Pivo a zelené zlato

Chmeľ je naša zelené zlato. Viete od kedy sa v našej krajín pestuje? Ako sa pestuje a koľko práce okolo neho je? Koľko je v našom republike pivovarov? Tiež Vás pozveme na slávnosti chmeľu na koniec sezóny.


Zelené zlato - chmeľ

Česká republika patrí medzi najväčších producentov chmeľu na svete. Hlavná pestovanou odrodou je Žatecký poloraný Červeňák, ktorý patrí do skupiny jemných aromatických chmeľu. Chmeľ v Českej republike sa pestuje v troch oblastiach a to v oblasti Žatecký, Ústecký a Tršická. Mimoriadne klimatické a pôdne podmienky prispievajú k výnimočnému aromatickému charakteru českých chmeľu. Žatecký chmeľ je stále svetovo najuznávanejším aromatickým chmeľom.

História

Prvé ojedinelé správy o chmeli pochádzajú z 8. a 9. storočia. Na prelome tisícročia správ pribúda a je zrejmé, že išlo o plodinu významného hospodárskeho využitia. Už začiatkom druhého tisícročia sa chmeľ z Čiech vyvážal po Labe do susedných krajín. K významnému rozšíreniu a zvelebení chmelařství došlo za panovania cisára Karola IV., Ktorý si bol vedomý prednosťou chmeľu pestovaného v Čechách.

Súčasnosť

Česká republika celkom osázela v roku 2009, 5307 ha chmeľníc, z ktorých bol výnos 6616 ton chmeľu. Na Žatecký námestí nájdete najmenšie Michajlovič Chmeľnickij na svete. Chmeľ je vedľa sladu a vody základné pivovarské surovinou, ktorá sa priamo podieľa na konečnej kvalite piva. Chmeľ dodáva pivu typickú horkú chuť, prispieva k charakteristickému arómu a má ďalšie dôležité technologické vlastnosti.
Ako sa chmeľ pestuje?

Jeseň - přiorání

Najprv sa musí ustříhat zaschnuté zvyšky odrezkov - stoka, ktoré sme nechali pri zbere trčať z krajiny, aby sa do babky stiahol dostatok živín. Potom sa chmeľnice takpovediac uprace hore od starých drôtov a na zemi sa uvláčí, rozmetajú sa hrudy a pôda sa prokypří a pohnojí. Panenské výhonky sa na zimu přiorají aby nezmrznuté.

Jar - drátkování

Na jar po rozmrznutí pôdy sú opäť použité hnojivá a je nutné urovnať pôdu. Chmeľ rašia z krajiny už v marci, ale výhonov je veľa a sú slabé a neuhradené a preto sa vykonáva rez chmeľu. Ten spočíva v odrezaní výhonov. Nové výhony sú potom silnejšie a vyrovnanejšie pretože ich nie je toľko.

Zapojenie - zavádzanie

Po reze chmeľu nasleduje vešanie chmelovodičů - drátkování. Navrchu sa zavesí drôt s háčikom na vodorovné drôty a dole na zemi sa zapichne druhý koniec do krajiny vedľa viniča-babky. Skôr sa to robilo ručne s tyčou a píchákem každý drôt zvlášť. Dnes už na to majú poľnohospodári stroje. Chmelovodiče sa vešajú ako opora pre vinič chmeľu, s oporou je totiž schopná vyrásť až do výšky 10 m, bez opory len 1 až 2 metre. Zavádza sa (čo znamená, že sa stonka obtočí okolo drôtu) vždy 2 výhony na každý chmelovodič.

Leto - ošetrenie

Pre zničenie burín v uličky je nutné ho kultivovať. Prvá kultivácia sa vykonáva po zapíchání chmelovodičů. Ďalšie nasleduje ihneď po zavedení chmeľu. Pre podporu príjmu živín letnými korene sa přiorává a vznikajú tým až 30 cm vysoké hrubky. Pod týmito hrúbka sa lodyha modifikuje a vyrastajú z nej letné horizontálne korene.

Na zabezpečenie výnosu musíme chmeľ v čase, keď to najviac potrebuje, čo je počas júna a prvej polovice júla, dobre zásobiť vodou, pretože oblasť zrážkami zrovna neoplýva. Pred, počas aj po vegetačnú dobe je nutné aplikovať veľa ochranného postreku, a to proti burinám, chorobám, a proti škodcom chmeľu (lalokonosec libečkový, voška chmeľová, roztočec chmeľový), ktorí dokážu výnos znížiť až pod rentabilnú úroveň. S postrekom nesmieme za žiadnu cenu šetriť.

Počas celej vegetácie je nutné prechádzať chmeľnice, zavádzať odklonenej hlavy, zavesovať spadnuté stoky, strážiť výskyt chorôb a škodcov apod

Koniec leta - zber

Ručný zber

Skôr sa chmeľ česal priamo na chmeľníc. Ľudia si priniesli stoličky a sediaci pod strženým Stoke (chmeľovú révou) očesali ručne šišku po šiškou do nůše a plné nosili k autu, kde bol vážny s mierou zvaná "věrtel" po zvážení dostal česáš krúžky alebo pliešky, ktoré sa večer sumarizáciu.

Strojová

Dnes všetko zastanú rýchle stroje. Strháva so strojnými strhávaciu, tie najprv vinič odstrihnete, a potom ju strhnú. Po naplnení prívesu strhávaciu odvezie chmeľ na zberač. Strhávaciu ale nestrhají všetko, a tak za nimi jazdí klasický chmeľový príves, na ktorý sa strhávajú zostávajúce stokami.

Budova - továreň, kde sa chmeľ triedia sa volá zberač. Na jednej strane sa do stroja práškový stok zavesí a stroj chmeľové šišky očeše a vytriedi listy a šišky. U pásu sedí kontrola, ktorá vyberá čo zostalo, čo stroj nestihol .. Potom chmeľ padá do vriec (vrecia) v ktorom doputuje do sušičky chmeľu.

Čerstvý chmeľ má 78% vlhkosť, preto sa sušia v troch 11-tich cm vrstvách, kedy prvú vrstvu - najďalej do teplého vzduchu, tvorí chmeľ čerstvý a tretiu vrstvu chmeľ najsuchšie, pod ktorou je vháňaný teplý vzduch). Na konci má chmeľ vlhkosť 5 až 6% a musí sa "klimatizovať" na požadovaných 10,5 až 12%, aby sa nedrolil (<10%) alebo aby sa nezapařil (> 12%).

Po usušení a klimatizovaní sú šištičky pomlieť do hranolov po 50 až 60 kg. Po zvážení sa hranol zapečatí a pripevní sa štítkom, kde je uvedená výrobná obec výrobnú oblasť, odroda a rokom zberu.

Dočesná

Tak ako po žatve obilia býva zvykom sláviť dožinky, na záver zberu chmeľu sa oslavuje dočesná. Pozvánka: Žatecká Dočesná 2010 sa uskutoční 3. - 4. septembra. Stala sa tradičným ukončením prázdnin v našom regióne a patrí medzi podujatia s návštevnosťou viac ako 50 000 ľudí. Navštívte tohtoročný už 53. ročník.

... Niečo málo o pive

V Českej republike je od kúta na Šumave až po Hlučín u Ostravy vice ako 90 pivovarov.

Česi sú najväčšími pivnými patriot.

Česká pivná kultúra má obrovskú tradíciu.

Preto nie je divu, že práve Česi sú nejvybíravější čo sa týka spôsobu konzumácie.

Česi v konzumácii piva vedú. Ročne vypijú približne 160 litrov piva na osobu.

Primerané pitie alkoholického piva znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Na druhú stranu neprospieva mozgu, pečeni alebo treba pankrease.

Vďaka obsahu draslíka navyše pivo znižuje krvný tlak. Neznamená to ale, že máte každý večer vypiť päť pív na dobrý tlak. Platí to iba pri primeranej konzumácii.

Podeľte sa s nami v diskusii - ktoré české pivo Vám chutí najviac?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: