Chlorella - ako funguje a pomáha

Správna funkcia čriev je nutnou podmienkou pre kvalitné prežívanie. Ak táto telesná funkcia zlyháva, môže dôjsť k sérii vážnych ochorení. Chlorella predstavuje pomoc, keď zabezpečí podporu pri vylučovaní toxínov z tela. Zapojte ju do svojho jedálnička!


Chlorella

V prvej časti rozprávania o Chlorella ste mali príležitosť sa oboznámiť s tým, čo to Chlorella je, kde sa pestuje, prečo je považovaná za zelenú stravu. Dozvedeli ste sa aj o jej prednostiach, zloženie a získali ste informácie o rastovom faktore a chlorofylu.

Bielkoviny

Okolo 60% biomasy Chlorelly je tvorené bielkovinou. Obsahuje 18 - 22 známych animokyselin, čím je považovaná za kompletnú bielkovinu. Je to vysoko kvalitný zdroj proteínov iv porovnaní s mäsom, rybami alebo vajíčkami. Bielkoviny z týchto potravín sa totiž považujú za sekundárne, čo znamená, že aminokyseliny boli premenené do bielkovín, aby mohla vzniknúť štruktúra mäsa alebo vajíčok. Naše telo po príjmu tejto potravy musia bielkoviny rozbiť a rozložiť na aminokyseliny az nich si potom zložiť také bielkoviny, ktoré sú potrebné pre ľudský organizmus.

Táto forma príjmu bielkovín z potravy je určite menej efektívna. Ak v strave chýba určitá aminokyselina potrebná pre vytvorenie konkrétnej bielkoviny, bielkovina bude Seiça vytvorená, ale nebude kompletná. Chlorella ponúka taký komplex bielkovín, ktoré v strave nenájdete.

Betakarotén

Betakarotén je považovaný za silný antioxidant. Antioxidanty svojimi účinkami chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov. Obsah betakaroténu v Chlorella je 10x a viac vyššie než napríklad v karotce. Ďalšími potravinami, ktoré sa odporúčajú pre príjem betakaroténu sú paradajky a papriky. Ani ony však zďaleka neponúkajú takú vysokú hodnotu antioxidantov ako Chlorella.

Nenasýtené mastné kyseliny

Nenasýtené mastné kyseliny sú dôležité pre udržanie hladiny cholesterolu v krvi. Ich obsah vo Chlorella vedie k účinnej a priaznivé reguláciu.

Vápnik, horčík, železo

Táto sladkovodná riasa obsahuje aj významné minerály, ktoré sú dôležité pre stavbu vášho tela a pre jeho funkcie. Horčík má priaznivý vplyv na nervovú a svalovú sústavu. Jeho nedostatok vedie k vzniku kŕčov, podráždenosti, precitlivenosti. Chlorella svojimi hodnotami horčíka prekonáva aj celozrnnú pšeničnú múku alebo vlašské orechy. Medzi potraviny bohaté na horčík patria slnečnicové semienka, ktoré sú bez výhrad vysoko zásobená týmto minerálnym prvkom.

Železo je základným prvkom pri krvotvorbe. Jeho nedostatok vedie k chudokrvnosti. V rebríčku potravín bohatých na železo stojí pod chlorellou pivovarské kvasnice, hovädzia pečeň alebo šošovka.

Vápnik, základná stavebná látka kostí, je doplňovaná chlorellou rovnako významne ako napr tvaroh v kombinácii s lieskovými orieškami.

Vitamíny B2, B6, B12

Vitamín B2 čiže riboflavín je dôležitý pre dobrý stav kože, očí a pre správnu funkciu srdca. Chlorella ponúka takú zásobu, ktorá je vyššia ako obsah v pivovarských kvasniciach, obilných klíčkoch alebo vajciach.

Nedostatok vitamínu B6 sa prejavuje cukáním viečok, kŕčmi alebo zápaly. Môžeme ho získavať z pšeničných klíčkov, ktoré sa radia medzi potraviny najbohatšie na tento prvok, ďalej zo sardiniek alebo napr orechov.

Vitamín B12 je nevyhnutný pre správnu funkciu krvotvorby. Môžeme ho získavať z hovädzích pečene, jahňacieho mäsa alebo pivovarských kvasníc, avšak v nižšom množstve, ako nám ponúka denná dávka Chlorelly.

Špecifická štruktúra bunkových stien

Bunková stena Chlorelly je veľmi silná a tvrdá a tvoria asi 20% bunky. 80% bunky je potom tvorené vnútorné nutričné častí. Silná bunková stena má svoju špecifickú charakteristiku. Dokáže na seba viazať ťažké kovy a ostatné toxíny. Po jej nadviazaní môžu toxíny odísť z tela von.

Aby ste získali z Chlorelly maximálny účinok, je potrebné zabezpečiť, aby bola stráviteľná. Toto je dané prípravou riasy do podoby tabletiek. Bunková stena musí byť najskôr drvená, aby ju žalúdok mohol spracovať. Zároveň sa nesmie poškodiť vnútorný obsah bunky, ktorý obsahuje vzácne nutričné hodnoty. K rozdrvení sa využíva vysokého tlaku. Tabletky potom obsahujú ako vnútornú časť aj externé, ktorá je dôležitá pre väzbu toxínov.

Ako Chlorella v tele funguje?

Základom správneho fungovania organizmu je vylučovanie toxínov z tela. Toxíny sa spravidla vylučujú stolicou. Toto predpokladá bezchybnú funkciu čriev. Ak črevá fungujú optimálne, toxíny, pohybujú sa kdekoľvek v tele, sa ľahšie dostanú práve do miest. Chlorella a jej špecifická štruktúra bunkových stien potom pomôže nadviazať toxíny a vylúčiť ich stolicou z tela von.

Pre silnú imunitu je potrebné mať "čistú krv" s dostatkom červených krviniek. Pri užívaní Chlorelly dochádza k správnemu fungovaniu čriev ak ochrane pečene. Tým, že toxíny môžu z tela odchádzať a neostávajú v jeho orgánoch, napomáha Chlorella zároveň na čistenie krvi. Čistá krv naopak dokáže z tela vyplaviť odpad, ktorý vzniká pri metabolických procesoch.

Spestrite svoj jedálniček

Iste dokážete sami posúdiť, že Chlorella obsahuje toľko telu prospešných látok, ktoré nie ste schopní sami prostredníctvom stravy do tela napřijímat. Dnešné stravovacie návyky, nekvalitné strava obsahujúce chemické látky, farbivá a konzervačné látky, nedostatok odpočinku, pohybu, vysoká miera stresu a zhonu, to všetko váš organizmus vyčerpáva.

Chlorella nie je liek, je to ale vysoko prírodný produkt, ktorý dostanete kúpiť bez akýchkoľvek plnidiel, farbív a konzervačných látok. Jej obsah bielkovín, chlorofylu, batakarotenu, vitamínov a minerálnych látok vám pomôže posilniť imunitu organizmu, zvládať stresové a iné záťažové situácie a stane sa vašim pravidelným pomocníkom pri udržiavaní si telesnej i duševnej kondície.

Ako Chlorellu užívať?

Ak ste sa rozhodli zapojiť Chlorellu do svojho jedálnička, potom sa ju naučte aj správne užívať, aby ste získali čo najvyšší efekt. Výsledky sa samozrejme nedostaví okamžite, je dôležité v užívaní tabletiek vydržať, ale verte, že budete do budúcnosti nad mieru spokojní.

Odporúčané denné množstvo pre dospelého človeka sú 3g Chlorelly (čo zodpovedá cca 15 ľahko polykatelným tabletkám). Chlorellu užívajte ideálne pol hodiny pred jedlom. Tabletky zapite dostatočným množstvom vody, pre zapitie však nepoužívajte kakao alebo kávu. Tieto tekutiny totiž znižujú tráviaci schopnosť žalúdka.

Tablety sa užívajú pred jedlom z toho dôvodu, že podporujú premnoženia laktobacilov v žalúdku až na štvornásobok. Laktobacily potom zabezpečujú správny priebeh trávenia a tým sa do tela dostane oveľa viac prospešných živín. Ak máte problémy s jednorazovým užívaním takéhoto množstva tabletiek, tak si ich v priebehu dňa rozdeľte aj na niekoľko dávok. Každú z nich však vždy užívajte pred jedlom a dostatočne ju zapite.

Pre koho je Chlorella vhodná?

Chlorellu môžu užívať ako dospelí, tak aj deti. U dospelých napomáha k vybudovanie silného imunitného systému, predchádza ochorením, predlžuje dĺžku života a skvalitňuje ho. U detí podporuje rast, vývoj a dáva dobrý základ pre imunitný systém. Pre deti je len nutné zvoliť vhodnú formu produktu.
Ďalšie tipy, ako Chlorellu využiť v domácnosti

Ošetrenie ústnej dutiny patrí medzi ďalšie z možných využití Chlorelly. Chlorella ju dezinfikuje a tým predchádza rôznym zápalom, šírenie baktérií, plesní. Týmto dochádza tiež k prevencii pred zubným kazom. Každý večer rozkousejte niekoľko tabletiek Chlorelly. Účinok je zaručený.

Ak sa bábätku urobia zapareniny, je možné rozdrviť niekoľko tabliet Chlorelly a vsypať ich do krému. Pokožka sa krásne hojí. Obdobným spôsobom môžete ošetriť popáleninu alebo inú hlbšiu ranu, kedy na postihnuté miesto nasypete prášok získaný drvením niekoľkých tabletiek Chlorelly.

Ktorú značku Chlorelly v lekárni kúpiť?

* Kúpte ten výrobok, ktorý vám garantuje vysokú mieru stráviteľnosti
* Vyberte si taký produkt, ktorý v sebe neobsahuje žiadne farbivá, plnidlá alebo konzervačné látky
* Vyberte takú značku, ktorá bude mať certifikáciu a bude dôveryhodná (z hľadiska testov a kontroly kvality produkte)

Verte prírode!

Ponúka vám jedinečnú možnosť, ako prijímať do tela veľa prospešných látok a tým si skvalitniť a predĺžiť život. Neváhajte a vyskúšajte si účinky Chlorelly sami na sebe. Nutričné hodnoty, ktoré vám ponúka táto sladkovodná riasa, nenájdete v žiadnom z vašich obľúbených jedál.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: