Kolobežky

Česi sú nielen národ pivár, ale aj koloběžkářů. A má to svoje odôvodnenie - kolobežky sú vo svojej podstatne rýchle a ľahko ovládateľné. Obľúbili si ich ako malé deti, tak mladiství a dospelí. Dozviete sa ako si vybrať správnu kolobežku priamo pre seba.


AKO TO S TOU KOLOBEŽKY vlastne je?

Hovorí sa, že mimo národ pivár, sme aj národ koloběžkářů. Možno svoj podiel na obľúbenosti má rozprávka Kráľovná kolobežka v hlavnej úlohe s Dagmar Patrasová a Janom spoločenskými. Alebo si jednoducho všetci tí, čo kolobežku užívajú, obľúbili najmä jej praktickosť. Pokiaľ budeme hovoriť o klasických kolobežkách, iste medzi ich najzákladnejších vlastností patrí ľahká skladnosť, nezaberie veľké miesto, je trochu ľahká, takže sa dá jednoducho preniesť a má minimálny ovládateľnosť. Navyše sa bez ťažkého zaťaženia dostanete vďaka ju rýchlo z jedného miesta na druhé.

Kto vynašiel KOLOBEŽKY? A KEDY?

A ako vlastne kolobežka vznikla? Nie je známy presný vynálezca kolobežky a ani dátum, kedy bola prvý oficiálny kolobežka zostrojená. Najskôr preto, že sa na toto nebral až taký ohľad. Prvé kolobežky totiž mali spolužitia ako pomocné zariadenie pre tréning bežkárov na lyžiach v lete a na suchu. Dokonca sa vyrábali zo starých, vyradených školských lavíc. Keby vtedy zostavovateľ vedel, aký boom v nasledujúcich desaťročiach spôsobí, iste by si nechal vynález patentovať.

Avšak to nezmenilo nič na to, že je dnes kolobežka bežný predmet používaný na prepravu a předváděčkám alebo súťažiam. Áno, správne je uvedené predmet, pretože nie je stanovené, či je kolobežka dopravný prostriedok (v tom prípade by musela byť vybavená svetlami apod) alebo je jazdec na nej vnímaný ako chodec, rovnako tak, ako je tomu u kolieskových korčulí alebo lyží.

Aká je PONUKA kolobežiek? - NIE JE KOLOBEŽKY AKO KOLOBEŽKY

V súčasnej dobe sú na trhu k dostaniu kolobežky ako pre dospelých, tak pre deti.

Mimo klasickej kolobežky s dvoma kolieskami sú to freestylové kolobežky na akrobaciu a ďalšie předváděčky, tiež kolobežky - kolobežky so sedadlom, kickboardy, kolobežky skladacie alebo kolobežky s pevným rámom. V kategórii pre deti by sme mali hlavne spomenúť kolobežky klasické detské, praktické trojkolky a odrážadlá.

Kde kúpiť kolobežku - MIKRO KOLOBĚŽKY.CZ

Chcete kúpiť kolobežku pre seba alebo pre svoje deti? Kúpiť si ju môžete rovno v internetovom obchode MIKROKOLOBEZKY.CZ tu Vám ponúka široký výber kolobežiek pre deti, dospievajúci, ale samozrejme aj pre každého, kto má chuť si len tak zajazdiť.

INTERNETOVÝ OBCHOD - MIKRO KOLOBEŽKY

Internetový obchod MIKRO KOLOBĚŽKY.CZ od samého začiatku stavia Micro na kvalite a bezpečnosti. Ich výrobky sú navrhované a vyvíjané vo Švajčiarsku av Nemecku. Spolupracujú ruka v ruke s uznávanými dizajnérmi, konštruktérmi a využívajú ich desaťročných skúseností v odbore vývoja a technického vybavenia. Ich výrobky sa vyrába v ich partnerských závodoch na Taiwane, v Číne av Nemecku.
Pod značkou menom micro ®, Micro Mobility Systems vyvíja, vyrába a uvádza na trh skladacie a prenosné produkty. Spĺňajú požiadavky na mobilitu, fitness a životný štýl súčasného milénia. K ich ponuke neodmysliteľne patrí aj ideálna klientsky servis.

Ideme NAKUPOVAŤ KOLOBEŽKY

Ak sa chystáte na nákup, je na mieste si ujasniť, čo vlastne od svojej budúcej kolobežky očakávate. Čo musí spĺňať, čo by mohla mať, ale aj to, čo v žiadnom prípade nie, koľko do kolobežky chcete investovať a na čo ju budem využívať.

DRUHY kolobežiek pod lupou

Predstavíme Ak si klasickú kolobežku, pravdepodobne sa nám vybaví pomerne mála, jednoduchá konštrukcia s jedným kolieskom vpredu, a jedným vzadu, s riadidlami av ľahkom, kovovom prevedení. Zvyčajne počítame s jej možnosťou zloženia.

Skladacie kolobežky A ZÁKLAD

Ak hovoríme teda o také kolobežke, máme na mysli kolobežku skladací. A pretože sú to kolobežky najbežnejšie, je ich na trhu celý rad. Pri výbere sa môžeme nechať zlákať farbou alebo grafickým prevedením, voliť Potrebná kolieska - väčšia znamenajú tiež väčšiu rýchlosť, alebo váhu tak, aby sme s kolobežkou mohli pohodlne cestovať. Platí pravidlo, že čím menšie váha kolobežky, tým má spravidla kolobežka menšiu nosnosť, je jednoduchšie, k tomu patrí tiež menšia životnosť, za to však nízka cena. Takáto kolobežka nemá brzdu. Brzda je zvyčajne súčasťou kolobežiek s váhou od 4 kg hore. Nehodláme Ak však na kolobežke pretekať, stačí nám k brzdeniu vlastné chodidlo. Ak nie ste si však istí, poraďte sa s predajcom, mal by vám pomôcť s konkrétnym problémom. Ďalšou možnosťou pri kúpe kolobežky sú riadidlá. Opäť tu platí, že čím je kolobežka lacnejšie, tým má aj menej možností. A tým môžu byť práve riadidlá. Jednoduchá sú síce fajn, ale je nutné uvedomiť si, že sa na kolobežke môže najlepšie preháňať len ten, komu riadidlá pasujú. Ak hodláte niekoho kolobežkou obdarovať, doporučujeme radšej kúpiť kolobežku s riadidlami nastaviteľnými na príslušnú výšku. Nezabúdajme ani na nášľapnú plochu. Ženy, dievčatá a menšie postavy by nemali mať v tomto ohľadom problém so žiadnou z kolobežiek. Horšie je to potom u tých bytostí, obdarovaných dlhším chodidlom. Štandardné a najčastejšie býva dĺžka 40 - 45cm a ak berieme do úvahy, že sa na kolobežke môžeme aj viesť oboma chodili na nášľapnej ploche (napríklad pri schádzaní kopca), nemusí ak byť tento zážitok pre niektoré zrovna príjemný.

Ďalším dôležitým kritériom po správny výber kolobežky je jej nosnosť. U kolobežiek pre dospelých sú na trhu kolobežky s nosnosťou do 50 kilogramov. Také sú samozrejme lacnejšie ako tie, ktoré sú do 80, 90, alebo 100 kilogramov.

KICKBOARD

Už ste to tiež možná videli - kolobežku, ktorá má vpredu dve kolieska, uprostred prkénko podobné skateboarde a miesto riadidiel je len gumená guľa. Jedná sa o kickboardu, ktorý skôr než užitočnú jazdu ponúka možnosti rôznych akrobatických činností.

Freestylové KOLOBEŽKY


To už sme sa ale dostali ku koloběžkám, ktoré sú robené pre skoky a ďalšie prvky na oko veľmi zaujímavé. Každý, kto má záujem sa na kolobežke trochu predviesť a neboja sa akrobatických kúskov, nemal by freestylovú kolobežku nechať len tak bez povšimnutia. Aj keď sú tieto kolobežky ľahké, sú tiež vysoko odolné a vytvorené tak, aby zvládli aj tie najnáročnejšie kaskadérske kúsky. Pri výrobe boli použité tie najkvalitnejšie a najvhodnejšie materiály. To sa samozrejme odrazilo na ich cene.

KOLOBEŽKY PRE DETI

Nezabudlo sa ani na deti. Malé detské kolobežky sú predovšetkým hrou dizajnérov.

Mladé slečny nedchne oveľa viac ružová princeznovské kolobežka, ako obrázky superhrdinov, ako je tomu u chlapcov. Pre lepšiu stabilitu existujú trojkolky, ktoré sú často obdarené košíkom alebo batôžkom.

Odrážadlá

Novinkou v detskej kategórii sú tzv odrážadlá. Najlepšie je využijú tí najmenší.

Naučia sa na nich držať stabilitu pre budúce jazdu na bicykli. Často už mávajú brzdy na riadidlách a dizajn ako naozajstné kolo. Hra dizajnérov však išla až tak ďaleko, že sa môžeme stretnúť s odrážadlá vyzerajúce ako motorka. Radosť z neho určite budú mať malí budúci pretekári.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: