Objavte kúzlo líčenie

Aj líčenie má svoje pravidlá. Denné líčenie by malo pôsobiť jemne a prirodzene, večerné doplní váš pôvab, svadobné líčenie vyzdvihne krásu nevesty a silu jedinečného okamihu. Uvedenými nižšie tipy pomôžeme zvýrazniť Vaše prednosti ....


Škola líčenia Praha, Bratislava - firma COTY

Máte kolegyňu v práci, ktorá je vždy krásne nalíčená? Hovoríte si, že Vy by ste to takhle dobre nedokázala? Alebo Vám líčenie zaberie hodinu pred zrkadlom a kolegyňu stačí 10 minút a vyzerá ďaleko lepšie? Na trhu je v dnešnej dobe veľký výber dekoratívnej kozmetiky a Vy neviete, ktorá je pre Vás tá najvhodnejšia a akým spôsobom ju máte použiť? V tomto prípade by ste sa mala obrátiť na firmu Coty, ktorá Vám zaistí kurz líčenia priamo pre Vás. Výhodou tohto kurzu je, že zaplatíte za jeden seminár a môžete si sebou vziať dve kamarátky alebo kolegyne z práce. Kozmetička vám najprv všeobecne predstaví trendy, starostlivosť o pleť, apod, ďalej sa venuje každej žene individuálne (za 1 hodinu je schopná poradiť 2 až 3 ženám, v prípade väčšieho počtu žien sú CHOCHP zabezpečiť aj viac kozmetičiek). A nakoniec si každá zákazníčka odnáša z tohto seminára darček v podobe Beauty karty (zoznam doporučených produktov) a balíček vzoriek.

Firma COTY ponúka:

* Kurzy líčenia vedené profesionálne vizážistkou
* Semináre o trendoch v líčení s praktickými ukážkami (Astor, Rimmel London, Miss Sporty)
* Vizážistika - typológiu farieb, poradenstvo
* Kozmetické poradenstvo vrátane starostlivosti o pleť
* Tipy a triky vizážistov
* Ukážky líčenie - denné a večerné líčenie, líčenie na fotenie
* Tvorbu celkovej image - módne trendy, módne doplnky
* Nechtový dizajn - poradenstvo v starostlivosti o nechty

Ak máte vlastnú firmu, aj pre Vás má firma COTY zaujímavú ponuku:

* Líčenie klientiek profesionálnymi vizážistka ako doplnkovú aktivitu na Vašich akciách (road show, plesy, konferencie, golfové turnaje, promo akcie ...)
* Líčenie modeliek, hostesiek s profesionálnymi vizážistka
* Vizážistické služby pre firmy organizujúcej svadby
* Vizážistické služby na Vašu akciu v zahraničí (podľa dohody)

Ak sa prihlásite do školy líčenie vedenej firmou COTY, nebude pre Vás líčenie nočnou morou, ale príjemnú a užitočnú zábavou.

Líčenie podľa tvaru tváre

Trojuholníkový tvar tváre

Je charakteristický najširšiu častí v oblasti čela. Brada je úzka, výrazná. U trojuholníkového tvaru je potreba zúžiť čelo a opticky rozšíriť dolnú časť tváre. Naneste farbu na líca pod lícne kosti, výraznejšie do stredu tvárou. Ďalej zvýraznite krásu Vašich očí.
Guľatý tvar tváre

Je charakteristický tým, že je rovnako dlhý ako široký, prípadne je najširšia v oblasti lícnych kostí. Okrúhlu tvár môže značiť, že ste baculka, čo nemusí byť vôbec pravda. Je teda dôležité sa tvár opticky zúžiť. Na líca naneste tmavší odtieň make-upu. Optického zúženie dosiahnete aj zvýraznením očí.

Oválny tvar tváre

Je charakteristický zúžením v oblasti spánku, tvar brady a čela pripomína tvar oválu. Oválny tvár nemá prakticky žiaden nedostatok, nemusíte teda líčením nijako upravovať nedostatky.

Hranatý tvar tváre

Je charakteristický tým, že čelo, čeľuste aj lícne kosti sú približne rovnako široké. Dominantou tváre sú čeľuste, je potrebné teda zjemniť ich ostrý tvar. Hranaté rysy změkčíte nanesením farby na líca na bradu a na najširšiu časť dolnej čeľuste tak, aby ste opticky dosiahli oválneho tvaru tváre.

Líčenie očí

Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú studňou do duše. Oči dokážu zaujať na prvý pohľad, sú najdôležitejším aspektom výrazu celého tváre. Samotný tvar očí môžete opticky meniť farebnými tiene a linkami. Správne zvolenými nalíčením môžete doslova zvádzať pohľadom. Váš pohľad môže byť prenikavý, zvodný a zároveň zvodný, jemný a nežný.

Tipy na líčenie očí

* Malé oči - opticky zväčšíte tmavou linkou od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Oči zväčšíte kombinácií tieňov, kedy svetlejšie použijete bližšie k oku. Nezabudnite na predlžujúce riasenku.
* Veľké oči - nalíčte pomocou silnejšie linky uprostred horných pohyblivých viečok. Tmavšie tiene nanášajte u vnútorných a vonkajších kútikov pohyblivých viečok.
* Oči posadené blízko seba - nanášajte svetlejšie tieň k vnútorným kútikom, tmavšie tiene nanášajte k vonkajším kútikom.
* Oči posadené ďaleko od seba - aplikujte tmavší tiene na vnútornú stranu horných viečok, štetčekom rozotrite do stratena smerom k nosu. Na vonkajší kútik aplikujte svetlejší tiene. Ak použijete očné linky, u vnútorného očného kútika je nakreslite o trochu silnejší.
* Tmavé kruhy pod očami - na tmavé kruhy pod očami použite make-up o tón svetlejší, než aký použijete na ostatné partie tváre. Alebo môžete použiť korektor, ktorý je priamo určený na zakrytie nedostatkov pleti.
* Klesli viečka - na dolné viečko nenanášajte žiadnu linku, alebo len veľmi slabú. Na horné viečko použite svetlý tieň až k obočiu, tmavšie tieň aplikujte do záhybu viečka. Do vonkajšieho kútika horného viečka nakreslite linku. Riasy natočte špeciálnymi kliešťami a zvýraznite ich riasenkou.

Pravidlá pre líčenie očí

* Partie očí, ktoré zosvetlíte, vystúpia do popredia a budú vyzerať širšie.
* Partie očí, ktoré stmavnú, ustúpi do pozadia a budú vyzerať kratšie.

Postup na líčenie očí

Korektorom alebo tónovacím krémom prekryte prípadné kruhy pod očami. Jemne prepúdrujte oči, aby ste zjednotili tón pleti na očných viečkach. Namaľujte očné linky (pomocou ceruzky alebo použite tekuté očné linky). Naneste očné tiene pomocou aplikátora alebo prstami. Nakoniec aplikujte riasenku. Na záver upravte tvar obočia, ktorý dokresľuje celkový pohľad očí.

Tip pre líčenie očí

Ak použijete na vnútorný kútik oka perleťový tieň, Vaše oči sa nádherne rozžiaria.

Líčenie rias

Túžite po výraznom objeme Vašich rias? Než na riasy nanesiete riasenku, použite sypký púder, ktorým si riasy prepúdrujete. Tým vytvoríte matný podklad, na ktorom riasenka bezchybne drží. Naneste prvú vrstvu riasenky, nechajte zaschnúť a naneste vrstvu druhú. Nalíčenie Vám vydrží dlhšiu dobu a riasy bude neodolateľné.

Líčenie pier

Ak sa rozhodnete pre použitie kontúrovacej ceruzky, zvýraznite pery kontúrovacou ceruzkou o tón tmavší ako je rúž. U menších pier veďte kontúru po vonkajšom obrysu pier, u veľkých pier veďte kontúru po vnútornej hrane pier.

Rúž môžete nanášať priamo rúžom, alebo pomocou kozmetického štetca. Vďaka kozmetického štetca docielite preciznějšího nanesení aj dlhotrvajúce farby, ako pri nalíčenie pier rovno rúžom. Prvú vrstvu rúžu odsajte do papierového vreckovky, následne prepúdrujte a naneste štetčekom ešte jednu vrstvu.

Okrem rúžu môžete použiť farebné alebo bezfarebné lesky, a to matné či s perleťou.

Ak ste majiteľkou veľkých, plných pier, voľte sýtejšie odtiene bez lesku a perlete. Ak máte úzke pery, opticky je zväčšíte svetlými perleťovými alebo lesklými odtiene.

Postup na líčenie pier

Použite balzam na pery. Naneste na pery kvapku make-upu a rozotrite. Pomocou kontúrovacej ceruzky vykreslí kontúry pier. Následne aplikujte rúž alebo farebný lesk. Pery otlačte do papierového vreckovky, jemne prepúdrujte a naneste druhú vrstvu. Na záver môžete použiť farebný lesk vo farbe rúžu, alebo bezfarebný lesk, ak je Váš make-up lesklý. V prípade matného make-upu lesk nepotrebujete.

Tip pre líčenie pier

Aby Vaše pery neboli vysušené, používajte pod rúž balzam na pery, ktorý je vyživí, zmäkčí a pôsobí preventívne proti vzniku vrások okolo pier.

Čo vypovedá tvar Vašej rúžu

Ak používate balzam na pery alebo rúž na líčenie pier a líčite sa jej rovno, teda bez pomocou štetčeka, môžete ľahko spoznať, čo o Vás tvar používané rúžu vypovedá.

* Rovný tvar rúžu - ste nabitá energiou, silná, sebaistá, ctižiadostivá.
* Šikmý tvar rúžu - ste citlivá, impulzívny.
* Špicatý koniec - je pre Vás charakteristická spoľahlivosť, často však máte problém s ovládaním Vášho správania.
* Okrúhle zakončenie - ste plachá, Vaše vlastné záujmy odsúvajú do pozadia.

Chyby v líčení

* Veľká vrstva make-upu: hrubou vrstvou make-upu nedocielite efektívneho nalíčenie, skôr naopak. Silný make-up nezamaskuje dokonale pupienky a iné nedokonalosti. Skôr použite korektory.
* Farba make-upu: je mylné sa domnievať, keď použijete ak tmavší make-up, ako je tón vašej pleti, že budete vyzerať opálenie. Naopak, Vaša tvár bude vyzerať neprirodzene a navyše zvýrazní vrásky. Tón make-upu musí splynúť s Vašej pleti. Pri nákupe make-upu je najlepšie si jeho farbu vyskúšať priamo na Vašu tvár. Skúšate Ak farbu make-upu na hrane Vašej ruky, majte na pamäti, že pleť tu nie rovnaká, ako na tvári.
* Orámovanie tváre make-upom: urobíte si dokonalý make-up, ale zabudnete na starostlivé rozotretí make-upu pod lícne kosti. Ak je Vaša tvár výrazne farebne odlišná, od krku a výstrihu, nevyzerá to vôbec dobre.
* Prílišná vrstva púdru: nanesiete Ak na tvár prílišnú vrstvu púdru, či už sa bude jednať o kompaktný alebo sypký, nedocielite toho, že Vám pleť vydrží bez lesknutí po celý deň. Zvýrazníte tým Vaše vrásky, budete vyzerať ako chodiace maska a môžete mať aj pocit nepríjemného pnutia. Radšej ráno naneste na tvár jemnú vrstvu púdru, ktorú budete obnovovať počas dňa. Budete tak vyzerať prirodzene a bez lesknúce sa pleti.
* Zlepené riasy: ak sa nepodarí Vám nalíčiť riasy bez zlepenia, či prípadne idete spať bez odlíčených rias, bude Vaše oči zdobiť chumel zlepených rias, ktoré rozhodne nevyzerajú dobre. Používajte preto kefka na rozčesávanie rias a vždy si riasy večer odmalujte špeciálnym očným odličovadlom. Prípadné obtlačky pod viečkami, ktoré si zabudnete skontrolovať, tiež nepôsobí pekne a upravene.
* Tvrdé očné linky: orámuje Ak celé oko čiernou linkou, nielenže budete vyzerať prísne, ale celkovo tvrdo a neprirodzene.
* Tváre ako cárovná: správne zvolená farba lícenky a jej nanesenie, dokáže Vašu tvár rozžiariť a dodať mu jasný, svieži výraz. Nanášajte lícenky len trochu, na lícne kosti.
* Neupravené obočie: obočie dokonale rámuje oči. Vytrhané, vytvarované a farbou doplnené obočie, zvýrazní vašu krásu. Farba obočia by mala byť maximálne o dva tóny tmavšiu alebo naopak svetlejší, ako je Vaša farba vlasov.

Tipy pre svieži a mladistvý vzhľad

* Aby Vám make-up čo najdlhšie vydržal, je dôležité, aby Vaša pleť bola na make-up pripravená. Použite najprv očný krém a denný krém, vyčkajte približne desať minút, odsajte z pleti prípadný zvyšok krému papierovou vreckovkou a naneste make-up. Ak použijete následne fixačné púder, zaistíte si dlhšietrvajúce zamatový vzhľad.
* Pre jasný a mladistvý vzhľad pleti nanášajte púder vždy zhora nadol. Vaša jemné chĺpky na tvári sa priblíži pleti a nebudú vystupovať.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: