Škótska whisky - to pravé pitie pre jedinečné okamihy

Škótsko je krásna, drsná a riedko osídlená krajina. Hoci je politicky spojené s Anglickom, malo vždy svoj jedinečný charakter a dlhú históriu nezávislosti. Škóti sú známi svojou pracovitosťou a opravdivosť. Stáli pri zrode práve škótskej whisky.


Akvavit živá voda

Destilovaný alkohol začali v Škótsku prvýkrát vyrábať mnísi na lekárske účely. Mal vraj pôsobiť proti kolike, kiahňam a ďalším chorobám.

Prvé písomné zmienku o výrobe whisky nájdeme v kráľovských pokladničných zvitkoch, tzv Exchequer Rolls z roku 1494. Hovorí sa tam: "Osem boll sladu Frater Johnovi Corovi na výrobu akvavit"

Prípis škótskeho kráľa Jakuba IV. Adresovaný s najväčšou pravdepodobnosťou predstaveným kláštora Saint Andrew\'s (vedľa whisky sa tu vraj zrodil aj golf), prikazoval, aby brat Cor pripravil zo zaslanej suroviny akvavit. Akvavit potom značil "živú vodu", z latinského aqua vitae, ako bol prekladaný keltský výraz uisge beatha. Počas storočí zostalo z pôvodného názvu uisge, ktoré sa zmenilo na usky a potom už bol len krôčik k anglickému whisky.

Slovo whisky sa prvýkrát objavilo v slávnom slovníku Dr Johnsona v roku 1755 a postupne nahradilo keltské uisge Beatha.

Výroba whisky

*
Dobre vyzretý škótsky jačmeň sa najskôr niekoľko dní máča vo vode a potom sa rozprestrie na betónové ploche, kde vyklíčia.
*
Vzniknutý zelený slad, sa sušia dymom z miestnej rašeliny. Tá je jednou z najdôležitejších ingrediencií, dodávajúca škótskej nezameniteľnú chuť.
*
V obrovských drevených kadiach sa rodí z natřikrát rozomletého sladu zmiešanej s horúcou vodou po dôkladnom vylúhovaní takzvaný pred zákvasu.
*
Po pridaní kvasiniek prebehne búrlivý proces, na ktorého konci je produkt pripomínajúca hustou penou naše pivo.
*
Prvá destiláciou, prebiehajúce v obrovských medených kotloch, vzniká tekutina s malým percentom alkoholu.
*
Výsledkom druhej, eventuálne tretej destilácie je už 75% whisky, ktoré sa riedia na výsledných 64%.

Whisky sa potom plní do dubových sudov a nastáva zrenia, ktoré nesmie byť, podľa zákona schváleného škótskym parlamentom, kratšie ako tri roky. Najlepšie druhy whisky však "starnú" pätnásť, dvadsať, tridsať rokov.

Zrenia whisky

Buď v sudoch starých, kde predtým prebývalo Sheri - práve ono dáva nápojmi typickú zlatohnedou farbu. Alebo v sudoch dovezených zo Spojených štátov, v ktorých predtým zrel americký produkt Bourbon, ktorý naopak zreje len v nových sudoch, ktoré sa potom majú vyvážať za more a po úprave v škótskych bednářstvích slúži po leta pre škótsku.

Aby whisky mohla niesť prívlastok škótska, musí sa vyššie uvedený proces odohrávať práve len v tejto krajine, v desiatkach páleníc, v ktorých sa po mnoho rokov dodržiava vyššie uvedený postup a používa a využíva sa priezračná voda, miestne rašelina a drsné podnebie, nezameniteľné komponenty, ktoré zo škótskej robia škótsku.

Pálenice

Rozvoj palírenství nezastavili ani dane, uvalené na alkohol najprv škótskym parlamentom (1644) a neskôr Anglickom. Whisky sa vyrábala viac ako sto rokov ilegálne. Väčšina sa jej vyrábala v odľahlých údoliach alebo na ostrovoch, kam sa výberca daní nedostali. V roku 1777 bolo v Škótsku viac ako 400 ilegálnych páleníc. Mnoho dnešných páleníc začalo ilegálne výrobou a pašovaním whisky.

*
Strathisla - najstaršie fungujúce liehovarníci v Škótskej vysočine - domov whisky Chivas Regal.
*
The Glenlivet - prvý povolená pálenica, asi najznámejší liehovar, kde sa vyrába jednodruhová sladová whisky rovnakého mena.

Miešanie whisky

Unikátny a drahé sladovej whisky predstavujú len zlomok produkcie škótskej.

Väčšina fliaš s nápisom Scotch whisky v sebe skrýva zmes desiatok miestnych produktov. Výsledný efekt musí byť vždy rovnaký.

V roku 1831 patentoval Ir Aeneas Coffey destilačné kolónu pre kontinuálnu destiláciu iných zrnín než jačmeňa a položil tak počiatky miešania škótskej whisky. Väčšina whisky na našom trhu sú práve whisky miešané, obsahujúce viacero sladových whisky zo Škótskej vysočiny a whisky cereálnej zo Škótskej nížiny. Sladovej whisky dodajú výraznejšiu chuť, arómu a charakter, obilné whisky z pšenice alebo kukurice potom celú zmes zjemnia.

Majstri miešače whisky

Najväčším bohatstvom každého výrobcu whisky sú sklady sa vyzretom destilátom a majster miešač, ktorý ručí za stále rovnakú kvalitu vyrábaných značiek.

Človek sa stane skutočným majstrom asi za tridsať rokov. Požiadavkou je dostatočne jemný čuch, chuť nie je to najdôležitejšie. Keď pijete whisky, tvoria 95% vášho vnemu čuch. Chuťové bunky dokážu rozlíšiť len štyri základné chute, vôňou je však nespočetné množstvo. Miešače však nápoj nemiešajú, len stanovujú jeho optimálne zloženie. Nedeje sa tak každodennými ochutnávkami, ale len a výhradne čuchom. Pri jednej procedúre priloží skúsený odborník k nosu až štyri stovky vzoriek, nalitých v pohároch, z ktorých sme zvyknutí piť skôr koňak. Pre komerčné účely je dôležitá i farba výslednej zmesi.

Druhy whisky

*
Passport Scotch

Je škótska whisky prvej triedy, vyrábaná z najjemnejších sladu z oblasti Škótskej vysočiny. Vhodná pre moderné, mestské spotrebiteľov, ktorí hľadajú ľahkú miernu chuť.

*
100 Pipers

Dudák / Piper / je najvýraznejšou postavou škótskeho folklóru. Žiadna iná značka škótskej whisky nie je tak tesne spätá so škótskym odkazom ako práve 100 Pipers. Je to výnimočná zmes vysoko kvalitnej whisky.

*
The Glenlivet

Najjemnejšie a najznamejsie škótska jednodruhová sladová whisky vyrábaná v pálenici na Škótskej vysočine, ktoré bolo udelené oprávnenie podľa zákona z roku 1823.

*
Queen Anne

Základom Queen Anne je výber jemných sladových whisky pre získanie príznačné chuti a charakteru. História jej výroby siaha až k roku 1793 a od roku 1838 má kráľovské privilégiá. Táto zriedkavo charakteristická škótska whisky získava úspech na celom svete vďaka svojej povesti ako whisky vysokej kvality.

*
Chivas Regal

Táto dvanásťročná luxusné škótska whisky sa vyrába v pálenici vo Strathisla, ktorá je najstarším fungujúcim podnikom svojho druhu v oblasti Škótskej vysočiny / Highlands of Scotland /. Je vysoko uznávaná pre svoju jemnú a bohatú chuť a požíva medzinárodnej povesti založenej na kvality, dokonalosti výroby a tradíciu. Chivas Regal je najpredávanejšou výberová viacdruhové whisky na svete.

*
Royal Salute

Dvadsaťjedenročný viacdruhové jemná whisky, ktorá bola vyrobená na počesť korunovácie kráľovnej Alžbety II. v roku 1952 (dvadsať jedna rokov symbolizuje dvadsať jedna salvo z diel na počesť korunovácie kráľovnej), víťazí medzi škótskymi whisky pre svoju bezkonkurenčnú vyzretosť a jemnú chuť. Vyrába sa v pálenici vo Strathisla, odkiaľ pochádza aj Chivas Regal a dodáva sa v rôznych tónovaných fľašiach od Wade.

*
Talisker

Jedna z chuťovo najvýraznejších značiek whisky, ktorá pochádza z ostrova Skye. Aj keď je tento ostrov oddelený od pevniny len uzounkým prielivom, všetko je tu v porovnaní s ostatnými regiónmi ostrejší, tvrdšie, jasnejšie. A taká je aj miestna whisky, ktorej dodáva výnimočnú arómu a silu predovšetkým výdatný prameň. Už sama voda, ktorá z neho vyteká, na prvý pohľad farbou i chuťou whisky pripomína. Môže za to rašelina. Dodáva vode natrpklou príchuť a zlatistú farbu. Whisky dospieva (na rozdiel od ostatných staníc, kde nápoj zreje v pivniciach) pod holým nebom na morskom brehu. Aj more, soľ, silný vietor a náhle zmeny počasia môžu za to, že Talisker predstavuje unikátny základ, bez ktorého sa nezaobíde väčšina zo zmesí.

Ako sa whisky pije

Škótska whisky je všade vo svete, považovaná za jeden zo symbolov úspešnej kariéry a dobrého postavenia a predovšetkým za lahodné, kvalitné pitie. S ľadom aj bez, so sódou, sa zázvorovou limonádou alebo coca-colou, mliekom alebo vodou sa pije na všetkých kontinentoch.

Pravý Škót pije whisky úplne čistú

s tým, že prvý malý dúšok dlho poválí pod jazykom, kde sa vraj dá najlepšie vychutnať jej sila a aróma. A ak by sa vám nápoj zdal príliš silný, pridajte trochu vlažnej vody. Jedine tá vraj whisky neruší a je schopná umocniť jej kvality.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: