Someliér - someliérmi - znalec vína

Someliér je často používaný pojem v dnešnej spoločnosti. Stretnete sa s ním najmä v prípade, keď sa hovorí o víne. Prečítajte si pri poháriku vína,kto je sommelier,aké služby vám môže ponúknuť,kde všade sa s ním stretnete,alebo kto je to master sommelier.


Máte radi víno?

Chute každého z vás sú určite veľmi špecifické. Niekto má rád dobré jedlo, iný zase dobré pitie, sú tí, ktorí holdujú pivu, iní zase radi ochutnávajú a skúšajú rôzne druhy čajov či káv a nemenej dôležitú a veľkú skupinu tvoria milovníci vína.

Každý, kto rád hľadá nové chute a vône a má rád tento nápoj, iste hľadá príležitosti, ako sa dozvedieť o víne čo najviac informácií. Buď priamo vlastníte vinici a ste vynikajúci znalci, iní zase v kútiku svojho domova ochutnávajú zakúpené víno vo vinotékách a čerpajú informácie od priateľov, z rôznych príručiek a časopisov o víne.

A niektorí uvítajú možnosť zájsť si do spoločnosti, nájsť si prostredie, kde je široký výber vín a kde sa môžu stretnúť so sommelier. A prečo práve s týmto človekom? Čo je to za profesiu a čo vám môže ponúknuť?

Kto je to sommelier?

V dnešnej dobe sa často stretávame v oblasti vín sa slovom sommelier. Someliér je profesia modernej gastronómie. Someliér pracuje v reštauračných zariadeniach, môže ísť tak o reštaurácie, tak tiež rôzne vínne pivnice.

Je to tzv "poradca v oblasti ponuky nápojov". My sa zameriame najmä na oblasť vín. Je zodpovedný za výber vín, poradenstvo pri výbere vína, poskytuje zákazníkovi dôležité a zaujímavé informácie týkajúce chuti, vône, alebo k akým jedlám sa víno hodí. Jeho funkcia môže byť aj širšie, môže byť zodpovedný napríklad aj za skladovanie vína. Someliér disponuje širokou škálou informácií o víne, ktoré vám bežný čašník v reštaurácii v žiadnom prípade nepodá.

Ale odkiaľ sa vzal názov tejto profesie?

Vznik pomenovanie sommelier

Pomenovanie sommelier je francúzskeho pôvodu. S najväčšou pravdepodobnosťou vzniklo z provensálskeho dialekte. Slovo sommelier sa viaže k ľuďom, ktorí mali na starosti zásobovanie kráľovského dvora jedlom. V čase, keď sa jedlo dopravovalo na chrbtoch zvierat, bolo nutné mať u nich človeka, ktorý sa o tieto zvieratá postaral a viedol ich. "Saumalier" vo pôvodný starodávne Provensálsky bol človek, ktorý tieto zvieratá riadil.

Na kráľovskej stoly sa takto dovážala nielen veľa pokrmov a pochutín, ale aj sudy s vínom, ktoré sa skladovali v zámockých pivniciach. Postupom času sa z týchto dodávateľov stávali správcovi pivníc s vínom, boli zodpovední za udržiavanie množstvo vína a jeho kvality.

Zlomovým obdobím potom bolo 19. storočia, kedy začali vznikať hotely a reštauračné zariadenia. Ľudia si začali považovať kvality tohto nápoja a takto sa sommelier stal gastronomickou profesií.

Náplň práce Sommelier

S funkciou Someliér sa stretnete určite vo vinohradníckych oblastiach, ale aj v renomovaných reštauráciách či hoteloch, kde si potrpia na profesionálne služby pre svojich zákazníkov. Náplň práce Someliér bola predtým veľmi zúžená, bol to odborník na víno. Dnešná moderná doba vedie ale túto profesiu oveľa ďalej, sommelier tak zasahuje oveľa viac aj do ďalších oblastí, za ktoré nesie zodpovednosť a vo ktorý sa neustále vzdeláva.

Činnosti Sommelier:

* Radí klientom pri výbere vína a ďalších nápojov
* Zabezpečuje príslušný servis objednaných nápojov, servíruje je
* Je odborníkom cez víno vo všeobecnosti
* Poskytuje zákazníkovi všetky známe informácie ohľadom farby vína, jeho chuti, vône, zloženie, odporúčania, k akým jedlám sa víno hodí, či sa jedná o víno k slávnostným príležitostiam alebo pre bežnú konzumáciu
* Sleduje trendy v oblasti vína, nové druhy
* Zúčastňuje sa konferencií o víne, rôznych stretnutí, súťaží
* Stále sa vzdeláva
* Ponúka svoje služby pri ochutnávkach vín
* Zostavuje vínny lístok
* Má zodpovednosť za vedenie vínneho sklípku, jeho dopĺňanie, otáčanie vín, ai

Ako sa stať Someliér - Akadémia Sommelier

Ste odborná škola, ktorá chce svojich študentov vyškoliť v oblasti vín. Máte radi víno? Chcete sa o víne dozvedieť oveľa viac? Prihláste sa do akadémie Someliér TU. Táto akadémia organizuje sommelierské kurzy pre školy, víkendové sommelierské kurzy, semináre o vínach a odborné prednášky na túto tému.

Akadémia Someliér si kladie za cieľ ponúknuť všetkým záujemcom z radov odbornej i laickej verejnosti rozšírenie vedomostí o obdivuhodnej svete vín a ich servisu. Podľa našich skúseností si z ich širokej ponuky služieb vyberie každý!

Rada pri výbere vína

Jednou z najdôležitejších pracovných náplní Someliér je rada pri výbere vína. Ak navštívite reštauráciu, kde si chcete pochutnať na vynikajúcom jedle a dať si k nemu fľašu vína, je práve rad na Sommelier, aby vám ponúkol svoju pomoc.

Víno si zaiste ako odborníci a znalci môžete vybrať sami. Ak ale váhate a nie ste si istí, využite v každom prípade jeho služieb.

Someliér Vám poradí, aké víno sa bude hodiť k jedlu, ktoré ste si vybrali, a to tak, aby sa nebilo vône a chute jedla s nápojom. Zvolí víno vhodné pre príslušnú dennú dobu, kedy korenistá ťažká vína určite nie sú vhodné ako nápoj k obedu. Víno vám naservíruje podľa prísnych pravidiel, aby ste z neho mali ten najväčší pôžitok.

V priebehu jeho ochutnávanie vás zoznámi s pôvodom vína, jeho zložením, opíše vám jeho farbu, vôňu, ktorú by ste mali cítiť, chuť. Odborný výklad, ochutnávka a potom samotná konzumácia vína, ktoré je v súlade s vybraným jedlom vám iste prinesie príjemný zážitok a spokojnosť.

Zostavenie vínneho lístka

Ďalšie nemenej dôležitou funkciou Someliér je zostavovanie vínneho lístka alebo odporúčania príslušných vín k jednotlivým jedlám, špecialitám. Je práve na Sommelier, aby do vínneho lístka zaradil rôzne druhy vín, ktoré sa stretnú s vašou predstavou, s vašim výberom.

Vínny lístok by mal byť dostatočne pestrý vzhľadom na zameranie danej reštaurácie. Ak ide o vínna pivnica, v tomto prípade máte šancu ochutnávať vína z daného vinárstva či z danej vinohradníckej oblasti, ktorá má iste svoje špecifiká. Na vínnom lístku sa tak stretnete s bielymi, ružovými a červenými vínami, champagne, slámovými alebo ľadovými, všetko s ohľadom na príslušnú oblasť.

Zodpovednosť za vedenie vínneho sklípku

Someliér môže byť poverený aj vedením vínneho sklípku. V tomto prípade nesie širokú zodpovednosť súvisiace s uskladnením vína, jeho pravidelným otáčaním, doplňovaním o ním odporúčané značky.

V rámci ako Českej republiky tak aj zahraničia vyhľadáva nové vína, zisťuje o nich maximálne informácie a má na starosti ich zaradenie do ponuky vín. Zaisťuje teda aj ich nákup a pravidelné zásobovanie.

Účasť na súťažiach, ochutnávkach, konferenciách

Zúčastniť sa týchto akcii je pre Someliér nielen povinnosťou, ale aj motiváciou, ako získať ďalšie nové informácie o vínach. Oblasť vinárstva sa neustále vyvíja. V rámci roka môžu vinári vypestovať nové odrody vína a tým získať nové víno s novou chuťou, vôňou, farbou.

Pri týchto akciách si sommelier doplnia svoje poznatky, získa nové kontakty, nové informácie o práve vzniknutých značkách, ktoré môže doplniť do vínnej pivnice, ktorý má na starosti. Účasť na týchto akciách je tiež jeho prestížou, je videný a stále si dopĺňa nové informácie.

Ochutnávky vín

Ochutnávky vín patrí medzi veľmi obľúbené akcie, ktorých sa sommelier samozrejme zúčastňuje. Jedná sa o spoločenské podujatia, ktoré si môžete objednať súkromne pre väčšiu skupinku ľudí, často sa jedná o stretnutie obchodných partnerov a firemné akcie. Vínne pivnice ponúka možnosť ochutnať víno i jednotlivcom, tu môžete dostať príslušný výklad od samotného majiteľa.

V rámci ochutnávok vín sommelier pripraví vínny lístok, ktorý sa skladá z niekoľkých druhov bieleho vína, nasledujú ružová a potom červené vína. Ochutnávky môžu byť koncipované formou spoločenské akcie. V tomto prípade je zaistená príslušná hostina v podobe rôznych pokrmov z mäsa, na stole nájdete bagetky a sedátka s rôznymi druhmi syrov. Someliér v priebehu akcie začne ochutnávku, ktorá sa skladá z odborného výkladu a samotného ochutnanie vína. V tomto prípade sa víno spravidla pije, nevyplivává sa do vopred určených nádob.

Profesionálny ochutnávky s hodnotením vína sa dejú už na inom poli. Ochutnáva až 60 druhov vín, víno sa nepije, hodnotí sa jeho farba, vôňa, chuť, hustota a iné parametre.

Asociácie Sommelier

V 19. storočia vznikli prvé pokusy o zjednotenie Someliér ao vznik združenia. Začasly vznikať prvé spolky, ale významným medzníkom bol rok 1969, keď bola v Paríži založená Medzinárodná asociácia Someliér (ASI - Association de la Sommellerie Internationale).

Funkcia ASI:

* Spojiť samostatné spolky či asociácie vzniknuté samostatne v rôznych krajinách
* Podporovať vznik nových asociácií
* Podporovať rozvoj a marketing
* Podporovať image Sommelier
* Stanoviť etické a morálne hodnoty profesie Sommelier

V Českej republike vznikla asociácie Someliér v roku 1997, a to v hoteli Intercontinental v Prahe. U jej založenia stálo cca 40 pracovníkov vrcholovej gastronómie.

Kto je to master sommelier?

Someliér je profesia, v ktorej je nutné sa ďalej vzdelávať. Vyššie vzdelanie prináša vyššie a širšie znalosti a špičkovú kvalitu pracovníka. Ak sa stretnete s master Sommelier, jedná sa o profesionála, ktorý prešiel radom skúšok a testov.

Na získanie titulu master sommelier je potrebná zložiť tri úrovne skúšok. Po prvé sa musí absolvovať prípravný kurz Sommelier, ďalej nadväzuje kurz pre pokročilých a vo finále je potrebné zložiť skúšky pre získanie diplomu master sommelier.

Mater sommelier je najvyššie možné ocenenie, čiže titul, ktorý je možné v tejto profesii dosiahnuť. Skúšky zahŕňajú ochutnávanie, teoretické vedomosti, praktické znalosti pri výbere vína a servírovanie, ale tiež zahŕňa znalosť ostatných nápojov, piva, cigár.
Príjemné chvíle pri poháriku vína!

Ak ste teda milovníci vína a máte radi nové zážitky, neváhajte a naplánujte si výlet potrebné na južnú Moravu, zájdite do pivnice a nechajte sa unášať príjemnými vôňami a lahodnou chuťou vybraných vín.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: