Cibuľa, cesnak - nenahraditeľný zelenina

Cibuľa a cesnak patrí medzi jedny z prvých kultúrnych rastlín, sprevádzajúcich človeka od najstarších dôb. Cibuľu a cesnak charakterizuje ich nezameniteľná chuť, spôsobená prchavými éterickými silicami, ktoré však každému nemusí byť práve príjemné.


Cibuľa

Predstavenie cibule

Obľuba cibuľa nie je len záležitosťou jedného druhu. Cibuľou je viac, ale prvý medzi nimi je určite cibuľa. Ide o dvojročnú rastlinu generujúce charakteristickú cibuľu, zloženú z dužinatých suknice, pokrytých suchými farebnými suknice. Jednotlivé suknice vznikli premenou šupín a spodných častí listov.

Rastliny južného typu majú veľké guľaté cibule s vyšším obsahom vody a sladší chuťou. Pestujú sa najmä v južnej Európe. Rastliny západného typu s cibuľami guľatými i ploskejšieho sú ostrejšie chuti a pestujú sa skoro v celom miernom pásme. Rastlinám východného typu sa najlepšie darí v krajinách s kontinentálnym podnebím, ale aj v chladnejšom prostredí.

Cibuľa je známa tým, že pri jej úprave, respektíve krájanie nás nútia slziť. To je spôsobené obsahom zlúčeniny síry, ktoré sa pri nakrojení cibule uvoľňujú. Pomôcť si môžeme, keď cibuľu pred krájaním dáme do chladničky riadne vychladiť.

Šalotka

Šalotka ako by na východnej typ cibuľou nadväzovala. Má drobnejšie cibule, v zhlukoch na spoločnom podpučí. Do Európy sa šalotka dostala až v stredoveku. Dnes sa pestuje takmer po celom svete, v miernych pásoch rovnako ako v trópoch. Na rozdiel od kuchynskej cibule má jemnejšiu chuť a vytrvalá je nielen na záhona, ale aj čo do skladovateľnosti.

História cibule

Prvýkrát si ľudia cibule všimli vo stredoázijských stepiach. Pôvodne rástla divoko, ako planá rastlina. Pretože miestni obyvatelia zistili, aké má cibuľa liečivé účinky, začali ju pestovať aj na záhradách. Domestikácia cibule začala s najväčšou pravdepodobnosťou na území Afganistanu, juhozápadného Pakistanu a Iránu. Cibuľu poznali aj Egypťania, Rimania, Kelti ai

Teraz sa cibule pestuje vo všetkých krajinách sveta, vo všetkých zemepisných šírkach. Je skutočne univerzálny plodinou.

Výživové zložky cibule

Cibuľa sa môže pochváliť prevažne baktecidními a fungicidnými účinky, vitamíny B1, B2, E a C, karoténom. Cibuľa ďalej obsahuje bielkoviny, tuky, minerálne látky (sodík, meď, jód, síra, zinok, draslík, vápnik, fosfor, železo). Cibule je tiež bohatá na kyselinu listovú, ktorá je veľmi dôležitá pri plánovanom počatia.

Uplatnenie cibule v kozmetickom priemysle

Cibuľa výrazne obmedzuje tvorbu vlasových lupín a zabraňuje nadmernému tvoreniu mazu.

Zaujímavosti o cibuľu

Cibuľové šupky sa s úspechom používajú pri farbení veľkonočných vajíčok. Ponorte príslušný počet vajíčok do vody, do ktorej ste pridali cibuľové šupky (môžete uchováva po celý rok) a uvarte spolu po dobu 8 minút. Vajíčka nechajte odkvapkať a potrite handričkou s kúskom masla pre lesk farebné škrupiny.

Liečivé účinky cibule

K liečebné účely sa najviac využíva prírodné šťava pre obsah látok s antibiotickými účinkami.

Cibuľa predovšetkým:

* Čistí krv,
* Lieči srdcové problémy,
* Znižuje krvný tlak,
* Pomáha pri únave, vyčerpaní, ospalosti,
* Zlepšuje pamäť,
* Lieči osteoporózu,
* Čistí vzduch od vírusov a baktérií,
* Znižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi,
* Pôsobí preventívne proti vzniku kŕčových žíl, hemoroidov, poruchám prekrvovanie,
* Znižuje hladinu krvného cukru,
* Mierni nadúvanie, odstraňuje črevné plynatosť, pomáha proti zápche,
* Pôsobí ako prírodné afrodiziakum.

Vonkajšie použitie cibule

Cibuľa pre zmiernenie bodnutiu a uštipnutie po hmyzu

Na postihnuté miesto priložte plátok čerstvej cibule, zakryte gázou. Zmiernite tak opuch aj nepríjemné začervenanie a svrbenie.

Cibule proti plesni a bradaviciam

Na postihnuté miesto priložte kašu z drvené cibule, zakryte gázou, opakujte až do vyliečenia.

Recepty z cibule

Cibuľová šťava

 

1 veľká cibuľa, med. Nakrájajte cibuľu a pokvapkáme medom, nechajte lúhovať do druhého dňa. Preceďte a podávajte niekoľkokrát za deň.

Cibuľová šťava rozpúšťa a vylučuje hlieny, pomáha pri kašli, nachladnutí, katare priedušiek, pri žalúdočných a črevných kataroch, pri nechutenstve, bolestiach hlavy.

Cibuľový čaj

Veľká cibuľa, med, mlieko. Cibuľu nakrájajte aj so šupkou a dajte variť do 0,5 l vody, po dobu 20 minút. Čaj preceďte, môžete zjemniť mliekom a dochutiť medom. Užívajte 3-4x denne. Čaj uľaví dýchanie, zlepší odkašliavanie.

Cibuľový šalát s paradajkami

4 cibule, 2 paradajky nakrájajte na drobné kúsky a přistrouhejte asi 1 / 2 šalátovej uhorky. Zalejte zálivom osoleného a osladeného octu, dochutíme nadrobno posekanými bazalkovými a petržlenovým listy.
Cibuľový šalát s jogurtom

1 cibuľa, smotanový jogurt, majonéza. Cibuľu nakrájajte na kolieska, sparte v horúcej a slanej vode. Vychladnutú cibuľu zalejte zmesou z 2 lyžíc smotanového jogurtu, 5 lyžíc majonézy, soli, korenia, cukru a citrónovej šťavy.

Cesnak

Predstavenie cesnaku

Ide o rastlinu, ktorej zásobným orgány sú zložené cibule, čiastkové časti, strúčiky, ktoré vyrastajú na spoločnom podpučí a sú izolované vlastnými blanitými suknice. Prerastajúce listy sú ploché, kvetné stvol je často značne vysoký. V kvetenstvo sa niekedy vytvárajú drobné pacibulky.

Cesnaku sa delí na paličáky a nepaličáky. Paličákům vyrastá pravidelne kvetné stvol, nesúci aj pacibulky a ich zloženej cibule nie sú príliš početné. Nepaličáky sú sterilné, nevytvárajú vôbec kvetné stvol a cibule môžu mať zložené z veľkého množstva strúčikov.

U citlivých osôb sa môžu objaviť vedľajšie účinky po požití čerstvého cesnaku: pálenie záhy, nevoľnosť, hnačka.

História cesnaku

Cesnak ako prastará kultúrna rastlina je v službách človeka už niekoľko tisíc rokov, bola súbežne zeleninou, korením i liečivka. Po celý stredovek i starovek patril cesnak medzi základné dezinfekčné prostriedky, najmä pri črevných ochoreniach.

Výživové zložky cesnaku

Cesnak obsahuje cesnakovou silicu, obsahujúce síru, sulfoxidu S-allycystein, čiže alliin, ktorý nepáchne. Až po porušení pletiva sa alliin enzymaticky štiepi na baktericídne allicín a páchnuce látky. Ich prítomnosť v tele prezradí dychová skúška, a to ešte po niekoľkých hodinách po požití. Vedľa allicin cesnak obsahuje cholín, saponín.

Cesnak obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, C, vápnik, jód, selén, draslík, železo, horčík, fosfor, zinok, sodík, beta-karotén, mangán, kyselinu listovú.

Liečivé účinky cesnaku

Konzumácia surového cesnaku alebo vo forme kapsúl Vám pomôže pri najrôznejších neduhách.

Cesnak predovšetkým:

* Reguluje krvný tlak,
* Reguluje množstvo cukru v krvi,
* Podporuje metabolizmus pri chudnutí,
* Pomáha pri odstraňovaní mrľa a škrkavek z čreva,
* Znižuje cholesterol,
* Pomáha pri bolestiach v krku, pri angínach, chráni pred chrípkou,
* Zlepšuje imunitný systém,
* Podporuje činnosť srdca, prečisťuje cievy,
* Pomáha pri odstraňovaní bradavíc pokladaním cesnaku na postihnuté miesto

Recepty z cesnaku

Cesnaková majonéza

Cesnak, majonéza, soľ. Strúčiky cesnaku utrite so soľou na kašu, pridajte do majonézy. Dochuťte citrónovou šťavou. Cesnaková majonéza sa skvele hodí k vareným rybám.

Cesnakové maslo

1 / 8 masla, 3 strúčiky cesnaku, soľ. Maslo nechajte zmäknúť pri izbovej teplote. Utrite cesnak so soľou a vmiešajte do povoleného masla. Z alobalu urobte kapsu a cesnakové maslo do nej naneste, dobre uzavrite a nechajte stuhnúť v chladničke. Cesnakové maslo má široké uplatnenie pri ochutenie a masteniu zeleniny, zemiakov ai

Česnečka

1 hlavička cesnaku, 2 bujóny alebo hovädzí vývar, 4 zemiaky, 2 vajcia, soľ, korenie, rasca, majoránka. Zemiaky olúpte, očistite, nakrájajte na malé kocky a dajte variť do osolenej vody, pridajte rascu, bujón, majoránku, korenie. Tesne pred tým, než budú zemiaky mäkké, pridajte do polievky rozmiešané vajíčka a strúčiky cesnaku (nakrájaný na plátky alebo prelisovaný).


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: