Starostlivosť o pleť - masky

Existuje ošetrujúce prípravok s okamžitým skrášľujúcimi účinkom? Áno existuje! Je to maska - ovšem taká, ktorá pleti dokonale vyhovuje. Prezradíme Vám, ktoré masky vyhovejú práve Vášmu typu pleti.


S žiadnym iným kozmetickým prostriedkom, ako je maska, nemožno docieliť tak rýchleho a viditeľného úspechu. Po aplikácii masky pôsobí suchá pleť oveľa sviežejšie, hrubá podstatne jemnejšie, podráždená pokojnejšie a unavená vitálnejšie. Nevyužiť účinku pleťových masiek v prípade núdze by teda bola rozhodne škoda. Je však potrebné si uvedomiť, že masky nie sú vhodné k dennému používanie a že ich účinok nie je dlhodobý.

Kozmetické ošetrenie a masky-salón Beauty & Smart Praha

Navštívte kozmetický salón Beauty & Smart v Prahe, kde si môžete dopriať masky kolagonové, botoxové a masky podľa Vášho typu pleti. Čaká Vás tu príjemné prostredie, kde sa uvoľníte, oddýchnete, zrelaxujete a zároveň zregenerujeme svoju pleť.

V salóne Beauty & Smart Vám ponúknu klasické ošetrenie ako úpravu obočia a rias, čistenie pleti, peeling, depiláciu voskom aj cukrovou pastou, liečbu celulitídy a akné, omladenie pleti, ďalej tiež trvalé odstránenie nežiaducich chĺpkov pomocou IPL metódy, ktorá je efektívna na všetkých častiach tela u žien i mužov. Formovanie postavy zaisťujú metódami Bodiforming alebo Aerosonic, ktoré sa pre Vás taktiez stane príjemným strávením času, kedy ošetrenie spočíva v relaxačnej masáži.

Zverte sa do skúsených a príjemných rúk v kozmetickom salóne Beauty & Smart, nebudete ľutovať.

Určenie typu pleti

Normálnu pleť

Normálnu pleť spoznáte podľa jej jednotného sfarbenia, rovnomerných hladkých pórov a hladkého, harmonického, dobre prokrveného povrchu.

Suchá pleť

Suchú pleť spoznáte jednoducho. Pôsobí "napäté" pocitom, ktorý vyvoláva veľmi nízka produkcia mazu v mazových žľazách. Pleť inklinuje k tvorbe kožných lupín a má sklon k predčasnému tvoreniu vrások. Tento typ pleti nedokáže uchovať dostatočné množstvo vlhkosti a vsiakne každý krém bezprostredne, bez zanechal mastný film.

Mastná pleť

Charakteristické pre mastnú pleť sú rozšírené póry a lesklá miesta. Predovšetkým na nose, brade, ale aj na čele sa rýchlo tvoria mastné škvrny, spôsobené nadprodukciou mazových žliaz. Tento typ pleti má tiež sklon ku kožným nečistotám a trudovitosť. Pozitívne na tomto druhu pleti je, že sa ľahšie čistí a je tiež oveľa odolnejšia než pleť suchá.

Zmiešaná pleť

Najčastejšie sa vyskytujúce typ pleti kombinuje vlastnosti mastné a suchej pokožky.

Ak nedokážete svoj typ pleti presne určiť - navštívte odborného lekára alebo kozmetičku.

Ako sa masky správne používajú?

*
Pred aplikáciou masky pleť dôkladne odlíčte a zbavte všetkých nečistôt.
*
Masky, ktoré přisychají k pokožke, nenanášajte na pleť v očných partiách ani na pery - krémové a gélové masky môžete rozotrieť aj na viečka, nie však príliš blízko ku korienkom rias.
*
Ak chcete, aby vaša pleťová maska pôsobila ešte intenzívnejšie, doprajte pred jej aplikáciou pokožke asi desaťminútovú parný kúpeľ. Vhodné sú tiež teplé obklady - žinku namočte v horúcej vode, vyžmýkajte ju a niekoľkokrát pevne pritlačte na tvár.
*
Masku, ktorá počas doby svojho pôsobenia úplne stuhne, odstráňte najprv uterákom. Ten namočte v teplej vode, ľahko ho vyžmýkajte, niekoľkokrát pritlačte na tvár a potom ním masku šetrne zotrite. Nakoniec opláchnite jej zvyšky tečúcou vodou.
*
Nenechajte masku pôsobiť dlhšie, ako odporúča jej výrobca v návode (mohla by pokožku podráždiť).
*
Jemné krémové masky môžete nanášať podľa potreby aj denne, tie ostatné aplikujte raz až dvakrát, maximálne však trikrát za týždeň.
*
Červené škvrny na tvári alebo ľahké sčervenanie pokožky rozhodne nie je dôvodom na obavy, ale naopak tým najlepším dôkazom, že vaša pleť riadne pracovala. Začervenanie veľmi rýchlo z vášho tváre zmizne, a to samo od seba.
*
Zábal alebo maska môžu pleti krátkodobo pomôcť, a pri pravidelnej aplikácii je zlepšenie celkovej kožné štruktúry úplne zreteľné. V ideálnom prípade je maska tým najlepším doplnením uvedomelej zdravej výživy a dobre zostaveného programu starostlivosti o pleť.

Typy masiek

Čistiaca maska pre normálnu pleť

*
Pôsobenie: Základ väčšiny čistiacich masiek tvoria liečivé hliny (kaolín, bentonit, kremičitá hlina, morské alebo termálne bahno), ktoré sú obohatené o rôzne bylinné výťažky, vitamíny, substancia podporujúci prekrvenie pokožky alebo upokojujúce látky. Čistiace masky uvoľňujú odumreté šupinky kože a odsávajú prebytočný tuk (ten sa potom bezo zvyšku zmyje spolu s maskou), posilňujú krvný obeh a vypínajú pleť. Po ich aplikácii je pokožka jemnejšia, vitálnejší aj hladšia. Čistiace masky sa používajú raz až dvakrát týždenne a sú vhodné najmä pre normálnu a zmiešanú pleť, ale aj ostatné typy pleti - podľa odporúčaní výrobcu.

Peelingová maska pre mastnú pleť

*
Pôsobenie: Okrem základu, ktorý väčšinou tvorí liečivá hlina bohatá na minerálne látky, zjasňujúcich prírodných enzýmov aj protizápalových bylinných výťažkov obsahujú peelingové masky nepatrné brúsne čiastočky. Tie sa vyrába z polyetylénu, jojobového vosku, morského piesku, kremičitého gélu, mandľových otrúb alebo rozomletých marhuľových jadier. Peelingové masky odstraňujú nečistoty (z vrchných i hlbších vrstiev kože) a odumreté zrohovatené bunky, absorbujú maz, tlmí zápaly, zjemňujú aj vyhladzujú povrch pokožky a dodávajú jej zdravý, žiarivý vzhľad. Zvyčajne sa používajú raz týždenne a sú vhodné pre mastnú a hrubú pleť, ale môžu sa aplikovať aj na pokožku normálne. Na suchú a citlivú pleť sú nevhodné.

Hydratačná maska pre každú pleť

*
Pôsobenie: Hydratačné masky sa v podstate podobajú hydratačným krémom, ale na rozdiel od nich obsahujú relatívne veľké množstvo minerálnych olejov a tukov. Tie majú za úlohu silne izolovať kožu a zabrániť tak úniku vlhkosti, ktorej nahromadenie spôsobí, že vrchná vrstva kože napučí, a tým sa stane podstatne priepustnejší - pre ďalšie účinné látky masky (substancia viažuci vlhkosť, vitamíny a rôzne bylinné výťažky). Vďaka rýchlemu prísunu vlhkosti zmizne z pleti takmer okamžite drobné vrásky a pokožka získa oveľa zdravšie, sviežejšia, pružnejšia aj mladistvější vzhľad. Hydratačné masky sa používajú najlepšie dvakrát týždenne a sú vhodné predovšetkým pre krehkú, napätú a unavene pôsobiace pleť, a to akéhokoľvek typu (vrátane zmiešaného aj mastného - podľa odporúčaní výrobcu).

Vitalizujúce maska pre suchú pleť

*
Pôsobenie: Vitalizujúci masky majú podobný osviežujúci účinok ako hydratačné masky. Vyznačujú sa však vyšším obsahom lipidov, ktoré sa starajú o optimálnu hospodárení s vlhkosťou as tukom, proces obnovovania buniek povzbudzujúceho vitamínu A a povrchovú štruktúru kože zlepšujúcich hydrokyselin. Po ich aplikácii vyzerá pleť hladšia, pružnejšia a pevnejšia. Vitalizujúce masky sa používajú aj niekoľkokrát týždenne a sú vhodné najmä pre suchú, náročnú a zrelú pokožku, ale bez obáv po nich môžu siahnuť aj majiteľky ostatných typov pleti - podľa odporúčaní výrobcu.

Upokojujúci maska pre citlivú pleť

*
Pôsobenie: Na nepriaznivé vplyvy vonkajšieho prostredia podráždene reagujúci pokožke (začervenaním, napätosti, šupinatením či svrbení) prinesie úľavu niektorá zo upokojujúcich masiek. Tie vďaka svojim vynikajúcim ukľudňujúcim a osviežujúcim účinkom pomôžu neprekonateľným spôsobom pleti taktiež po opaľovaní (či už pod holým nebom, alebo v soláriu) - dokážu totiž nielen zmierniť podráždenie a doplniť stratenú vlhkosť, ale tiež zabrániť nadmernému zaťaženiu elastických vlákien v tkanive a predísť predčasnej tvorbe vrások. Upokojujúce masky sa používajú kedykoľvek (treba i denne) pri nepríjemné reakcie pokožky po opaľovaní a sú vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre citlivú a suchú.

Prirodzené prostriedky na vypnutie kože

*
Jinan - ging biloba - zlepšuje regeneráciu pokožky a bráni pôsobeniu vonkajších škodlivých vplyvov.
*
Aloe vera intenzívne povzbudzuje látkovú výmenu, dodáva telu stavebné látky k vypnutiu tkaniva a účinne pomáha udržať vlhkosť.
*
Riasy odstraňujú z tela jedy a škodliviny, aktivujú látkovú výmenu a dodávajú minerálne látky, stopové prvky, bielkoviny a vitamíny. Ako pravidelný potravinový doplnok sa obzvlášť odporúča mikroriasy spirulina.
*
Pupalka zlepšuje pružnosť pokožky a znižuje stratu vody, pretože posilňuje ochrannú bariéru pleti.

Už naše babičky vedeli, že najlepším prostriedkom pre krásu je spánok. Najlepšie je spánok po polnoci. V druhej polovici noci je totiž obzvlášť aktívny hormón prolaktín, ktorý sa viaže na hlbokú fázu spánku. Tento hormón má na starosti delenie buniek. Spúšťa proces bunkovej regenerácie a znovu vyhladzuje rysy tváre.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: