Chlorella - superpotraviny

Chlorella pyrenoidosa je sladkovodná riasa, ktorá sa radí do kategórie zelených potravín. Ponúka tak významnú nutričnú hodnotu, ktorú nenájdete u žiadnych iných potravín. Zaraďte ju do svojho jedálnička a získate späť krásu a vitalitu!


Čo je to Chlorella?

Mnohí z Vás si určite pokladajú otázku, čo to vlastne tá Chlorella je a prečo je doporučovaná ako zdravá výživa či doplnok stravy. Chlorella je sladkovodná riasa a jej celý názov znie Chlorella pyrenoidosa. Jedná sa o jeden z najvýznamnejších a najväčších unikátov v ríši zelených rastlín.

Je preukázané, že táto riasa existuje na svete už niekoľko biliónov rokov. Nájdené skameneliny Chlorelly sú datované do obdobia pred 3 bilióny. Až v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia japonskí vedci začali túto sériu skúmať na liečebné účely. Ide o jedno z najzdravších "jedál" v našej existencii.

Čím je vo všeobecnosti Chlorella natoľko unikátne?

Jej zloženie je natoľko komplexná, že dokáže poskytnúť širokú škálu výživných látok, ktoré sú významné pre vaše telo. Jedná sa o biopotravinu, nie o samostatný vitamín či minerál. Látky obsiahnuté v Chlorella zahrňujúceho vitamíny, minerály, enzýmy. Ich kombinácia má vynikajúcu nutričnú hodnotu a sú prirodzeným spôsobom vyvážené. Z tohto dôvodu sa nemôžu nikdy hromadiť v tele a stať sa tak toxickou látkou.

Chlorella je teda v stručnosti sladkovodná riasa s vysokým obsahom zeleného farbiva - chlorofylu. Ďalej obsahuje vysoké percento bielkovín, betakaroténu, vitamínov a stopových prvkov, ktoré sú a musia byť neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička.

Kde vznikol obchod s chlorellou?

Chlorella sa pestuje na Taiwane vo veľkých manufaktúrach. Tu sa zaoberajú z veľkej časti kultiváciou a predajom tejto riasy. Prechádza kontrolami ohľadom jej nezávadnosti a bakteriálnej kontaminácie. Predaj tohto produktu je značne regulovaný a jedná sa o jediný výrobok, ktorý je ako dovozová možné predávať v Japonsku. Aby sa tento cieľ dosiahol, musela Chlorella prejsť certifikáciou od ministerstva zdravotníctva v Japonsku. Japonsko je tak jedinou krajinou, ktorá štandardizovala kvalitu Chlorelly a certifikovala ju.

Táto riasa sa teda pestuje v teplom klimatickom pásme. Jej zber sa uskutočňuje až vo večerných hodinách, kedy načerpala dostatok energie zo slnečného žiarenia. Tým sa získava a dosahuje čo najvyššia kvalita produktu.

Je Chlorella doplnok stravy alebo strava sama o sebe?

Chlorella sa radí napríklad spolu s mladým jačmeňom medzi tzv zelené potraviny. Tie majú za úlohu plniť dve základné funkcie:

* Sýtiť - tým, že obsahujú celú škálu živín, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie buniek jednotlivých tkanív (bielkoviny, enzýmy, vitamíny, minerály, nukleové kyseliny)
* Čistiť - látky obsiahnuté v tejto strave dokážu na seba viazať odpad, ktorý vzniká pri metabolizme organizmu (chlorofyl, antioxidanty, vláknina)

Chlorella, tak ako zelené potraviny, sú vysoko výživné. Zabezpečujú telu toľko "vhodné výživy", aby sa mohlo samo brániť infekciám a samo sa liečiť.

Pozitiva zelených potravín

Užívanie zelených potravín má veľa blahodarných vplyvov na organizmus. A aké sú ich nesporné výhody?

* Podporujú organizmus pri odvádzaní toxínov z tela
* Stimulujú imunitný systém
* Napomáhajú lepšiemu tráveniu
* Osviežujú dych a telo, eliminujú pachy
* Dodávajú do tela prírodný antioxidant - betakarotén

Chlorella a jej zloženie

Ako už bolo spomenuté, Chlorella obsahuje rad minerálov, vitamínov, enzýmov a aminokyselín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie organizmu. Jej vyvážené prírodné zloženie vám dodá potrebnú energiu. Nejedná sa o jednorazovú energiu, ktorú dodáva napríklad cukor alebo kofeín, pretože Chlorella nie je žiadnou "drogou" alebo "podpornú látkou". Jedná sa čisto o výživu, ktorá dokáže pri dlhodobom užívaní skvalitniť funkcie jednotlivých orgánov a posilniť tak imunitu.

* Voda - 4,74%
* Bielkoviny - 68,3 g
* Tuky - 11%
* Uhľohydráty - 5,4%
* Vláknina - 5%
* Chlorofyl - 2,86 mg
* CGF - 18,8%
* Vápnik - 190mg
* Železo - 139mg
* Horčík - 308mg
* Fosfor - 895mg
* Draslík - 864mg
* Vitamín A, E, C
* 18 prospešných aminokyselín

Desatoro Chlorelly

Vyššie zaradené zoznam látok obsiahnutých v Chlorella má rad priaznivých účinkov, ktoré iste uvíta každý, kto žije aktívnym životom v tejto modernej dobe. Strava, ktorú prijímate, nie je v žiadnom prípade natoľko pestrá a kvalitná, aby vám zabezpečila správnu funkciu všetkých orgánov. Môžete sa riadiť jednoducho týmto desatorom, ktoré vám Chlorella ponúka:

* Detoxikuje organizmus
* Zvyšuje imunitu
* Čistí tráviace ústrojenstvo, podporuje vylučovanie a funkciu čriev
* Podporuje činnosť a stabilitu nervového systému
* Dokáže neutralizovať pH v tele, obmedzuje výskyt plesní
* Zásobuje telo účinnými antioxidantmi (betakarotén, vitamín B)
* Stimuluje optimálnu hladinu cholesterolu
* Podporuje regeneráciu pečeňového tkaniva
* Pomáha v prevencii proti nádorovým ochoreniam
* Aktívne sa zúčastňuje krvotvorby

Všetky tieto funkcie sú zaistené pomocou unikátneho zloženia Chlorelly. Pozrite sa na jednotlivé látky obsiahnuté v tejto riase a prečítajte si ich vysoko významné účinky!

Chlorella rastový faktor

Špecifickou zložkou obsiahnutou v biomase Chlorelly je tzv Chlorella rastový faktor, vďaka ktorému sa tak stáva naozaj unikátne. Nesie označenie CGF. A čo to rastový faktor v skutočnosti je?

Jedná sa o extrakt z tejto sladkovodnej riasy Chlorella pyrenoidosa, ktorý v sebe obsahuje zmes RNA, DNA, aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok. Obsahuje aj ďalšie zložky, ktoré neboli zatiaľ exaktne stanovené. V prípade užívania dieťaťom podporuje tento rastový faktor rýchly rast organizmu, v prípade užívania dospelým podporuje budovanie silného imunitného systému a samouzdravovací procesy ako povrchové, aj vnútorný.

Liečebné účinky rastového faktora:

* Podporuje celkovú regeneráciu tkanív
* Je vhodný pre organizmus, ktorý prešiel liečebným zákrokom, pri ktorom bol vystavený akémukoľvek žiareniu
* Zvyšuje schopnosť delenia buniek
* Významne zvyšuje schopnosť rastu buniek
* Má široké uplatnenie pri liečbe ochorení kože, najmä v prípade ekzémov, popálenín, vredov alebo iných rán, ktorých liečba a hojenie je zdĺhavé
* Používa sa s dobrými výsledkami pri povrchovom ošetrení rán, čím dochádza k rýchlejšiemu scelenie

Chlorofyl

Detoxikácie organizmu pomocou Chlorelly je zabezpečená vysokým obsahom zeleného farbiva - chlorofylu. Chlorofyl je pigment obsiahnutý v zelených rastlinách, cyanobaktérií a niektorých riasach, kedy práve Chlorella je jednou z nich. Chlorofyl absorbuje v priebehu fotosyntézy energiu svetelného žiarenia (slnečného) a tú potom využíva k tvorbe sacharidov a kyslíka.

A aké sú účinky chlorofylu? V tele podporuje tvorbu hemoglobínu, má významný vplyv pri hojení rán, liečbu hemoroidov a popálenín. Pôsobí protizápalovo a obmedzuje vznik opuchov. Chlorofyl významne ovplyvňuje činnosť tráviaceho traktu tým, že stimuluje činnosť žlčníka, tenkého čreva a pankreasu. Má aj kladný vplyv na nervový systém, hormonálny systém a vitalitu človeka.

Množstvo chlorofylu obsiahnutom v Chlorella je viac ako významné. Zo zelených potravín, ktoré sa konzumujú práve pre doplnenie zeleného farbiva, môžeme použiť na porovnanie napr špenát, brokolicu alebo žihľavu. Všetky tieto vymenované potraviny obsahujú menej chlorofylu ako denná dávka Chlorelly.

Zhrnutie účinkov chlorofylu:

* Dodáva do tela viac kyslíka
* Podieľa sa na čistenie vylučovacích systémov ako sú črevá, pečeň alebo krv
* Napomáha čistiť krv a odvádzať toxíny z tela
* Optimalizuje výšku krvného tlaku
* Eliminuje tvorbu plesní v tele
* Pomáha neutralizovať škodliviny vo vzduchu
* Podporuje rast tkanív a ich hojace procesy

Tieto účinky vás iste presvedčili o tom, že chlorofyl je nevyhnutnou súčasťou ľudského organizmu a že dokáže nielen liečiť, ale aj predchádzať rôznym ochoreniam.

Chlorella

V druhej časti nášho rozprávania o Chlorella sa zoznámite s ostatnými zložkami a ich účinkom na organizmus, dozviete sa o tom, ako Chlorella v tele vykonáva svoju terapeutickú funkciu, zistíte, ako ju môžete využiť v domácnosti a dozviete sa tiež, ako Chlorellu užívať a nakupovať .


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: