Chudnutie podľa krvných skupín

Krv delíme do štyroch skupín a pre každú skupinu sú definované zrčité vhodné a nevhodné potraviny. Zostaviť si správny jedálniček nebude nič obtiažneho a nový štýl bude mať pozitívny dopad na chudnutie, tak na zdravie celkovo.


Chudnutie podľa krvných skupín

Výsledky by ste mali pozorovať približne po jednom mesiaci. Cieľom je schudnúť, zlepšiť trávenie a zbaviť sa ľahších zdravotných ťažkostí (napr. bolesť hlavy, nadúvanie a pod).

V čom diéta spočíva

Za základ sa považuje tvrdenie, že pre telo je dobré to, na čo je dlhodobo navyknuté. Vývoj krvných skupín bol ovplyvnený tým, že ľudia žili v rôznych podmienkach, ktoré sa od seba navzájom líšili. Mali by sme sa teda zamerať na potraviny našich predkov. Ak nebude náš jedálniček v súlade s krvnou skupinou, nastávajú niektoré zdravotné problémy, ťažké trávenie, priberanie na váhe ai

Zistite, akú máte krvnú skupinu - 1. krok

ak to neviete, je hneď niekoľko spôsobov, ako to zistiť. Môžete si zakúpiť test krvných skupín (napríklad na internete). Ďalšou možnosťou je navštíviť svojho obvodného lekára a požiadať ho o odobratie krvi a odporúčania do laboratória. Ak chcete navyše urobiť dobrý skutok, dostavte sa na transfúzny stanicu, kde krv darujete a zároveň sa informujete na svoju skupinu.

Krvná skupina A-diéta a chudnutie

Z hľadiska diéty podľa krvných skupín môžu byť títo ľudia nazývaní "poľnohospodári". Kto má skupinu A, ten nech vsadí na vegetariánsku stravu. Bude po vás ťažké stráviť mäso, ktoré tu zároveň predstavuje rizikovú potravinu z hľadiska priberanie. Kto má predsa veľmi rád mäso, nech ho nahradí ľahkým morčacím alebo hydinovým a odporúča sa malé množstvo. Nie je pre vás ľahké ani strávenie mliečnych výrobkov. Ak chcete schudnúť, docielite toho predovšetkým konzumáciou zeleniny.

Ako schudnúť

Ľudia, zaradení do krvnej skupiny A, budú priberať predovšetkým po polotučných mliečnych výrobkoch a pšeničných potravinách. Chudnutie podporí konzumáciou rastlinných olejov, zeleniny, sójových a ananásovej jedál. Odporúča sa cvičenie jogy, plávanie a relaxačné cvičenia.

Ktoré potraviny na chudnutie áno a ktoré nie

Môžete jesť napríklad obilniny, rastlinnú stravu, sladkovodné ryby, ryžu, chren, strukoviny, arašidy, pohánku, sójový chlieb, šošovku, fazuľa, brokolicu, cibuľu, cesnak, kapusta, mrkva, červenú repu, špenát, petržlen. Z ovocia sú vhodné citróny, figy, grepy, ananás, černice, čerešne, broskyne, slivky, čučoriedky. Doprajte si aj červené víno a kávu. Nevhodnými potravinami sú v tomto prípade mliečne výrobky, mäso okrem rýb, údeniny, tuky, morské plody.

Krvná skupina B - chudnutie

Ich predkov boli údajne kočovníci. Títo ľudia dokážu bez problémov tráviť mlieko a mliečne výrobky a nemajú problém takmer so žiadnymi potravinami, ak si je doprajú v miere. Na chudnutie sa odporúča aeróbne cvičenie.

Technika chudnutie

Zaostrite svoju pozornosť na listovú zeleninu, vajcia, mäso a nízkotučné mliečne výrobky. Obmedzte konzumáciu kukurice, orechov a potravín vyrobených z bielej pšeničnej múky.

Čo je vhodné jesť

Mlieko a mliečne výrobky celkovo, vajcia, zverinu, králičie mäso, jahňacie mäso, ryžu, ryby, zeleninu, cuketu, cesnak, špargľa, fenikel, chren, uhorky, z ovocia potom banány, hrozno, ananás. Pite zelený čaj. Zabudnite na pšeničnej potraviny, raž, kukuricu, kuracie, bravčové a husacie mäso, šošovku, plody mora (ryby sa však odporúčajú), čierne druhy olív, arašidy, sezam. Nesvedčí vám destiláty, limonády, cola.

Krvná skupina AB

Sú to zmiešaní kočovníci a poľnohospodári. Držíme sa teda zásad pre krvné skupiny A a B, iba s drobnými výnimkami.

Vhodná stratégia chudnutie podľa krvných skupín

Ľudia s touto krvnou skupinou by sa mali vyvarovať najmä hovädzieho a bravčového mäsa a potravín vyrobených z pšeničnej múky. Na chudnutie je vhodné tofu, listová zelenina, morské riasy, ryby a ananás. Dobrý vplyv má jóga a relaxačné cvičenia.

Skladba jedálnička - krvné skupiny

Konzumujte v hojnej miere rastlinnú stravu, obilniny, ovsené vločky, tofu. Prospeje vám makrela, mäso z jahňaťa a králika, zveriny mäso, ryby, olivový olej, orechy, strukoviny, ovocie a zelenina (hlavne citróny a figy, ananás, kivi, egreše, červenú repu), kyslé mliečne výrobky, vajcia. Pite víno, kávu a zelený čaj.

Čomu sa vyvarovať pri krvnej skupine AB

Pre krvnú skupinu AB nie je dobré jesť červené mäso, bravčové a hovädzie mäso, tučnejšie syry, mlieko a maslo, plesňové syry. Vyraďte z jedálneho lístka aj reďkovky, kukuricu, banány, výrobky z pšenice.

Krvná skupina 0

Majú svoje korene ako lovci a sú predurčení k dobrému strávenie mäsa. I tu sa ale odporúčajú malé porcie.

Čo prospieva chudnutie - krvná skupina 0

Chudnutie skvele doplní morské riasy, ryby, brokolica, špenát, červené mäso, pečeň. Odporúčajú sa intenzívne športy (behanie, aerobik, bojové umenia atď). Kilá vám pridá biele pečivo, obilniny, kukurica, šošovica, kapusta, kel, zemiaky.

Čo si môžete dopriať - krvná skupina 0

Hovädzie, teľacie, zverinu, pečeň, biele mäso, ryby. Ďalej potom sú vhodné artičoky, brokolica, cibuľa, petržlen, cesnak, chren, pór, špenát, červená repa, červená paprika, figy a slivky (v sušenej i čerstvej forme), ryža, všetky nekyslé druhy ovocia.

Zakázané potraviny

Jedná sa o obilniny, zemiaky, mliečne výrobky, losos, kaviár, olivy, mäso z husi, mak a orechy, slanina, šunka, bravčové mäso, kyslé druhy ovocia, horčica, kapusta.

Pred naplánovaným chudnutím najprv očistite svoje telo.

Schudnem, budem vyzerať a cítiť sa skvele, žiť zdravým spôsobom života! Podobné plány a predsavzatia si dáva veľa ľudí. Ak sa tiež chystáte na zmenu svojho životného štýlu, skúste začať najskôr očistou organizmu. Ponúkame jednoduchý tip - rastlinné uhlie.

Rastlinné uhlie je v tomto smere naozaj účinné

Je prípravou tela na chudnutie a odstráni z organizmu toxíny. Rastlinné uhlie pomôže pri vydaní negatívnym vplyvom znečisteného prostredia, nezdravé životospráve, ak užívame lieky, pijeme častejšie alkohol, fajčím, takže z tohto opisu si určite každý niečo vyberie. Všetky tieto faktory vedú k hromadeniu škodlivých látok v organizme. Následky sú znížená obranyschopnosť organizmu, zlá kondícia, negatívny vplyv na vlasy a pleť, zažívacie ťažkosti, alergie ai A práve preto je nutné začať s detox tela a možnou cestou je už spomínané rastlinné uhlie.

Rastlinné uhlie je prírodným produktom, ktorý viaže toxíny

a odvádza ich z tela von, a tak prirodzenou cestou očisťuje organizmus. Nemusíme sa báť, pretože všetky dôležité živiny, minerálne látky a vitamíny v tele zostanú.

Rastlinné uhlie navyše ešte aj chráni tráviaci trakt

pred podráždením potravou. Má pozitívny vplyv na črevnú činnosť, predchádza plynatosti a tráviacim ťažkostiam. Rastlinné uhlie nie je nijak drahé a detoxikácie sa odporúča vykonávať dvakrát do roka.

Rada na záver - chudnutie podľa krvných skupín

Kto chce schudnúť s diétou podľa krvných skupín, mal by sa predovšetkým zdravo stravovať a taktiež jedlá pripravovať zdravým spôsobom. Dôležité je dodržiavať pitný režim a pravidelný pohyb!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: