Športové potreby - hokej

Máte potomka, ktorý sa zaujíma o hokej, a to aj aktívne? Potom ste určite stáli pred rozhodnutím, čo všetko bude hokejista pre svoju hru potrebovať, ako sa orientovať v množstve hokejok, heliem, chráničov apod Prinášame Vám prehľad o potrebnej ..


Potrebné hokejové vybavenie

* Korčule
* Hokejky
* Hokejové dresy
* Hokejová trička
* Hokejové prilby
* Hokejové nohavice
* Hokejové ponožky
* Hokejové rukavice
* Hokejové tašky
* Chrániče holení
* Chrániče lakťov
* Chrániče ramien
* Príslušenstvo: puk, omotávky, traky, fľaše na pitie, podväzky, nákrčníky, štulpny ai

Boháček - Sport - internetový obchod

Ak si chcete objednať vyššie uvedené vybavenie, obráťte sa na internetový obchod Boháček-Sport.cz, kde Vám ponúka vybavenie pre hokej. Vybrať si môžete z veliké škály výrobkov, ktoré Boháček-Sport.cz ponúka.

Škála výrobkov e-shopu je rozmanitá. Z ponuky si vyberie aj ten najnáročnejší športovec, ktorý už svoje potrebné hokejové vybavenie vlastný. Veríme, že na e-shope Boháček-Sport.cz si objednáte aj pár vecí len pre radosť.

Veríme, že s vybavením od e-shopu budete spokojní a môžete si svoj obľúbený šport užiť naplno.

Korčule - patrí medzi neodmysliteľnú súčasť hokejovej výstroje

Vyberať môžete z kategórií korčúľ pre amatérov, pre žiakov, dorastencov, pre profesionálnych športovcov. Korčule podľa štýlu korčuľovania: univerzálny, speed. Korčule podľa pokročilosti: profesionálne použitie s maximálnym výkonom, profesionálne použitie s poloprofesionálnymi použitím, amatérsky hokej, korčule pre rekreačné korčuľovanie, hobby hokej.

Hokejky - hokejky sú veľmi dôležitou súčasťou hokejového vybavenia

V dnešnej dobe môžete vyberať skutočne zo širokej škály hokejok, z klasických drevených i kompozitových hokejok. Pri výbere hokejky si vyberajte podľa parametrov: odolnosť hokejky, jej ovládateľnosť, cena, dizajn, silu, ktorú môžete do hokejky dať. Tvrdosť palice: 35 flex, 45 flex, 65 flex, 80 regular flex, 85 regular flex, 87 regular flex, 90 flex, 95 flex, 100 flex, 102 pre flex, 105 flex. Tvrdosť palice určuje, aký herný štýl hráč preferuje. Tvrdosťou palice určujeme priehyb tyče čiže flex, jedná sa o číslo v milimetroch, o koľko sa hokejka prehne pri zaťažení. Materiál hokejky: kompozit, drevo, ľahké grafitové vlákno, 100% karbón, karbónový kompozit, uhlíkové vlákna, sklolaminát. Hokejky z kompozitu poskytujú hráčovi väčšiu cit, umožňuje mu dať do strely viac energie. Kompozitová hokejka je veľmi ľahká. Hokejky drevené sú ekonomicky výhodnejšie, ako hokejky kompozitové. Hokejové dresy - dresy sú vyrobené z priedušného 100% polyesterového vlákna.

Hokejová trička - na hokej sú vhodné tričká z rôznych druhov materiálov

od bavlny až po najnovšie technické materiály, ktoré sú elastické, vzdušné a odvádzajú prebytočnú vlhkosť od pokožky. Tričko z polyesterového vlákna s antibakteriálnou prísadou Tinosan: funkčné tričko má dve rôzne zóny, a to pre dokonalé rozloženie materiálu, ktorý účinne odvádza vlhkosť. Triko z tohto materiálu sa dá využiť aj pre iné športové aktivity, ale aj vo voľnom čase. Triko v miestach, v ktorých je zložené z polyesteru a Spandex / Elasthanu dokonale odvádza prebytočnú vlhkosť od pokožky, je elastické, veľmi vzdušné. Všeobecné pokyny pre hokejové tričká: perte ich v práčke pri nízkych teplotách, ideálne oddelene od iného farebného oblečenia, s iným stupňom odtieňa. Triko nesušte, násilne nežmýkajte. Triko vyrobené zo zmesi bavlny a polyesteru klasického strihu. Triko vyrobené zo 100% polyesteru. Toto triko dokáže rýchlo odvádzať vlhkosť od pokožky. Triko vyrobené zo 100% bavlny.

Hokejové prilby - základné modely helmy

sa vyznačujú vo väčšine prípadov penovou výstelkou, vetracími otvormi. Helma tak chráni hráčov typu rekreačné hokejista. Ak ste hokejista vyššej úrovne, uvítate helmy s výstelkou z peny viac hustôt. Tieto prilby sú aj ľahšie. Okrem toho je hokejová prilba doplnená rôznymi prvkami, ktoré zabezpečujú ochranu: plexisklo pre ochranu očí, mriežky chrániace oči, chránič brady. Hokejové prilby sú s mriežkou aj bez mriežky. Hokejová mriežka zaisťuje hráči dobrú viditeľnosť. Ďalej vytvorí 100% ochranu celého tváre. Chránič brady z peny, je pohyblivý, trvanlivý a prináša hráči maximálne pohodlie. Plexisklo ochráni dokonale oči a zabezpečí aj základnú ochranu tváre. Sklo môže byť rovné, vypuklé alebo s vybraným nosom.

Hokejové nohavice

dnešný trh ponúka nohavice najnižších kategórií, ktoré ponúkajú slušnú ochranu aj odvetrávanie, a po profesionálne nohavice s prepracovaným systémom ochrany, a to pomocou penových blokov, ďalej sa tieto nohavice vyznačujú minimálnou hmotnosťou. Vyššie modely nohavíc majú ako štandard možnosť rozopnutia nohavíc, aby došlo k odvetrávanie i voľnosti pohybu. Vyšší model nohavíc má aj chrániče chrbta a chrbtice, a to pre časté strety a pády. Nohavice môžete vyberať podľa najrôznejších kritérií. Systém zapínania nohavíc: šnúrky + pracka, suchý zips, pracka + suchý zips, šnúrky + zámok + pracka, šnúrky + zámok + pracka + sťahovacia guma. Stupeň ochrany nohavíc: mierna ochrana pre rekreačné hokej, zvýšená ochrana pre časté strety pri hre, vysoká ochrana pre časté tvrdé strety pri hre. Chrániče podľa veku: žiacke, juniorské, seniorské. Hokejové nohavice ďalej rozdeľujeme pre žiakov, dorastencov a seniorov.

Hokejové ponožky

ponožky s moderným vláknom Coolmax zabezpečí dokonalý transport vlhkosti. Môžete dostať aj ponožky s technológiou 3fix-point, ktorá zaručuje dokonalé priľnutie ponožky k nohe. Počas hry tak budete plní koncentrovaní na hráča, spoluhráča, puk, zatiaľ čo ponožka zostane pevne usadená, nepretočit sa.

Hokejové rukavice

tak, ako u hokejových nohavíc, tak aj rukavice si môžete vyberať od najnižších kategórií, ktoré ponúkajú veľmi dobrú ochranu pomocou penových materiálov, až po profesionálne kategórie, ktoré zahŕňajú kožené a sieťové modely. Niektoré modely, predovšetkým od popredných výrobcov hokejového vybavenia, ponúka i chránič zápästia, excelentný systém odvetrávanie a dokonca prepracovanou dlaň, ktorá zaručuje jedinečný kontakt hráčov s hokejkou. Rukavice môžete vyberať podľa rôznych parametrov.

Prevedenie prstov u rukavice: 2-dielna členené prsty, 2-dielna členené pohyblivé prsty, 3dielna členený ukazovák.

Materiál dlane rukavice: jemná koža, jemná koža s úpravou Nash, jemná Clarino koža, jemná Clarino kože s gripom, mäkká Dura-Soft kože so zvýšenou odolnosťou, spevnená Lycra, zosilnená jemná koža Pittard sa segmenty z Lycry.

Vonkajší materiál:

* Nylonová sieťovina, bravčovina, syntetická koža, polyester + syntetická koža, syntetická koža s nylonovou sieťovinou, pružná maticová kostra potiahnutá kožou.

Hokejové tašky - kam inam by ste uložili všetky hokejové vybavenie

Hokejové tašky môžu mať funkciu jednoduché tašky s jednou kapsou až po modely s členitým rozdelením a mnohých vreciek. Vyberať môžete tašky podľa vnútorného objemu, podľa toho, či preferujete klasickú tašku alebo tašku na kolieskach.

Materiály oblečenie

* Antibakteriálna prísada Tinosan - zabezpečuje dokonalý odvod vlhkosti z tela, príjemný na tele. Antialergenný úprava zabraňuje dráždenie pokožky, či tvorbe vzniku vyrážky.
* Spandex - zaručuje pružnosť a pohodlné oblečenie. Materiál je známy ako elastín alebo Lycra. Patrí do skupiny polyuretánov. Ide o syntetické polymérové vlákno, ktoré má vynikajúce strečové vlastnosti. Spandex možno opakovane natiahnuť až na 600% a potom sa zase vráti do pôvodnej dĺžky a tvaru. Spandex je veľmi odolný proti poškodeniu telovým mazom, potem, kozmetickými a čistiacimi prípravkami, ďalej potom je odolný proti oderu. Spandex je k dostaniu v priesvitnom aj nepriesvitnom prevedení.
* Bavlna - základné vlákno pre celosvetový textilný priemysel. Bavlna zostáva stále populárny pre svoje jedinečné vlastnosti.
* Colmax - vlákno Coolmax má špeciálny tvar, ktorý zväčšuje jeho plochu, čím dochádza k lepšiemu odvodu potu od tela a výraznejšiemu prísunu okolitého vzduchu k telu. Coolmax týmto vytvára medzi telom a odevom isté mikroklíma, ktoré zabraňuje prehriatiu organizmu.
* Polyester - polyesterové vlákna majú vysokú elastičnosť, odolnosť voči oteru, odolnosť voči pôsobeniu svetla a slnečných lúčov. Majú sklon k tvorbe žmolkov. Majú veľmi nízku navĺhavosť, veľký sklon k vzniku elektrostatického náboja. Výrobky s polyesterovými vláknami je možné žehliť pri teplote do 200 ° C. Vlákna sú horľavá, taví sa skôr, ako horí.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: