Športové potreby - futbal

Futbal patrí medzi najobľúbenejšie šport, a to ako u detí, tak dospelých. Ak máte doma potomka, ktorý aktívne holduje tomuto športu, alebo Vy sami kopete, prinášame Vám ucelený prehľad potrebného vybavenia na futbal, ktoré podporia efektívnosť celej hry.


Potrebné vybavenie na futbal

* Branka
* Brankárske dresy
* Brankárske rukavice
* Brankárske trenky, nohavice
* Dres pre rozhodcov
* Futbalové dresy
* Futbalové chrániče
* Futbalové lopty
* Futbalová taška
* Futbalové trenky
* Karty pre rozhodcovské
* Kopačky
* Obal na topánky
* Píšťalka pre rozhodcovské
* Pumpička na lopty
* Sálovky
* Štulpny

FotbalFans.cz - eshop pre futbalových fanúšikov

Ak ste zistili, že nemáte všetko potrebné vybavenie, ktoré by každý správny futbalista mal mať, obráťte sa na e-shop fotbalfans.cz. Na tomto e-shopu si vyberie ako začínajúci futbalista, tak pokročilí futbalisti, ktorí sa tomuto športu venujú niekoľko rokov.

Neváhajte a navštívte FotbalFans.cz a objednávajte z veľkého sortimentu tovarov, ktoré Vám e-shop ponúka.

Podrobnejší opis potrebného vybavenia:

Bránka - bránka je k dostaniu väčšinou viacúčelová, tj môžete ju použiť nielen pre futbal, ale aj pre hokej alebo florbal. Brána je vyrobená z masívnych bezšvíkových rúr. Ak chcete, aby Vám bránka vydržala čo najdlhšiu dobu, vyberajte žiarovo pozinkovaný povrch bránky. Zadná stena bránky skrýva pevné drôtenou sieť, dôležitú pre zachytenie lopty alebo puku.

Brankárske dresy - tak, ako rozhodca, aj brankár má odlišný dres od ostatných hráčov. Brankár môže vyberať z dresu, ktorý má krátky alebo dlhý rukáv. Dres môže byť vyrobený z najrôznejších materiálov, napríklad polyesteru. Je dôležité, aby materiál zabezpečoval priedušnosť, ľahkú údržbu, nemačkavosť.

Brankárske rukavice - patrí medzi veľmi dôležitú výbavu každého brankára, a to ako tzv víkendového rekreačného brankára, tak profesionálneho. Kvalitné brankárske rukavice Vám zabezpečí, že Vám lopta rozhodne nevykĺzne z rúk.

Brankárske trenky, nohavice - jedná sa o špeciálny trenky, ktoré sú vypolstrované jedinečnými vypchávkami, ktoré tlmia časté pády brankára a súčasne zabezpečí dostatočné odvetrávanie. Vypchávky sú umiestnené v oblasti stehien i bedier. Kvalitné brankárske trenky sú dokonale prispôsobené pohybom brankára.

Dres pre rozhodcovia - dres rozhodcu je odlišný od hráčskeho dresu. Je to jednoduché, nutnosť modulácie spočíva v jednoznačnom rozlíšení rozhodcovského od hráčov futbalu. Dres rozhodcu je väčšinou zložený z trenek, tričká s krátkym rukávom a tričká s dlhým rukávom. Dresy sú vyrobené väčšinou z kvalitného 100% polyesterového vlákna, ktorý zaistí odvod vlhkosti od tela, a to v miestach, kde sa rozhodca najviac potí. Jedinečná technológia ClimaCool zabezpečí vzdušnosť aj komfortnosť, a to aj pri vysokom športovom nasadení. Veď aj rozhodca toho veľa nábehu po ihrisku za jeden zápas, nie, len samotný hráči. Materiál drese sa vyznačuje rýchlym schnutím a nekrčivosti. Dres je však možné využiť aj pre iné športy, nie len pre futbal.

Futbalové dresy - futbalový hráč je dlhú dobu aktívne na hracej ploche, z toho dôvodu dresy v dnešnej dobe využívajú najmodernejšie technológie a poznatky. Ten správny dres pre Vás môžete vyberať zo známych svetových značiek. Dresy môžu mať krátky alebo dlhý rukáv. Dresy sú vyrobené väčšinou z kvalitného 100% polyesterového vlákna, ktorý zaistí odvod vlhkosti od tela, a to v miestach, kde sa rozhodca najviac potí. Jedinečná technológia ClimaCool zabezpečí vzdušnosť aj komfortnosť, a to aj pri vysokom športovom nasadení.

Futbalové chrániče - obmedzia a stlmí nárazy, pády, odrazy lopty, ostatných spoluhráčov. Futbalové chrániče nielen pomôžu, aby Vás futbal menej bolel, ale dodajú Vami aj na atraktívnosti, posilníte svoju image. Chrániče sa poväčšinou vyrábajú z modernej škrupiny. Upnutie na nohe je regulovateľné pomocou dostatočne dlhých suchých zipsov. Chrániče slúži pre optimálne rozloženie plochy, ktorá sa stýka s Vašou holenie. Sú navrhnuté tak, aby dokonale a bezpečne držali na Vašej nohe a nešmýkali. Chrániče sú k dostaniu v rôznych veľkostiach, a to podľa toho, či je hráčom dieťa, alebo dospelá osoba. Chrániče dostanete zakúpiť v najrôznejšom farebnom prevedení.

Futbalové lopty - k dostaniu sú futbalové lopty určené pre halové povrchy a pre vonkajší priestor. Futbalová lopta je zošitý z 32 dielov, vyrobený zo špeciálneho materiálu, s butylovou dušou, ktorá zabezpečí silný odraz a lepšiu stabilitu tvaru lopty. Lopta je k dostaniu v klasickej veľkosti pre futbal.

Futbalová taška - či už prevádzkujete akýkoľvek šport, vždy sa Vám bude hodiť priestranná taška, ktorá pojme všetky športové potreby na daný šport, a to vrátane oblečenia, topánok a doplnkov. Vyberajte tašku, ktorú môžete nosiť v ruke aj cez rameno, ďalej tašku, ktorá má viac vreciek, najlepšie uzatvárateľných na zips, tašku, ktorá sa dá ľahko vyprať.

Futbalové trenky - sú veľmi dôležité, pretože hráč, aby podal maximálny výkon, sa v nich musia cítiť dobre. Nesmie ho nikde škrtiť, nesmie mu ani padať. Vyberať môžete opäť zo známych svetových značiek. Futbalové trenky sú vyrobené väčšinou z kvalitného 100% polyesterového vlákna, ktorý zaistí odvod vlhkosti od tela.

Karty pre rozhodcovia - každý rozhodca potrebuje červenú a žltú kartu, ktorými udeľuje hráčom tresty. Karty sú poväčšinou vyrobené z odolného plastového materiálu. Predávajú sa ako sada, tj jedna karta červená, jedna karta žltá.

Kopačky - môžete vyberať z kopačiek najrôznejších známych značiek. Pri výbere kopačiek porovnávajte cenu spoločne s výkonom. Iste pre Vás bude dobré aj príjemné, ak si kúpite kvalitný kopačky za príjemnú cenu. Kopačky sa rozdeľujú podľa toho, kam ich použijete. Tzv. lisovky sú kopačky určené na povrch trávy, tzv kolíky sú kopačky, ktoré uvítate na tvrdé plochy, napríklad betón, tzv Sálovky sú kopačky vhodné do haly, telocvične, ako už názov napovedá, a tzv turfy sú kopačky, ktoré sú určené pre povrch umelý, tj umelú trávu. Akonáhle teda budete vedieť, na aký povrch kopačky zaobstaráte, vyberte aj vhodný materiál zvršku kopačiek, ktorý môže byť z: pravej kože, kvalitnej syntetickej kože, pravej mäkkej kože, pravej klokanej kože, vodeodolné prírodnej kože, syntetickej kože s mikrovláknom, superměkké a ultratenké kože atď

Obal na topánky - obal rozhodne oceníte, pri prenášaní kopačiek v športovej taške. Obal zabezpečia, aby topánky nezašpinil ostatné Vaše športové potreby, a to vrátane tašky. Vyberajte obal z materiálu, ktorý sa dá ľahko vyprať a dobre sa udržiava, má uchytenie pre ruku. Ak budete mať šťastie, môžete zladiť farbu obalu na topánky so športovou taškou.

Píšťalka pre rozhodcovia - aký by to bol rozhodca, keby nebol vybavený píšťalkou. Píšťalka je vhodná ako pre vonkajšie, tak pre vnútorné využitie. Pripravte sa na prenikavý vysoký tón, ktorý píšťalka vydáva. Je to však potrebné, a to z dôvodu veľkosti ihriska, aby bola počuť po celej hracej ploche.

Pumpička na lopty - zaistí rýchle i jednoduché nafúknutie Vašich lôpt na futbal, aj ďalšie iné športy. Pumpičky sa dodávajú is kovovou ihlou, pre ľahké nafúknutie.

Sálovky - tieto športové topánky sú určené na hladké a umelé povrchy, teda pre parkety, koberce, betónové podlahy. Správna Sálovky poskytuje dostatočnú oporu nohe a dobre odvádza prebytočné vlhko aj teplo. Podrážka Sálovky, ktorá je z prírodnej gumy, zaistí stabilitu a zároveň účinne bude absorbovať nárazy pri Vašom vplyvu na podlahu, zem.

Štulpny - čo by to bolo za futbalistu, keby ste nemali správne futbalové štulpny, ktoré s ponožkou is třemenem patrí medzi aká výbavu. Tak ako u kopačiek, tak aj štulpny môžete vyberať zo známych svetových značiek. Môžete vyberať štulpny s ponožkou, alebo bez ponožky. Vyberajte materiál zložený z polyamidu a elastanu, aby ste mali zaistenú jednoduchú údržbu. Opýtajte sa aj na antibakteriálne vrstvu, ktorá je veľmi dôležitá. Vďaka uvedenému materiálu Vám bude štulpny perfektne držať na nohe, a bude veľmi odolná. Samozrejmosťou je dostaniu štulpen v najrôznejších veľkostiach.

Kde zakúpiť športové potreby pre futbal

Pre zakúpenie futbalových potrieb môžete navštíviť špecializované športové predajne a športové centrá. Môžete ich však zakúpiť tiež v internetových shopoch.

Materiál oblečenie

* Colmax - vlákno Coolmax má špeciálny tvar, ktorý zväčšuje jeho plochu, čím dochádza k lepšiemu odvodu potu od tela a výraznejšiemu prísunu okolitého vzduchu k telu. Coolmax týmto vytvára medzi telom a odevom isté mikroklíma, ktoré zabraňuje prehriatiu organizmu.
* Polyester - polyesterové vlákna majú vysokú elastičnosť, odolnosť voči oteru, odolnosť voči pôsobeniu svetla a slnečných lúčov. Majú sklon k tvorbe žmolkov. Majú veľmi nízku navĺhavosť, veľký sklon k vzniku elektrostatického náboja. Výrobky s polyesterovými vláknami je možné žehliť pri teplote do 200 ° C. Vlákna sú horľavá, taví sa skôr, ako horí.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: