Predlžovanie a zahusťovanie vlasov - metódy

Ak túžite po krásnych, predĺžených a zhustených vlasoch, Váš sen si môžete ľahko splniť. Ak nechcete vlasy predlžovať, ale len zhustiť, budete prekvapené, aké sú možnosti. Priblížime Vám najrôznejšie metódy predlžovania a zahusťovanie vlasov.


Metódy predlžovania a zahusťovanie vlasov


GREAT LENGTHS

jedná sa o metódu za tepla. Metóda je vo svete jednotkou v predlžovaní a zahusťovanie vlasov. Používajú ju tie najprestížnejšie salóny po celom svete. Metóda je založená na jemné technike modulovania, na rozdiel od iných metód (voskovanie, lepenie, zváranie atď).

Miesto spoje pramienky s Vašimi vlasmi obsahuje reťazce polymérov, majúci molekulárnu štruktúru podobnú ľudským vlasom. Tento reťazec vytvoria dokonalý spoj pomocou špeciálneho aplikátora. A to najdôležitejšie - Vaše vlasy nie sú poškodené.

Polymérový spoj možno odborne opäť odstrániť, a to bez poškodenia vlasov. Procedura predĺženie vlasov trvá podľa rozsahu a požiadaviek orientačne 1 až 3 hodiny. Cena sa najčastejšie pohybuje od 10 - 20 tis. Sk podľa dĺžky a hustoty.

HAIRDREAMS

jedná sa o metódu za tepla. Táto metóda stavila na prvotriednu kvalitu vlasov s minimálnymi spojmi. A vďaka tomuto dôrazu na kvalitu si môže metóda Hairdreams ako jediná dovoliť na vlasové pramienky poskytovať záruku až na 18 mesiacov. Najprestížnejšie salóny po celom svete spolupracujú s metódou Hairdreams a je hojne rozšírená.

Vlasové pramienky sú k dispozícii v širokej škále štandardných, ale aj na objednávku upravených farieb, textúr a dĺžok. Hairdreams má patentovaný systém spojov, ktoré sa prirodzene spojí s pravými vlasmi, sú šetrné, kvalitné, vydrží aj náročné účesy a úpravy, ale zároveň vyžadujú minimálny denný údržbu.

Pre šetrné spájanie prameňov Hairdreams existuje celkom 4 rôzne typy spojov: štandardné spoje, komfortné spoje. Štandardné spoje existujú v 3 rôznych hrúbkach (minimicro, medium, normal), ktoré sú vhodné pre rôzne časti hlavy. Komfortné spoje sú ergonomicky tvarované, zaručujú vějířovitý klad vlasov. Sú vhodné pre spracovanie metódou Selector a Laserbeamer.

Pri metóde Selector sa každý prameň pripevňuje zvlášť a ručne. Pramene pripevnené touto metódou vydrží 5 - 6 mesiacov. Pri metóde Laserbeamer sa využíva špeciálneho prístroja, ktorý umožňuje spojiť až 8 prameňov súčasne s vlastnými vlasmi. Takto možno predlžovať vlasy veľmi rýchlo a efektívne, s nižšími nákladmi. Pramene pripevnené touto metódou vydrží okolo 6 mesiacov.

Lacné predlžovanie vlasov Praha 3

Lacné predlžovanie vlasov v Prahe 3 môžete vyskúšať v salóne KAYA, kde oceníte bohaté skúsenosti. Nájdete tu príjemné prostredie, kvalitné služby, talent, profesionalitu a vlasové trendy.

Predĺženie je rýchle a efektné, zvlášť v prípadoch, keď nám neboli nadelená vlasy, aké sme si priali.

Metódy, ktoré Vám sú tu ponúkané:

* Micro ring (so silikónom), kde je výhodou rýchlosť
* Bond, vlasy sa vyhnú priamemu zahrievania
* Keratín, populárne metóda
* Hair-fact, pásková metóda, šetrná pre vlasy, jednoduchá aplikácia
* Keratín ultrazvukom, novinka, kde je spoj najdiskrétnejšie

Bohatší, plnší a dlhšie vlasy už nemusí byť len snom, presvedčte sa sami v salóne KAYA.

MICRO Rings

jedná sa o metódu používanú za studena, bez chemikálií alebo tepla, iba na báze zatvorenie micro krúžku. Metóda je maximálne šetrná k vlastným vlasom. Tvoria najmenšie spoj. Umožňuje jednoduché a čisté rozoberaní. Krúžky sú v niekoľkých odtieňoch. Pri predlžovaní a zhusťovanie je potrebné po 2-4 mesiacoch pramienky sundat a dať na iné miesta, aby sa vlasy nezaťažovali. Nevýhoda: pri neodbornej aplikácii môže dochádzať k rezanie vlastných vlasov.

Keratín Za studena

spoj sa vykonáva za studena pomocou elektrického impulzu (ultrasound vibrácie), preto sa vyhnete možnému riziku prepaľovaniu vlasov, ako je tomu u metódy keratín za tepla. Vaše vlasy teda nemôžu byť akokoľvek zničené, metóda je absolútne šetrná a bezpečná. Vlasy sú spojené pomocou keratínu (bežný keratín, taliansky keratín), ktorý zaisťuje pevný, takmer nebadateľný spoj.

Keratín je zložka obsiahnutá v živých vlasoch, preto Váš vlastný vlas môže po predĺžení voľne dýchať. Po 3 mesiacoch (v závislosti na rýchlosti rastu vlasov) je potrebné vlasy posunúť bližšie k temenu hlavy tzn. odsunutie nastavenej pramene vlasov a znovu je pripevniť bližšie ku korienkom. Na urobil jeden vlasy sa pripojí nové keratínový doštička a prameň sa muža opäť aplikovať na vlasy.

Aplikácia prameňov sa môže vykonávať na akúkoľvek štruktúru vlasov, vlasy farbené, zosvetľovanie, alebo pripravené. Nevýhoda spočíva v zaťažení vlasov. Pri odstraňovaní keratínu, kaderníčka musí byť veľmi šikovná, aby nezničil Vaše pôvodné vlasy.

SIMPLY PERFECT

jedná sa o metódu za studena. Simply Perfect sú vlastne vlasové strapce na sponkách, tzv clip. Táto metóda predstavuje revolúciu v predlžovaní vlasov: samoaplikační metóda vďaka ktorej dosiahnete predĺženie a zhustenie vlasov počas niekoľkých minút. Jedná sa o relatívne lacné predlžovaní vlasov, ktoré je v porovnaní s inými metódami cenovo dostupné takmer každej žene.

Simply Perfect predlžovaní je pre domáce použitie. Docielenie požadovanej dĺžky vlasov alebo objemu je okamžité, a to za menej ako 5 minút, pomocou ľahkým nasadením a pripevnením prameňov vlasov malými sponkami. Simply Perfect je tiež vhodné pre špeciálne udalosti: pre spoločenské a svadobné účesy.

EASY CLIP

jedná sa o metódu za studena. Easy Clip predstavuje vlasovej strapce všité do sieťky ako jeden celok. Easy Clip predstavuje revolúciu v predlžovaní a zahusťovanie vlasov: samoaplikační metóda, vďaka ktorej dosiahnete predĺženie a zhustenie vlasov počas 2 minút. Ide taktiež o relatívne lacné predlžovaní vlasov, ktoré je v porovnaní s inými metódami cenovo dostupné takmer každej žene. Easy Clip vlasy sú mierne zvlnené.

HIGLIGHTS

jedná sa o metódu za studena. Higlights sú vlasové pramene vo výrazných farbách pre oživenie účesu a vytvorenie farebného melíre. Vhodné pre trendy efekt vo vlasoch na párty či zladenie k odevu.

FAIR FASHION

jedná sa o metódu za studena. Fair Fashion je predlžovanie a zahusťovanie vlasov strapcami s lepiacou páskou. Vlasy sú upevnené na lepiacu páske, ktorá vydrží až 4 mesiace. Výsledkom je ultra tenká vlasová třáseň a dokonale prirodzený vzhľad. Aplikácia trvá len 30-40 minút. Nedeľou sa do pramienkov ako u keratínu. Aplikácia je nerozoznateľná na dotyk. Po zložení, možno vlasy použiť na ďalšiu aplikáciu.

Ako sa starať o predĺženej a zhusteného vlasy

Nastavenej vlasy sa môžu farbiť, fénovať, žehliť a natáčať. Nemala by sa na ne aplikovať trvalá (tým poškodzujeme nastavenej vlasy a skracujeme ich životnosť). Pri česaní je dôležité používať špeciálne kefa sa silikónovými štetinkami, ktoré neporušujú spoje.

Ponuka vlasov pre predlžovanie

Jemné európske vlasy, lesklé grécke vlasy, dlhé kazašskej vlasy, kučeravé brazílskej vlasy, indickej chrámové vlasy .

Kto si môže nechať predĺžiť vlasy

Predĺžiť vlasy si môže nechať prakticky ktokoľvek. Jediným predpokladom je dĺžka vlastných vlasov aspoň 8 - 10 cm.

Ako vyzerajú vlasy po predĺžení

Predĺžené vlasy vyzerajú prirodzene a iný človek je nerozozná. Váš kaderník prispôsobí štruktúru a farebný odtieň zapracovávaných prameňov presne Vašim vlastným vlasom a správnym umiestnením prameňov sa postará o dokonalý výsledok. Váš kaderník Vám poradí, čo je realizovateľné a ako konečný výsledok bude vyzerať.

Vďaka bohatej palete farebných odtieňov sa nájde dokonalý prameň pre každý typ farby. Vo väčšine prípadov salóny zapracovávajú dva až tri farebné odtiene súčasne, aby výsledná farba vlasov pôsobila úplne prirodzene.

Spojovacie miesta vo vlasoch

Spojovacie miesta sú veľmi malé, preto nie sú takmer cítiť. Záleží však do istej miery aj na hrúbke spojov a vybrané metóde.

Pravidelná starostlivosť o predĺžené vlasy

* Každých štyroch až šesť týždňov si zájdite do kaderníctva na takzvaný očistný zostrih, pri ktorom sa hore odstrihnú Vaše vlastné vlasy, ktoré pri prirodzenom vypadávaní vlasov uviazli v bondingu. Predíde sa tak splstené vlasov.
* Niekoľkokrát denne si vlasy tiež prokartáčujte, od začiatku vlasu až ku končekom, a to špeciálnou kefou. Predídete tak plstené vlasov.
* Pri fénovaní vlasov dávajte pozor, aby ste fénovala vlasy minimálne 20 cm od vlasov.
* Pred spaním si vlasy zviažte dohromady, alebo je spleť do copu. Vyhnete sa tak tvorbe uzlíkov a splstené.

Doba životnosti predĺžených vlasov

Pretože Vaše vlastné vlasy stále rastú, posúvajú sa spojovacie miesta (Bonding) prameňov časom nadol. Zhruba po štyroch až šiestich mesiacoch začnú byť preto spoje vidieť a mali by sa odstrániť. Podľa zvolených typov vlasov, je možné ich použiť opakovane, a to až dvakrát.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: