Čučoriedky pre čistú krv

Potrebujete dodať chýbajúcu energiu, znížiť cholesterol, zvýšiť imunitný systém? Potom stačí len vziať bandaska, vhodné oblečenie a vysokú obuv do lesa, ochrániť sa repelentom pred komármi a kliešťami a vyraziť na zber sladkých tmavofialových plodov.


Ten, kto práve hodoval a užíval si jedného z nejdravějšího ovocia, spoznáte hneď. Prezradí sa fialovými pery i jazykom.

Druhy čučoriedok

* Plané lesné čučoriedky
* Záhradný veľkoplodé kanadskej čučoriedky (Patriot, Duke, Bluecrop)

História šľachtenia záhradných čučoriedok

Počiatok šľachtenie čučoriedok sa traduje začiatkom 20. storočia v Amerike.

Pestovanie záhradných čučoriedok

* Ak sa rozhodnete pestovať záhradné čučoriedky, ponúka sa Vám možnosť zo semenáče tabaku alebo pomocou hrozno stolové. V prípade, že zakúpite dvoch až trojročné rastliny čučoriedky, tipujte je na jar, aby mali sadenice možnosť zakoreniť, ako príde jeseň.
* Čučoriedky zasaďte do špeciálne pripraveného substrátu s nízkym pH. Prípadne si môžete sami pripraviť zmes rašeliny s drvenou kôrou alebo lesné vrstiev.
* Čučoriedky umiestnite na miesto, kde je plné slnko i polotieň.
* Čučoriedky vyžadujú neustálu vlhkosť, pôdu pod každým kríkom pravidelne mulčujte kôrou, čím zabránite vysychaniu.
* Pravidelne je zalievajte.
* Nezabúdajte na pravidelné hnojenie, nepoužívajte však hnojivá s obsahom chlóru a vápnika.
* Po prvé dva roky ker čučoriedok nerežte. Až tretím rokom odstráňte zo stredu kríky slabé výhonky, a to preto, aby sa ker čučoriedky nezahušťoval. V nasledujúcich rokoch postupne obnovujte staré konáre kríky čučoriedky s malými prírastkami. Rez vykonávajte vždy od začiatku vegetačného pokoja do doby kvitnutia čučoriedky. Štvrtým rokom sa môžete tešiť na veľké sladké plody čučoriedok, plne potom plodia šiestym rokom az ich plodov sa môžete tešiť až po dobu 60 rokov, ak sa o ne budete správne starať.
* Vhodne a správne udržiavaný ker spoznáte podľa toho, že má päť až osem silných, rovných konárov s dostatočnými prírastky.

Účinky čučoriedok na ľudské zdravie

Čučoriedky:

* Chráni imunitný systém,
* Chráni telové bunky pred voľnými radikálmi,
* Čistí krv,
* Omladzujú,
* Dodávajú životnú energiu,
* Pomáhajú pri hnačke,
* Pomáhajú aj pri iných črevných ťažkostiach,
* Sú prevenciou pri chrípke, prechladnutí, nádche,
* Znižujú hladinu cholesterolu,
* Napomáhajú odvodňovanie,
* Znižujú hladinu tuku v krvi,
* Ochraňujú pred rakovinou prostaty,
* Pôsobí preventívne proti infekciám,
* Prospievajú tvorbe pľúc,
* Pomáhajú pri kožných chorobách,
* Pomáhajú pri problémoch so zažívaním,
* Zbavujú organizmus toxických látok,
* Aktivujú látkovú výmenu,
* Mierni mnohé bolesti,
* Regenerujú očné farbivo,
* Upokojujú nervy,
* Prináša úľavu pri kŕčových žilách,
* Pomáhajú pri liečení hemoroidov, najmä v tehotenstve,
* Zlepšujú funkciu lymfatického systému,
* Sú prevenciou mnohých typov rakoviny,
* Pomáhajú tlmiť zápaly a rýchlosť delenia buniek v črevách, ktoré sa považujú za rizikové faktory pre vznik rakoviny,
* Modrý pigment má protivredový aktivitu a pôsobí ochranne na žalúdok,
* Pomáhajú zlepšiť videnie pri zlých svetelných podmienkach

Výživové zloženie čučoriedok

Čučoriedky sú bohaté na:

* Vitamín C - plní v našom tele celý rad dôležitých funkcií. Pomáha zneškodniť v tele vzniknuté voľné kyslíkové radiál. Pôsobí ako významná prevencia ochorení srdca a ciev. Zvyšuje odolnosť organizmu proti infekcii,
* Antioxidanty (karotén, antokyanov, pterostilben) - antioxidanty pôsobia preventívne proti vzniku nádorových buniek, aktívne pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Antioxidant antokyanov pomáha pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení. Antioxidant pterostilben pomáha ničiť veľmi reaktívne molekuly, tzv voľné radikály, antioxidant dokáže znižovať hladinu cholesterolu, regulovať množstvo cukru. Antioxidant karotén má priaznivý vplyv na pokožku, chráni ju pred škodlivým žiarením,
* Triesloviny (tanín) - mierni menštruačné bolesti, silné krvácanie, uľahčuje ženskému telu vyrovnať sa s klimaktériom,
* Stopové prvky (železo, mangán, meď) - železo lieči chudokrvnosť, je veľmi potreté v tehotenstve, ďalej pri silnom menštruačnom krvácaní. Mangán zabraňuje ukladaniu cholesterolu na cievne steny, udržiava zdravý cievny systém. Meď pomáha udržovať plodnosť, podporuje krvnú zrážanlivosť, udržiava zdravú kožu a zdravé vlasy,
* Organické kyseliny - majú čistiaci, posilňujúci a regeneračný účinok na ľudský organizmus, upokojujú nervy,
* Cukry,
* Glykozidy - organické prírodné látky skladajúci sa z priečinka necukerné a cukrové. Sacharimetrickou časť tvorí glukóza,
* Biolátky - regenerujú očné farbivo, dokážu podstatne zlepšiť Vaše videnie,
* Vlákninu - upravuje zápchu aj hnačku. Pomáha vylučovať toxické látky z tela, znižovať hladinu cholesterolu. Vláknina pôsobí pozitívne na pokožku, vlasy, nechty, prospieva štíhlej línii.

Vplyv čučoriedok na zdravie diabetikov

Čučoriedky sú veľmi vhodným ovocie práve pre diabetikov, a to z dôvodu, že mierne znižujú hladinu cukru v krvi.

Uplatnenie čučoriedok v kuchyni

Čerstvo natrhané alebo zakúpené čučoriedky môžete zjesť ihneď, napríklad v tvarových knedlících, koláčmi, s cukrom, alebo ich môžete zmraziť, urobiť z nich kompót, sirup, výborný džem na palacinky a pečivo, či usušiť pre lahodný čaj. Čaj je vhodný na účely mierneho znižovania hladiny cholesterolu i cukru v krvi, pri črevných i žalúdočných ťažkostiach, pri vonkajšej aplikácii zmierňuje prejavy lupienky aj iných kožných ochorení, priaznivý vplyv na močové cesty, obličky.

Recepty s čučoriedkami

* Čučoriedkový čaj

Čerstvo natrhané čučoriedky nechajte usušiť. Potom si z nich môžete robiť lahodný čaj, a to po celý rok. Čaj si môžete urobiť iz čučoriedkového lístia.

Jednu čajovú lyžičku sušených čučoriedok zalejte 150 ml horúcej vody. Môžete popíjať bez přecezení.

Jeden gram listov čučoriedok zalejte 150 ml horúcej vody. Nechajte lúhovať po dobu desiatich minút, preceďte.

* Hrníčkový čučoriedkový koláč

2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček polotučného mlieka, 1 hrnček cukru krupice, ¾ hrnčeka rozpustené Hery, ¾ kypriaceho prášku do pečiva. Všetky prísady zmiešajte a cesto vlejte na vymastený a múkou vysypaný pekáčik. Na vrch pokladu umyté a odkvapkané čučoriedky. Posypte posýpkou z masla, hrubej múky a cukru, v pomere 1:1:1. Dajte piecť do predhriatej rúry.

* Tvarohové knedle s čučoriedkami

2 polotučné tvarohy vo vaničke, 2 vajíčka, hladká múka, práškový cukor, maslo, tvrdý tvaroh, soľ. Tvarohy zmiešajte s vajíčkami, pridajte štipku soli a toľko múky, aby Vám vzniklo nelepivé cesto. Z cesta urobte dva valčeky, ktoré ďalej rozkrojíme na jednotlivé dieliky. Každý dielik vytvarujte do guľaté placky, do stredu vložte lyžicu čučoriedok a urobte knedlík. Dajte si variť vodu do väčšieho hrnca, a akonáhle voda začne vrieť, vložte do nich knedle. Zamiešajte, aby sa nepřichytly ku dnu. Knedle vyberte z hrnca, akonáhle voda opäť začne vrieť. Na tanieri knedle posypte strúhaným tvarohom, cukrom a rozpusteným maslom.

* Čučoriedkový mliečny kokteil zo srvátky

2 lyžice srvátky, 250 ml vody, hrsť čučoriedok. Do šejkra vložte všetky ingrediencie a vyšľaháme kokteil do peny. Môžete prisladiť cukrom.

Využitie čučoriedok v podobe potravinových doplnkov

Okrem čerstvého, sušeného, prípadne kompótového a mrazeného využitie, môžete zakúpiť v lekárni alebo špecializovaných predajniach potravinové doplnky s obsahom liečivých čučoriedok.

* Očné elixír s výťažkami z čučoriedok
* Čučoriedkový extrakt v kapsuliach


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: