Psie krásy - krásny pes v rodine

Šteňa nám vyrástlo a jeho srsť volá po úprave. Poradíme, ako sa pripraviť so psom na prvú návštevu psieho salónu. Čo Vás aj psa čaká? V každom dobrom psím salónu by Vám mali poradiť, ako o psíka starať. Nájdete tu aj rady na kŕmenie psa.


Prvýkrát v psím salóne

Od Vianoc nám vyrástlo šteňa a jeho srsť potrebuje prvú ostrihaní. Je vhodné Vášho miláčika pripraviť. Naučiť ho stáť na stole, mal by poznať fén, aby sa nebál, až bude bzučať strihací strojček. Pri príchode do salónu necháte psa si priestor prezrieť a preskúmať nech sa navzájom zoznámi s personálom. Pritom si majiteľ s obsluhou dohodnú strih, predbežne stanovuje cenu a odhadnú potrebný čas. Pri prvej návšteve je vhodné, aby majiteľ zostal po celú dobu úpravy prítomný, ale pri ďalších úpravách to z hľadiska salónu býva naopak, lepšie je odísť. Psi bývajú kľudnejšie v neprítomnosti majiteľa.

Čo nás čaká v psím salóne

Základná starostlivosť je strihanie a trimovanie. Je to epilácia odumretých chlpov, vypadlých z vlasovej cibuľky, ale nie z kože. Ostrihanie pazúrikov a vytrhávanie chĺpkov z uší. Nakoniec sa vykonáva ošetrenie análnych žliazok.

Pet Wellness Studio - salón a kúpele pre psíkov

Plánujete navštíviť psie salon? Chcete vyskúšať služby odborníkov? Neváhajte a navštívte Pet wellness štúdio - psie salón a kúpele na jednom mieste. Ak sa nachádzate v Novom Jičíne a alebo okolia, tak sa Vám cesta do psieho salónu oplatí. Kontaktujte pani Veřmiřovskou a dohodnite si s ňou osobné stretnutie.

Profesionáli vo wellness štúdiu Vám upraví Vášho psíka na nepoznanie. Služby, ktoré ponúka sú rozsiahle a veríme, že ikdyž ste znalci a psie salón navštevujete so svojím štvornohým miláčikom častejšie, tak Vás psie salon Pet wellness štúdio nesklame. Využiť môžete starostlivosť o labky Vášho maznáčika, farbenie srsti, aromakoupele, aromaterapia a mnoho iných možností, ktoré Vám Pet wellness štúdio ponúka. Na stránkach pet wellness štúdia nájdete aj e-shop, kde svojmu štvornohému miláčikovi môžete kúpiť všetky potrebné doplnky. Najžiadanejšie doplnky sú: oblečenie, vodítka, obojky a kozmetické pomôcky.

Po prvej návšteve sa vždy Váš maznáčik budem do psieho salónu rád vracať.

Ceny - psie salón

Ceny za služby sa pohybujú od 100 Sk do 500 Sk podľa náročnosti objednávky a veľkosti psa aj viac. Pred výstavou, ale pokojne aj 2000,-Sk.

Ak máte záujem vyskúšať všetky nižšie uvedené služby so svojim psíkom, tak neváhajte a navštívte psie salon.

Trimovanie - postup

S trimovaním začíname až v dobe 4 - 6 mesiacov. Pred celkovým trimovaním psíka nekúpte. K trimovanie je lepšie srsť premastenie. Strihané partie musí byť naopak vykúpaní a rozčesané. Trimovaním znamená vyšklbávanie zrelé krycej srsti, a to prichytením srsti k trimovacímu nožmi.

Strihanie pazúrikov

Akonáhle je pri psie chôdzi počuť cvakanie pazúrikov viete, že je tu čas na strihanie pazúrikov. Pravidelné strihanie pazúrov je dôležitou súčasťou starostlivosti o zdravie vášho psa. Neostříhané pazúriky môžu spôsobiť veľa problémov, medzi inými aj zaškrtnutie pazúrikov, čo je veľmi bolestivá a krvácajúci záležitosť.

Ako často vodiť psíka do psieho salónu

Do salónu by ste mali psíka vodiť pravidelne, ideálne raz za 6 až 8 týždňov. Dlhšie intervaly nie sú vhodné, pretože srsť prerastie a miznú pôvodné strih. Navyše je so srsťou po dlhšej dobe aj viac práce. Chlpy v ušiach spôsobujú, že sa pes nečistôt sám nezbaví trepaním hlavou. Preto je dobré tieto chĺpky skracovať, vystrihovať alebo vytrhávať. Nevystřihovaná srsť medzi vankúšikmi sa tiež stáva zdrojom ťažkostí, plstnatie a psa pri chôdzi tlačí. Stvrdnutej chuchvalce možno ťažko odstrániť a môžeme pri pokusoch o nápravu psa poraniť. Tiež finančné stránka bude iná nielen pre samotnú náročnosť úpravy, ale aj preto, že nepoddajné zlepence tupí a ničí strojčeky a nožnice. Okrem toho je neupravená srsť semeništěm kožných chorôb - infekcií, svrabu, plesní alebo vonkajších cudzopasníkov.

Bolí to naše psíkov?


iektorí psíci nariekajú, ako by im v salóne ubližovali, ale pravda to nie je. Pri správnej práci psíka nič nebolí. Len skúša zastaviť ten proces, ktorý mu nie je príjemný. Je výborné po strihaní odmeniť ho maškrtou, aby do salónu chodil rád.

Domácej starostlivosti o psa

Aj keď majiteľ so psom dochádza do salónu každé dva mesiace, o srsť sa musí starať aj doma. Každá srsť, sa musí minimálne raz týždenne vykefovať. Česaním a kefovaním sa odstráni stará srsť - takže pes nebude doma toľko línat, prekrví sa pokožka, pomôže sa rastu novej srsti a zamedzí strapatenie. Kúpanie Ak budete psa pred návštevou salónu kúpať doma, potom je nutné srsť fénovať a rozčesať. Hrebeň nesmie v srsti zadrhávať, pretože len tak bude následný strih dokonalý. Čo s parazitmi? Zabudnuté kliešť alebo zabehnuté blcha sa nájde aj u toho najčistejšieho psa. Silno zablešení psy by však mohli spôsobiť veľa problémov ďalším klientom salónu, takže je potrebné sa vopred poradiť a psa (a jeho okolie) parazitov vopred zbaviť. Na trhu možno zohnať pre psíkov všetko od šampónov, strojčekov, nožníc, kief, hrebeňov, vyčesávacích hrabiček, cez rozčesávače a odchlupovače až po kozmetiku, parfumy, mašle a gumičky.

Srsť a kŕmenie - pre kvalitnú srsť

Pri starostlivosti o zdravú srsť nezabúdajme aj na správnu stravu. Kŕmením možno ovplyvniť kvalitu srsti nášho psieho zverenca. Koža a srsť psíka prezradí zdravie psa aj prístup majiteľa. Býva pravidlom, že so psíkom, ktorý nemá kvalitnú srsť bude mať aj v neporiadku zdravie.

Kože psa býva citlivý indikátor

Veľmi často je príčinou nevyvážená výživa = tvorba lupín, veľké množstvom mazu, suchá alebo matná srsť, strata srsti. Ovšem tieto príznaky sú viditeľné až keď nedostatok alebo nevyváženosť pretrváva dlhšiu dobu.

Zdravé krmivo pre psa

Ak sú v krmive nedostatočne zastúpené esenciálne mastné kyseliny, známej pod pojmom omega-3 a omega-6 regulujú rast a dozrievanie srsti. Spočiatku pozorujeme matnú srsť s lupinami, neskôr sa stav zhoršuje a srsť aj vypadáva. Veľmi dobrý účinok má pridávanie tučnějšího krmiva alebo tuku do jedla.

Minerály pre psov - vyvážené krivo

Zinok - zúčastňuje sa na mnohých metabolických procesoch. Pozorujeme matnú srsť, vypadávanie srsti, tvorbu lupín a neskôr aj chrást. Nedostatok zinku je častý u rýchlo rastúcich plemien v čase dospievania, a môže nastať vtedy, ak krmivo má nedostatok zinku alebo veľký nadbytok vápnika a tým pádom metabolické procesy prestanú nedostatok zinku zvládať. Nedostatok biotínu je patrný na funkciu kože a je najčastejším problémom z oblasti vitamínu B. Srsť začne vypadávať predovšetkým na hlave. Zlepšenie stavu zabezpečíme zmenou krmiva alebo pridávaním biotínu do krmiva.


Vitamín A reguluje rast buniek a často je v tele skôr nadbytok ako jeho nedostatok. Veľké množstvo vitamínu A obsahujú pečeň, prípadne ešte stále sa môžu vyskytovať prípady, keď sa predovšetkým šteňatám pridáva do krmiva vitamín A a tým sa vlastne pes převitamínuje. Všeobecne možno povedať, že srsť má byť lesklá, mäkká a poddajná. Nesmie byť príliš suchá alebo mastná a musí aj na dotyk zodpovedať danému druhu srsti. Samozrejme musí tu byť absolútna neprítomnosť lupín, chrást alebo zarudlých miest.

Kŕmenie psa mäsom

Dnes je veľkou módou presadzovať mnohé alternatívne riešenie výživy, vrátane kŕmenia surového mäsa, prírodných produktov, veľa výrobkov sa označuje slovom nature atď I keď sami kŕmime kvalitnými granulami, nezavrhujeme kŕmenie mäsom či podobne. Ale aj tu platí v našom svete komerčné stanovisko a mali by sme teda zvážiť akým mäsom kŕmiť, aké prípravky pridávať a hlavne nechať posúdiť veterinárneho lekára čas od času nášho psa, či naša výživa je naozaj vyvážená.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: