Športové potreby - florbal

Florbal je plný rýchleho dynamického pohybu, zahŕňajúce štarty, okamžité brzdení, svišťanie florbalového loptičky. Ak chcete spríjemniť a zefektívniť hru Vášho potomka, potom mu určite zaobstarajte špeciálny florbalové vybavenie zahŕňajúce dresy.


Potrebné vybavenie pre florbal

* Brankárske florbalové chrániče
* Brankárske florbalové masky
* Brankárske florbalové rukavice
* Florbalky
* Florbalové bránky
* Florbalové fľaše na pitie
* Florbalové čepele
* Florbalové loptičky
* Florbalové ochranné okuliare
* Florbalová obuv
* Florbalové omotávky
* Florbalová potítka a čelenky
* Florbalová trička
* Florbalové tašky, vaky
* Florbalové šortky

Ak ste pri prečítaní vyššie uvedených potrieb zistili, že Vám doma nejaká chýba, tak neváhajte a navštívte e-shop, kde si všetko potrebné vybavenie k florbalu kúpite.

Florbalové vybavenie - Florbal Olomouc.cz - e-shop

Všetky zariadenia si môžete v pohodlí domova objednať cez internetový obchod - florbal Olomouc.cz, kde Vám ponúka rozsiahlu ponuku potrebných pomôcok k florbalu. Vyberie si tu ako začiatočník, ktorý ešte len spoznáva krásu tohto športu, tak pokročilí športovci.

S vybavením od florbalové predajne budete určite spokojní a objednáte si tovar, ktoré nebudete len potrebovať, ale aj, ktoré sa Vám bude páčiť. Prajeme Vám veľa radostných chvíľ prežitých pri tomto športe s vybavením od florbalové predajne.
Bližší popis potrebného vybavenia:

Brankárska florbalová vesta - nepostrádateľný doplnok brankára, ktorý dokonale ochráni vrchnú časť jeho tela. Jedná sa o vysoko lepivou vestu k ochrane celého hrudníka.

Brankársky florbalový dres - špeciálne určený profesionálne dres z bavlny Vám poskytne dokonalú ochranu tela, príjemné nosenie a funkčnosť.

Brankárske florbalové chrániče - poskytnú jedinečnú ochranu celého tela.

Brankárske florbalové nohavice - nohavice špeciálne určené na chytanie florbalových loptičiek, Vám poskytnú pohodlie aj možnosť širokého pohybu pri samotnom chytanie.

Brankárske florbalové masky - úder florbalového loptičky môže byť skutočne prudký. Brankárske florbalové masky poskytujú dôležitú a potrebnú ochranu každému brankárovi. Môžete vyberať z brankárskych masiek, ktoré majú rôzny motív nalepený na samolepiacej fólii, alebo z kvalitnejších modelov, ktoré majú originálne airbrush. Brankárska florbalová maska by mala mať veľmi odolnú kryciu mriežku, ventiláciu vzduchu, ktorá je umožnená pomocou špeciálnych otvorov. Nastaviteľné pásky zabezpečí dokonalé usadenie brankárske masky na hlave. Vyberajte masku aj podľa materiálu. Odporúčame voliť mimoriadne odolný plast. Ak hľadáte skutočne kvalitu, bezpečnosť a istotu, vyberte masku, ktorá je schválená medzinárodná florbalová federácia, s certifikáciou IFF. Florbalové vybavenie s touto certifikáciou môžete používať na oficiálnych zaregistrovaných súťažiach.

Brankárske florbalové rukavice - každý brankár potrebuje kvalitné rukavice, aby ochránil svoje prsty aj dlane rúk. K dostaniu je florbalové rukavice o rôznych dĺžkach, a to podľa toho, na aké ste zvyknuté, a ktoré Vám budú viac vyhovovať. Špeciálne výstuže rukavíc ochráni, a to pri zachovaní materiálovej kvality i funkčnosti. Vyberajte z rukavíc, ktoré sú opatrené širokým suchým zipsom z elastického materiálu, ktorý dokonale obopne a stiahne zápästia. Florbalové rukavice sú k dostaniu v najrôznejších veľkostiach a farebných kombinácií.

Florbalky - delí sa všeobecne na univerzálne florbalky, tiež florbalky pre deti a pre ženy. Detské florbalky sa vyrába s dĺžkou do 91 centimetrov, do výšky 160 centimetrov. Ženy ocenia florbalky spiace s mäkšie tvrdosťou, mäkšie sú aj čepele. Závodné hráčky dajú skôr prednosť florbalkám s vyššou tvrdosťou alebo stredne tvrdou čepeľou. Dostupná dĺžka palice pre deti: 65 cm, 75 cm, 80 cm, 85 cm, 87 cm, 89 cm, 91 cm. Dostupná dĺžka palice pre dospelých: krátka (80 - 91 cm), stredne dlhá (dĺžka 92 - 96 cm), dlhá (dĺžka 97 cm a viac). Dĺžku palice vyberajte podľa výška hráčov. Výška hráča 110 - 120 cm: dĺžka palice 60 cm, výška hráča 120 - 140 cm: dĺžka palice 70 cm, výška hráča 140 - 150 cm: dĺžka palice 80 cm, výška hráča 150 - 160 cm: dĺžka palice 87 cm, výška hráčov 160 - 175 cm: dĺžka palice 92 cm, výška hráča 175 - 190 cm: dĺžka palice 96 cm, výška hráča 190 cm a viac: dĺžka palice 100 cm. Ak vyberiete krátku palici, budete mať menší dosah a budú Vás bolieť chrbát, ak zvolíte dlhú palici, ovplyvní to kvalitu Vašej streľby a manipuláciu s loptičkou. Tvrdosť palice: mäkká (flex 31 - 40 mm), stredne tvrdá (flex 27 - 30 mm). Tvrdosť palice určuje, aký herný štýl hráč preferuje. Tvrdosťou palice určujeme priehyb tyče čiže flex, jedná sa o číslo v milimetroch, o koľko sa hokejka prehne pri zaťažení. Tvrdosť čepele: mäkká, stredne tvrdá. Florbalky, ktoré môžete vyberať, sa hodí napríklad pre rekreačné a začínajúcich florbalové hráčov i profesionálnych hráčov. Materiál palice môže byť napríklad sklolaminát, ktorý je dostatočne pružný a zároveň veľmi odolný. Materiál palice ďalej môže byť z karbónového kompozitu. Florbalové hole sa ďalej rozlišujú podľa pravého a ľavého držanie. Ak držíte pri úchope florbalky ľavou rukou dole, vyberajte z florbalek, ktoré majú ľavú orientáciu. Ak držíte pri úchope florbalky pravou rukou dole, vyberajte z florbalek, ktoré majú pravú orientáciu.

Florbalové bránky - bránka je k dostaniu väčšinou viacúčelová, tj môžete ju použiť nielen pre florbal, ale aj pre hokej alebo futbal. Brána je vyrobená z masívnych bezšvíkových rúr. Ak chcete, aby Vám bránka vydržala čo najdlhšiu dobu, vyberajte žiarovo pozinkovaný povrch bránky. Zadná stena bránky skrýva pevné drôtenou sieť, dôležitú pre zachytenie lopty alebo puku.

Florbalové fľaše na pitie - pri každom športe dochádza k poteniu a úbytku tekutín. Môžete vyberať z najrôznejších tvarov i veľkostí fliaš, ktoré majú pohodlné náustky a skrutkovacie viečka.

Florbalové loptičky - loptičky sa líšia podľa povrchu. Môžete vyberať z povrchu: hladkého, profilovaného, profilovaného Booster. Loptičky sa tiež delí na najzákladnejšie modely až po patentovanej prelisy loptičiek, pre zvýšenie kynetické energie samotnej strely. To najlepšie, čo môžete urobiť, je zakúpiť loptička certifikovaný IFF. Florbalové vybavenie s touto certifikáciou môžete používať na oficiálnych zaregistrovaných súťažiach.

Florbalové ochranné okuliare - pri florbale neohrozujte Váš zrak. Rany loptičkou môžu byť kolikráte veľmi rýchle a prudké. A aj keď je riziko poranenia oka celkom malá, napriek tomu neriskujte a voľte ochranné okuliare, ktoré využijú nielen rekreační športovci, ale aj profesionálni hráči.

Florbalová obuv - florbalová obuv by mala predovšetkým zabezpečiť bezpečné a pevné uchytenie nohy. Obuv by nemala byť v žiadnom prípade klzká, mala by byť čo najviac priedušná a jej materiál by mal byť priamo určený pre sálový povrch. Florbalová obuv môže mať ventilačnú zónu v hornej časti špičky, tlmiace zónu v oblasti päty, anatomické tvarovanie. Zvršok obuvi môže byť napríklad z ľahkého nylonového vlákna. Správna florbalová obuv má podrážku vyrobenú z nebarvícího materiálu.

Florbalové omotávky - sú neoddeliteľnou a dôležitou súčasťou florbalky. Kvalitné omotávky svojim protišmykovým povrchom a súčasne penovým podkladom zabezpečí, že Vašu florbalky budete pevne zvierať v rukách a nevykĺzne Vám.

Florbalová potítka a čelenky - florbal je veľmi rýchly, dynamický šport. Ste v neustálom pohybe. Potítka a čelenky Vám zabezpečí, že sa nebudete zbytočne rozptyľovať kvapôčkami potu, ktoré by Vám stekali po čele do tváre. Jednoducho stačí utrieť čelo potítkom, ktoré budete mať na zápästie, a to počas hry bez toho, aby ste sa museli prestať sústrediť. Môžete voliť z rôzne farebných kombinácií, tak aby Vám potítka aj čelenky ladili s dresom, ponožkami, prípadne aj farbou florbalky.

Florbalová tričká - môžete vyberať z najrôznejších strihov, s krátkym rukávom, aj bez rukávu. Samozrejmosťou je dostupnosť tričiek v najrôznejších veľkostiach.

Florbalové tašky, vaky - florbalové tašky veľmi oceníte pri uložení všetkého florbalového vybavenia, okrem samotnej florbalky, ktorá má svoje miesto vo florbalové vaku. Tašku vyberajte s čo najviac vreckami, najlepšie uzatvárateľnými na zips a úchyty na nosenie v ruke i na ramene. Florbalový vak pojme hravo florbalky, prípadne aj viac florbalek naraz. Vyberajte florbalový vak podľa dĺžky Vašej florbalky. Oceníte určite pohodlný popruh, ktorý umožní nosenie vaku cez rameno.

Florbalové šortky - pre florbal je typické, že ste v neustálej akcii, nestojíte prakticky na jednom mieste dlhšiu dobu. Preto by aj šortky mali zabezpečiť, aby Váš pohyb nebol ničím obmedzený. Tieto šortky však využijete aj pre iné športy. Je dobré voliť šortky z 100% polyesteru, ktorý zabezpečí rýchly odvod potu, nemačkavosť, ľahkú údržbu.

Kde zakúpiť športové potreby pre florbal

Pre zakúpenie florbalových potrieb môžete navštíviť špecializované športové predajne a športové centrá. Môžete ich však zakúpiť tiež v internetových shopoch.

Materiál oblečenie

* Colmax - vlákno Coolmax má špeciálny tvar, ktorý zväčšuje jeho plochu, čím dochádza k lepšiemu odvodu potu od tela a výraznejšiemu prísunu okolitého vzduchu k telu. Coolmax týmto vytvára medzi telom a odevom isté mikroklíma, ktoré zabraňuje prehriatiu organizmu.
* Polyester - polyesterové vlákna majú vysokú elastičnosť, odolnosť voči oteru, odolnosť voči pôsobeniu svetla a slnečných lúčov. Majú sklon k tvorbe žmolkov. Majú veľmi nízku navĺhavosť, veľký sklon k vzniku elektrostatického náboja. Výrobky s polyesterovými vláknami je možné žehliť pri teplote do 200 ° C. Vlákna sú horľavá, taví sa skôr, ako horí.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: