Čaj - dáte si bylinkový, ovocný alebo čierny?

Zabudnite na kávu, je tu nová závislosť. Čaje všetkých druhov i vôňou vás nielen uzdraví, ale aj urobia krajšími. Piť čaj je pôžitok, servírovať ho obrad. Raz vonia po exotickom korenie, inokedy vás "dostane" svoju čistú silou. Dajte si aspoň je


Nepovedzte nie, kým ste ho neskúsili. Čaj toho vie naozaj moc. Môže len zahnať smäd, ale aj osviežiť v sparnom lete, zbaviť vás bolestí alebo zdvihnúť náladu. Na jeho účinky spoliehajú ľudia na celom svete už pekných pár sto rokov. Počas nich sa zrodili najrôznejšie čajové obrady, zásady, postupy, techniky ...

Čaje všetkých druhov i vôňou

Popri tých najobvyklejších sáčkových variantov sa ďaleko viac rozmáhajú čaju sypané, ktoré svojou kvalitou a pôžitkom, ktorý vám umožní, predbehne treba aj pohárik dobrého vína. Vyberať môžete z neuveriteľného množstva čajov. Všetko záleží na tom, v akom štádiu a či vôbec prebehla pri ich spracovaní tzv fermentácie, teda oxidácie čajových lístkov.

Sypané čaje OXALIS

Spoločnosť OXALIS je popredný český výrobca, distribútor a veľkoobchod, ktorý ponúka sypaný čaj a plantážový kávu. Jej poslaním je prinášať kvalitné, zdravé a nezávadné, k životnému prostrediu šetrné výrobky. Ponúka viac ako 400 druhov sypaných čajov (zelený čaj, čierny čaj, ovocný čaj, kvitnúce čaj, biely čaj, oolong a ďalšie) a 60 druhov plantážový kávy, ďalej čaju z ekologických surovín, čajové súpravy, dózy, hrnčeky, darčekové balíčky, čajové a kávové príslušenstvo a oveľa viac.

Vo svojej ponuke má tiež novo rad OXABAG - sypané čaje trochu inak. V nálevových vrecúškach nájdete až 12 druhov sypaného čaju OXALIS. Veľký výber pre čajomilce uzatvára tiež 21 druhov pyramídových čajov Bon Thé.

Sypané čaje OXALIS a ďalší sortiment môžete zakúpiť v 22 firemných predajniach a vo viac ako 30 predajniach franchisových partnerov po celej Českej a slovenskom.

Rozdelenie čajov

*
čierny - vhodný ráno na raňajky. Má v sebe veľa teín, ktorý funguje podobne ako kofeín, len je neporovnateľne zdravšie. Navyše je pre telo i prospešnejší.
*
zelený (nefermentovaný) - takisto na raňajky, keď vám nechutí čierny čaj. Tu buďte opatrní pri príprave. Nesmiete ho zaliať horúcou vodou, odporúča sa teplota okolo 80 ° C. Povzbudzujúce účinky sa dostavia zhruba za štyridsať minút potom, čo ho vypijete. Zelený čaj k tomu ešte obsahuje antioxidanty, ktoré vášmu telu pomôžu dostať sa do rovnováhy, pekne ho prečistí a vlastne sa postarajú o to, aby ste boli krajší.
*
červený - hodí sa na popoludnie (napr. Rooibos)
*
biely, žltý, tmavý alebo oolong

Večer siahnite radšej po ovocnom alebo bylinkovom čaji. Zvlášť u druhého menovaného si tak vlastne môžete dopriať upokojujúcu kúru po celom upracovaném dni.

Zásady pre extra čajomily

*
Pri výbere čaju rozhodne nešetrite. Čím viac do neho investujete, tým viac si pochutnáte. Všeobecne platí, že kvalitné čaje sú označené dlhšími názvami.
*
Je dôležité aj to, v akej nadmorskej výške bol daný čaj zozbieraný.
*
Číňania sú napríklad presvedčenie, že najlepšie pochádza z hôr, kde sú čajovníkové kry zahalené do hmly a vo vlhku. Ich lístky totiž nie sú toľko vystavené slnečným lúčom, a čaj je potom menej trpký.
*
Ak chcete si ale na tomhle nápojmi naozaj pochutnať, zamierte do obchodov sa sypanými čajmi. Pomôžu vám tam so všetkým, s čím si nebudete vedieť rady, vysvetlí Vám, ako ktorý druh najlepšie pripraviť.

Kde skladovať čaju

Sypané druhy ľahko "nasávajú" najrôznejšie pachy, takže potrebujú špeciálne, tmavé, najlepšie kovové alebo sklenené nádoby.

V čom čaju pripravovať

*
Kúpte si takú kanvicu, ktorá nebude s čajom chemicky reagovať, tj sklenenú, porcelánovú, keramickú, prípadne z japonskej liatiny.
*
Zabudnite na kovová sitká, ďaleko lepšie sú z prírodných materiálov. Ideálne je papierový filter.
*
Kanvicu vopred nahrejte, aby sa vôňa čaju naplno rozvinula. A vymývajte ju zásadne čistou vodou bez saponátov!

Bylinkovej nálevy

Bylinky, ktoré si sami pestujete, sklízejte počas slnečného dňa a sušte v ľahkom prievane. Na hrnček (¼ l) stačí 2 lyžičky zmesi. Nesmiete ich zaliať vriacou, ale len horúcou vodou (ako u zeleného čaju). Louhujte desať minút. Čaj si robte vždy čerstvý a pite ho teplý 2-3 krát denne. Zladíte-li, potom len včelím medom alebo prírodným cukrom. Zmesi striedajte, nikdy jednu nepite dlhšie ako 2-3 týždne.

Čaju s chuťou ovocia a bylín

Ich výbornú chuť aj liečivé schopnosti oceňovali už naše babičky. Dnes sú bylinkové a ovocné čaje stále vyhľadávanejšia, ich milovníci tvrdí, že nič je neosvěží viac.

*
Harmanček a lipový kvet patrí k najznámejším léčivkám. Stačí preliať lyžicu usušených kvetov vriacou vodou, nechať vylúhovať, scediť a prípadne prisladiť medom. Obaja čaju pomáhajú k pokojnému spánku.
*
Plody šípok, ktoré sa vysušia a rozdrvia, sú bohaté na vitamín C. Pripravuje sa z nich nielen čisto šípkový čaj, ale tiež tvoria neoddeliteľnú súčasť najrôznejších zmesí.
*
Malinovej alebo jahodové lístie už dnes nie je toľko v móde, ale naši predkovia na ne nedali dopustiť. Nálev zo sušených lístkov totiž pomáha pri bolestiach v krku.
*
Materina dúška, rozmarín, medovka, mäta pieporná aj ďalšie bylinkovej vňate, podobne ako kvet levandule, sa odporúčajú pre prípravu upokojujúcich čajov. Výluhy z bylín zlepšujú trávenie, sú dobré proti prechladnutiu a uľavujú od bolestí.
*
Ovocné zmesi v rôznych pomeroch obsahujú sušený kvet ibišteka, jablkovú dužinu, pomarančovú a citrónovú kôru, šípky, jarabiny, višne, prípadne aj ďalšie druhy ovocia a lesné plody.
*
Ľadový čaj môžeme pripraviť aj z ovocných zmesí. Stačí nechať je vylúhovať, vychladiť, naliať čaj na ľadové kocky a nakoniec pridať plátok citróna spolu so vetvičkou medovky.

Bylinky majú naozaj veľkú moc, a objavili to aj mnohí lekári. Medzi prvými bol MUDr. Leonhard Hochegg, ktorý sa vždycky snažil nájsť najprv "prírodnú cestu" liečby, a až keď nebolo vyhnutia, nasadil klasické lieky alebo pristúpil k operácii. Svoje liečivé zmesi miešal pacientom "na mieru" a nielen jeho zásluhou máme dnes k dispozícii neuveriteľných viac ako milión liečivých zmesí!

Príprava čaju na mieru

*
Zmes proti únave a vyčerpaniu

Keď ste unavení, bez nálady, sily a nemáte chuť sa ráno zdvihnúť z postele, namiešajte si jednoduchý bylinkový životabudič: 25 g tymianu, 40 g ženšenu, 10 g jestřábníku, 25 g alchemilky a 15 g koreňa vstavače

*
Pre lepšie trávenie a boj s nadváhou

Tiež stále riešite, ako bez námahy nechať odísť pár kíl navyše? Skúste jeden z nasledujúcich čajov: 55 g čakanky obyčajnej alebo 30 g trnky, 30g rozmarínu, 30 g šalvie a 30 g paliny pravého.

*
Pri menštruácii

Bolesti a silné krvácanie už vás nebudú trápiť, keď si namiešame:

25 g chmeľu, 45 g rebríčka a 20 g valeriány lekárskej alebo 20 g pýru, 30 g rebríčka a 15 g Krušina (všetky zmesi sú vypočítané na telesnú hmotnosť 50-70 kg).

Topí dobrého čaju

*
Aby voňala a lákal k ochutnanie, potrebujete pri jeho podávaní tie správne nádoby a ingrediencie.
*
A ak ešte stále neviete, v čom je to pravé kúzlo čaju, zájdite si do čajovne a nechajte sa rozmaznávať Je tu super atmosféra s orientálnou alebo meditačné hudbou, nádherné dekorácie, vône tyčiniek, pohodlné sedenie, často na veľkých vankúšoch priamo na zemi. Nič vám tu nebude chýbať k spokojnosti.

Vedieť o čajoch všetko nebudete asi nikdy, vlastne ani nemusíte. Len verte, že vám urobia dobre na tele i na duši. Spoliehali na ne v Číne už pred neuveriteľnými pätnástimi storočiami, takže ich schopnosti preveril čas.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: