Gentleman versus dáma

Gentlemana alebo ak chcete džentlmena si želá stretnúť každá žena. Pretože takéto rokovania v nej prebúdza nehu a ženskosť. Akú ženu si želajú muži? Čo si teda prajeme jeden od druhého a ako nájsť hranice a miery?


Gentleman versus dáma

Podľa encyklopédia - muž uhladených mravov, čo je pre našu dobu trochu moc jemný výraz. Pre dnešný ženu by stačil povedzme výraz - muž slušných spôsobov. Dáma je žena vznešeného správania - toto sa hodí skôr pre Prvý dámu, pre obyčajnú ženu použime azda skôr prívlastky nežná, krehká, milá dáma.

Akého muža by si žena priala

Muža, ktorý vie poďakovať a povedať prosím. Muža, ktorý si bude všímať, že ju niečo trápi alebo so záujmom vypočuje jej malé radosti. Muža dochvilného, na ktorého sa môžu vždy spoľahnúť. Muža, ktorý ju občas prinesie kvetinu aj keď treba maličkú - hlavne že si na ňu spomenul (a nevadí, že ich má sama plnú záhradu).

Muža, ktorý ju podrží dvere, podá ruku keď preskakuje prekážku, pomôže jej s nákupom, podá vysoko položený kufor, pomôže jej do kabáta, ... Muža, ktorý je úprimný nielen k nej ale aj sám k sebe. Muža, čo sa nehanbí pomoci v domácnosti. Muža, ktorý má čisté ruky a nechty (aj keď je automechanik, nemusí byť ešte Cuneo).

Muža, ktorý vychováva deti - pokojne as láskou. Muža, ktorý ctí svojich rodičov aj jej rodičia a nie je sebec. Muža, ktorý je milý a usmievavý a nevadí, že jeho vrásky a šediny prezrádzajú koľko mu je rokov. Tiež muža, ktorý sa nevyťahuje, ale hovorí za neho činy av tej chvíli žiadne ženské nevadí, že má nejaké to kilo naviac. Muža, ktorý ju nenásilne vzdáva úctu a lásku. Ktorý sa jej zastane, keď jej je ubližované.

Pozor všetkého s mierou páni!

Nechce muža, ktorý jej programovo všetkými týmito želaniami urobí peklo na zemi :-) To znamená, že ju pomocnú ruku podáva aj keď pred ňou leží vetvička, ktorú by aj dieťa prekročilo, denne nosí kvety - ktoré už nie je kam dávať, romantikou u zapadajúceho slnko sa rozplýva ako naivná šestnástka alebo za ňou doma robí všetky domáce práce vrátane žehlenie a vešanie záclon a tým pádom svoju mužnosť pomaly a iste stráca ... ženy ženy, ženy, ... .. vraj sami nevedia čo chcú? Chcú chlapa s veľkým CH, ktorý ich miluje.

A čo by mali ženy vedieť o želaniach mužov?

Aby si žena svojho dokonalého zaslúžila, sama by mala hľadieť na to, po čom mužské srdce túži a snažiť sa naopak robiť toho svojho muža šťastným. A ak ju teší džentlmenova lichôtky mala by ju s noblesou vedieť prijať nie oponovať - ale nech toho, už nie som najmladší ... atď

Správajte sa ako ako žena - ak chcete aby Vás takú muž spozoruje. Nefajčite ako fabrika a nezapáchejte ako popolník. Nekritizujte, keď muž nevie podľa Vášho názoru zašívať - keď sama neviete natankovať benzín. Neterorizujte muža neustálym kontaktom - nechajte ho tiež voľne dýchať, je dôležité mať vlastný koníčky a nechať mu tie jeho.

Nerobte žiarlivej scény - rovnako ho skôr od seba odoženie. Nebuďte precitlivené. Nevoďte si domu často kamarátky. Nerozprávajte vulgárne, nepískejte, neopíjejte sa do nemoty. Starajte sa o svoj vzhľad, o účes, oblečenie, ruky, depiláciu, pleť i zuby. Skúste skrátiť vlastnú prípravu pred odchodom na spoločnú akciu.

Slová a činy

Každá žena má ten dar robiť muža lepšieho a naopak. Len zvoliť vhodné slová a rozumne uvažovať. To isté platí pre mužov. Zamyslime sa na svojím správaním, nad vhodne zvolenými slovami aj činmi. Vedia sa milo udobřovat a robiť jeden druhého šťastným. Nie je to tak zložité - keď sa snažia obaja.

A teraz trochu s nadhľadom :-)

Logika z pohľadu muža

Schopnosť ženy urobiť z komára somára ide tak ďaleko, že ak si človek do piatich minút nevšimne, že má nový účes, vydedukuje z toho, že jej to nepristane. Namiesto toho, aby sa s tým zverila potom navyše vysiela telepatické vlny a očakáva, že muž je zachytí a nakoniec ono vytúžené "Tebe to dneska sluší, miláčik," oznámi. Keď sa to nepodarí, je celý večer v ťahu. A to všetko len preto, že človek nie je obdarený telepatickými schopnosťami. Je to normálne?

Logika z pohľadu ženy

Ku kaderníkovi som bola objednaná 3 nedele a navyše som doma hovorila, že idem k holičovi. Utratila som za ten účes 1000 Sk. Všetci, kto ma ten deň stretli mi účes pochválili. Najviac sa však teším na reakciu vlastného muža. Keď teda nereaguje na môj zovňajšok, logicky sa domnievam, že buď si vôbec nevšimol, že mám iné vlasy. Čo znamená, že ma nevníma alebo už pre neho nie som zaujímavá.

Porovnanie žien a mužov

* Keď si žena berie muža, očakáva, že sa zmení, ale on to neurobí. Keď si muž berie ženu, očakáva, že sa nezmení, ale ona to urobí.
* Muži sa ženia, pretože sú unavení, ženy sa vydavaju, pretože sú zvedavé.
* Žena sa strachuje o budúcnosť, kým sa nevydá. Muž sa nikdy nestrachuje o svoju budúcnosť, kým sa neožení.
* Každý ženatý muž by mal zabudnúť na všetky svoje chyby. Nemá zmysel, aby si dve osoby pamätali to isté.
* Ženské slzy sú najsilnejšie vodnou elektrárňou sveta
* Muž má v kúpeľni 6 vecí: zubnú pastu, penu na holenie, holiaci strojček, mydlo, šampón a uterák. Priemerný počet vecí, ktoré má v kúpeľni žena, je 257. Väčšinu z týchto vecí nie je muž schopný identifikovať.
* Pri hádke má žena vždy posledné slovo. Čokoľvek, čo potom povie muž, je začiatok ďalšej hádky.
* Žena sa oblieka inak, keď ide nakupovať, inak, keď ide polievať kvety, inak, keď ide vysypať kôš, inak, keď ide k telefónu, inak, keď ide čítať knihu, ....... Muž sa oblieka inak, len keď ide na svadbu alebo na pohreb.
* Ženy majú lepšie predstavivosť ako muži. Potrebujú ju, aby mohli mužom hovoriť, ako báječní sú.
* Úspešný muž je taký, ktorý zarobí viac peňazí, než dokáže jeho žena minúť. Úspešná žena je taká, ktorá nájde úspešného muža.
* Keď má žena depresiu, buď jej, alebo nakupuje. Muži sa púšťa do vojny so susednou krajinou.
* Muž zaplatí 1000 Sk za vec, ktorá stojí 500 Sk, v prípade že ju nutne potrebuje. Žena zaplatí 500 Sk za vec, ktorá stojí 1000 Sk, aj keď ju nepotrebuje.
* Muž chce byť ženinu prvou láskou. Ženy majú prepracovanosť inštinkt, chcú byť posledná romantikou svojho muža.
* Ak má byť žena s mužom šťastná, musí mu veľa rozumieť a trochu ho milovať. Ak má byť muž šťastný so ženou, musí ju veľa milovať a nepokúšať sa jej porozumieť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Gentleman versus dáma

Anna S. | 21.04.2011 12:19
Prosím vás, kto tento clanok prekladal? Je tam velmi vela chýb. Anna

Gentleman versus dáma

Dušan | 14.03.2012 14:35
Myslím,že preklad nie je až taký dôležitý,ako obsah.A ten je maximálne vystihnutý.Som vyše 40.rokov ženatý,tak viem o čom ten článok je.Dobrý!

Gentleman versus dáma

lacolaco | 22.11.2012 11:20
Neveril by som, že existujú ľudia, schopní vyprodukovať tak katastrofálny preklad z češtiny do slovenčiny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky