Cigary Cohiba - kubánske druhy

Navštívili ste niekedy slnečnú Kubu? Vôňa cigár Cohiba vám ju pripomenie! Cigary Cohiba sa vyrába z pravého kubánskeho tabaku a ich výroba má už dlhoročnú tradíciu. Ochutnajte luxusný kubánske cigary a preneste sa na toto exotické miesto!


Navštívili ste niekedy slnečnú Kubu? Vôňa cigár Cohiba vám ju pripomenie! Cigary Cohiba sa vyrába z pravého kubánskeho tabaku a ich výroba má už dlhoročnú tradíciu.

Cigary Cohiba s dlhoročnou tradíciou

Cohiba nazývali pôvodný obyvatelia Kuby tabak. Viete, že cigary Cohiba boli vyrábané výhradne pre Fidela Castra a bežne sa nepredávali? Traduje sa, že cigary Cohiba začal ručne baliť Eduardo Riviera pre svoju vlastnú potrebu. Keď sa čírou náhodou dostali až k Fidelovi Castrovi, ten bol nimi natoľko uchvátený, že kontaktoval ich výrobcu s požiadavkou, aby cigary Cohiba sa vyrábajú len pre neho a pre vysoké predstaviteľa kubánskej vlády.

Jedna značka Cohiba - dva pôvody?

Pod značkou Cohiba si môžete zakúpiť dva druhy cigár. Jedny pochádza z Kuby a druhej z Dominikánskej republiky.
Aký je rozdiel medzi Cohiba Habanos a Cohiba Dominikáni?

Cigary Cohiba pochádzajúce z Kuby distribuuje firma Habanos SA a výlučne sa vyrába z výberového kubánskeho tabaku. Spoznáte ho aj podľa chuti. Tabak prechádza niekoľkými výrobnými procesmi, ktoré dodajú doutníkům ich nezameniteľnú korenené aróma a stredne plnú až plnú chuť.

Cigary Cohiba z Dominikánskej republiky

Ako je možné, že cigary pod značkou Cohiba pochádza z Dominikánskej republiky? Vďaka politickým udalostiam na Kube sa niektorí výrobcovia cigár presťahovali do Dominikánskej republiky. Tu začali svoju vlastnú výrobu cigár pod názvom Cohiba. Aj napriek rozsiahla vyjednávanie a právne spory sa aj naďalej cigary pod značkou Cohiba vyrába v Dominikánskej republike. Možno je však bezpečne rozoznať od svetovo preslávených kubánskych cigár Cohiba.

Pri nákupe pozorne vyberajte!

Prémiové cigary Cohiba zakúpite v originálnych obchodoch, jedným z nich je aj špecializovaný obchod s cigary Cohiba. Cigary Cohiba sú označené kubánskymi kolky. Na rozdiel od falzifikátov, ktoré možno zakúpiť za podozrivo nízku cenu v rôznych obchodoch. Výhradným dovozcom je firma Habanos, ktorej logo nájdete na cigarách.

Najpredávanejšie druhy cigár Cohiba

Náplň pravých kubánskych cigár Cohiba je zložená zo zmotkov tabakových listov, ale náplň falšovaných cigár je buď zlomkové, alebo obsahuje vysoký podiel drviny a mnohokrát je navyše v drti parazit, takzvaný cigarový chrobák, pretože nebol dodržaný správny postup výroby.

Cohiba coronas Especiales - kubánsky cigaru

Máte chuť na originálne kubánsky cigaru? Čo tak vyskúšať cigaru z radu Cohiba coronas Especiales? Predáva sa v balení po jednom, piatich alebo dvadsaťpäť kusoch. Prekvapí vás vyváženou kombináciou chuťou a vôňou.

Spočiatku vás okúzli arómou cédru a korenia, ktoré vystrieda vôňa medu a zemitá chuť, potom ucítite chuť korenia a dreva. Aj ku koncu horenia si tento cigaru s dĺžkou 152mm a priemerom 15mm uchováva svoju pikantnú chuť. Zaplaví vás omamnú chuť kakaa v kombinácii s praženými orechy.

Cohiba Esplendidos - luxusné cigaru

Túžite po elegantnom cigaru, ktorý si vychutnávajú tí ozajstní gurmáni? Cohiba Esplendidos sa radí medzi prvoradé kráľovskej cigary s luxusným vzhľadom. Ihneď po vybalení si najprv všimnite jeho tvaru typu Churchill, ktorý sa pýši krycím olejnaté listom. Samozrejme nezabudnite privoňať k tomuto aromatickému cigary!

Krátko po zapálení vám na perách priľnuté chuť medu a korenia. Celým horením cigary vás bude sprevádzať vôňa medu, výrazná chuť korenia a plný hustý dym. Spočiatku tiež ucítite ľahko sladké aróma, ktoré sa v polovici premení v niekoľko rozmanitých tónov, prevažovať však bude vôňa sladkého cédrového dreva spolu s jemne korenenú zemitú chuťou.

Cigara Cohiba Esplendidos o veľkosti 178mm a priemerom 18,65 mm si môžete zakúpiť v balení po jednom, troch alebo dvadsaťpäť kusoch.

Cohiba Exquisitos - cigaru pre pauzu

Chcete si cigaru vychutnať počas krátkej pauzy? Nemáte príliš času, ale máte chuť na cigaru? Cigara Cohiba Exquitos je pre vás ten pravý! Vďaka svojej dĺžke 125mm a priemerom 14,3 mm je cigara Cohiba Exquisitos vhodný pre milovníkov cigár, ktorí si chcú vychutnať originálnu kubánsky cigaru, ale sú časovo vyťažení.

K doutníkům Cohiba Exquisitos neodmysliteľne patria arómu čierneho medu a korenín, sladká a výrazná chuť. Je k dostaniu v baleniach po jednom, piatich a dvadsiatich piatich kusoch.

Cohiba Lanceros - cigaru ad Fidel Castro

Cigaru dlhý 192mm patrí medzi tradičné kubánske cigary značky Cohiba. Viete, že cigara Cohiba Lanceros patril medzi obľúbené cigary Fidela Castra?

Spoznáte ho podľa typickej vône medu, korenia a cédra. Svojou chuťou a vôňou vyniká až do samého konca horenia. Hovorí sa, že každý milovník cigár by mal aspoň raz ochutnať tento cigaru. Zakúpiť si ho môžete v balení po jednom, piatich či dvadsiatich piatich kusoch.

Cohiba Robustos - cigaru medové chuti

Hľadáte niečo výnimočného? Len pre vzácne okamihy? Cigary radu Cohiba Robustos sú pre tieto účely ako stvorené! Na prvý pohľad krátky cigaru s dĺžkou 124mm vás prekvapí svojou hrúbkou-priemer 19,84 mm. Cohiba Robustos patrí medzi cigary s dlhoročnou históriou.

Cigara Cohiba Robustos vás zaujme sprvu slanou príchuťou, ktorú však vystrieda chuť medu a výrazného korenia. Onedlho po zapálení vás zahalí oblak aromatického bieleho dymu. Vychutnáte si chuť čierneho medu, korenie av druhej polovici vás uchváti jemne drevitej a zemité arómu, ktoré vás budú sprevádzať až do samého konca horenia. Predáva sa v balení po troch alebo dvadsaťpäť kusoch.

Cohiba Siglo - legenda cigár

Cigary Cohiba Siglo sa vyrába v šiestich radoch:

Cigara Cohiba Siglo I.

je vyrobený z výberových tabakových listov, aby si zachoval svoju jemnú chuť cédru, dreva a kakaa. Za elegantný vzhľad vďačí svojim rozmerom-dlhý je 102mm a priemer je 15,9 mm.

Cigaru radu Cohiba Siglo II.

sa pýši najvyšším počtom predaných kusov cigár značky Cohiba vo svete. Cigaru s dĺžkou 129mm a priemerom 16,7 mm si vás získa svojou cédrové vôňou, zemitú chuťou, ktoré sa počas horenia premení v prevažujúci korenistú chuť a drevité arómu.

Cigara Cohiba Siglo III.

vás prekvapí svojou kvetinovou vôňou, ktorá sa prelína s vôňou muškátových orieškov. Rozmer cigary-dĺžka 155mm a priemer 16,7 mm-vám zaručí dlhšiu dobu horenia ako predchádzajúce cigary radu Cohiba Siglo. Počas horenia vás zaplaví hustý biely dym s vôňou muškátového oriešku a škorice. Ucítite silne drevitou chuť, ktorú na záver vystrieda chuť korenín a morskej soli.

Cigara Cohiba Siglo IV.

patrí medzi najobľúbenejšie cigary značky Cohiba. Vyniká svojím medovým a kvetinovým aróma, ktoré sa prelína s vôňou korenia. Počas horenia vás zaplaví vyvážená kombinácia chutí, na začiatku prevažuje chuť korenia, medu a cédrového dreva.

Cigara Cohiba Siglo V.

vás zaujme svojím ovocnou arómou. Počas horenia ucítite arómu dubového dreva a sladkú chuť ovocia, ktoré sa ku koncu premení v chuť korenia a tmavého medu.

Cigaru radu Cohiba Siglo VI.

vás zaplavia svojou nezameniteľnou vôňou pomaranča, korenia a zeminy. Horením vás bude sprevádzať chuť tropického ovocia a ku koncu chuť výrazného korenia.

Ak chcete vyskúšať niektorý cigara značky Cohiba, navštívte internetové stránky www.tabakshop.cz, kde získate bližšie informácie a navyše si môžete tieto pravé kubánske cigary i objednať.


Cigary Cohibaoutníky a preneste sa na toto exotické miesto!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: