Depilácia, epilácia - krásna pokožka

Naše telo je viac či menej pokryté chĺpky. Prevažná väčšina z nich je oku neviditeľná a má za úlohu chrániť pokožku tela. Chĺpky, ktoré sú pre naše oko viditeľné, sú u pánov znakom mužnosti. Na ženách však muži ocenia hladkú pokožku bez chĺpkov.


História odstraňovanie nežiaducich chĺpkov

Už v starovekom Egypte ženy zamysleli, ako sa zbaviť neželaného ochlpenia a využívali k tomu rozličných spôsobov. Niektoré z nich sú príbuzné dnešnej orientálne epiláciu. V antickom Grécku ženy svoje ochlpenie pálili sviečkami či odrezával pomocou nožov. V renesancii a stredoveku potreba a záujem o holenie, ustúpilo do pozadia. Ženy si len upravovali a krášlily obočie. Od polovice 19. storočí však depilácia a epilácia opäť získala na obľúbenosti.

Epilácia a depilácia - aký je rozdiel

Depilácia predstavuje odstránenie časti chĺpku, ktorá je vidieť. Chĺpok pomerne skoro dorastá. Pri epilácii dochádza aj k zničeniu korienkov chĺpkov. Epilácia má dlhodobý efekt, depilácia len krátkodobý. Záleží tiež, koľko chcete do odstránenie chĺpkov investovať. Ak sa rozhodnete pre depiláciu, môže sa Vám zdať, že vydané sumy sú menšie, než u trvalé epilácia. Ovšem, keď si spočítate, koľko dáte za určité obdobie za holítka, krémy či peny a porovnáte túto sumu so sumou, ktorú dáte za epiláciu, možno budete prekvapení rozdielom. Či už sa rozhodnete pre depiláciu alebo epiláciu, nezabudnite vždy na ošetrenie pokožky vhodným krémom.

Odstránenie zarůstajících chĺpkov

Zarůstající chĺpky sú problémom mnohých žien, ktoré pravidelne podstupujú depilácii. Problém vzniká v momente, keď rastúce chĺpok nemôže preraziť bariéru odumretých kožných buniek na povrchu pokožky, zmení smer rastu a takzvane zarastie. Vhodným spôsobom prevencie je napríklad pravidelné používanie lufy niekoľkokrát týždenne, ďalej pravidelná starostlivosť o pokožku formou telových krémov a hlavne predchádzanie zanietenie zarastených chĺpkov tým, že sa nebudete pokúšať je vytlačit a už vôbec nie nedesinfikovanými nástrojmi či prsty.

Depilácia - spôsoby

Depilácia sa vykonáva mokrým spôsobom, tj holenie žiletkou, depilačným strojčekom, depilačným krémom.

Depilačné krém, mlieko, pena - výber

Depilačný krém je rýchly spôsob depilácie. Postačí pokožku tela natrieť depilačným krémom, nechať pôsobiť cca 5 minút a následne osprchovať. Aby mohol depilačný krém účinkovať, musí byť chĺpky dlhé niekoľko milimetrov. Depilačné krém, mlieko i pena sú založené na chemickej forme. Môže však dôjsť k určitej alergickej reakcii, je preto vhodné vyskúšať účinok krému na malom kúsku kože. Depilačné krém, mlieko a penu môžete jednoducho vykonávať sama doma.

Depilačný vosk - depilácia voskom

Niektoré ženy na depiláciu voskom nedajú dopustiť. Depilácii voskom si môžete urobiť sama doma, alebo si ju nechať urobiť v kozmetickom salóne. Depilačný vosk sa používa studený alebo teplý. Studený vosk sa väčšinou používa pre domáce depiláciu, teplý pre použitie v kozmetických salónoch. Jednoducho priložíme voskové pásky na miesto, ktoré chceme depilovat a rýchlo strhneme. Ide o však pomerne bolestivý postup. Hladkosť pokožky však vydrží až 6 týždňov. Nevýhoda spočíva v danej bolestivosti, možné alergické reakcie alebo začervenanie kože. Chĺpky by mali byť pred použitím depilácia voskom dlhé okolo 5 mm.
Depilačné výrobky - depilačné vosky, depilačné papieriky, depilačné prístroje - Mencosmetic.cz

Výborné, kvalitné a cenovo dostupné depilačné výrobky si môžete objednať na stránkach Mencosmetic.cz TU.

Nájdete tu depilačné výrobky, ktoré fungujú na systéme STARPIL, čo je spôsob depilácie roll-on teplým voskom, ktorý bol vytvorený a starostlivo prepracovaný firmou MayStar pre ideálnu profesionálnu depiláciu. Tento spôsob depilácie má rad výhod:

* Je hygienický: Náplň s voskom a roll-on sú v jednom, náplň je nenávratná, zaručuje bezpečnosť výrobku a odstraňuje všetky riziká nákazy. Depilačné papieriky zabezpečujú aj osobné a individuálne depilácii so zárukou hygieny. Nezanecháva žiaden zápach.
* Je účinný: Vosk nanesieme jedným ťahom a vytvoríme tak z neho pravidelnú a zliate vrstvu.
* Je ekonomický: S jednou náplňou vosku vykonáte dve až tri kompletné depilácia s veľmi nepatrnou spotrebou, ktorá sa premietne aj do konečnej ceny.

Na týchto stránkach nájdete aj vosky pre mužov, ktoré sú teraz veľkým hitom!

Depilácia cukrovou pastou

Jedná sa o veľmi starú metódu, vychádzajúce z tradícií Blízkeho východu. Cukrová depilácia minimálne dráždi pokožku, je vodou odstrániteľná z povrchov a látok, neobsahuje žiadne chemikálie, a preto nespôsobuje alergické reakcie. Po depilácii cukrovou pastou vydrží efekt úplne hladké a jemnej pokožky až 14 dní. Sú však aj takí, ktorí sa tešia z výsledku až 8 týždňov. Ako už bolo povedané, rýchlosť rastu chĺpkov je úplne individuálna a závislá na mnohých, najmä vnútorných faktorov.

Táto metóda je veľmi vyhľadávaná hlavne preto, že pasta sa pripravuje výhradne z prírodných materiálov, neobsahuje žiadne chemické prvky, farbivo alebo parfum, preto sú alergické reakcie a kožné iritácie minimálne. Na citlivých partiách, ako je hornú peru, podpazušie alebo triesla, oproti depilácii teplým voskom sčervenanie pokožky zmizne rýchlejšie. Prednosti cukrovej pasty oceníte najmä pri depilácii citlivých partií.

Vhodnosť depilácia cukrovou pastou

Cukrovú pastu môžu v podstate použiť všetci, muži i ženy. Depilácia však nie je vhodná pre mužský tvár, poranenú pokožku, pri výskyte znamienok, kŕčových žíl.

Ručné holiace strojčeky - výber

Holenie je veľmi jednoduchú a rýchlu záležitosťou. Holenie zvládne naozaj každý. Môžete sa holiť pomocou holítek alebo žiletiek. Pokožku namočíte, prípadne natrite krémom, penou, gélom určeným na holenie. Potom použijete žiletku. Ťahy vykonávame proti rastu chĺpkov, aby bola pokožka oholena dôkladne. Hladká pokožka vydrží maximálne dva dni. Nevýhoda spočíva v častom opakovaní holení ručným holiacim strojčekom.

Depilačné strojčeky - odporúčania

Depilačné strojčeky sú v podstate obdobou pánskych holiacich strojčekov, sú však prispôsobené pre potreby žien. Chĺpky strihajú doslova až u končekov. Hladká pokožka vydrží maximálne dva dni. Nevýhoda spočíva v častom opakovaní holení depilačným strojčekom.

Epilácia - laserom, voskom, elektrickou ihlou, pulzným svetlom

Epilácia sa vykonáva pomocou voskov, elektrické ihly, pulzného svetla a tiež lasera, s využitím ktorého je možné dosiahnuť vyššiu úspešnosti deštrukcie korienku chĺpka a tým aj takmer trvalého efektu epilácia. Po akejkoľvek metóde vytrhávající chĺpky s korienkami pri pravidelnom užívaní po čase dochádza k rednutiu chĺpkov. To je však závislé na mnohých faktoroch - niekomu sa môže stať, že chĺpky už nedorastajú, niekto sa ich nezbaví úplne nikdy.

Epilátor - výber kvalitného strojčeka

Epilátor je prístroj vyzerajúci na prvý pohľad veľmi podobne ako holiaci strojček alebo depilátor. Je tiež možné zakúpiť prístroj, ktorý obsahuje obe varianty, tj depilátor a epilátor v jednom. Kvalitný epilátor má vo výbave rôzne doplnky, ktoré napríklad schladí pokožku pred vytrhnutím chĺpka. Samotné vytrhnutiu je potom menej bolestivé. Hladká pokožka vydrží až 3 týždne. Nevýhoda spočíva v bolestivosti pri použití epilačného strojčeka. Chĺpky by mali byť dlhé okolo 5 mm, aby ich epilačný strojček dokázal zachytiť a vytrhnúť is korienkom.

Laserová epilácia

Laserové odstránenie chĺpkov čiže laserová epilácia predstavuje bezbolestnú a hlavne trvalou metódou, ktorá vám pomôže odstrániť nežiaduce ochlpenie. Odpadne tak nutnosť opakovaného odstraňovania chĺpkov, niektorú z bolestivejšia a menej efektívnych metód odstránenia ochlpenia. Nie je potreba sa lasera báť. Laser je len svetlo, kedy lúč lasera zničí korienok chĺpka. V podkoží sa vyskytuje minimálne trojnásobné množstvo vlasových koreňov, ako je počet vyrastených chĺpkov. Tak ako dochádza k vlasovej výmene, dochádza ik výmene chĺpkov v ostatných lokalitách ľudského tela. Vlasy aj chĺpky prechádza rôznymi vývojovými štádiami. Laser je schopný zničiť iba chĺpky v rastovej fáze tzv anagenu. Z toho vyplýva, že nestačí jedno ošetrenie, ale laserové odstránenie chĺpkov je potreba po určitom časovom intervale opakovať, odporúča sa cca štyrikrát. Interval epilácia laserom je v každej lokalite rôzny (triesla, hornú peru, lýtka, paže, chrbát ai).

Výsledný efekt určite prispeje k vašej duševnej vyrovnanosti, pocitu spoločenského, pracovného i partnerského uplatnenia a psychickej pohode vlastnej osobnosti. A to predsa stojí za to nie?

Laserová epilácia - vhodnosť

Laserová epilácia je v podstate vhodná pre každého, a to ako pre mužov, tak ženy. Laserovou epiláciou je možné odstrániť nežiaduce chĺpky prakticky všade na tele (v tvárovej časti tela, krk, dekolt, prsné dvorce, brucho, triesla, nohy, chrbát a i.).

Príprava na laserovú epiláciu

Aby bola laserová epilácia účinná, je potreba nechať chĺpky dorásť, tj nevytrhávat je pred vykonaním zákroku, a to minimálne 6 týždňov. Maximálne ich môžete holiť, alebo odstrániť depilačným krémom alebo voskom. Vlasová cibuľka musí byť totiž maximálne zregenerovaní, aby laserová epilácia bola efektívna a priniesla želaný efekt zákazníkovi. Pred epiláciou sa tiež nesluňte, či už sa jedná o pobyt na priamom slniečku, alebo v soláriu.


Starostlivosť pokožky po laserovej epilácii - odporúčania

Počítajte s tým, že po vykonaní laserovej epiláciu, je nutné sa chrániť pred slniečkom. Nie je tiež doporučované chodiť do solária. Nevystavujte sa slnku približne jeden týždeň. Z toho dôvodu je dobré si nechať urobiť epiláciu na začiatku jari, kedy slniečko nemá ešte takú silu a Vy nosíte skôr dlhé nohavice a tričká s dlhým rukávom.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: