Káva a druhy kávy

Kávu pije väčšina dospelých pre povzbudenie, alebo pre jej lahodnú chuť. A že pitie kávy nie je u nás ani vo svete žiadna novinka, ochucuje sa rôznymi prípravky alebo alkoholickými nápojmi.


Ráno bez šálky lahodnej kávy si väčšina z nás nevie ani predstaviť. Káva u nás zľudovela natoľko, že ju používame pre pozvanie na schôdzku - "príď na kafe" čo nezaväzuje nazývaného popíjať kávu v priebehu sedenia ale je akýmsi synonymom pre priateľské a pokojné popovídání. O obľúbenosti kofeinového nápoje svedčí aj vysoké množstvo kaviarní nielen u nás, ale aj po celom svete. Poďme sa teda pozrieť na kávu podrobným okom a ujasnite si základné fakty tejto suroviny.

Káva, ktorú pijeme, je nápoj z upražených kávových zrniek, následne mletých. Kávové zrnká sú obsiahnuté v kávových semenách rastliny kávovníka.

Zrelá kávové semená sú podobné plodu čerešne - farebne i veľkostne a obsahujú dvojicu kávových zrniek.

Kávovník je rastlina alebo ker pôvodne divoko rastúce, teraz pestovaná na plantážach po celom svete. Jednotlivé druhy rastliny kávovníka sa medzi sebou krížia, aby tak odolali škodcom a nedošlo k rozsiahlym škodám, znamenajúci celkovú likvidáciu kávových plantáží v danej oblasti.

Pôvod kávovníka

Pôvodom kávovníka nie je Arábie, ako by sa dalo predpokladať, ale Afrika, konkrétne Etiópie, odkiaľ sa káva dostala do už spomínané Arábie. Tam "zakotvila" a postupne rozvážal do celého sveta. Teraz sa ju darí pestovať v tropických oblastiach, kde je dostatok slnka a vlahy.

Chuť kávy

Chuť kávy ovplyvňuje nielen druh, ale aj nadmorská výška, v akej sa kávovník pestuje. Ak je nadmorská výška vyššia, káva je jemnejšia a obsahuje menej kofeínu, ako kávové zrnká pestovaná v nižšie položených oblastí.

Káva domu.cz - e-shop

Ak máte radi dobrú kávu, ale radšej si ju dáte v pohodlí domova. Využite k tomu e-shop kávadomu.cz. Táto značková káva je vhodná pre všetkých milovníkov káv. V ponuke nájdete zrnkovú, okamžité a mletú kávu. Všetky tieto kávy si môžete objednať pomocou e-shopu a očakávať ich doručenie do 7 dní do Vášho domova.

Služby e-shopu sú samozrejme rozsiahlejšie, ak máte záujem aj o čaju alebo kávovary, obráťte sa na e-shop kávadomu.cz, kde Vám radi poradia.

Základné druhy kávy

Aj keď sú širokej verejnosti známe dva, v skutočnosti existujú tri základné druhy kávy - kávovníka.

Kávovník arabský rastie vo vysokých nadmorských výškach, je náročný na spracovanie, káva je drahá, ale na druhú stranu kvalitné a vynikajúce chuti.

Ďalším známym druhom kávy je robusta. Nie je náročná na klimatické podmienky, spracovanie je jednoduchšie a lacnejšie. Káva z týchto zŕn sú drsná, s vyšším obsahom kofeínu.

Pre vyváženú chuť a prijateľnú cenu sa oba druhy miešajú a exportujú do celého sveta. Čistý druh zoženiete vo vybraných a špecializovaných predajniach s kávou.

A tretím základným druhom je nepríliš známa Liberica. Vďaka svojim veľkým zrnu je na trhu výnosná, bohužiaľ ale nie je tak kvalitné na chuť a arómu.

Talianskej pitie kávy

V pravej kaviarni sa užíva takzvané talianske pitie kávy, kedy po vypití šálka pokladáte buďto dňom nadol, to znamená, že ešte chcete naliať, alebo dňom hore či na bok, že vám stačí. Bohužiaľ nie každý tento zvyk pozná a potom odchádza z kaviarne s nie príliš príjemnými pocitmi.

Káva a voda

Ak kávu pijete, potom nezabúdajte, že dehydruje a preto je ju dopĺňať dostatočným prísunom vhodných tekutín, najlepšie čistej vody. Rovnako tak spoznáte kvalitný podnik - keď vám k objednanej káve automaticky prinesú pohár vody je všetko v poriadku.

Káva a zdravie

Káva nie je len výborný pomocník pre povzbudenie, ale aj zdravotne nápomocná pochutina. Mimo povzbudzujúce kofeín obsahuje aj minerálne látky ako sú draslík, vápnik, fosfor, železo a horčík. Ďalej vitamín B3 a látky ako sacharidy, bielkoviny, kyseliny, oleje a vosky. Pri jej pití vdychujeme aromatické látky stimulujúce nervový systém a uvoľňujúce svalstvo. Tým mierne zlepšuje astmu. Navyše je prospešná aj pre pečeň - pravidelným pijanům kávy sa vyhýba cirhóza pečene. Vhodné je pitie kávy aj pri bolestiach hlavy, ale len v malom množstve. Naopak totiž môže vysoký prísun kofeínu na nervovú sústavu jedinca pôsobiť opačným efektom. Zvlášť potom, ak je príslušný v strese. Na pozore by sa mali mať aj ženy v tehotenstve. Kofeín sa ľahko dostáva cez placentu a môže tak neblaho ovplyvniť vývoj plodu.

Druhmi kávy - nápoje

Turecká káva

Pôvod by sme márne hľadali v Turecku. Táto káva je totiž česko-slovenská špecialita. Svoj prívlastok získala nejspíš vďaka všeobecnej histórii kávy a nesprávnemu tvrdenia o pôvode kávy vôbec. Český turek by sa správne mal pripravovať v tzv džezva, akési varnej kanvici do ktorej sa vloží ako káva, tak voda a varí sa dvakrát. Jednoduchšie príprava je nám viac známa - šálka s kávou zalejeme horúcou vodou nadvakrát. Cukor čí mlieko sa podáva osobitne.

Viedenská káva

Obľúbený nápoj najmä k čokoládovým pamlskům pripravujeme do skla zaliatím rozpustnej kávy horúcou vodou alebo slabou kávou. Hore nastriekame šľahačku a nastrúhame čokoládu.

Alžírska káva

Obdoba viedenskej kávy s panákom vaječného koňaku. Najprv zalejeme rozpustnú kávu horúcou vodou a potom pomaly nalievame panáka koňaku tak, aby na dne vytvoril peknú mozaiku. Ozdobíme šľahačkou a servírujeme.

Írska káva

Ďalšie variant nápoja s alkoholom. Namiesto vaječného koňaku však použijeme logicky írsku whisky.

A podobne pripravujeme aj nasledujúce kávy, iba pozmeníte druh alkoholu

Ruská káva

- Káva s vodkou

Parížska káva

- Káva s čokoládovým likérom

Jamajská káva

- Káva s rumom

Karibská káva

- Káva s bielym rumom, škoricou a vanilkou

Amsterdamská káva

- Káva s gin

Karlovarská káva

- S becherovku

Cisárska káva

- S pomarančovým likérom

Cappuccino

Zabudnete známe instantné cappuccino, a budeme chcieť pripraviť pravé talianske, nebude nič jednoduchšieho, než zaliatie pol pohára rozpustnej kávy a přiváním dostatočne zohriateho mlieka tak, aby vytvorilo penu. Niekedy sa roznášať kakaom alebo škoricou.

Moka

Malá, ale silná káva. Pripravuje sa z rovnakého množstva instantnej kávy, ale zalieva sa polovičným množstvom vody.

Ľadová káva

Je to skôr dezert vhodný pre horúce letné dni. V pohári rozmiešame rozpustnú kávu so studenou vodou, doplníme kockami ľadu, vanilkovou zmrzlinou a šľahačkou. Zvyčajne sa roznášať kakaom, škoricou a cukrom.

Espresso

Vlastníme Ak správny kávovar, nie je pre nás zložitá príprava espressa. Pravé espresso je výsledkom 7g pomletej kávy s 30ml horúcej vody tečúcej 25 sekúnd. V kaviarňach sa môžeme stretnúť s výrazmi ako picolo espresso, považované za malé espresso a podobne. To je bohužiaľ len český výmysel. Espresso je základná káva, ktorá sa podáva buď taká, alebo ďalšie prípravou sa tvoria na nasledujúce nápoje.

Ristretto

Pripravované úplne rovnakým spôsobom ako espresso s tým rozdielom, že horúca voda tečie rýchlejšie a to približne 20 sekúnd. Ristretto je tak o niečo silnejší a aromatickejší, než klasické espresso.

Macchiato

Macchiato je espresso s mliečnou penou. Tá sa šľahá z plnotučného mlieka a podáva po dvoch lyžičkách na espresso. V niektorých kaviarňach vám na penu namaľujú obrázok.

Late

Je káva s väčším obsahom ako vody, tak mlieka. Do klasického espressa sa pridáva ako spomínané mlieko, tak voda a na povrch mliečna pena. Tiež sa dajú maľovať obrázky. Káva je vhodná pre tých, čo radšej menej kofeínu a viac kávové chuti.

Mocacino

Espresso s čokoládovým sirupom v pomere 1: 2 a menším množstvom ušlehaného mlieka alebo šľahačky.

Frapé

Frapé je ľadová káva pripravovaná šľahaním espressa s ľadom, niekedy aj mliekom. Vytvorí sa tak lahodný nápoj vhodný pre horúci slnečný deň.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: