Energetické náramky pre zdravie

Energetické náramky nie sú len ozdobou Vášho zápästia. Ukrývajú v sebe liečivú energiu, v ktorej sa snúbi účinok farby a vibrácie príslušného kameňa. Využite ich blahodárneho vplyvu pri chorobách fyzických i psychických.


Pôsobenie energetických náramkov

Aby sme sa mohli tešiť z liečivých účinkov energetických náramkov, nemôžeme však pasívne očakávať ich pomoc. Energetické náramky predstavujú pomocníkmi na ceste k nášmu uzdraveniu.

Kamene majú schopnosť transformovať energiu - podľa majiteľa a jeho problémov tak môžu mať aj kratšie či dlhšiu životnosť.

Náramky z drahých kameňov a minerálov posilňujú telo i dušu, lieči. Usporiadania, počet a tvar kamienkov tento spirituálnej aspekt zosilňuje. Náramky pozostávajú z 21 kameňov plus jedného trochu väčšieho, ktorý je zakončuje. Nejde však o náhodné čísla, napríklad sedmička platia za číslo makrokozmu, Vesmíru, úplnosti. Predstavuje aspekt pokoja, plnosti, bezpečia, dokonalosti, reintegrácie a syntézy. V budhizme je cieľom vzostupu k tomu najvyššiemu, k dosiahnutiu centra. Tiež trojka je číslom, ktoré prekonáva dualitu, kedy božstvá vystupujú v trojici.

Forma gule v podobe korálku reprezentuje dokonalosť, harmóniu, vyváženosť, podporuje tak dosiahnutie vlastnej rovnováhy, vnútorného pokoja, súladu, pochopenie. Forma kruhu, do ktorého sa jednotlivé guličky náramku uzatvárajú, predstavujú symbol dokonalosti aj úplnosti. Vedľa tejto symboliky majú energetické náramky špecifické kvality a energiu, ktorú do nich vkladá určitý druh kameňa.

Vplyv energetických náramkov

Kamene náramku pôsobí svoju energiou na Vaše telo i celkovú auru. Náramky prenášajú svoje pozitívne vyžarovanie prostredníctvom meridiánov, ktoré sa nachádzajú na pažiach, do celého organizmu. Pôsobenie energetických náramkov môžete však využiť aj pri práci s čakrami, tzv energetickými centrami tela.

Starostlivosť o energetickej náramky

Každý večer náramok prepláchnite pod prúdom tečúcej studenej vody spolu s myšlienkou na očistu. Jedenkrát za týždeň nechajte náramok v sklenenej miske so studenou vodou cez celú noc. Podľa povahy kameňa ho energeticky nabite na slniečku alebo v polotieni približne 1 hodinu.

Starostlivosť o Vyradené energetickej náramky

Aj kamene sa dokážu vyčerpať a unaviť. Spoznáte to tým, že popraskajú, zmení farbu alebo stratí lesk. Napriek tomu Vám však poslúžili a je na mieste sa o ne dobre postarať. Nevyhadzujte je teda, prosím, ale vráťte sa krajine. Môžete ich vložiť do pôdy, alebo dať do kvetináča ku kytičkám. Poškodené kamene už neodporúčame na nosenie, nieto na liečenie.

Skladovanie energetického náramku

Kameňom energetického náramku nesvedčí, keď je zatvorte do tmavej krabičky. Kamene potrebujú svetlo a potrebujú aj dýchať. Vyčleňte im napríklad špeciálne misku, krabičku z prírodného materiálu. Neskladujte iné kamene spolu s hematit, ktorý ostatné kamene vybíja. Je tiež vhodné od seba oddeliť modrej a fialovej kamene alebo náramky z nich.

Kombinovanie nosenie náramkov podľa druhu kameňov

Každý kameň má určitú špecifickú vlastnosť aj účinok. Je vhodnejšie vybrať si len jeden náramok a neskôr treba zase druhý. Skombinovať s ostatnými náramky môžete napríklad kryštálový alebo magnéziové.

Liečivé pôsobenie energetických náramkov podľa kameňov

* Ametyst - objasňuje sny a vízie, posilňuje intuíciu a meditáciu. Posilňuje lásku a oddanosť božskému. Prehlbuje našu koncentráciu a pozornosť. Ametyst podporuje liečenie krvných ochorení a pohlavných chorôb a posilňuje funkcie pankreasu. Zmierňuje úzkostné stavy, neurózy, hystéria, halucinácie. Prináša podnetné sny. Uvoľňuje obavy, úzkosti, zúrivosť, podporuje poznanie vlastnej úlohy v živote.
* Hematit - dodáva silu, odvahu, rozhodnosť k činom, podporuje radosť zo života a vitalitu. Regeneruje celé telo, zlepšuje spánok, podporuje tvorbu krvi, čistí krv, vzpružuje, regeneruje organizmus. Podporuje zaspávania a spánok. Používa sa pri búšení srdca, spazmy, kŕčoch v lýtcích, strnutí šije, bolestiach v chrbte a chorobách sleziny.
* Jadeit - posilňuje srdce, krvný obeh, tráviaci systém, nervový systém a močové cesty. Zvyšuje imunitu. Jadeit predstavuje kameň lásky, mieru a harmónie. Učí radovať sa z prostých vecí a zachovávať si chladnú hlavu.
* Krištál - prehlbuje intuíciu a meditáciu, dodáva ochranu a energiu. Podporuje rozvoj celistvosti a vnútornej sily, vnáša do psychiky a duše jasnosť a čistotu. Krištáľ pomáha nájsť vlastnú cestu, dobíja životné batérie novou energiou a očisťuje atmosféru. Je veľmi cenený ako pomocník a ochranca pri meditácii. Krištáľ neutralizuje žiarenia geopatogénnych zón. Je veľmi nutné ho čistiť.
* Malachit - podporuje koncentráciu a spoluprácu oboch mozgových hemisfér. Malachit je tiež cenený ako kameň pre tehotné ženy a bábätka v brušku, uľahčuje pôrod. Odstraňuje z tela energie spôsobujúca chorobu, podporuje každú liečbu. Pomôže pri otravách, kolikách a slabozrakosti.
* Magnezit - priťahuje emočnú, telesnej i psychickej jedmi a tým očisťuje telo i myseľ. Uvoľňuje kŕče a koliky, pomáha pri bolestiach hlavy spôsobených napätím a pri migrénach.
* Nefrit - chráni pred nežiaducimi vplyvmi, podporuje emočnú rast a vnútornú silu, dodáva mier, uvoľnenie a harmóniu. Nefrit upevňuje všetky srdcové väzby. Pri ublíženosť a smútku pomáha tieto pocity prekonať a znovu sa zmieriť so životom. Predchádza tvorbe obličkových kameňov. Posilňuje funkciu obličiek a zmierňuje zápalové procesy v oblasti obličiek, močového mechúra a močovodov.
* Onyx - pomáha zbaviť sa prebytočných a zastaraných postojov, názoru, vlastností. Nastoľuje rovnováhu ducha. Posilňuje nervy a imunitný systém. Hojí pokožku, vlasy, nechty. Používa sa tiež pri poškodení sluchu, ochoreniach vnútorného ucha, poruchách rovnováhy a slabozrakosti.
* Rodonita - pomáha odpúšťať iným aj sebe, podporuje prekonanie kopci a smútok po nevydarené láske, pomáha získať emocionálnu nezávislosť. Dopomáha k pozitívnemu pozícii, podporuje väčšiu nezávislosť v pocitoch lásky, ktoré sa potom vďaka tomu môžu rozvíjať voľnejšie, otvorenejšie a intenzívnejšie. Pomáha pri zúženie hrudníka, poruchách srdcového rytmu, pri žalúdočných vredoch a pri hojení rán.
* Ruženín - má upokojujúce a pokojnej účinky na srdce, chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Dodáva nehu, šťastie v láske, krásu a harmóniu, umelecké tvorivé schopnosti, radosť zo života. Spolu so zlatom sa požíva pri liečení sklerózy multiplex. Ruženín odkrýva koľko lásky a nehy sa skrýva vo vnútri nás. Ruženín podporuje schopnosť empatie, jemnosť, nehu a lásku. Obklopuje dušu láskyplným vibráciami.
* Sodalit - pomáha zlúčiť predstavy a realitu. Vibrácie sodalit dodávajú pevnosť a pokoj, podporujú sústredenosť a vnútornú rovnováhu. Je výborný pre precitlivené ľudí. Podporuje koncentráciu, pomáha pri realizácii duchovných ideálov a cieľov.
* Unakit - má priaznivý vplyv pri ochoreniach srdca. Pomáha udržať si pevnosť v každej situácii, podporuje harmonickú komunikáciu s ostatnými.
* Tyrkys - pomáha pri chorobách pľúc a priedušiek, srdcových ťažkostiach a koktaniu. Má veľký význam ako ochranný kameň, odháňa od Vašej aury negatívne vibrácie. Tyrkys pomáha vyjadriť myšlienky i vedomostiam Vašej duše a oboje integrovať v živote. Tyrkys chráni pred negatívnymi vplyvmi, priťahuje Vesmírne liečivé energie, má posilňujúce účinky na celé telo, zlepšuje komunikáciu.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: