Aloe vera - druhy prípravkov

Produkty aloe vera pre vaše zdravie sú na pultoch k dostaniu v mnohých formách. Nechajte sa inšpirovať a vyberte si tie, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám na používanie a ktoré vám poskytnú ten najlepší možný účinok.


Aloe vera v obchodoch

V obchodoch sa vám ponúka široká škála foriem prípravkov z aloe vera. Je však zložité si vybrať, ktoré z nich budú účinné pre vaše potreby, na vaše problémy, ktoré z nich vám budú vyhovovať. Ak ste sa rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie a radi by ste zapojili aloe veru do svojej "lekárničky", pozrite sa ďalej, čo všetko môžete v obchodoch zakúpiť.

Aloe vera je sukulentmi rastlina, ktorá svojim obsahom vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín, enzýmov a sacharidov napomáha pri prevencii a liečbe mnohých ochorení.

Aloe vera a liečba chorôb v kocke

* Ochorenia tráviacej sústavy ako sú zápcha, nadúvanie, pálenie záhy
* Genitálny herpes
* Lupienka
* Ochorenia pokožky hlavy, lupiny
* Predchádzanie vzniku nádorov
* Zápaly kĺbov, problémy s pohybovým aparátom
* Posilnenie imunitného systému
* Detoxikácie organizmu
* Ošetrenie pokožky

Aloe vera nápoj

Aloe vera nápoj je prírodný produkt, ktorý v sebe obsahuje kúsky dužiny. Tieto nápoje sa spravidla vyrábajú bez prídavkov cukru, bez konzervačných látok, sú nesýtené a obohatené o vitamín C. Čistí telo od toxínov, regenerujú je a posilňuje tráviace procesy. Celkovo skvalitňuje imunitu organizmu, zabezpečuje správny metabolizmus a regeneráciu.

Pravidelné pitie aloe vera nápojov optimalizuje činnosť žalúdka a je prospešné pri jeho prekyslenie. Napomáha vytváranie ochranného slizu. Ďalej zabraňuje tvorbe obličkových kameňov. Dužina obsiahnuté v nápoji má za úlohu zabezpečiť správne zvlhčenie stolice a podporuje zdravú črevnú mikroflóru.

Ako aloe vera nápoj užívať?

Aloe vera nápoj je možné užívať pravidelne. K dostaniu je buď vo svojej čistej forme alebo s rôznymi príchuťami; ananás, jablko, mango, pomaranč, čerešne, biele hrozno, kokos, banán, citrón, Lychee, granátové jablko a iné.

K dostaniu sú aj nápoje, ktoré sú zamerané na pohybové ústrojenstvo alebo napr nápoj zameraný pre seniorov, ktorí sa liečia na choroby srdca, ciev, Osteoporose, zápaly kĺbov alebo majú zníženú obranyschopnosť organizmu.

Na doplnenie tekutín si môžete zakúpiť aloe vera čaj.

Aloe vera juice

Aloe vera juice je obdobou aloe nápoja. Je ale vyrobený z koncentrovaného extraktu aloe a prídavných látok napr maracuje. Je vhodný najmä pre podporu strávenie, dodanie energie a sily. Právom je zaraďovaný do športovej výživy. Je možné ho užiť aj po nadmernej konzumácii alkoholu, ktorý je vďaka prítomnosti aloe very rýchlejšie odbúravaný.

Užíva sa pravidelne každé ráno na lačno, a to 0,5 dcl koncentrátu, alebo je možné toto množstvo rozpustiť v 100 - 200 ml vody. Pre podporu trávenia je možné užívať až 1dcl koncentrátu denne.

Aloe vera gél - tekutina

Aloe vera gél sa radí medzi doplnky zdravej výživy. Vyrába sa z celých listov rastliny. Správne aloe vera gély obsahujú 90% a viac čistého aloe. Táto tekutina napomáha k udržaniu správnej funkcie čriev, chráni zažívací systém, odstraňuje prebytočné baktérie.

Pri kúpe je nutné sledovať rôzne údaje o výrobe aloe vera gélu. Ideálny stav je, keď je vyrobený z celých listov aloe, pri výrobe sa nepoužívajú žiadne konzervačné látky, cukry, škrob alebo voda. Dôležité je jeho spracovanie za studena. V prípade spracovania aloe za tepla dochádza k zničeniu väčšiny polysacharidov. Tým nie je v preparáte obsiahnuté dostatočné množstvo aktívnych, zdraviu prospešných látok, enzýmov, ktoré aloe vera obsahuje.

Dávkovanie aloe vera gélu

Aloe vera gél je vhodné užívať ako doplnok stravy, nie teda pravidelne. Denné dávkovanie predpokladá max 30ml gélu. Pred použitím je nutné vždy pretrepať fľašu, pretože na dne vzniká usadenina. Gél sa užíva 1x denne ráno na lačno.

Ak sa rozhodnete pre dlhodobejšie užívanie, tak po 4 mesiacoch by ste si mali dať 3 - 4 týždenné pauzu. Gél je nutné uchovávať v suchu a chlade a po otvorení je nutné ho spotrebovať do 2 mesiacov.

Prečo piť aloe vera gél?

* Získavate týmto najviac prospešných látok z aloe priamo do tela av maximálnom množstve
* Dostávate do tela aminokyseliny, základné stavebné prvky organizmu
* Aloe pôsobí vo vašom tele protizápalovo
* Zaistíte prísun dennej dávky vitamínov
* Získate veľa minerálnych látok
* Obnovíte kolagén a elastín v pokožke
* Zaistíte prísun energie a budete účinne spaľovať tuky
* Posilníte imunitný systém
* Získate zdravý a silný tráviaci trakt, dobrú črevnú mikroflóru
* Prispejete k tlmeniu bolestí spôsobených poranení pokožky
* Máte správnu dentálnu hygienu, čistíte ústnu dutinu

Aloe vera gél - kapsule

Aloe vera gél sa tiež spracováva do formy želatínových kapsúl. Obsahuje rovnaké látky ako aloe vera gél - tekutina, len užívanie je iné. Kapsuly užívajte podľa návodu uvedenom na balení. Jedna kapsula spravidla obsahuje 25ml čistej šťavy aloe vera. Užíva sa teda 1 - 2 kapsuly denne.

Kapsule v sebe skrývajú tak výhody tak aj nevýhody. Výhodou je ich ľahké a bezpečné používanie na cestách. Šťava sa totiž spravidla vyleje do batožiny a musí byť skladovaná v chladničke. Nevýhodou je ich znížená vstrebateľnosť do tela. Tekutina je vždy lepšie vstrebateľná a teda aj viac účinná.

Kapsule, alergény a doplnkovej látky

Pri kúpe sa tiež zaujímajte o prídavné látky v kapsliach. Obsahujúce alergénne zložku sójové bôby a včelí vosk. Ak trpíte alergiami na tieto zložky, je pre vás výhodnejšie užívať šťavu z aloe.

Aloe vera kaplnky sú na trhu k dostaniu v rôznych kombináciách is inými podpornými látkami prospešnými pre trávenie napr. Chlorella, prídavkom omega 3 nenasýtených mastných kyselín, extraktom zo zeleného čaju, ovocím noni, guaranou a inými.

Aloe vera kozmetika

Aloe sa v súčasnosti čoraz viac využíva ako prídavná látka do kozmetických prípravkov. Jedná sa o pleťové krémy, ktoré optimalizujú hydratáciu pokožky a zabezpečujú jej detoxikáciu, pleťová mlieka, ktoré majú za úlohu hĺbkové vyčistenie pleti, telové mlieka zabezpečujúce hydratáciu a vláčnosť pokožky.

Stretneme sa aj s šampóny, kondicionéry, sprchovacími gély, mydlami na ruky, gély na dezinfekciu rúk, antiperspiranty alebo penami do kúpeľa. Všetky prípravky majú zabezpečiť optimálnu hydratáciu a vyčistenie pokožky.

Aloe vera recepty

Ak máte k dispozícii v črepníku čerstvé listy aloe very, môžete si sami pripraviť lahodný čistý nápoj plný vitamínov a energie. Odrežete list aloe, opláchnete ho vodou a rozkrojíme ho pozdĺžne tak, aby ste zotreli gélovou hmotu. Gél rozriedime akýmkoľvek džúsom. Ak chcete v nápoji nechať kúsky gélu, tak ho iba manuálne rozmiešajte, ak chcete nápoj hladký, všetko starostlivo rozmixujte.

Džús aloe vera

vyrobíte podobným spôsobom, keď dužinu z aloe zmiešate s medom, pomarančovým džúsom a neochutené minerálnou vodou. Všetko starostlivo rozmixujte.

Môžete si tiež pripraviť sirup z aloe very, kedy listy rozmixujeme a zmiešate s červeným vínom. Túto zmes necháte 12 dní lúhovať pri pravidelnom miešania. Potom pridáte čistý alkohol, napríklad vodku, a med, zmiešate av tmavých fľašiach uložíte do pivnice. Denne potom môžete užívať lyžicu tohto sirupu.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: