uchytí na cievnych stenách a vytvoria tam metastázy.
* Enzýmy pomáhajú lepšie odhaľovať nádorové bunky, ktoré sa maskujú, rafinovane tak unikajú pred likvidáciou.
* Enzýmy rozpúšťajú látky, ktoré môžu vznikať pri boji medzi nádorovú a imunitný bunkou.
* Enzýmy zvyšujú cudzorodý charakter nádorové bunky na jednej strane a silu imunitných buniek na strane druhej.

Farmaceutické dodanie enzýmov - predaj kvalitných enzýmov

V prípade, že Vaša strava neobsahuje dostatok surovej stravy v podobe zeleniny, ovocia, klíčkov, alebo chcete mať istotu, že máte dostatok enzýmov, môžete si zakúpiť v lekárňach kapsuly s komplexom enzýmov pre ľahké zažívanie. Tieto kapsuly môžete užívať, aj keď nemáte žiadne výrazné zdravotné ťažkosti. Nesmieme zabúdať, že enzýmy sú nesmierne dôležitou látkou, bez ktorej by nemohla v organizme prebiehať rad biochemických procesov.

Posilnenie imunity - enzýmy

Možnosť, ako posilniť imunitu, je viac. Jedna z nich je tzv detoxikácia alebo očista organizmu. Ďalej vhodná a striedma strava. Veľmi dôležitá je očista hrubého čreva. Na stenách hrubého čreva totiž prichytené zvyšky potravy, ktoré neodchádzajú von. Tým sa výrazne zhoršuje vyprázdňovanie, hrozí nám zápcha, až chronická zápcha, a následne dôjde k narušeniu našej imunity.

Enzýmová diéta

Počas enzýmovej diéte oddeľujte potraviny od seba, a to predovšetkým bielkoviny od sacharidov. Tuky považujeme za neutrálny a môžeme ich pridávať ako bielkovinám, tak sacharidom. Pri enzýmovej diéte nie je zakázaná žiadna z potravín, okrem mlieka, ktoré totiž obsahuje bielkoviny aj sacharidy (mliečny cukor). Ak budeme potraviny jesť oddelene, výrazne uľahčíme nášmu tráviacemu traktu. Medzi jednotlivými jedlami robte približne tri hodinové pauzy, a to u uhľovodanov. Jeme Ak bielkoviny, je vhodné konzumovať uhľohydráty až po 12 hodinách, a to z toho dôvodu, že tak dlho sa trávia bielkoviny (mäso, tučné syry, vajcia). Z toho dôvodu konzumujeme bielkoviny skôr večer, pretože cez noc je telo v pohode dokáže stráviť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: