Červené víno - recept na mladosť i zdravie

Patríte medzi milovníkov vína? Ste naozajstnými odborníkmi alebo ho len tak popíjate s priateľmi? Víno, predovšetkým potom červené, má mnoho priaznivcov. Víno talianske, francúzske či moravskej?


Odkiaľ k nám prišlo víno?

Viete, že víno poznali už staroveké národy? Napríklad v starovekom Egypte sa víno objavilo pred viac ako piatimi tisíckami rokov! Zaujímavosťou určite je, že odrody vína boli pomenovaní po majiteľoch vinohradov a odroda zvaná Chrupka, ktorú v tom čase pestovali, je známa v Egypte dodnes. Ďalšou významnou krajinou, kde pestovali víno v hojnom množstve, je staroveké Grécko. Tu začali do vína pridávať vonné látky, napríklad škoricu alebo med.

Kedy sa objavilo víno v českých krajinách?

Najznámejšie vinárske oblasti sú na juhu Moravy a Čiech, ako sa k nám ale víno dostalo? Prvé vínna réva k nám bola pravdepodobne privezená z juhu - zo starovekého Ríma už v 3.storočí. Veľký rozvoj je potom zaznamenaný v 13.storočí, keď vinič začali vo veľkom pestovať kláštory. Viete, že víno bolo obľúbeným nápojom aj Karola IV.? Počas 16. a 17.storočí zažilo pestovanie vína veľký rozvoj, začínajú sa používať nové postupy v pestovaní a budujú sa vínne pivnice a nové vinice. Na dlhú dobu potom obľuba vína klesá, obrat nastal až v druhej polovici minulého storočia.

Červené víno ako recept na mladosť?

Chcete sa dožiť vysokého veku? Robte to ako Francúzi! Vypite pohárik alebo dve červeného denne! Podľa jedného prieskumu sa totiž Francúzi dožívajú vyššieho veku ako ostatní Európania. Tajomstvo tkvie v popíjanie červeného vína! Červené víno obsahuje nielen antioxidanty, ale aj dôležitú látku, ktorá podporuje produkciu "génov mladosti", ktoré spomaľujú starnutie. Aj antioxidanty výrazne napomáhajú v boji proti starobe - chráni naše telo pred toxínmi a ďalšími škodlivými látkami. Je dokázané, že ľudia vyššieho veku majú vo svojom tele vysokú hladinu antioxidantov.

S červeným vínom proti ochoreniam srdca a ciev!

Viete, že ak popíjate denne pohárik červeného vína, chránite si tak vaše srdce a cievy a zároveň si udržujete dobrú kondíciu? Popíjanie červeného vína v miernom množstve podporuje funkcivašeho cievneho systému a chráni vás pred ochorením srdca a ciev. Podľa prieskumu majú Francúzi prekvapivo nižší počet srdcových ochorení ako Briti či Američania, a to aj napriek tomu, že do svojho jedálnička zahŕňajú jedlá s vysokým obsahom tuku a často fajčí.

Ako znie francúzsky recept proti srdcovým chorobám?

Ako vieme, Francúzi majú v obľube popíjať víno takmer každý deň a to výrazne prospieva ich srdcu a cievam. Červené víno obsahuje antioxidant resveratrol, ktorý riedi krv a tým znižuje riziko vzniku krvných zrazenín, ktoré upchávajú cievy a môžu viesť ik infarktu a mozgovej mŕtvici.

Ďalšie blahodarné vplyvy červeného vína na naše telo

Chcete si zvýšiť obranyschopnosť vášho organizmu? Áno, aj užívaním červeného vína si zlepšíte svoju imunitu! Železo spolu s vitamínom C posilňuje obranyschopnosť organizmu. Tieto látky obsiahnuté vo víne pomáhajú najmä proti vírusu obrny. Ďalej, červené víno obsahuje látku flavonoid, ktorá má protizápalové a antioxidačné účinky. Máte vysokú hladinu cholesterolu? Skúste popíjať víno v malom množstve! Červené víno tiež vstrebáva cholesterol. Ďalším priaznivým účinkom tohto vína je aj to, že obsah vitamínov vo víne podporuje funkciu čriev.

Nemôžete večer zaspať? Ide na vás chrípka?

Čo tak pohárik červeného vína? Je dokázané, že poháre mierne teplého červeného vína pomáha pri nespavosti. Zabudnite na prášky na spanie a vyskúšajte tento spôsob! Červené víno pomáha aj pri bolesti alebo pri začiatku chrípky a prechladnutia. Ako je to možné? Obsahuje účinné látky rovnako ako aspirín, ktorý pomáha od bolesti či prechladnutie. Takže, ak neznášate pilulky a chcete vyskúšať nový spôsob liečby, dajte si pohárik červeného!

Na čo si dať pozor!

Červené víno má síce vyšší obsah vitamínov, antioxidantov a minerálnych látok než biele víno, ale na druhú stranu akýkoľvek alkohol spôsobuje vylučovanie niektorých vitamínov z tela. Preto ak ho často konzumujete, nezabudnite na dostatočný prísun vitamínov, predovšetkým tých, ktoré sú obsiahnuté v zelenine! Aby vám červené víno pomáhalo, užívajte ho len v odporúčanom malom množstve! To znamená u žien približne 100 ml za deň au mužov 200 ml za deň.

Červené víno ako ústna voda?

Áno, červené víno má antibakteriálne účinky! Pri popíjaní červeného vína počas jedla a po jedle potešíme nielen naše chuťové bunky ale taktiež aj naše zuby. Podľa prieskumov uskutočnených v Taliansku červené víno ničí baktérie-streptokoky-ktoré spôsobujú zubný kaz. Preto sa odporúča užívať toto víno počas konzumácie jedla i abstinentům. Na druhú stranu je potrebné dbať na výber vína, pretože niektoré obsahujú vysoké množstvo cukru a kyselín, a to naopak poškodzuje zubnú sklovinu. Môžeme pripomenúť, že biele víno je pre tento účel úplne nevhodné, pretože obsahuje oveľa viac cukru a škodlivých látok pre naše zuby.

Kedy a na čo podávať červené víno?

Po pohári vína zvyčajne siahame pri vhodnej spoločenskej udalosti, v reštaurácii, na oslave alebo len tak pri večeri vo dvoch. Poznáte ale pravidlá podávanie červeného vína spolu s pokrmami? Víno vždy vyberajte podľa jedla, ku ktorému ich chcete podávať. Platí, že chuť vína a jedla by nemala nad sebou prevažovať. Mala by spolu ladiť. Ľahké červené víno podávame k výdatným jedlám. Ťažšie alebo plné červené víno potom k červenému mäsu ako je bravčové, hovädzie alebo zverina a tiež ku koreneným pokrmom z mäsa. Sladké červené víno je vhodné k múčnikom či iným sladkým pochúťkam.

Ako správne servírovať červené víno?

Základom správneho servírovaní vína je nielen prostredie, ale aj spôsob, akým víno podávame. Pre dosiahnutie čo najlepšieho pôžitku vína podávajte červené víno v pokojnom prostredí, ktoré nie je zaplavená, vodou nejakými nepríjemnými vôňami. Aby červené víno vyniklo čo najviac, odporúča sa podávať na bielom obruse v pohároch z tenkého priehľadného skla. Tvar pohára nie je až tak dôležitý, ale podstatné je, aby mal stopku, vďaka ktorej držíme pohár v rukách. Vyhneme sa tak otepľovania vína pri držanie v dlani. Poháre plníme približne do polovice, jedine tak si vychutnáte chuť a hlavne vôňu vína.

Pri akej teplote podávať víno?

íno by sa malo podávať v správnej teplote, obvykle je to 16-18 ° C, ale skladovať sa má pri teplote 10-15 ° C. Máte radi víno s Kofolou? Podľa znalcov vína si naprosto ničíte pravý pôžitok z vína! Iba samotné víno vám prinesie to pravé potešenie. Jedine tak oceníte, aké má víno prednosti. Najprv sa má preto vychutnať vôňa, potom sa napiť, nechať chvíľu "poválet" na jazyku a prehltnúť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: