Drahé kamene - účinky

Drahé kamene nás sprevádzajú od nepamäti. Pozitívnych liečivých efektov môžete dosiahnuť najrôznejšími spôsobmi, nosením šperkov, amuletov, prikladaním na čakry. Pre zvýšenie účinnosti je dôležitý čo najbližšie kontakt kameňa s telom a dlhšie pôsobenie.


Ako sa starať o liečivé kamene

Kamene nám pomôžu od najrôznejších neduhov. Pravidelne je však potreba kamene očistiť od negatívnych vplyvov, pretože by ich mohli v zosilnenej miere opäť refundovať. Očista sa vykonáva dôkladným umytím pod prúdom vlažnej vody a následným nabitím na slnku, alebo pri mesačnom svite.

Kamene podľa slnečného znamenia

* Baran: ametyst, červený jaspis, červený karneol, červený turmalín, diamant, dolomit, granát, heliotrop, hematit, chalcedón, ohnivý opál, rubín.
* Býk: achát, amazonit, aventurin, citrín, chryzokol, malachit, oranžový karneol, rodochrozit, červenohnedej koral, ruženín, zafír, smaragd, zirkón.
* Blíženci: akvamarín, apofylit, celestín, citrín, epifora, jantár, krištáľ, mechová achát, modrobiely chalcedón, onyx, tigrie oko, unakit, zoisit, žltý karneol, žltý zafír, žltý topaz.
* Rak: anhydrit, aventurin, biely chalcedón, diamant, chryzokol, jadeit, jaspis, karneol, koral, mesačné kameň, olivín, opál, ortoklasom, perla, rodochrozit, smaragd.
* Lev: bronzit, citrín, diamant, granát, jantár, krištáľ, markazit, olivín, rubín, slnečný kameň, tigrie oko, žltý topaz.
* Panna: ametyst, andalusit, beryl, citrín, jantár, jaspis, karneol, lazurit, modrý zafír, onyx, sodalit, tigrie oko, žltý achát.
* Váhy: akvamarín, amazonit, ametrín, apofylit, citrín, hviezdny zafír, jadeit, jaspis, modrý zafír, perla, ruženín, ružový turmalín, slnečné kameň, smaragd, topaz, záhneda.
* Škorpión: achát, ametyst, anhydrit, čierny opál, červený jaspis, červený korál, fluorit, granát, heliotrop, hematit, krvavý karneol, malachit, obsidián, rubín.
* Strelec: amazonit, ametyst, apatit, aventurin, chalcedón, chryzokol, lazurit, modrý spinely, modrý topaz, obsidián, opál, sodalit, tmavomodrý zafír, zirkón.
* Kozorožec: achát, ametyst, aragonit, čierna perla, diamant, gagát, jaspis, krištáľ, labradorit, malachit, mesačný kameň, obsidián, onyx, vesuvian, záhneda, zelený a čierny turmalín.
* Vodnár: akvamarín, amazonit, baryt, bezfarebný zirkón, chryzokol, jaspis, labradorit, malachit, modrý topaz, obsidián, opál, svetlo modrý fluorit, tyrkys, svetlo modrý rafír.
* Ryby: akvamarín, amazonit, ametyst, anhydrit, fialový fluorit, jadeit, korál, kunzit, labradorit, mesačné kameň, modrý zafír, opál, perla, sugilit, tyrkys.

Charakteristika liečivých kameňov

Achát účinne pomáha pri veľkej psychickej záťaži

dodáva istotu a sebadôveru, zmierňuje komplexy menejcennosti a nedocenenia, stres. Používa sa pri liečbe duševných chorôb, podporuje funkciu obličiek a močového ústrojenstva, čistí telo od jedov a pomáha zmenšovať opuchy. Podporuje vážnosť, pevnosť a vyrovnanosť. Pomáha rozpúšťať záporné emócie a chráni vnútornú podstatu človeka. Prebúdza postoj úcty k vlastnému telu a pôsobí stavebno na rozmnožovacie orgány. Plátok krájaného achátu s kryštalickou jaskynky poskytuje rastúcemu životu (v tehotenstve) bezpečí a ochranu. Dodáva dôveru a uľahčuje pôrod.

Akvamarín predstavuje odvahu, upokojuje myseľ, mierni agresivitu

podporuje odvahu, zaháňa strach a stres. Upravuje funkciu čriev, žliaz, lieči choroby horných dýchacích ciest, poruchy reči. Priaznivo pôsobí na srdce a pľúca, mierni astmu a kašeľ, uvoľňuje napätie a spazmy šije, tíši bolesti zubov a ďasien. Pomáha dušu, aby sa stala zrkadlom nekonečna, miestom nesebecké lásky a liečivé sily. Podporuje komunikáciu sv nitřním ja, otvára dvere vizionárskym schopnostiam. Napomáha k tvorivému a slobodnému prejavu. Dodáva pocit voľnosti.

Amazonit pomáha tíšiť nervozitu, stres, výkyvy nálad

tlmí prebytočnú energiu, podporuje vitalitu, udržuje rovnováhu v tele. Uvoľňuje svalové napätie a kŕče, tíši bolesti hlavy a migrény, reguluje látkovú výmenu, ovplyvňuje činnosť hypofýzy, vegetatívneho nervového systému, je schopný filtrovať elektromagnetické žiarenie. Veľmi účinný je pri tíšenie menštruačných a pôrodných bolestí.

Ametyst podporuje triezve uvažovanie, logické myslenie

schopnosť neutrality a súdnosti, skromnosť, cudnosť a zdržanlivosť, má upokojujúce účinky. Používa sa pri liečbe zápalov hrtana, mandlí, pri bercových vredoch, uľavuje od opuchov a bolestí, pomáha pri nespavosti, odstraňovaní zlých návykov (fajčenie, zlá životospráva), podporuje imunitný systém, odstraňuje z tela negatívnu energiu a je schopný odstrániť z tela negatívnej energie . Kameň dáva "živý pokoj", v ktorom zanikajú všetky obavy a disharmónie, prebúdza sa dôvera a odovzdanosť voči silám Universa.

Angelit pomáha pri veľkej psychickej záťaži

dodáva istotu a sebadôveru, zmierňuje komplexy menejcennosti a nedocenenia, stres. Používa sa pri liečbe duševných chorôb, podporuje funkciu obličiek a močového ústrojenstva, čistí telo od jedov a pomáha zmenšovať opuchy.

Aragonit podporuje duševný rast

Podporuje imunitný systém, reguluje činnosť srdca a centrálneho nervového systému, priaznivo pôsobí na tráviaci trakt a stavbu kostí. Zvyšuje odolnosť organizmu proti negatívnym vplyvom okolitého prostredia.

Avanturín podporuje duševné zdravie, sebahodnotenie

navodzuje pokoj, rovnováhu a rozkladá negatívne emócie. Posilňuje a regeneruje srdca, pôsobí priaznivo na pokožku, lieči ekzémy a akné, vypadávanie vlasov, lupiny. Zmierňuje bolesti hlavy a migrény, podporuje látkovú výmenu, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, lieči zápaly, tlmí nadmernú chuť k jedlu, takže je vhodný pri diétach, pomáha pri liečbe pľúcnych neduhov, psychosomatických ťažkostí, pri poruchách spánku.

Azurit symbolizuje múdrosť a poznanie

aktivuje náchylnosť k duševným potrebám, podporuje intuíciu, pamäť a sústredenie, napomáha k tomu, aby človek dokázal zdokonaľovať sám seba a pracovať na sebe, učia nás nechať veciam voľný priebeh, odpútať sa od túžby vlastniť, chamtivosť a chamtivosti. Posilňuje centrálnu nervovú sústavu, pomáha pri rehabilitácii a rekonvalescencii zranenia, stimuluje funkciu štítnej žľazy, oživuje krvný obeh, lieči kosti a ich choroby.

Beryl podporuje cieľavedomosť

chráni pred negatívnymi vplyvmi, posilňuje auru, priťahuje dobro, šťastie a lásku, podporuje motiváciu, zaháňa stesk a smútok po tom, čo je nám blízke. Posilňuje srdce a zrak, pomáha pri plynatosti, čistí cievy a pomáha znižovať cholesterol, používa sa pri hroziacim predčasnom pôrode a pri bolestivej menštruácii.

Citrín účinný pri depresiách, únave a nervozite

fóbiou, pomáha prekonávať mentálne blokády, podporuje využívanie intuície a tvorivé vyjadrenie. Oživuje látkovú výmenu, veľmi dobre pôsobí pri zažívacích ťažkostiach, podporuje činnosť žliaz, čistí črevný trakt a podporuje vylučovanie jedov z tela, využiteľný je aj pri nadúvaní a kŕčoch žalúdka, vyrovnáva tvorbu inzulínu pri cukrovke a lieči obličky. Poskytuje pohodu, teplo a živosť, istotu a nádej. Pomáha spracovávať životné zážitky a integrovať ich do osobnosti, rovnako ako využívať intuitívne vnemy v bežnom živote a pri uskutočňovaní životných cieľov. V telesnej oblasti podporuje vylučovanie jedovatých látok, priaznivo ovplyvňuje tráviace ťažkosti a cukrovku.

Diamant chráni proti cudzím vplyvom

podporuje vytrvalosť a úsilie, povzbudzuje inšpiráciu a intuíciu, posilňuje porozumenie a toleranciu, vernosť a vôľu. Používa sa pri liečbe žltačky, dni, žalúdka, obličiek, pri cukrovke a epilepsii, je používaný ako prevencia proti mozgovým mŕtviciam a vzniku krvácania do mozgu, posilňuje zrak a rovnováhu telesných funkcií.

Dioptas aktivuje a očisťuje myseľ

zbavuje chmúry a zlých nálad, posilňuje schopnosť empatie, porozumenia. Účinný je pri liečbe hnisavých abscesov, reumu a ochorení pečene. Posilňuje činnosť srdca, regeneruje bunky a zmierňuje bolesti.

Dravit podporuje psychické uvoľnenie, empatiu

pragmatickosti, pochopenie a rešpekt k okoliu. Regeneruje bunky, uvoľňuje kŕče a svalové napätie.

Dumortierit zvyšuje nádej a sebadôveru

pomáha odstraňovať zdravie nebezpečné zlozvyky, posilňuje schopnosť sústredenia, dodáva odvahu a istotu, uvoľňuje napätie, pomáha pri liečbe duševných a nervových porúch. Tíši bolesť a znižuje vysoké teploty, tlmí epilepsiu, odvodňuje, mierni koliky a kŕče, pomáha odstraňovať únavu a celkové vyčerpanie.

Fluorit napomáha sústredeniu

zabezpečuje voľný tok energie v tele, podporuje intuíciu, schopnosť rozpoznávania, koncentráciu a pamäť, dodáva pokoj a harmóniu, životný elán, potláča silné emócie, zúfalstva zlosť a depresie. Lieči bolesti hlavy, migrény, podporuje nervovú sústavu.

Granát dodáva životnú energiu

podnecuje k činnosti, všeobecnej i sexuálnej aktivite, podporuje nadšenie, vytrvalosť, predstavivosť, vôľu a sebadôveru, zmierňuje depresie. Napomáha k regenerácii organizmu a buniek, podporuje tvorbu červených krviniek. Povzbudzuje vitalitu, reguluje krvný tlak a obeh, posilňuje srdce, zastavuje krvácanie. Upravuje príčiny hormonálnych a sexuálnych porúch.

Hematit pomáha pri nepokoja a nespavosti

pocitoch beznádeje a neistoty, podporuje pamäť. Napomáha tvorbe bielych krviniek, čistí krv a zbavuje ju jedov, pôsobí na lepšie prekrvenie obličiek, lieči oblasť malého mozgu, slezinu pečeň. Používa sa pri tachykardiu, kŕčoch nôh, strnutí šije, pri bolestiach chrbta. Pomáha pri zotavovaní po chorobách, pri bolestiach kĺbov, vredových a pohlavných chorobách, pomáha je aj pri ťažkostiach sexuálneho rázu a pri liečbe kožných ochorení ako sú akné, psoriáza, ekzém, problémy s vlasmi a pokožkou hlavy.

Hyacint dodáva optimizmus

podporuje sebaistotu a vytrvalosť, tlmí prebytok energie, hnev a výbušnosť, spline a depresie. Povzbudzuje látkovú výmenu a regeneruje celý organizmus, lieči astmu a ochorení horných dýchacích ciest, pankreas, pečeň, slezinu a tráviace ústrojenstvo.

Chalcedón podporuje výrečnosť

sebadôveru i dôveru v okolí a iných ľudí, pokojní myseľ, tlmí hnev, pomáha pri slabostiach, zádumčivosti a nespavosti. Podporuje tvorbu mlieka pri dojčení, zastavuje krvácanie, uľahčuje a urýchľuje pôrod, mierni teploty a bolesti.

Chryzoberyl podporuje trpezlivosť, znášanlivosť

pochopenie, lieči depresie, staré citové rany, harmonizuje telesnú a duševnú stránku, napomáha priťahovať pozornosť a priazeň okolia, prináša šťastie. Lieči problémy štítnej žľazy, hlasiviek, bolesti chrbta a kŕče.

Chryzokol udržuje duševnú rovnováhu

podporuje skromnosť, odstraňuje prehnané túžby po majetku. Tíši bolesti a kŕče, upravuje krvný tlak.

Indigolit dodáva pokoj a vyrovnanosť

odstraňuje úzkostné stavy, podporuje schopnosť vyjadrovania a výrečnosť, toleranciu a potláča strach z neúspechu. Hojí popáleniny, lieči bolesti a nespavosť.

Jadeit podporuje schopnosť empatie

odstraňuje nepokoj, neúnavnosti, ukľudňuje, uľahčuje medziľuds. Posilňuje nervový a imunitný systém, funkciu srdca, krvný obeh, pomáha pri problémoch s otehotnením, uľahčuje pôrod, tíši migrény a bolesti, znižuje teploty.

Jantár zbavuje telo negatívnej energie

a je teda vhodný na všetky ochorenia. Značne posilňuje psychiku ľudí so samovražednými sklonmi a depresiami. Utišuje bolesti pri prerezávaní a rastu zubov, zastavuje krvácanie z nosa. Dáva teplo a nádej. Jeho slnečné sila vedie po ceste života k väčšej radosti a jasnejšiemu svetlu.

Jaspis podporuje toleranciu a trpezlivosť

zbavuje neistoty, podporuje nezištnosť, skromnosť, súcit a posilňuje dobrú vôľu, zjasňuje myseľ, potláča depresie, chráni pred zlobou a nenávisťou. Podporuje chuť k jedlu, je veľkým pomocníkom pri liečbe porúch príjmu potravy, ako sú nechutenstvo, mentálna anorexia alebo bulímia. Zastavuje krvácanie, pomáha pri liečbe ženských ochorení, najmä vajíčkovodov a vaječníkov, pomáha pri prekonávaní nevoľnosťou v tehotenstve aj pri pôrode.

Kalcit podporuje intelektové schopnosti nositeľa

činorodosť, bystrí zmysly a posilňuje pamäť, pomáha odstraňovať predsudky, podporuje intuíciu, rýchly úsudok, tíši nepokoj, zlosť a zlosť, posilňuje sebavedomie, podporuje komunikatívnosť. Posilňuje kosti a lieči ich ochorenia a ochorenia kĺbov, urýchľuje hojenie zlomenín, lieči problémy pleti a kože všeobecne, reguluje činnosť srdca, mierni žalúdočné a črevné problémy, posilňuje nechty a zubnú sklovinu, mierni kŕče, tlmí nevoľnosti.

Karneol podporuje vitalitu a tvorivé schopnosti

pomáha pri nedostatku motivácie, tlmí hnev, zlobu, zlosť, dodáva sebadôveru, chráni myšlienky, tlmí lenivosť, nečinnosť a nezáujem, dodáva chuť do života, používa sa ako psychická podpora pri liečbe ťažkých ochorení. Lieči žily a ich ochorení, čistí krv a zastavuje krvácanie, ovplyvňuje sexualitu, lieči potenciu, pomáha pri pokusoch o otehotnenie, lieči časti pohlavného ústrojenstva, upravuje nepravidelnú a bolestivú menštruáciu, používa sa ako prevencia proti předmenstruačnímu syndrómu.

Krištáľ podporuje trpezlivosť, múdrosť a dokonalosť

Je absolútne univerzálny a pôsobí na všetky neduhy, používa sa ako doplnkový kameň ku všetkým ostatným. Prejasňuje myseľ, nabíja novou energiou, upokojuje, podporuje neutralitu, odstraňuje negatívne emócie, chráni auru a odstraňuje bloky brániace voľnému toku energie v tele.

Kunzit podporuje empatiu, toleranciu

intuíciu, inšpiráciu a prejasnenie a očistenie zmyslov, potláča sebeckosť, učí prijímať kritiku, uľahčuje nadväzovanie kontaktov. Používa sa pri liečbe migrény, uvoľňuje svalové napätie a bráni kôrnatenie ciev.

Labradorit odstraňuje blokády

upokojuje myseľ a vedie nás k uskutočňovaniu snov, podporuje rozvíjanie slovnej zásoby, odstraňuje stres a depresie. Zmierňuje pocity chladu, chráni pred prechladnutím, lieči bolesti chrbtice, kostí, zubov, reuma, vysoký krvný tlak a choroby srdca.

Magnezit posilňuje vôľu, pomáha pri odstraňovaní zlozvykov

ako sú fajčenie, nadmerné pitie, prejedanie, celkovo duševne očisťuje.

Malachit pomáha pri partnerských nezhodách a problémoch

podporuje pokoj, emocionálnu vyrovnanosť, dodáva energiu, trpezlivosť, podporuje kreativitu a prispôsobivosť, harmonizuje rozumovú a citovú stránku, odbúrava ostych. Mierni bolesti pri zápaloch, napomáha pri dlhodobej rekonvalescencii po ťažkých chorobách, posilňuje imunitu, podporuje funkciu žalúdka a sleziny, priaznivo pôsobí na srdce.

Morganit upokojuje

a priaznivo pôsobí na nervový systém.

Nefrit tlmí prepätia, zabraňuje agresivite

tíši žiaľ a smútok, pomáha nositeľmi nevzdávať sa a neprepadá beznádeji, podporuje umenie rýchleho rozhodovania a bystrého úsudku, toleranciu. Lieči zápaly a nedostatočnú funkciu obličiek, pomáha vyplavovanie piesku z močového ústrojenstva, stimuluje funkciu srdca, čistí organizmus od splodín a jedov, podporuje funkciu čriev.

Obsidián pôsobí hlavne na psychiku

dopomáha rozvíjať fantáziu, dodáva sebadôveru, ale môže rozvíjať depresie, vyvolať strach a úzkosti. Ochraňuje pred zlými vplyvmi, ale zároveň umocňuje zlé vlastnosti. Aktivuje logické myslenie.

Olivín pomáha prekonávať pocity odcudzenia

upokojuje myseľ, rozvíja mentálne schopnosti, tíši smútok, precitlivenosť a sebaľútosť, zlepšuje náladu, zvyšuje schopnosť znášanlivosti, pocity lásky, zlepšuje medziľudské a manželské vzťahy. Celkovo očisťuje a vyvažuje organizmus, podporuje látkovú výmenu, zažívanie, správnu funkciu pečene a obličiek, zvyšuje sexuálnu potenciu a túžbu, pomáha pri škytavce, ženských ťažkostiach.

Onyx pôsobí proti smútku, podporuje sebavedomie

mierni depresie, dodáva odvahu, odstraňuje strach z temna a neznáma, podporuje sústredenie a pokoru, sebakontrolu. Odvádza z tela negatívnu energiu, ale neabsorbuje ju do seba.

Opál podporuje intuíciu

harmonizuje, používa sa na liečbu depresie. Pomáha pri chorobách očí, epilepsii a leukémiu, podporuje látkovú výmenu, uvoľňuje podbruško, zažívacie ústrojenstvo, podporuje funkciu obličiek, posilňuje pohlavné orgány, vyvažuje imunitu.

Pyrit čistí dýchacie cesty a krv

posilňuje obranyschopnosť a imunitu, podporuje funkciu pečene a čriev. Lieči chronickej bolesti, ochabnuté svalstvo, kŕče a bolestivú menštruáciu.

Rodochrosit podporuje tvorivé myslenie a intuíciu

harmonizuje citovú, telesnú a duševnú stránku. Podporuje krvný obeh a správnu funkciu srdca, močových cesta pohlavných orgánov, čistí krv a posilňuje zrak.

Rodonita harmonizuje protiklady

pomáha pri riešení konfliktov, pri pochopení a priznanie si vlastných chýb, podporuje toleranciu, sebadôveru a pôsobí proti strachu, stresu a nepokoja. Podporuje činnosť srdca, krvný obeh a činnosť pľúc, štítnej žľazy, metabolizmus v tkanivách, látkovú výmenu, centrálnu nervovú sústavu a plodnosť.

Rubelit posilňuje vitalitu a vyrovnáva energiu

podporuje vnímavosť, neutralizuje konflikty, odstraňuje smútok a pocity beznádeje.

Rubín pôsobí proti náladovosti

podporuje intuíciu a sebavyjadrenia, posilňuje niektoré negatívne vlastnosti ako je egoizmus, prirodzená divokosť, nemilosrdnosť. Dodáva dobrú náladu. Lieči virózy, črevnej chrípky, bolesti hlavy, používa sa pri liečbe chudokrvnosti, menštruačných ťažkostí, pri horúčkach, dne. Reguluje lymfatický systém, podporuje imunitu, posilňuje zrak.

Rutil posilňuje prenos energie

zaháňa trudomyslnost, beznádej, strach, mierni depresie a upokojuje spánok. U svojho nositeľa podporuje pravdovravnosť, vytrvalosť a nezávislosť. Posilňuje svaly a kosti, podporuje vitalitu organizmu, imunitu, srdcovú činnosť.

Ruženín priaznivo pôsobí pri úzkostiach

a neurotických ťažkostiach, odstraňuje apatiu, strach, zlosť, neľúbosť a pocity viny. Odvodňuje a odvádza z tela škodliviny, odporúča sa pri rekonvalescencii.

Sardonix vzbudzuje radosť zo života

navodzuje bezstarostnosť, dodáva vitalitu a elán, tlmí rozpory a podporuje pokojné medzigeneračnej spolužitia, posilňuje životné harmóniu, koncentráciu a logické myslenie, činorodosť a vytrvalosť. Reguluje srdcový rytmus, posilňuje krvný obeh, látkovú výmenu a tráviaci trakt.

Selenit tíši neistotu a starosti

dodáva pokoj, posilňuje schopnosti svojho nositeľa, reguluje preťaženia a nadmerné sebavedomie, podporuje vnútorný vývoj, láskavosť a intuíciu. Podporuje plodnosť, prietok lymfy a celý lymfatický systém, lieči opuchy, čistí lymfatický systém, vyvažuje hormonálne procesy u žien.

Skoryl chráni pred zlými vplyvmi

neutralizuje patogénne zóny aj žiarenia obrazoviek elektrospotrebičov. Priaznivo ovplyvňuje vegetatívny nervový systém, lieči virózy a zápaly, pásový opar.

Slnečné kameň zvyšuje intuíciu

pomáha k osamostatnenie, podporuje aktivitu, potláča depresie a chmúry, strach, pesimizmus, mierni nervozitu a pomáha pri nespavosti.

Smaragd posilňuje pamäť, intelekt

podporuje sústredenie, tíši depresie, stres a spline, podporuje umenie počúvať, pochopenie, súcit. Lieči nespavosť, akné, vírusovej chrípky, dna, reuma, bolesti hlavy, odstraňuje negatívnu energiu.

Sodalit prehlbuje logické myslenie

dôslednosť, dodáva odvahu a sebadôveru, prehlbuje intuíciu, pomáha uskutočňovať sny a túžby, vedie k lepšej koncentrácii, harmonizuje fantáziu s realitou, upokojuje a chráni pred konfliktami. Tlmí horúčkovitého ochorenia, posilňuje imunitu, reguluje látkovú výmenu.

Topaz upokojuje psychiku

pomáha pri depresiách a neodôvodnenom strachu, podporuje kreativitu a koncentráciu, chráni pred nervovým prepätím a chronickým vyčerpaním. Lieči hemoroidy, epilepsiu, nechutenstvo, zápaly spojiviek av hrdle, bolesti hlavy.

Turmalín odstraňuje stres

zlosť, pohlcuje negatívne vibrácie, podporuje koncentráciu, inteligenciu, bystrosť a schopnosť učenia. Pôsobí ako antiseptikum, čistí organizmus od jedov, reguluje látkovú výmenu, priaznivo ovplyvňuje lymfatický systém.

Tigrie oko posilňuje odvahu

podporuje psychickú harmóniu, rozhodnosť a koncentráciu. Lieči depresie, chráni pred duševnými chorobami, záchvaty a schizofréniou. Dokáže prehriať celý organizmus.

Tyrkys pomáha k vyjadrovaniu vlastných myšlienok

chráni auru a pohlcuje škodlivé vplyvy, posilňuje intuíciu, vyrovnanosť, podporuje úspech, šťastie a pokoj v rodine, zaháňa zlé sny. Lieči bolesti dýchacích ciest a ich zápaly, choroby očí, nespavosť. Priťahuje pozitívne energie a chráni telo aj dušu pred negatívnymi vplyvmi.

Verdelit povzbudzuje a omladzuje organizmus

upokojuje, harmonizuje mentálne oblasť, zbavuje strachu z nového a neznámeho.

VLTAVÍN zmierňuje bolesti hlavy

odstraňuje únavu, malátnosť, zvyšuje imunitu, používa sa pri chrípke a chudokrvnosti.

Záhneda pomáha pri skleslosti a depresiách

Priaznivo pôsobí pri infekciách a liečbe ich následkov, pomáha proti následkom ožiarenia, celkovo stimuluje organizmus, najmä potom brucho a pohlavné ústrojenstvo.

Zoisit upokojuje, čistí a harmonizuje myseľ

omladzuje, bystrí zmysly, podporuje vyrovnanosť, vytrvalosť. Lieči zápaly priedušiek, mierni chronickej bolesti a migrény, podporuje funkciu zmyslových orgánov, nervového systému a pamäť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: