Zo života motýľov

Motýle sú nielen Klenoty prírody, ALE zhotoviť indikátory zdravého ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA. Na Vybrané kvetinové pochúťky môžete prilákať celý Roj najrôznejších druhov motýľov potešiť SE ich ľahkým letom krásnymi farbami.


Zaujímavosti o motýlích

*
Zatuchnutý, nemigrující Druhy obývajú určité, neveľké Teritórium, o ktoré som sa dokážu bojovať. Riziko možného odlivu Na kratšie vzdialenosti JE zvyčajne vyvolaná zmenou počasia. K najzaujímavejším javom Patri Riziko možného odlivu Na Veľkej vzdialenosti, kedy motýľ kilometrov prekonáva Tisíce. Každú jar tiahnu milióny motýľov z juhu Európy Na Severozápad. Sú na predovšetkým Babočka lišajové. Najznámejšími cestovateľmi sú Obrovská Kŕdle kalifornských monarchov austrálskych bogongů.
*
Na rozkvitnutých pláňach tundry poletujú okáči, běláskové perleťovci. Znie až neuveriteľne. V tekutine, who napĺňa ich Krídla (v krvomíze) sú obsiahnuté osobitné Látky, ktoré zabraňujú úplnému zmrznutiu. Okrem toho majú hustý Kožúšok priamo na tele.
*
V horúce suché púšti lietajú Len Rano Večer púštnej motýle. V dlhom období sucha Čaká hybernovaná motýľ leta na dážď. Potreba doplniť vodu núti motýle vyhľadávať nezvyčajné Počet online užívateľov - živočíšne exkrementy. Niektorí Maje skrátený tuhý sosák Jim preráža pevnú pokožku púštnych rastlín ZA kvapkou vody.
*
Veľká Skupina motýľov z tropického dažďového lesa strávi svoj Život stromu v korunách.
*
Dospelý motýľ Pocas svojho krátkeho života potrebuje ku Resetovať existenciu Len vôňu sladkú šťavu z kvetov.

Dĺžka života motýľov

*
Dĺžka života dospelého motýľa je závislá na druhu.
*
Niektoré Druhy motýľov hynú už za 5 dni.
*
Přezimující Druhy motýľov SE dožívajú 10 mesiacov.
*
Tí, ktorí vyletujú z kukly na jar alebo na začiatku leta, žijú 4-6 týždňov.
*
Celková dĺžka života jedinca, Reali spočítame dobu štádií všetkých vývojových, trvá v chladných krajinách diky hibernáciu az 7 rokov.

Kľudové štádium v živote motýľov - hibernácie

*
Hibernácie Má Pevný dedičný Zaklad. Nástup kľudového štadióny u nás aj som Škandinávii podmieňujú Nízke teploty.
*
V trópoch subtrópoch do Vysokého sú naopak tepoty s nedostatkom vody, obdobie sucha.
*
Jedinec som všetkých vývojových štádiách prestane prijímať potravu stuhne.

Vyhradený záhon Na záhrade pre motýle

Umiestnite ho na chránené slnečné miesto. Motýle SE Radi vyhrievajú Na slniečku. Samce motýľov muziku prijímať minerálie. Obvykle sajú vodu s rozpustenými látkami z okrajov kaluží.

Na motýľové záhona predovšetkým nesmie chýbať:

*
ruža (Buddlei davidii)
*
Ruže svraskalá
*
Ruže stolistá
*
Ruže galská (Rosa Gallica)
*
plamienky (Phlox paniculata)
*
bělotrn (Echinops)
*
artičok
*
pestrec Mariánsky (Silybium marianum)
*
štetky
*
klinček
*
echinacea
*
oman
*
Afrikana
*
Tabak okrasný
*
agerát
*
niektorý Druh jednoročných šalviou
*
georgíne

V Prírodné záhrade môžete Na záhon pre motýle do pozadi záhona vysadiť Omán pravý do popredia vyšetri veľkú plochu červenej ďateliny.

Na Balkón môžete pre motýle do Hlboké misy vysadiť pestrú malých a stredných podnikov oknami georgín, Afrikana, tabakov třapatek.

Rôzne Druhy motýľov Maje odlišné padák. K prilákanie pestré motýlie Spoločnosti sú najvhodnejšie Loučky Bohaté Na najrôznejšie Plané Květy. Najmä bodliaky sú vyhľadávané dlhými sosák motýľov. Motýle sajú Radi z trubkovitých kvetov. Zrejme Dlhá Úzka rúrka kvetu JE oporou pre Dlouhého motýlie sosák. Vyhľadávaným zdrojom sladkej stavy sú pre motýle cudzokrajné edited by s trubkovitými Kvety (napr. Libora). Vezmite Kvety jestřábníku / Hieracium rubrum) lákajú mnoho druhov motýľov. Pre niektoré motýle sú neodolateľné Hlaváč, Chrastavec čertkus. Modráskové SE Radi slne Na okoličnatých kvetoch miříkovitých.

Reali Na zeleninové záhradke zavonia KOPR, fenikel alebo do kvetu vybehne šalát, reďkovka Alebo Kel kučeravý, Stane SE Rýchle predmetom pozorných motýlích návštev.

Ako vytvoriť domov pre budúce motýle

*
Malý kútik vašej záhrade sa moze stat detskou izbou pre budúce Krásne motýle. Chce, aby Len vybrať tie rastliny, ktoré prilákajú k kladenia vajíčok určité Druhy motýľov, potom kútik neseká do budúceho jari Ho nechať v kľude. Motýľ SE muziku zakuklit.
*
Výhodu majú tí, ktorí o sebe rozhodli, že na časti záhrady vytvoria Prírodné Loučka. Nesekané Loučky uživí motýle aj húsenice, ktoré Na rozdiel od dospelých motýľov Maje poriadky šťavnaté listy.
*
Riešením JE aj TRS žihľavy, aby v betónovom krúžte u Domu, kríkov ZA stenou. Na jar poskytne šťavnaté výhonky pre kuchyňou CEZ leto listy pre húsenice motýľov prekrásnych.
*
Asi 25 druhov motýľov kladie vajíčka Na žihľava dvojdomá. Pričom edited by. Babočka Kopřivová si vyberá radšej žihľavy som tieni Babôčka pávooká radšej porasty žihľavy Na slnku. Niektoré húsenice už svojim sfarbením varujú nepriateľov, Zo nebudú lahodným sústom. Jedovatými motýle u nás sú Vretienka přástevník. Motýlí kukly sú z najjemnejšieho hodvábu upředeny. Telo húsenice SE premení v kašovitú hmotu, who z geneticky zakódovaných inicial postaví Telo motýľa. Motýľ v Kukle sebe nemôže zbaviť odpadových látok. Preto po vyskočenie odstřikuje červenooranžová kvapky.

Chránené Druhy motýľov v Českej republike

*
Kriticky ohrozené Druhy: Jason červenooký, Jason chochlačkový, Modrásek černoskvrnný, Modrásek hořcový, Pestroň vlkovcový.
*
Silne ohrozené Druhy: hnědásek osikový, Martinac hrušňový, okáč Skalné, přástevník marinkový, přástevník svízelový, stužkonoska Vrbová, zubokřídlec Dubový, žltáčik čučoriedkový.
*
Ohrozené Druhy: Dúhovec, bělopásek, Lišaj pryšcový, můra (Phragmatiphila Nexa), Vidlochvost feniklový, Vidlochvost ovocný, Perlovec mokraďové.

Motýlí záhrady

Za vynálezca motýlích záhrad JE považovaný Brit Robert Goodey, ktorý dodával hodvábne vlákno Na Kráľovský dvor z vlastného chovu priadky morušovej. Po tridsiatich rokoch chov rozšíril o pestré tropické motýle dovolil návštevníkom ZA vstupné "Lietajúca drahokamy" obdivovať.

Motýlí záhrady - svet plny farieb, ponúkajú nielen krásnu podívanou, ALE zhotoviť možnosť bezprostredného poznania zákonitostí tech najzákladnejších biologických. Môžete Tu uvidieť svadobný tanec motýľov, v pestovateľských klietkach vývoj húseníc nehybnú premenu v kuklách.

Tropické Druhy motýľov, uchvacujú nečakanou krásou šokujú bezprostrednom správaním. V jedne motýlie záhrade žije az 1000 exemplárov v 30 az 50 druhoch. JE TO mimoriadne úplne Tiché Zoo.

Motýlí záhrady môžete navštíviť napríklad:

*
v Nemecku-Stavba motýlie záhrady Na Ostrove Mainau trvala 6 mesiacov, ma plochu 1 200 m². Medzi exotickými rastlinami poletuje az 1000 motýľov v 15-20 druhoch. Súčasťou Expozícia JE Leknové jazierko Malé Vodné Pramene Potůčky. Teplota vzduchu je celoročne udržiavaná Na + 20 ° C, vzdušná vlhkosť Má 80%.
*
som Švajčiarsku - švajčiarske papiliorama bolo založené v ROKU 1988 obnovenej po požiari v r. 1995. JE spojené s nocturamem, podobnou stavbou pre nočné zvieratá.
*
som Španielsku
*
Na Kanárskych ostrovoch - JE najzaujímavejšie motýlie záhrada Na Ostrove Gran Canaria v Palmitos parku. Má rozlohu asi 900 m². Tu chovajú asi 100 druhov tropických motýľov.
*
v Rakúsku
*
som Franci
*
v Anglicku


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: