Aloe Vera - prospešnosť a užívania

Jadrom všetkých liečivých vlastností Aloe Vera je jej pologél dužina. Liečivé účinky Aloe Vera sú známe a oceňované už po tisíce rokov. Kvalita Aloe Vera sa hodnotí podľa významného obsahu vitamínov, minerálov, enzýmov, aminokyselín, polysacharidov.


Aloe Vera - vedecké výskumy spojené s účinkami na ľudské zdravie

Bolo preukázané, že u pacientov, ktorí užívali Aloe Vera, došlo k zníženiu hladiny cukru v krvi približne o 44%. V rámci klinických štúdií sa zistilo, že Aloe Vera pri kontrole glukózy v krvi, je rovnako účinná ako antidiabetikum glygenklamid. Aloe Vera má tiež vplyv na zníženie triglyceridov, fosfolipidov v krvi a voľných mastných kyselín.

Ďalej pacientom, ktorí nereagovali nijako na najrôznejšie diétne opatrenia, klesla, vďaka užívanie Aloe Vera, hladina celkového cholesterolu až o 15,5%!

Odborníci tiež skúmali užívanie Aloe Vera u pacientov

ktoré trápia syndróm dráždivého čreva. Kontinuálne užívanie Aloe Vera viedlo k zníženiu bolestivých príznakov u pacientov, ktorí mali hnačkové charakteristiku.

Podobne pozitívne výsledky Aloe Vera Gel

boli preukázané u pacientov s gastritídou a ďalších zápalových ochorení.

Dve klinické štúdie z Thajska dokazujú, že Aloe Vera gél môže byť jedným z najefektívnejších možností bylinné liečby obličkových kameňov. Podávanie Aloe Vera malo pozitívny preventívny účinok na tvorbu kameňov.

Získavanie kvalitného liečivého extraktu z Aloe Vera

Pre vnútorné použitie sa používa gél, ako nápoj z listov Aloe Vera. Ručný zber zabezpečí výber tých najlepších listov a následné starostlivé spracovanie za studena garantuje zachovanie účinných biologicky aktívnych látok Aloe Vera.

Liečivé účinky Aloe Vera

Aloe Vera má preukázateľné účinky:

* Protizápalové
* Protislizové
* Protibakteriálny
* Anestetický
* Čistiaca
* Zvyšujúci prekrvenie
* Výživné
* Antipyretický
* Regeneračný
* Viricidní

Obsahové zložky Aloe Vera

Aloe Vera je účinný bohatý koktail výživných látok, ktorých synergické pôsobenie a vzájomný pomer poskytujú omnoho účinnejší výsledný efekt, než by sa dalo očakávať pri samostatnom pôsobení jednotlivých komponentov.

Enzýmy - Aloe Vera obsahuje enzým bradykináza

pomáha znižovať nadmernú zápaly, a tým aj bolesť, zatiaľ čo ďalšie enzýmy pomáhajú stráviť všetku mŕtvu tkanivo na rôznych zraneniach. Prítomné sú tiež lipázy a proteázy, ktoré rozkladajú potravu a podporujú trávenie.

Vitamíny - Aloe Vera obsahuje celú škálu vitamínov

predovšetkým všetky vitamíny skupiny B.

Aloe Vera - vitamín B1

pomáha udržiavať zdravé nervy, posilňuje srdce, upokojuje tráviace ťažkosti.

Vitamín B2 - Aloe Vera

pôsobí proti migréne, pomáha pri hojení rán, spomaľuje vývoj šedého zákalu.

Vitamín B3

zlepšuje krvný obeh, zmierňuje príznaky ochorenia kĺbov, zmierňuje depresie.

Vitamín B5 (kyselina pantoténová) - Aloe Vera

pomáha udržiavať zdravý centrálny nervový systém, pomáha ľudskému telu využívať sacharidy, bielkoviny, tuky. Pôsobí proti migréne, zažívacím ťažkostiam. Zlepšuje stav pri chronickom únavovom syndróme.

Vitamín B6 - pomáha v prevencii kardiovaskulárnych ochorení

mozgových príhod. Zmierňuje a lieči depresie, zmierňuje nespavosť, zmierňuje príznaky predmenštruačného syndrómu.

Vitamín B9 (kyselina listová)

je veľmi dôležitá pre vývoj plodu, pomáha pri tvorbe kľúčových chemických látok pre nervový systém. Znižuje riziko niektorých typov rakoviny, zmierňuje depresiu, chráni proti vrodeným vadám.

Vitamín B12 - zmierňuje depresie

bránia nervovým bolestiam, pocitu brnenia, znižuje riziko srdcových ochorení, znižuje hučanie v ušiach.

Antioxidanty - Aloe Vera je významným zdrojom antioxidantov

zinok, betakarotén, vitamín C, vitamín E. oxidatívny stres úzko súvisí s voľnými radikálmi, ktoré sa podieľajú na vzniku rady závažných ochorení vrátane rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení (arterioskleróza, hypertenzia), neurodegeneratívnych chorôb (Alzheimerova a Parkinsonova choroba), cukrovky, reumatické artritídy , procesu starnutia, ischemických porúch). Aloe Vera obsahuje rad antioxidantov, je schopná aktivovať prirodzené ochranné systémy v ľudskom tele.

Vitamín C - plní v našom tele celý rad dôležitých funkcií

Pomáha zneškodniť v tele vzniknuté voľné kyslíkové radiál. Pôsobí ako významná prevencia ochorení srdca a ciev. Zvyšuje odolnosť organizmu proti infekcii.

Aloe Vera - vitamín E

má veľa vynikajúcich účinkov, napríklad v prevencii srdcových ochorení a rakoviny, spomaľuje proces starnutia, posilňuje imunitný systém, chráni proti toxínom z cigaretového dymu a ďalších iných znečisťujúcich látok, podporuje hojenie kože.

Betakarotén (provitamín A)

Betakarotén má značné terapeutické účinky, vrátane schopnosti znižovať sérum cholesterolu a všadeprítomné rakoviny. Počas posledných rokov implementovali zdravotnícke inštitúcie zaoberajúce sa výskumom rakoviny, kedy desiatky štúdií dokazujú, že beta karotén znižuje riziko všetkých druhov rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, pľúc, žalúdka, pažeráka, hrubého čreva, gastrointestinálneho traktu a pošvy.

Zinok - Aloe Vera

priaznivo ovplyvňuje imunitný sústavu a najmä sezónneho zlepšuje obranyschopnosť proti nachladnutiu a chrípkam. Zinok stabilizuje bunkové steny, má vplyv na rast a vývoj, podporuje totiž rozvoj genetického základu organizmu (tvorbu DNA / RNA a vývoj plodu). Zinok ďalej podporuje hojenie rán, kožných zápalov, podporuje vnímanie chuti, produkciu spermií, je nevyhnutný pre správnu činnosť imunitného systému, tlmí prejavy artritídy, chronickej únavy.

Minerály v Aloe Vera

Aloe Vera obsahuje vápnik, draslík, horčík, fosfor, sodík, železo, mangán, chróm, meď.

* Vápnik - preventívne minerál proti vzniku či spomalenie osteoporózy, znižuje krvný tlak, pôsobí proti rakovine hrubého čreva, udržiava zdravé kosti a zuby, pomáha v prevencii postupujúceho úbytku kostnej hmoty, podporuje činnosť srdcového svalu.
* Draslík - pomáha znižovať krvný tlak, pomáha v prevencii mozgových a srdcových príhod, umožňuje premenu krvného cukru na glykogén, pomáha odstraňovať z tela škodlivé látky a toxické splodiny metabolizmu.
* Horčík - zmierňuje príznaky chronickej únavy, znižuje krvný tlak, zmierňuje astmatické záchvaty, upravuje menštruačné ťažkosti, pomáha v prevencii komplikácií cukrovky.
* Fosfor - pomáha vytvárať zubnú sklovinu, podieľa sa na stavbe kostí a udržuje ich v dobrom stave, hrá významnú úlohu pri zásobovaní telesných buniek energiou.
* Sodík - jeden z najdôležitejších pilierov zdravého vnútorného prostredia ľudského organizmu. Podieľa sa na rovnováhe homeostázy a udržiavanie stáleho osmotického tlaku.
* Železo - lieči chudokrvnosť, podporuje funkciu imunitného systému.
* Mangán - zabraňuje ukladaniu cholesterolu na cievne steny, udržiava zdravý cievny systém, je dôležitý pre správny metabolizmus cukrov, môže zapríčiniť vzniku Parkinsonovej choroby.
* Chróm - pomáha využívať telu inzulín, pôsobí ako odtučňovacej prostriedok, pôsobí ako liek pri cukrovke, je účinný v boji proti srdcovým chorobám.
* Meď - pomáha udržiavať plodnosť, spevňuje krvné cievy, kosti, šľachy nervy, udržuje zdravé vlasy a pokožku, podporuje krvnú zrážanlivosť.

Prírodná kyselina salicylová - Aloe proti chrípke

Aloe Vera obsahuje túto látku s analgetickým účinkom, ktorá účinne tlmí bolesť.

Cukry v Aloe Vera - medzi ktoré patrí mukopolysacharidy

ktoré priaznivo ovplyvňujú imunitný systém. Mukopolysacharidy majú významnú schopnosť štandardizovať všetky poškodzujúce procesy, čo má podporný účinok na funkciu imunitného systému vďaka zlepšeniu trávenia. Mukopolysacharidy pôsobí ako účinný protizápalový prostriedok, ktorý zastavuje poškodzovanie aj presakovanie črevnej steny. Majú protivírusové, protipliesňové, protiparazitní, protibakteriálne účinky. Šťava z celých listov Aloe Vera obsahuje 5000 mg mukopolysacharidov na liter. Polysacharidy sú právom považované za najsilnejšie imunostimulátor rastlinného pôvodu. Polysacharidy majú predovšetkým funkciu zásobné (glykogén, inulín, škrob) a stavebné (celulóza).

Saponíny - Aloe Vera

obsahuje mýdlovité substancie so silným účinkom proti baktériám, vírusom, plesniam, infekciám vyvolaným kvasinkami ako sú napríklad afty alebo kandidóza. Vďaka saponinům pôsobí Aloe Vera ako prírodný čistič.

Antrachinóny - Aloe Vera

obsahuje látky, ktoré tíši bolesti a sú známe svojimi antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami. Medzi antrachinóny patrí Aloin a emodínov, pracujúce ako účinné látky na tíšenie bolesti. Sú známe aj svojimi antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami. V čistej forme pôsobia ako veľmi silné preháňadlo.

Lignín - dodáva aloe vera schopnosť preniknúť hlboko do pokožky

Po celulóza je lignín najhojnejšie zastúpeným polymérom bunkovej steny rastlín. Polymér obsahuje aromatické kruhy benzénu, vystužuje steny rastlinných buniek.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: