Talianska káva

Káva o sebe stala súčasťou bežného dňa. Popíjate ju Rano, Pocas obeda ci popoludnie s priateľmi. Viete si však pripraviť tú správnu lahodnú taliansku kávu Alebo si v reštaurácii Objednať tú, who uspokojí Vasu chuť, čuch i zrak?


Káva - každodenné edited života

Veľa z Vás určite našlo obľubu v piti lahodného nápoja zvaného káva. Káva sa tak stala súčasťou vášho jedálnička, príjemných popoludňajších Posedenie s priateľmi alebo pochutinou, ktorú si doprajete raz za čas. Podstata JE však rovnaká - zaujala Vás Jej jedinečná chuť príjemnú arómu, ktoré dokáže odpočinkovú navodiť atmosféru bezstresová.

Nájdu sa ti ALE vziať, ktorí kávu požívajú edited lek, žako podpornú látku pre udržanie pozornosti bdelosti. Potom sa môže stať, Zo JE káva neužívajú aj niekoľkokrát denne formách v rôznych.

Kedy akú kávu pijeme?

Existuje rada kávových nápojov, ktoré si môžete pripraviť každý deň. V Českej republike španielskej štátnej rozoznávame, kedy si ktorý nápoj pripraviť. Pijeme JE PODĽA nálady, chuti príležitosti. Ale aj kávové nápoje majú svoju tradíciu históriu. Najmä v Taliansku.

Espreso, klasická prekvapkávaná káva Alebo edited by. cappuccino - existuje Rada postupov, Ako pripraviť kávu, Rada príležitostí, kedy o sebe dana káva pije. V Taliansku si pre každú Denný čas, náladu ci príležitosť pripravujú konkrétne kávový nápoj. Cappuccino s raňajkách koláčiky Na, Ľadová káva pre osvieženie po horúcom letnom dni, Alebo espreso popíjanie v priebehu dňa.

Taliansko - Základy piti kávy

Káva Jej piti nepochádza z Talianska, ALE JE Taliansko krajín, kde táto tradícia silne zakorenila vybudovala si Resetovať súčasné postavenie. Väčšina súčasných kávových zŕn pochádza z Južnej Ameriky Indonézie, ALE Jej prapôvod nájdete Profesijné v Etiópii. Káva o sebe do Európy dostala az v priebehu 16. storočia.

Kávy piti sebe uchytilo v Istanbule bolo prijaté islamským právom. Tak o sebe káva postupne rozšírila do Afriky Východnej Európy. Benátky, ktoré obchodovali s islamským svetom, mali Prvá príležitosť na ochutnanie tohto povzbudzujúceho nápoja v 70. rokoch 15. storočia.

V 17. storočia bola v Benátkach Otvorené Prvá kaviareň Pote bolo založené ďalších 200 pobočiek. Nakoniec vznikla Rada kaviarní som väčšine významných miest Talianska.
CIM JE dana KVALITA talianskej kávy?

Druh kávových zŕn

Dobrá talianska káva JE založená Na dobrých surovinách, Na kávových zrnách. Dôležité JE miešanie jednotlivých odrôd praženie zŕn. Talianska káva využíva najmä zŕn druhu Arabica, ktorý je typický svojou vôňou nízkou hodnotou kofeínu. Všetko samozrejme záleží spotrebiteľov Na chutiach.

Z tohto dôvodu SE využíva zhotoviť zŕn Robusty, who Má Vyšší podiel kofeínu JE Viac aromatická. Zmiešava SE SE zrnami Arabicy. Robusta dava káve plnšie vôňa, silnejšie chuť Učinek.

Praženie zŕn

Zrna pre taliansku kávu SE pražia do tmavohnedej farby obsahujú veľmi málo oleja. Čas Na praženie JE Individuálne. Záleží Na pomeru Arabicy Robusty som zmesi. Robusta potrebuje viac času na praženie. Praženie nesmie prebiehať príliš dlho nesmie byť za príliš vysokej teploty. Tmavšie upražené zrná neznamenajú, Zo získate lepší chutnejšie espresso. KVALITA JE praženie vedou VŠE sa spravuje skúsenosťami pohľadovou kontrolou. Správne upražené zrná sú vychladia vzduchom, čo im umožňuje si uchovať arómu pre ĎALŠIE Spracovanie.

Mletie kávy

Ak chcete mit naozaj čerstvú kávu aromatickú, JE nutné pomlít upražené zrnká tesne edited prípravou nápoja. Takto zachováte vôňa maximálnu intenzitu. Mlynčeky, kde o sebe mlecie šneky otáčajú proti sobe, sú najvýhodnejšie, pretože dokážu dokonale rozdrviť zrnko kávy.
Ako o sebe pripravuje správna talianska káva?

TOTO JE najčastejšie diskutované otázka nejžhavěji v Taliansku. JE niekoľko možností, Ako si pripraviť kávu dobrú taliansku. Môžu o sebe využiť plne automatizované espreso variče, ktoré sú bežne k dostaniu Na pultoch, kávovary s tlakovou pumpou Alebo hliníkový kávovar Na espreso zvaný kafetiéra (moka Hrnček), ktorý bol vynájdený už 30. rokoch 19. storočia.

Kafetiéra Príprava kávy

Kafetiéra JE jednoduchý Vynález Na prípravu pravej talianskej kávy v Pohodlie domova. Skladá sa z dvoch nádob z ľahkého hliníka, ktoré sú k sebe zoskrutkované. V priestore Medzi týmito nádobka je komora pre kávu. Spodná nádoba sa naplní vodou, do Prostredná časti, komory, sa nasype mletá káva táto edited SE zasunie do spodnej nádoby. Teraz uz Len zoskrutkujeme k sobe Hornej Dolnej nádobu môžete variť kávu.

Pres kávu prúdi Horúca para, who vzniká z vody som Spodná nádobe. Hotová káva SE potom prediera cez úzke hrdlo do Horné nádobky. Po pouziti SE strojček umýva iba Teplou Vodou, nepoužívajú SE žiadne saponátmi.

Kafetiéry môžete zakúpiť v rôznych veľkostiach, spravidla s objemom od jedného do troch šálok. Šálky však nepočítajte Na veľkosť našich hrnčekov. Z kafetiéry získate malú veľmi silnú kávu. Nejde SE však o klasické espresso, pretože tlak edited priechodu kávou neni dostatočne Vysoký. Ale je týmto přístrojkem si vyrobíte kávu s vynikajúcou chuťou arómou.

Kafetiéra Príprava kávy Napoletano

Pre prípravu tejto kávy sa opäť využíva kafetiéra. Akonáhle začne voda vrieť som Spodná nádobke, kafetiéra SE prevrátia tak, aby voda překapávala CEZ komôrku s kávou. Získate OPET vynikajúce kávu, o niečo slabšia než spôsobom varenú klasickým v kafetiéře.

Espreso Alebo expresie?

Ak plánujete výlet do Talianska ZA poznaním pamiatok prijímajúci ZA tou najlepšou chuťou káv, dávajte si dobrý predradenie Na až, Ako budete edited objednávanie vyslovovať espreso Slovo. Expres je Rychlík, desať síce taky zvýši srdcovú frekvenciu Vasu, ALE VY JSME Meli zaiste Na mysli espreso, výbornú kávu s jedinečnou chuťou arómou.

Espreso JE káva, who JE určená pre rýchlu konzumáciu. Nepredpokladá sa, že sa u tejto kávy Preskočených: tajný sedieť vykladať popíjať ju niekoľko desiatok minút. Ak si objednáte espresso, Mali by ste ju vypiť v priebehu dvoch až troch usrknutí. Väčšina KAV v Taliansku objednaných Počas obedňajšej ci Večeřa JE spravidla Bez mlieka.

Vite, aký kávový nápoj si objednávate?

V kaviarni si môžete Objednať Radu lahodných nápojov, ktoré uspokoja Vasu chuť. Taliani pijú kávu zásadne az po jedle, nie s jedlom. Výnimkou JE raňajky, keď si doprajú cappuccino s koláčiky. Iba náhodný neznalý Turista si môže objednať cappuccino po obede Alebo edited večerou.

Ak si prajete Objednať kávu po večeri, nežiadajte o espreso, Staci si Objednať "un café, za favore".

Prehľad KAV:

* Caffè (espresso) - veľmi malý šálka silnej kávy veľa
* Caffè Americano Alebo lungo - ide o sebe o Americký štýl kávy, JE slabší nez espreso JE servírovaná už veľkom hrnčeka, obsahuje Viac vody
* Caffè corretto - káva s trochou koňaku, šťavnatý Alebo iného likéru
* Caffè doppio - dvojité espresso
* Caffè freddo - Ľadová káva
* Caffè Hag - káva Bez kofeínu
* Caffè latte - horúce Mlieko vyšlehané s kávou, káva SE servíruje som pohári, pije sebe spravidla edited raňajkách
* Caffè macchiato - espresso Na povrchu s trochou spařeného mlieka, ide o sebe Menšie version cappuccina
* Caffè marocchino - espresso, do ktorého SE naleje horúce Mlieko, posype kakaovým práškom
* Caffè ristretto - espresso s menším množstvom vody, ide o sebe o veľmi silnú kávu
* Cappuccino - espresso mixovanej SE sparenými mliekom mliečnou penou, všetky tieto časti sú už rovnakom pomere, pije sebe zásadne Len Rano
* Cappuccino scuro - cappuccino s menším obsahom mlieka tmavšie farby
* Cappuccino chiaro - cappuccino s väčším obsahom mlieka (ALE menšom nez café latte), JE svetlejšie farby
* Granit di café kon Panna - mrazený ľadový nápoj SE šľahačkou

Prajeme VAM správny výber ojedinelý zážitok edited vychutnávanie kávy!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:Talianska káva

Šumperk 1 Zábřeh Mohelnice Hanušovice Loštice Velké Losiny Postřelmov Bludov Štíty Libina Nový Malín Úsov Ruda nad Moravou Olšany u Šumperka Staré Město pod Sněžníkem Loučná nad Desnou Vikýřovice Sudkov Jindřichov u Šumperka Bohdíkov