Slivovica - výroba, účinky Na Zdravie

Slivovicu JE možné jamy v akúkoľvek ročnú dobu, vvi akejkoľvek príležitosti: Vítání návštev, Veľká noc, svadba, vždy potešíte týmto tradičným mokom. Slivovica od Mela byt Len jedna, Na čo ju robiť už Viac variantoch. Tá najlepšia JE však Domáce.


Slivovica JE typický moravský destilát Zo sliviek Bez preháňania český národný nápoj. V súčasnej dobe JE slivovica k dostaniu v niekoľkých variantoch známych po celom svete. Milovníci destilátov nájdu v sortimente nielen klasickú bielu 45% slivovica, pivo zhotoviť slivovicu zlatú, zlatú slivovicu kosher 10-ročnou, špecialitou JE limitovaná Séria Výročná slivovica ročníka 1989 Alebo Jubilejný - ročníková slivovica sa uchovávaním v sobe kus úrody každého jednotlivého roka od roku 1999.

Valašsko výroba slivovica

Na Vizovické SE slivky pestujú aj spracúvajú odnepamäti. Od 18. storočia patrí ku koloritu kraja charakteristická vôňa slivovica.

Slivky - Zaklad slivovica

KTO tým nepoznal modrofialové šťavnaté plody ovocné. Slivky sú veľmi chutné samotnej, pridávame do ovocných knedlí JE, vyrábame z NICH lekvár, slivkové koláče, kompotujeme, dokonca možno z nich vyrobiť aj výborne cukroví. Samozrejme SE slivky používajú na výrobu pálenky.

Nenechajme sa však pomýliť, slivovica JE možné vyrobiť iz iného Ovocie - trniek, Blum, plodov žeriavov, hrušiek, jabĺk, marhúľ, čerešní, broskýň, durancií AJ. Slivovica z trniek JE jemná s charakteristickou chuťou vôňou s objemom alkoholu 50%. Ovocný destilát vyrobený z durancie Má výraznejšiu chuť, hořkomandlovou príchuť tá, who JE naozaj veľmi Dobré musi byt jemná.

bľuba slivovica u nás aj v zahranici

Slivovica patrí bezpochyby k najobľúbenejším alkoholickým nápojom v Českej republike Slovenské. Slivovice si však našla priaznivcov aj Nami veľmi navštevované Chorvátsku, dale v Bulharsku, Srbsku. Iste v sebe našli aj ĎALŠIE Krajina, kde by sme boli prekvapení, že Jim slivovica chutí.

Dostupné Druhy Slivovice v obchodoch

Ak teda nemáte Vášho špeciálneho dodávateľa slivovica, vyberajte z dostupných druhov v obchodoch, ci na Internete. Z českých výrobcov stojí za zmienku určite klasická slivková pálenka od firmy Rudolf Jelínek, Bolkovica alias slivovica, 25-leta Slivovica trojanská, Slivovica Kleiner.

Slivovica podľa žiadne zo slov alkoholu

Ak nemáme k Šťastie, Zo vlastníme Domáce slivovicu, nezostáva nám nič iné, nez si pre ňu zájsť do obchodu. V obchodoch SE predáva tzv rezaná slivovica, who SE pýši obsahom alkoholu Okolo 40%. Domáce verzie slivovica obsahuje Okolo 50% alkoholu.

Výnimočné okamihy spojené SE slivovicou

Ak patríte Medzi skutočných milovníkov priaznivcov slivovica, môžete o sebe zúčastniť akcie Spolku priateľov Jelínková slivovica, prípadne Medzinárodnej kosť slivovica som Vinohradnícke kultúrnom centre Sadek.

Výroba slivovica

* Výber Ovocie - prvým dôležitým krokom JE výber sliviek Na slivovicu. Do slivovica, Ako o sebe mohlo možná zdať, nepatria žiadne červivé ci nahnité, škaredé kúsky sliviek. Naopak, na výrobu slivovice SE používajú len čisté, zdravé zrelé kusy, aby Bez stopiek kôstok.

* Kvas - nasleduje RNDr kvasu, kedy Ovocie vložíme do špeciálnej nádoby, kde JE ponechané ku kvasenie, aby po dobu 100 dni. Naplnené Nádoby prikryte vekom Alebo igelitovou fóliou umiestnite do miestnosti JE Bez väčších výkyvov teplôt, najlepšie do 20 ° C. Túto dobu JE možné urýchliť, aby za pomoci špeciálneho rozmnožovačov, ktorým o sebe reguluje intenzita kvasenia. Záleží na vás, či ponáhľate nemôžete dočkať SE, az ochutnáte slivovičku. Ovocie edited samotným kvasením SE upravuje: čerešne sa odstopkují, marhule SE odpeckují, broskyne SE odpeckují, slivky SE pomačkají, hrušky SE podrvte, jablká SE podrvte. Upravené Ovocie uložte do kvasných nádob, ktoré plníte pokiaľ možno naraz maximálne do 90% objemu. Nádoby môžu byt plastové Ci drevené. Vždy JE edited tim vymyjeme zbavíme prípadných zaschnutých nečistôt. Je samozrejmé, že nepoužívame Nádoby od chemikálií, farieb atp. Nádoby od mali mit objem 50 litrov a viac. Celý proces kvasenia prebieha samovoľne. Po niekoľkých dňoch sa na povrchu vytvorí tzv Deka, ktorú Nezasahujte, pretože tvorí prirodzenú ochranu proti infekcii zabraňuje stratám alkoholu. Kvas priebežne kontrolujeme, ak sa na povrchu vytvorí pleseň, odstránime ju. Po celú dobu gvaše nemiešame béčko nehýbe. Vyzretý Kvas Má zdravú vôňu, Šťava neni Sladká. Deka SE začína prepadať. Túto JE vhodné odstrániť, nez SE prepadne. V tomto momente sa objednávajú na Pálenie.

* Destilácia - po uplynutí Doby kvasu, nasleduje samotná destilácia, kedy o sebe nakvasená slivky výklopný edited teplote 100 ° C. Tento proces sa opakuje. Výsledkom destilácie JE slivovica s vysokým obsahom alkoholu, ktorý zatieni ovocnú chuť destilátu. Tekutina SE preto ešte Redi čistú pramenitú Vodou, ABY bola dosiahnutá určitá vyváženosť nápoje, Tak, ABY Obsah alkoholu bol Okolo spomínaných 50%. Do slivovica JE možné ešte dát sušené slivky, ktoré mok obohatí o vôňu i žltkastý nádych.

* Uloženie - iHNed po destilácii nariedení, nemáva slivovica jemnú hneď chuť. JE teda lepšie nechať vyrábanú slivovičku ešte niekoľko mesiacov uležať. Dokonca o sebe môžete stretnúť s tým, že sa necháva vyrobená slivovica odležať aj po dobu niekoľkých rokov, aby preto, ABY SA slivovička zbavila nežiaduce ostrosti, naopak získala svoju typickú jemnosť.

Na CEM závisí KVALITA slivovica

KVALITA slivovica aj pálenky, edited by takéto Je závislá na kvalite Vášho kvasu. Rôzne pálenky SE nazývajú podľa druhu ovocia, z ktorého boli vypálené:

* Čerešňovica z čerešní,)

* Slivovica Zo sliviek,

* Hruškovica z hrušiek,

* Kalvados z jabĺk,

* Marhuľovica z marhúľ apod

Ako o sebe spozná Kvalitné slivovica

Kvalitné slivovicu spoznáte jednoducho. Naliatí do pohára Pri, prstýnkuje, TJ. vytvára drobné praménky stekajúcej kondenzujícího alkoholu späť do pohára. Alebo môžete skontrolovať kvalitu slivovice tým, že medzi tekutinu premasírujte palcom ukazovákom. Stupeň drhnutia, poťažmo odporu tekutiny Medzi prstami Obsah charakterizuje Ovocný trh.

Kvalitné slivovica JE jednoducho CIRA, prstýnkuje, ženskému pohlavia "nevonia".

Účinky slivovica Na ľudskú Zdravie

Ak užívame slivovicu množstvo v primeranom, ma tento nápoj pozitívny vplyv na rozšírenie CEV, spaľovanie tukov, pomáha edited nachladnutí, chrípke, Na ušné aj očné choroby. Obklady Zo slivovica tíši lekárska fakulta kĺbov.

Kde všade SE slivovica vyrába

Myslíte, Zo Slivka SE vyrába Len u nás v Českej republike? Nenechajte sa mýliť. Slivovicu, Ako Domáce, Tak od priemyselného Výrobca, nájdete Profesijné i Slovenské republike som, Litve, Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Chorvátsku, Hercegovine, Poľsku, Bulharsku.

Druhy Slivovica

Bulharská slivovička

Nielen CESI, ALE aj Bulhari Maje slivka mám Veľkej obľube. V Bulharsku SE ročne zožne neuveriteľné množstvo sliviek, aby Okolo 45 000 ton. Bulharské slivovicové rakiju sú preslávené zlatistým sfarbením. Destilát JE uložená po dobu siedmich rokov az som špeciálnych dubových sudoch.

Zlatá slivovica

Slivovica svoju vôňou pripomína Konak, chuťou Potom veľmi jemne slivky. Svoju výnimočnú harmonickú chuť aj zlatistú farbu získava slivovica dlhodobým zrením v kadiach z limounského Dubu.

Slivovica Jubilejný ročníková

V ROKU milénia začala tradícia stáčania limitovanej Séria slivovica 53%, vyrobené Zo zberu sliviek príslušného Roku.

Biela Slivovica

Táto slivovica SE vyrába destiláciou vyzretého slivkového trojstupňovou kvasu. Vo vôni slivovice ucítite sladšie arómu kôstok, ktoré však neprekrýva ovocný charakter. Slivovica JE jemná, Stredné aromatická.

Bolkovica Slivovica z Valašského Kráľovstva

Táto špecialista nesie edited by vizovického rodáka, umelca, herca Bolka Polívku.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: