Kamenný olej - elixír z praveku

Kamenný olej nie je na prvý pohľad príliš vábny, vyzerá ako ropa, po rope je aj trochu cítiť, ale úžasne prehreje organizmus, blahodarne pôsobí na naše kĺby a koža je po jeho použití krásne hebká, vláčna, oživená.


Jediný dovozca kamenného oleja u nás je spoločnosť Miramis, všetko nájdete na ich stránkach www.kamenny-olej.cz, kde si môžete cez internetový obchod spoločnosti objednať akékoľvek výrobky z kamenného oleja.

Všetky výrobky z kamenného oleja nájdete na stránkach spoločnosti Miramis, kde si vyberie aj ten najnáročnejší klient. Veľký výber sortimentu z kamenného oleja si môžete objednávať na e-shope spoločnosti. Výber máte z masážnych olejov, telových mliek, sprchových gélov, šampónov, balzamov a mnohých ďalších produktov.

Teraz môžete využiť prázdninovú akciu na určité výrobky z kamenného oleja, preto neváhajte a objednávajte na kamenny-olej.cz. Veríme, že si produkty z kamenného oleja obľúbite a budete ich využívať spolu s Vašou rodinou.

Kamenný olej - úžasne prehrieva organizmus

vyzerá ako ropa, po rope je aj trochu cítiť, ale úžasne prehreje organizmus, blahodarne pôsobí na naše kĺby a koža je po jeho použití krásne hebká, vláčna, oživená. Z Tirolských Álp, kde sa spracováva destilováním z alpských bridlíc sa v minulých dvoch rokoch rozšíril aj do našej republiky.

Kde sa vzal kamenný olej

Pred 180 miliónmi rokov, kedy Alpy boli ešte morským dnom vznikla takmer zázračná surovina-kamenný olej. Olejové bridlice vznikali pred miliónmi rokov práve na morskom dne. Pri geologickom vzniku Álp boli erupciami vytlačené bližšie k zemskému povrchu a dodnes sa nachádzajú v doline Bächental u rakúskeho jazera Achensee. V mestečku Pertisau má olej dokonca svoje múzeum. V Tirolsku je kamenný olej známy a využívaný už sto rokov. Z Tirolských Álp, kde sa spracováva destilováním z alpských bridlíc sa v minulých dvoch rokoch rozšíril aj do našej republiky.

Nevábny olej, ale účinný

Oleja v tmavých bridliciach vznikli z pravekých organizmov, drobných morských živočíchov a obsahujú pozostatky pradávnych zvierat a rastlín, ktoré sa usadzovali na dne mora zvaného Thetys. Kamenný olej je nefalšovaná prírodná látka s množstvom minerálov, predovšetkým viazané síry. Farbou, konzistenciou aj vôňou pripomína ropu alebo petrolej.

Náhodný objav

Kamenný olej objavil náhodou zberateľ nerastov Martin Albrecht v roku 1902. Pri potulkách po horách ho zastihla búrka. Premrznutý a vyčerpaný si v horskej chate zatopila a do kachlí spolu s drevom prihodil aj pár kúskov tmavé bridlice. Tá okamžite vzplanula jasným plameňom. Albrecht rýchlo pochopil na akej bohatstvo narazil a čoskoro založil malú firmu na destiláciu oleja z olejových břidlic.V roku 1908 objavil veľké ložisko týchto bridlíc v doline Bächental a výrobu kamenného oleja rozbehol vo veľkom.

Účinky kamenného oleja

Vďaka vysokému obsahu síry pôsobí protizápalovo, zmierňuje bolesti pohybového ústrojenstva, zlepšuje kĺbovú pohyblivosť, zvláčňuje suchú a citlivú pokožku. Dnes už existuje už celá rada prípravkov z kamenného oleja.

Základom je kamenná kúpeľ

Voda pre kamennú kúpeľ má mať 38 °, do nej sa leje presne odmeraná dávka kamenného oleja. Ten vo vani spočiatku tvorí nepekné tmavé obrazce, voda sa však čoskoro napení a po tele sa rozleje príjemné teplo. Podobne ako vo slatinných kúpeľoch minerály prenikajú priamo do kože. Napriek tomu môžeme mať na prvýkrát pocit, že tú tmavú hustú tekutinu nikdy z vane alebo tela nezmyje. Kamenný olej sa napodiv dobre rozpúšťa vo vode, takže na vani nezanecháva ani "tmavé okraje."

Z vane na masážny stôl

Po kamennej prehrievacia kúpeli, ktorá by mala trvať 20 minút pocítime slastnú únavu. Je vhodné následne využiť uvoľňujúcu masáž kamenným olejom. Môžeme si dať namasírovať len krk a chrbát alebo celé telo, kamenný olej príjemne uvoľní svaly a nervové zakončenia. Je lepšie sa po masáži nesprchovat, a najmenej 15 minút odpočívať, aby sa užitočné látky z oleja dôkladne vstrebali do pokožky.

Doplnkové prípravky z kamenného oleja

Blahodárne na chronické problémy s pohybovým aparátom a zápaly kĺbov pôsobí vedľa kúpele a masáže aj krémy, masti, šampóny, telové mlieka, zábaly a tonikom. Aby bolesti ustúpili, mala by sa kúra opakovať aspoň desaťkrát v priebehu štrnástich dnů.Oleje z alpskej bridlice pomáhajú tiež lupénkářům.

Prípravky a procedúry z kamenného oleja

sa používajú ako liečebné terapie v kúpeľných zariadeniach, relaxačných štúdiách, wellness cenrtech aj niektorých hoteloch predovšetkým v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku a Taliansku. U nás je ponúka niektoré e-shopy a centra krásy v Prahe, napríklad v pasáži Jalta alebo na Letnej, kde nám poradia ako a na čo prípravky z kamenného oleja správne využívať.

Aké prípravky sú u nás dostupné

Vital - kamenná kúpeľ s éterickými olejmi

Kúpeľ s hodnotnými éterickými olejmi - smrekové ihličie, eukalyptový, materinodúšková a levanduľový - zabezpečí telu lepšie dýchanie, regeneráciu, tonizáciu a uvoľnenie.

Balzam na nohy s kamenným olejom

Voňavý balzam s výťažkami mentolu a gáfru prináša intenzívny úľavu unaveným nohám a chodidlám. Pomáha pri hojení pomliaždenín, zjemňuje kožu, odstraňuje svrbenie a pôsobí ako prevencia plesní.

Telový balzam s kamenným olejom

Osvedčený vysoko účinný hojivý balzam - kamenný a jojobový olej, vitamín E, včelí vosk - slúži na utíšenie bolestí pohybového ústrojenstva a kĺbov, pomáha aj pri doliečenie jaziev atď

Olejová bridlica na zábaly

Lokálne teplé ošetrenie pri chronicky reumatických a degeneratívnych ochoreniach, chronických blokádach svalstva a pri rehabilitácii po úrazoch a športových zraneniach pohybového ústrojenstva. Príprava a použitie: mletá bridlica vo fólii sa zahreje vo vodnom kúpeli alebo iným vhodným spôsobom na požadovanú teplotu (až do 40 ° C). Po odstránení fólie sa zahriaty zábal položí stranou s vodopriepustný vrstvou na postihnutej časti tela. Aby sa zabránilo stratám tepla, odporúča sa počas procedúry prekryť zábal nahriatym uteráky, prikrývkou alebo elektrickou poduškou (60 ° C). Obvyklá dĺžka ošetrenia je 25-30 minút. Balenie sa používa raz.

* POZOR! Ošetrené miesta v priebehu prvých dvoch dní po terapii nevystavujeme slnečnému žiareniu.

Upokojujúce mydlo s kamenným olejom

Jemne voňajúca mydlo vhodné na šetrné a pravidelné starostlivosť o citlivú, mastnú a nečistú pleť. Účinne pomáha pri akné, pravidelné používanie zabezpečí čistú a jasnú pokožku.

Balzam na nohy s kamenným olejom

Balzam s výťažkami mentolu a gáfru prináša intenzívny úľavu unaveným nohám a chodidlám. Okamžite sa vstrebáva, napomáha hojeniu otlačených miest, zjemňuje suchú a zatvrdnuté kožu. Končatinám vyžadujúcim zvýšenú starostlivosť zabezpečia regeneráciu a sviežosť, pri pravidelnom používaní odstraňuje svrbenie nôh a napomáha prevencii plesní.

Nechtíkový krém s kamenným olejom

Ľahký balzam s kamenným olejom obohatený o výťažky z nechtíka lekárskeho. Radí sa k najúčinnejším prípravkom vhodným pre regeneráciu pokožky: pomáha hlavne suchej a citlivej pleti, podporuje jej pružnosť a obnovuje prirodzený ochranný kožný film. Zjemňuje ruky a pokožke celého tela prepožičiava zamatovú hebkosť. Vhodný pre denné použitie.

Regeneračné tonikum s kamenným olejom

Tonikum pôsobí blahodárne na namáhané pohybové ústrojenstvo najmä po športových výkonoch. Regeneruje namáhané svaly a pomáha obnoviť prirodzený ochranný kožný film. Tonizuje pokožku, je vhodný najmä po kúpeli s alpským kamenným olejom. Aplikuje sa ľahkým rozotrením po celom tele, má výrazný osviežujúci účinok. Zabráňte styku s očami av nezriedenom stave so sliznicou. Tonikum nie je vhodné pre dojčatá a malé deti. Existujú aj vlasové šampóny a sprchové gély s kamenným olejom.

Pripravte si kúpeľ s kamenným olejom doma

* Pre celkovú kúpeľ napustite vaňu vodou o teplote 38 ° C.
* Pridajte 3 lyžice kamenného oleja a rozmiešajte.
* Pre čiastočnú kúpeľ v umývadle (pri bolestiach lakťa, zápästia, ruky, nohy) stačí 1-2 lyžice kamenného oleja.
* Doba kúpeľa sa pohybuje okolo 20-25 minút.
* Počas kúry priebežne pridávajte teplú vodu, aby léčivá kúpeľ príliš nezchladla.
* Po kúpeli už sa nesprchujte - zabaľte telo do suchého uteráka alebo deky a 30 minút v kľude a teple relaxujte.
* Prostriedok na opakované dlhodobé používanie - pre dosiahnutie optimálneho účinku sa odporúča kúra minimálne 10x počas 2-3x týždňov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: