Džús versus nápoje z ovocia

Džús, ovocný nektár, ovocný nápoj, ovocná limonáda, alebo nápoj s ovocnou príchuťou. Nie ste si istí, ktorý z nich neobsahuje umelé sladidlá a konzervačné látky? V nasledujúcom článku sa dozviete, čo sa skrýva v zložení týchto nápojov.


Aj keď v posledných rokoch sa spotreba džúsov v Českej republike mierne zvýšila, stále zaostáva za európskym priemerom. Väčšina ľudí si myslí, že aj 100% džúsy obsahujú konzervačné a pridanej látky. Ďalším možným dôvodom tohto trendu vyhýbať sa džusům, je ich nie vždy jasné označenie na prednej strane obalu. Ďalej sa tiež veľa ľudí domnieva, že sa do všetkých príchuťou 100% džúsov pridávajú jablká. Nie je to pravda, ovocie uvedené na obale musí zodpovedať ovocí z ktorého je džús vyrobený. Ak je do niektorého džúsu pridalo doplnkové ovocie, musí sa objaviť na obale.

Nealkoholické nápoje s obsahom ovocia alebo zeleniny sa rozdeľujú na džúsy (ovocné šťavy), ovocné nektáre, ovocné nápoje a ovocné limonády. Pričom pri rozdelení nápojov záleží ako na podiele ovocné alebo zeleninové zložky, tak na jej spracovanie a na množstvo pridaných látok.

Džús - zeleninové a ovocné šťavy

Džús má podiel 100% ovocnej alebo zeleninovej zložky a označuje sa aj ako ovocná šťava. Takže aj keď je nápoj označený ako 100% ovocná šťava, ide vlastne o 100% džús a naopak. Džúsy môžu obsahovať prírodné cukry, vitamíny a minerály a ďalej potom kyselinu citrónovú. Navyše sú výborným zdrojom vitamínu C, keď jedna poháre môže pokryť celú odporúčanú dennú dávku tohto vitamínu pre dospelého človeka. Džúsy však nesmie obsahovať konzervačné látky, umelé sladidlá, farbivá a iné pridané látky.

Ovocný nektár

Ovocný nektár má podiel ovocia menší ako 100%, pričom spodná hranica sa pohybuje na 25%. Nektáre rovnako ako džúsy môžu obsahovať prírodné cukry, vitamíny, minerály a kyselinu citrónovú. Môžu byť však tiež dosladzované umelými sladidlami, či medom. Ale nesmie obsahovať farbivá, konzervanty a iné pridané látky.

Koncentrát - vylisivaná šťava

Koncentrát je čerstvo vylisovaná ovocná šťava, z ktorej bola pri výrobe odstránená voda. Väčšina jeho typov nepodlieha kvasenie. Neobsahuje však konzervanty. Z koncentrátu sa tiež vyrába 100% džúsy, potom majú na obale uvedené že ide o džúsy vyrobené z koncentrátu.

Fresh - čerstvý džús

Fresh čiže čerstvý džús je vyrábaný priamo zo šťavy vylisovaného ovocia. Zvyčajná trvanlivosť je 2 týždne a musí byť chladený v celom distribučnom reťazci. Nevýhodou je však vysoká cena.

Ovocný nápoj

Ovocný nápoj má podiel ovocia alebo zeleniny nižší ako 25%, čo je dolná hranica pre ovocný nektár. Ovocné nápoje už však môžu obsahovať ako umelé sladidlá, tak konzervanty, farbivá a arómy.

Ovocná limonáda

Ovocná limonáda obsahuje len veľmi malé percento ovocnej zložky. Býva tiež väčšinou sýtená oxidom uhličitým, preto názov limonáda. Môže obsahovať pridané látky.

Nápoj s ovocnou príchuťou

Ak nápoje s príchuťou ovocia neobsahuje žiadnu ovocnú zložku, potom sa nazývajú ako nápoje s ovocnou príchuťou.

Ako džús sa teda dá označiť iba 100% džús, alebo ovocný nektár. Ostatné nápoje už sú tvorené konzervanty, ochucovadlami, farbivami a arómami.

Na prvý pohľad však väčšinou nespoznáte jestli ide o džús, nektár alebo ovocnú limonádu. Preto si pri každom nákupe týchto nápojov prečítajte zadnú stranu obalu, kde je upresnené z koľkých percent ovocnej zložky sa nápoj skladá, čo by Vám malo pomôcť v odlíšenie jednotlivých druhov nápojov.

Trvanlivosť u džúsov a nektárov

Trvanlivosť džúsov, nektárov a iných nápojov bez konzervantov je zabezpečená predovšetkým pasterizáciou. Pasterizácia je tepelná úprava, pomocou ktorej sa ničí bielkoviny v šťave, čím sa zabráni mikroorganizmom v ich pôsobení. Pasterizácia zabráni kvasenie džúsu, pričom zachová jeho chuťové vlastnosti a vitamíny z ovocia. Kartónový obal ďalej džús lepšie chráni pred slnečným žiarením i kyslíkom ako sklenená, či plastová fľaša. Po otvorení obalu ovšem na nápoj pôsobí faktory, ktoré skracujú dobu jeho trvanlivosti. Preto by sa mal džús spotrebovať do 48 hodín od jeho otvorenia a skladovať sa v chladničke.

Pridanej látky v ovocných nápojoch, či ovocných malinovkách

Farbivá nápojom pridávajú farbu, ktorú vďaka nízkemu obsahu ovocia alebo zeleniny nemajú. Väčšinou sa používajú prírodné farbivá, ale nie je ani výnimkou použitia syntetických farbív, ktoré majú na organizmus škodlivé účinky. Konzervanty zamedzujú množeniu mikroorganizmov. Zdravším spôsobom je však pasterizácia. Sladidlá nahrádzajú prírodné cukry obsiahnuté v ovocí a zelenine. Umelé arómy majú nápojom dodávať tak chuť, tak vôňu. Ide vlastne o to, nahradiť ovocie syntetickými látkami.

Podľa čoho teda džúsy vyberať?

* Podľa obsahu chemických látok.
* Podľa podielu ovocnej zložky.
* Podľa obsahu dužiny.
* Podľa nutričných hodnôt.
* Podľa dátumu výroby.

Všetky tieto informácie by mali byť uvedené na obale džúsu. Jedine takto si môžete naozaj overiť, či ide o 100% džús, alebo iba nápoj s ovocnou príchuťou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: