Detoxikácia pre zdravie

Vyčistite Vaše telo od vnútorných i vonkajších toxínov, ktoré narúšajú normálne fungovanie organizmu a vytvárajú prostredie pre rozvoj rôznych chorôb, alergií, zníženie imunitného systému ai uľavíte Vášmu telu, budete sa cítiť plní energie...


Kde sa berú toxíny v našom tele

Vplyvom znečistenia životného prostredia a kontinuálneho vývoja nových, pre telo neprirodzených látok, dochádza postupne k usadzovaniu týchto splodín, čiže toxínov v našich bunkách. Navyše naše telo oslabujeme nevhodnou stravou, ktorá našim bunkám nedodá dôležité živiny. Bunky hromadia nevylúčenej toxíny a postupne sa bohužiaľ mení vlastnosti bunkovej membrány, ktorá nie je schopná správne prepúšťať látky dovnútra a von.

Ako spoznať, že potrebujete detoxikáciu

Ak odpoviete na väčšinu otázok "áno", je vhodné, aby ste Vaše telo zbavili toxínov.

Žijete v meste? Pracujete s počítačom? Používate mobilný telefón? Fajčíte cigarety? Máte v zuboch plomby, ktoré sú staršie ako 20 rokov? Ste často pod vplyvom stresu? Používate veľa soli? Pijete veľa alkoholu? Jete biely chlieb a biele pečivo? Pijete pravidelne kávu alebo čaj? Jete jedlá s prepáleným tukom, olejom? Máte zápchu? Trápia Vás časté bolesti hlavy? Trpíte nespavosťou? Cítite sa častejšie unavení, bez energie?

Vedľajšie účinky detoxikácie

Áno, detoxikácia má aj vedľajšie účinky, a to z toho dôvodu, že Vaše telo sa postupne prečisťuje, čo môže mať za následok:

* Zvýšené potenie
* Zvýšené močenie,
* Krátkodobé hnačky,
* Vyrážky na pleti i tele,
* Pocit slabosti,
* Zvýšený pocit hladu.

Pri detoxikácii je treba tiež posilňovať imunitný systém, aby v jej priebehu nedošlo k jeho oslabeniu. Potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky dodajú nášmu telu napr. morské riasy. Očiste organizmu pomôžu tiež antioxidanty, ktoré bránia zhubným voľným radikálom v ich činnosti. Preto užívame prípravky s obsahom selénu, betakaroténu, ginkgo biloby, vitamínu E ai

Čo Vám prinesie detoxikácie

Po vymiznutí vedľajších účinkov sa môžete tešiť na:

* Lepší spánok,
* Lepšie trávenie,
* Vymiznutie alergických príznakov,
* Pozitívnu náladu,
* Jasnejšie myseľ,
* Posilnenú imunitu ai

Výsledok detoxikácie závisí na Vašom prístupe a emocionálne príprave.

Ako sa správať po detoxikácii

Po detoxikácii je vhodné, aby ste zmenili Váš životný štýl aj denný režim stravovania. Okrem toho zapojte i zdravý pohyb.

Metódy detoxikácie

Detoxikáciu organizmu môžeme vykonať prostredníctvom:

* Sauny (infrasauny, parné sauny)
* Detoxikačných vaničiek
* Stravy
* Potravinových doplnkov
* Diéty

Vplyv infrasauny ako detoxikačné metódy na zdravie

Môžete si dopriať infrasaunu v kozmetických salónoch, alebo si možno zakúpiť tzv prenosnou infrasaunu domov, ktorá je z textilu. Infračervené žiarenie sauny je forma svetelnej energie slnka a vďaka jeho fyzikálnym vlastnostiam má skutočne vysokú prenikajúcu silu. Môže tak preniknúť skrz kožu do podkožných tkanív, kde zlepšuje cirkuláciu krvi podporujúcu celkový metabolizmus. Môže telo zbaviť telesných toxínov a metabolických vedľajších produktov a tým celkovo zlepší bunkovú vitalitu. Použitie sauny s dlhým infračerveným žiarením pred masážou má na užívateľov celkový relaxačný efekt. Sauna vytvára tzv umelú horúčku, ktorá má pozitívny vplyv na imunitný systém. Stačí pár minút v infrasaune a dôjde vplyvom tepla k celkovému masážnemu efektu, ku upokojeniu našich nervov a zauzlených svalov.

Infrasauna pomáha:

* Spaľovať kalórie,
* Odbúravať celulitídu,
* Znižovať stres,
* Regulovať hmotnosť,
* Podporovať imunitný systém,
* Pri bežnom nachladnutí,
* Pri astme,
* Pri zápale priedušiek,
* Detoxikovať telo,
* Čistiť pokožku,
* Zlepšovať krvnú cirkuláciu,
* Pri zrýchľovaní krvného obehu,
* Pri zvyšovaní srdcovej činnosti,
* Celkovo zlepšovať metabolizmus,
* Pri hojení rán,
* Pri bolestiach a zranení svalov,
* Uvoľnenie svalového tkaniva,
* Pri akné,
* Pri ekzémoch,
* Pri lupienke,
* Pri popáleninách,
* Pri suchej koži.

Vplyv parné sauny ako detoxikačné metódy na zdravie

Môžete si dopriať parnú saunu v kozmetických salónoch, alebo si možno zakúpiť tzv prenosnú parnú saunu domov, ktorá je z textilu. Sauna funguje na princípe generovania pary, ktorý vháňa do sauny teplú paru. Horúca para sauny dopraje svalom odpočinok, zbaví sa únavy, stuhnutosti.

Parná sauna pomáha:

* Pri zlepšenie cirkulácie krvi,
* Pri zvýšení srdcového výkonu,
* Zbavenie sa prejavov závažných aj bolestivých ochorení kĺbov (reuma, artritída),
* Zrýchlenie metabolizmu,
* Pri posilnenie imunity,
* Pri odvodu nečistôt a tuku z tela von ai

Vplyv detoxikačné vaničky ako detoxikačné metódy na zdravie

Ide o proces tzv iónového čistenia, ktorý stimuluje všetky bunky tela tým, že obnoví ich energetickú rovnováhu. Pri iónovej detoxikácii dochádza k postupnému odstráneniu toxínov z tela, a to na základe stimulácie buniek elektromagnetickým poľom. Telesné tekutiny prijímajú bio-energiu iónov vo vaničke cez chodidlá a prenášajú ju tak k jednotlivým bunkám. Medzi dôležité aspekty iónovej detoxikácie je aj schopnosť stimulovať elektro-magnetickým poľom reflexné body na chodidlách. Dlhodobé výsledky iónovej detoxikácie závisí aj na celkovom zdravotnom stave pacienta, jeho vôľu zmeniť celkový životný štýl.

Detoxikácie pomocou iónového čistenia je účinným spôsobom, ako sa zbaviť škodlivých toxínov.

Tento druh detoxikácie nie je vhodný pre tehotné ženy, jedinca trpiaci epilepsiou, jedinca s diabetom I. typu, jedinca s otvorenými ranami, zraneniami na chodidlách, jedinca s implantovaným kardiostimulátorom, jedinca s umelými kĺbmi, kovovými alebo organickými implantátmi apod

Detoxikačná vanička pomáha:

* Zbavovať telo odpadových látok,
* Zmenšiť opuchy,
* Posilniť imunitný systém,
* Odstrániť krvné usadeniny,
* Zlepšiť funkciu obličiek,
* Zlepšiť funkciu pečene,
* Zmenšiť edém ai

Vplyv Aloe Vera ako detoxikačné metódy na zdravie

Aloe Vera obsahuje rad vitamínov, aminokyselín, minerálnych látok, enzýmov, saponínov, antrachinónov. detoxikácie pomocou Aloe Vera nie je obyčajné mechanické naviazanie škodlivín na svoj povrch, ale je to biochemické detoxikácia aktiváciou pečeňových systémov.

Aloe Vera pomáha:

* Stimulovať krvný obeh,
* Dodáva pokožke i telu zdravie,
* Čistí rany.

Aloe Vera:

* Stimuluje bunkové delenie,
* Je prírodným zvlhčovačom dodávajúcim vlhkosť všetkým vrstvám pokožky,
* Má protivírusový účinok,
* Má protiplesňový účinok,
* Má vplyv na psychický stav aj emócie, povzbudzuje pozitívnu náladu.

Vplyv Yucca ako detoxikačné metódy na zdravie

Jedná sa o prírodný čistič organizmu. Yucca shidigera je oceňovaná pre vysoký obsah saponínov. Saponíny nachádzajú čoraz väčšie uplatnenie napríklad pri liečbe chorôb srdca a kardiovaskulárneho systému.

Yucca pomáha:

* Detoxikovať organizmus,
* Znižovať hladinu cholesterolu,
* Čistí tráviacej sústavy a cievy,
* Aktivuje a reguluje vylučovacie pochody,
* Uvoľňuje stuhnuté kĺby,
* Znižuje stres ai

Vplyv Chlorelly ako detoxikačné metódy na zdravie

Sladkovodná riasa pomáha:

* Detoxikovať organizmus,
* Odstraňovať jedy vrátane ťažkých kovov,
* Obmedzovať rast škodlivých baktérií,
* Podporovať črevnú peristaltiku,
* Odstraňovať zápach z úst ai

Vplyv diéty ako detoxikačné metódy na zdravie

Správny výber stravy je jedným z dôležitých pilierov detoxikácie. Zaraďte potraviny bohaté na vlákninu, ďalej zeleninu, celozrnné výrobky, kyslomliečne výrobky najlepšie s obsahom probatických baktérií. Samotný detoxikačný deň začnite pohárom horúcej vody, do ktorej pridáte šťavu z jedného citróna. Potom po celý deň jedzte malé dávky jedla, a to najlepšie každé dve hodiny. Nezabúdajte dodržiavať pitný režim, ktorý by mal pozostávať z pramenitej neperlivej vody, bylinkových čajov. Môžete popíjať harmanček, púpavu, žihľavy, fenikel. Všetko Vám napomôže k celkovej detoxikácii. Túto diétu môžete držať jeden deň, cez víkend, čím však dlhšie, tým lepšie. Po detoxikácii sa však hneď Nevrhne na obvyklé stravovacie návyky, voľte skôr napríklad ľahkú ryžu. V podstate by ste mohli ďalej pokračovať v tzv detoxikáciu, to znamená, že sa ďalej zameriate na stravovací režim bez tučného, sladkého a prepáleného jedla.

Očista organizmu od škodlivých toxínov prispeje k zlepšeniu Vašu fyzickej aj psychickej kondície.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: