Cukrová depilácia

Hľadáte depiláciu, ktorá by bola tak šetrná k Vašej pokožke, len ako to ide? Predstavujeme Vám depiláciu cukrovou pastou, vďaka ktorej sa jemným spôsobom zbavíte chĺpkov aj na veľmi citlivých a intímnych miestach.


História cukrovej depilácia

Jedná sa o veľmi starú metódu depilácie pokožky, ktorá vychádza z tradícií Blízkeho východu. Depilácia cukrovou pastou je čoraz obľúbenejšie aj v dnešnej dobe.

Dôvody, prečo sa rozhodnúť pre cukrovú depiláciu

* Depilácia cukrovou pastou je šetrná k pokožke.
* Cukrová pasta neobsahuje alergény ani chemické látky.
* Cukrová pasta neobsahuje konzervanty.
* Cukrová pasta v minimálnej miere dráždi pokožku.
* Depilácia cukrovou pastou zanechá Vašu pokožku zamatovo hebkú.
* Vaša pokožka bude po depilácii výnimočne hydratovaná.
* Minimalizované riziko nepríjemného zarastania chĺpkov, a to vďaka spôsobu vykonania depilácia.
* Depilácia cukrovou pastou funguje aj ako peeling, kedy odstraňuje z povrchu kože jemnej odumreté šupinky, ktoré môžu za hrubú a šupinatú pokožku.
* Cukrová pasta je vodou odstrániteľná z najrôznejších povrchov a látok, čo privítate, v prípade, že sa Vám cukrová pasta dostane na poťah, koberec, oblečenie, uterák apod
* Ide o najmenej bolestivý spôsob depilácie.
* Po prvom prevedení cukrovej depilácia sa môžete tešiť z hladkej pokožky na desať až štrnásť dní. Ak budete pravidelne využívať cukrovú depiláciu, efekt hladkej pokožky vydrží dokonca až niekoľko týždňov.
* Cukrová pasta je šetrná k životnému prostrediu.

KDE si nechať urobiť Depilácia cukrovou pastou?

Depilácia cukrovou pastou V OSTRAVE - SALÓN PAVLA

SALÓN PAVLA V OSTRAVE - NOVÁ Belá, ktorý nájdete na Krmelínské ulici v prvom poschodí domu s opatrovateľskou službou Vám ponúka depilácii cukrovou pastou. Ak Vás po odstránení chlpov trápilo zarastania a zapálená, podráždená pokožka, je tu pre Vás vyslobodenia: Depilácia cukrovou pastou PANDHY'S. Už od staroveku sa metóda epilácia cukrovou pastou používa v moslimských krajinách pre zdokonaľovanie tela. V SALON PAVLA V OSTRAVE - NOVÁ BELÁ Vám okrem depilácia cukrovou pastou ponúka:

* MASÁŽE (klasické, bankovanie)
* MANIKÚRA, nechtovej modeláži
* PEDIKÚRA
* Darčekový poukaz

Pre koho nie je cukrová depilácia vhodná

* Ak máte pokožkou poranenú.
* Ak máte pokožku podráždenú slnkom, zo solária.
* Pre tvár muža, pretože systém korienkov mužských fúzov je úplne rozdielna od chĺpkov na tele.
* Ak máte na pokožke väčší výskyt materských znamienok, ďalej kŕčové žily, poraďte sa najprv o vykonanie cukrovej depilácie u Vášho ošetrujúceho lekára (kožného ai).

Vaša príprava pokožky pred cukrovú depiláciu

Pre prvé depilácii je optimálna dĺžka Vašich chĺpkov 5 mm. Budú-i Vaše chĺpky dlhšie, dostanú sa do cukrovej pasty, a tá je potom oveľa skôr opotrebovaná. V prípade dlhších chĺpkov je lepšie je teda zastrihnúť.

Prevedenie cukrovej depilácii svojpomocne alebo v kozmetickom salóne

Cukrovú depiláciu si môžete urobiť sami, alebo sa zverte do rúk odborníka v kozmetickom salóne. Záleží len na Vás.

Čo potrebujete na vykonanie cukrovej depilácia

* Cukrovú depilačný pastu
* Depilačné pásiky
* Drevenú špachtľu
* Púder pred depilácia, napríklad detský
* Znecitlivující ampulke
* Legolé proti zarastaniu chĺpkov
* Telové mlieko alebo olej po depilácii

Depilačné pásky - sú nevyhnutné pre depiláciu podpazušia, bikín, intímnych partií, hornej pery, tváre. Pásky využijú aj všetci, ktorí s cukrovou depilácia začínajú, alebo si depilačné pásiky obľúbili. Veľkosť depilačných pásikov môžete jednoducho upraviť, podľa depilovaného miesta.

Drevená špachtľa - oceníte ju pri nanášaní cukrovej pasty na depilovanú pokožku. Uľahčí Vám hygienické naberanie cukrovej pasty.

Znecitlivující ampulky - túto ampulke využijete v prípade, že máte obavy z prípadnej bolestivosti pri cukrovej depilácii. Znecitlivující ampulky je určená pre miesta ako je hornú peru, intímne miesta, podpazušia. Danej povrchové znecitlivenie trvá približne šesťdesiat minút, je však potrebné myslieť, že ako intenzita znecitlivenie, tak doba pôsobenia je u každého iná. Použitie znecitlivující ampulky: miesto, kde budete depilovat pokožku, najprv ošetrite peelingom alebo gomáží, aby ste odstránili odumreté bunky. Na očistenú aj suchú pokožku potom naneste znecitlivující ampulku, miesto prekryte fóliou a nechajte pôsobiť po dobu tridsať minút, potom pokožku umyte vlažnou vodou a osušte. Pred samotnou depilácia naneste na pokožku ešte talkový alebo aj detský púder.

Legolé proti zarastaniu chĺpkov - uvítajú všetci, ktoré trápia zarastaniu chĺpkov po vykonaní depilácia. Neobsahuje alkohol, ropné produkty, je PH neutrálny, neupcháva póry, nespôsobuje podráždenie pokožky. Použitie: prípravok jemne vmasírujte do pokožky a nechajte vstrebať, používajte dvakrát denne, neoplachujte. Pri pravidelnom používaní bude pre Vás zarastaniu chĺpkov úplnou minulosťou.

Tipy, ako vykonať cukrovú depiláciu

* Rozpustenie cukrovej pasty - najprv prehrejte kelímok s cukrovou pastou v dostatočne horúcej vode, a to po tak dlhej dobe, aby cukrová pasta bola vláčna, ale nie tekutá. Cukrovú pastu môžete aj ohriať v mikrovlnnej rúre, tu však môže dôjsť k nerovnomernému ohrevu, je lepšie teda voliť skôr prvý spôsob, a to vodný kúpeľ. Pozor, rozpustená cukrová pasta nesmie byť horúca, teplota cukrovej pasty má byť príjemná pri nanesení na Vašu pokožku.
* Príprava pokožky pred depilácia - umyte miesta, ktorá budete depilovat mydlom a osušte. Následne naneste na pokožku detský púder, ktorý účinne zaručí lepšie prilnutie cukrovej pasty k Vašej pokožke. Stačí len naniesť ľahký púdrový film, nemusíte sa tzv zamaskovať púdrom.
* Nanášanie cukrovej pasty - odoberte malé množstvo pasty z téglika, môžete priamo prstami, alebo pomocou drevenej špachtle. Ak je cukrová pasta vláčna, ale nie horúca, môžete ju začať aplikovať na pokožku tela, a to v súvislej vrstve o šírke cca 2 mm. Pastu roztierajte ťahom a zároveň tlakom na pokožku proti smeru rastu chĺpkov. Kožu však nemusíte nijako vypínať, ako je nutné pri depilácii voskom. Čo je však nutné, aby ste depilovanú miesto dostatočne uhladili, a to v rovnakom smere, tj proti rastu chĺpkov. Uhladením si zaistíte dokonalé priľnutie cukrovej pasty a odstránení maximálneho možného množstva chĺpkov, hneď na prvý pokus depilácia.
* Odstránenie chĺpkov - teraz trhnite v smere chĺpkov tak, ako by ste chceli odstrániť napríklad náplasť. Je dôležité trhnout švihom, energicky, rovnobežne s Vašou pokožkou. Zle je, keď cukrovú hmotou len budete tzv popotahovat. Postup odstránenie chĺpkov opakujte tak dlho, kým nebude depilovanú miesto úplne bez chĺpkov. Cukrovú pastu, ktorú ste odobrali z téglika, môžete opakovane použiť na ďalšie miesta, ktoré chcete depilovat. Čas ju vymeniť za novú spoznáte tak, že sa bude trhať a zmení farbu na nepriehľadnú.
* Ošetrenie pokožky po depilácii - po vykonanej depilácii pokožku umyte len vlažnou vodou, bez mydla. Zhruba za hodinu po vykonanej depiláciu, môžete pokožku ošetriť olejom alebo telovým mliekom, tak ako ste zvyknutí. Pri každom sprchovaní potom používajte lufu, aby ste tak uľahčili novým chloupkům, ktoré sa časom objaví, prestup cez vrchné vrstvy pokožky. Týmto zamedzíte nepríjemnému zarastaniu chĺpkov.

Môže sa stať, že depilácia nedopadne tak, ako by ste si predstavovali. Môžete teda najprv zájsť na prvý depiláciu cukrovou pastou do kozmetického salónu a druhú už skúsiť doma.

Zloženie cukrovej pasty pre cukrovú depiláciu

* Cukrová pasta sa vyrába v súlade so starými receptúrami.
* Pozostáva z pomeru cukru, olivového oleja, citrónovej šťavy.
* Tajomstvo výborných vlastností cukrovej pasty spočíva v technológii spracovania, vo výbere surovín.
* Cukrová pasta neobsahuje alergény, farbivá, konzervanty.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: