BIO potraviny - BIO produkty

Aj keď každá potravina má svoj pôvod v prírode, BIO potraviny však majú k prírode oveľa bližšie. Zdravie v BIO potravinách spočíva v nižších koncentráciách látok pre nás neprospěšných. Ak budeme jesť BIO potraviny, dávame tým najavo náš súlad s prírodou.


Ako spoznať BIO potraviny

Že ide o BIO potravinu, spoznáte podľa nálepky s tzv zelenú biozebrou. Jedná sa o štátom vydanú bioznačku, kedy všetci ekologickí poľnohospodári majú za povinnosť biopotravinu nálepkou označiť. Na biopotravinách pochádzajúcich z európskej únie môžete ešte nájsť európsku bioznačku. Táto značka je od roku 2009 povinné pre všetky štáty EÚ. V podstate teda pri nákupe biovýrobků zhruba platí jednoduché pravidlo: iba výrobok, na ktorom čítate jasné označenie BIO alebo EKO s ochrannou známkou, býva skutočne bio alebo eko.

Čo znamená BIO

Slovo bio pochádza z gréckeho bios, v preklade znamená život. Predpona bio tak u potravín a ekoproduktů prezrádza, že výroba biopotravín je v súlade s prírodou.

Čo všetko zahŕňa bioprodukt

Z ekologického poľnohospodárstva vzídu suroviny rastlinného alebo živočíšneho pôvodu určeného na výrobu biopotravín, krmív, osív a ďalších výrobkov, ako je zelenina, ovocie, obilniny, strukoviny, rastliny, mlieko, vajcia ai

Pravidlá v pestovanie BIO potravín

Pravidlá pre Ekopoľnohospodári

sú vymenovaná zákonom. Ich hlavnou myšlienkou a cieľom je vypestovať a vyprodukovať potraviny a produkty, ktoré budú chemicky a ekologicky absolútne čisté, plne v súlade s prírodou.

Spracovávanie biosurovin

tieto pravidlá sa týkajú aj spracovateľov všetkých surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva. Do biopotravín sa nesmú v žiadnom prípade pridávať chemická potravinová aditíva, chemické konzervanty a ďalšie chemické látky.

Ekonomicky využívaná zvieratá

zvieratám chovaným na ekologických farmách je zakázané rutinne podávať antibiotiká a iné lieky. Niektoré látky sú dokonca zakázané úplne, napríklad rastové stimulátory. Krmiva pre zvieratá musia tiež pochádzať z ekologického poľnohospodárstva. Poľnohospodár je povinný zvieratám umožniť prístup do vonkajších priestorov. V prípade hydiny nie je povolené pristúpiť k klecovému chovu hydiny. Zvieratá by sa mala správať vždy a za každých okolností v dôstojných podmienkach, prispôsobených ich nárokom na životný priestor.

Ekonomicky využívané plodiny

bioplodiny nesmie byť v žiadnom prípade umelo chemicky ošetrované, a to vrátane osív a semien. Jedná sa napríklad o chemickej látky proti škodcom, priemyselné hnojivá, rôzne moridlá a ďalšie látky. Tieto rastliny nesmú byť geneticky modifikované.

V ekologickom poľnohospodárstve sú využívané prirodzené metódy ochrany proti škodcom, burinami a chorobami

Kvalitné pôda pomáha rastlinám vytvárať prirodzenú odolnosť proti napadnutiu. Na ekologických farmách sú vítanými pomocníkmi prirodzení predátori, ako vtáky, netopiere a chrobáky, živiace sa škodlivým hmyzom.

Výhody BIO potravín

* BIO potraviny sa vyrábajú ďaleko šetrnejším spôsobom, nepoužíva sa totiž pri výrobe toľko konzervantov.
* Pri výrobe BIO potravín nie je pôda zaťažovaná chemickými prostriedkami.
* Biopotraviny majú skvelú chuť, vôňu a farbu.

Nevýhody BIO potravín

* Cena - BIO potraviny sú väčšinou drahšie, ako normálne potraviny. Je to z dôvodu nižšieho dopytu, ako ponuky. Záleží teda na každom z nás. V prípade, že zvýšime dopyt po BIO potravinách, ich cena sa určite zmení k lepšiemu. BIO potraviny sú aj drahšie, pretože majú okolo 20 až 40% vyššie náklady počas celého produkčného procesu, ako normálne potraviny. Ekopoľnohospodári majú výrazne väčší podiel ručnej práce. V ekopoľnohospodárstva nemožno nič neprirodzene urýchľovať, az toho dôvodu rastliny aj zvieratá rastú dlhšou dobou, čo sa opäť prejavuje vo vyššej cene BIO potraviny. BIO potraviny síce predstavujú drahšie, ale zato zdravšie alternatívu k produktom väčšinového intenzívneho poľnohospodárstva a moderného potravinárskeho priemyslu.
* Plesne - BIO potraviny sú náchylné k plesniam, a to z dôvodu, že sa pri ich výrobe nepoužívajú žiadne chemické postreky. Rastliny tak môžu byť napadnutý najrôznejšími škodcami a chorobami.
* Trvanlivosť - BIO potraviny majú menšiu dobu trvanlivosti.

Aditíva u BIO potravín

V Európskej únii je v súčasnosti povolené viac než 300 potravinárskych aditív, ku ktorým patrí farbivá, antioxidanty, konzervanty, látky zvýrazňujúce vôňu a chuť, ďalej emulgátory, stabilizátory, látky regulujúce kyslosť, látky protihrudkující, protispekavé ai Pri výrobe BIO potravín je možné použiť len 36 tzv prídavných a pomocných látok. V každom prípade sa však môže jednať iba o prírodné látky, nikdy nesmie byť geneticky modifikované. Ide napríklad o: kyselinu askorbovú - vit C., kyselinu jablčnú, karegan E407, guarová guma E 412, vínan draselný, uhličitan sodný na výrobu cukru, agar, uhličitan sodný, oxid uhličitý, arabská guma apod

Dôvod, prečo jesť BIO potraviny

* Zdravie - mäsovokostnú múčku, rastové hormóny ani antibiotiká, ktoré prechádzajú do mäsa a mlieka a následne do organizmu, keď tieto potraviny konzumujete, a prispievajú k vzniku koronárnych chorôb a vysokého krvného tlaku, v ekologickom poľnohospodárstve oproti konvenčnému nenájdete. BIO potraviny neobsahujú pridané látky v podobe éčok, neobsahujú pesticídy, neobsahujú geneticky modifikované suroviny, neobsahujú zvyšky antibiotikami. Pri ich konzerváciu sa nepoužíva ionizujúce žiarenie ani laky. BIO potraviny neobsahujú prídavné látky, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy, ako srdcové ochorenie, Osteoporose, migrény a hyperaktivitu. Medzi zakázané aditíva patrí i stužený tuk, aspartam (umelé sladidlo) a glutaman sodný.
* Chuť - BIO zelenina a BIO ovocia obsahujú menej vody, viac sušiny, viac aromatických látok. BIO zelenina a BIO ovocia tak majú oveľa výraznejšia a lepšiu chuť. BIO potraviny sú nutrične bohatšie, obsahujú priemerne o 50% viac vitamínov, enzýmov, minerálnych látok (vápnika, horčíka, železa, chrómu), antioxidantov a ďalších živín, oproti bežným potravinám. Zvieratá, ktoré sú chované v prirodzených podmienkach a bez všelijakého stresu, dávajú oveľa chutnejšie a kvalitnejšie mlieko, mäso, vajcia.
* Zábezpeka značky - pri nákupe BIO potravín, označených riadne zákonom danú ekologickou značkou, si môžete byť skutočne istí, že boli pestované bez použitia všelijakých geneticky modifikovaných organizmov.
* Príroda a zvieratá - BIO potraviny prospievajú prírode a voľne žijúcim zvieratám.

Vplyv BIO potraviny na štíhlu líniu

BIO potraviny sú veľmi zdravé, nemajú však nálepku, že sú nízkokalorické. Ak sa teda snažíte o zhodenie nejakého toho kila navyše, vedzte, že napríklad bio saláma je energeticky rovnako náročný ako salámu, ktorý sa vyrába klasickým spôsobom.

Na druhú stranu sú pre Vás BIO potraviny oveľa prospešnejšie, je v nich výrazne menej látok, ako sú sladidlá, zvýrazňovače chuťou, farbivá, zahusťovadlá, pesticídy, dusitany, dusičnany ai


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: