Automobily BMW - luxus aj bezpečnosť

Uvažujete o kúpe auta? Neviete akú značku si zadovážiť? Chcete spoľahlivé auto? Záleží Vám na bezpečnosti a na životnom prostredí? Automobily značky BMW sú možno tou pravou voľbou. Okrem značky BMW vlastné automobilka aj Mini a Rolls - Royce Motor Cars.


Vozy značky BMW sú preslávené svojou špičkovou technikou, jazdnými vlastnosťami, dizajnom, ale aj luxusným interiérom. To všetko robí z jazdy vozidlom BMW jedinečný zážitok.

Automobilka BMW

Automobilka BMW je nemeckým výrobcom automobilov, motocyklov a motorov. Hlavné sídlo spoločnosti sa nachádza v Mníchove. BMW tiež vlastný tím Formule 1 BMW Sauber.

Za oficiálny dátum vzniku firmy BMW sa považuje 9. 3. 1916, kedy začala vyrábať letecké motory, ktoré patrili k najlepším na svete. Vďaka Versaillskej zmluve, ktorá zakázala výrobu leteckých motorov v Nemecku, firma prešla na automobily.

BMW má jedny z najlepších motorov na svete

V medzinárodnej ankete o najlepší motor roka 2009 "Engine of the Year 2009" obsadil motor BMW 3.0 DI Twin Turbo automobilky MBW veľmi tesne druhé miesto. Motor je použitý v modeloch BMW 135, 335, X6, Z4, 740. Štyri predchádzajúce ročníky tejto ankety automobilka BMW suverénne okupovala.

V podkategórii Najlepší nový motor roka obsadil motor BMW 3.0 Diesel druhé miesto a motor BMW 4.4 V8 Turbo miesto tretie. Motory BMW zbierali ocenenia iv ďalších čiastkových kategóriách ako je Najlepší ekologický motor roka (3. a 4. miesto), či Najlepší vysokovýkonný motor (2. a 5. miesto).

BMW - Najúspešnejšie automobilka v ankete Best Cars 2010

Automobilka BMW tento rok získala päť prvých miest v európskej ankete "Best Cars 2010", ktorú každoročne vyhlasuje automobilový časopis Auto Motor & Sport. Automobily zvíťazili v kategóriách Najobľúbenejšie značka, ďalej v kategórii Nižšia stredná trieda, kde zvíťazilo BMW radu 1, v kategórii Stredné triedy zvíťazilo BMW radu 3 av kategórii terénnych automobilov BMW radu 6.

Vozy BMW radu X obsadili čelné miesta v ankete časopisu Off Road

Vozy BMW radu X dominovali tiež ankete nemeckého časopisu "Off Road", v ktorej čitatelia ocenili jednoduchosť ovládania, technológiu pohonu všetkých štyroch kolies a výrazný dizajn týchto vozov. Titul "Off-road of the Year" v kategórii "Luxusné SUV" získal model BMW X5. V kategórii "Crossover" obsadili prvé a druhé miesto vozy BMW X1 a BMW X6. V kategórii "SUV" obsadil model BMW X3 druhé miesto.

Bezpečnosť na prvom mieste - vozidlá BMW

Automobilka BMW sa ako jedna z prvých môže pochváliť úspešným crashtesty so zapnutým přednárazovým systémom. Bežné crashtesty sa totiž konajú s vypnutými asistenčnými systémami.

Systém BMW radu 5 a 7 varuje vodiča pred blížiacou sa prekážkou. Ak nezačne do istej vzdialenosti od prekážky sám brzdiť, postará sa o to auto za neho. Automobilka BMW vykonala crashtest podľa stanovených pravidiel EuroNCAP s aktívnym přednárazovým systémom. Vozidlo tak zasiahol prekážku o viac ako tretinu pomalšie, než pri vypnutom prednárazovej systému.

Tradičné nárazový test EuroNCAP prebehol v júni 2010 a automobil BMW 530d v ňom uspel tiež. Získal plný počet, teda päť hviezdičiek.

Ochrana životného prostredia - vozidlá BMW

Je pre Vás ochrana životného prostredia dôležitá? Rovnako tak je dôležitá aj pre automobilku BMW.

BMW EfficientDynamics

BMW EfficientDynamics je označenie pre súhrn technológií a inovácií, ktoré zvyšujú výkon motora kým znižujú spotrebu paliva a následne aj závadných emisií. Systém bol ocenený cenou za ochranu životného prostredia v oblasti automobilového priemyslu "Zelený volant".

Priemerná hodnota kombinovanej spotreby naprieč modelovým portfóliom BMW je 5,9 / 100 km, čo zodpovedá emisiám CO2 na úrovni 150 g / km. A to je veľký úspech. V súčasnosti už jazdí po cestách cez 1,8 miliónov vozov BMW s technológiami Efficient Dynamics. Najpredávanejší model BMW 320d Efficient Dynamics s výkonom 163 koní má udávanú kombinovanú spotrebu 4,1 l/100 km.

BMW CleanEnergy

Myšlienkou tohto projektu je nahradenie benzínu vodíkom. Vozy BMW CleanEnergy majú nádrže na oba druhy palív. Ak sa jedna vyprázdni, systém automaticky prejde na nádrž druhú. Automobilka BMW spolupracovala už v roku 1999 na otvorenie prvej plne automatické verejné vodíkovej čerpacej stanice v Mníchove.

Pôžitok z jazdy - autá BMW

Inteligentný pohon všetkých kolies xDrive

BMW xDrive 4x4 zaisťuje priľnavosť aj na klzkej vozovke. Sytém xDrive prenáša počas milisekúnd hnaciu silu na kolesá s momentálne najlepšou trakciou. Takže pri prvom náznaku nedotočení dôjde k redukcii hnacej sily na prednú nápravu.

Luxusné zážitok - vozy BMW

Je pre Vás dôležitý luxusný interiér auta? Potom Vás iste poteší, že automobilka BMW získala tiež cenu za najlepší interiér.

BMW 5 Gran Turismo letos zvíťazilo v americkej súťaži "Ward \ 's Auto Interior of the Year Award". BMW radu 5 GT patrí medzi najluxusnejšie vozy, kde sú použité nadštandardné materiály a najkvalitnejšie kože. Mimo interiér sa však môže pochváliť aj objemným batožinovým priestorom a vysokým výkonom.

Modely, z ktorých si každý vyberie

BMW radu 1 Trojdverové

Bočný profil pripomína pretekárske auto. Exteriér zdôrazňuje dynamiku vozidla. Interiér vozidla pripomína vzhľad pilotnej kabíny. Design je veľmi kvalitný. Voz je vybavený technológiou BMW Efficient Dynamics, navigáciou a systémom iDrive. Senzory nárazu okamžite upozorní na prekážku.

BMW radu 3 Sedan

BMW radu 3 Sedan je nejsportovnějším sedanom svojej triedy. V interiéri nájdete jemné chrómované doplnky. Vozne radu 3 sú vybavené technológiou pohonu všetkých kolies MBW xDrive a systémom Efficient Dynamics.

BMW radu 5 Sedan

Exteriér tohto modelu v sebe snúbi dynamiku, športovú eleganciu a štýl. Vnútri sa nachádza športový volant. Na interiér sú použité materiály ako koža, hliník a bambus. Voz je doplnený o systém aktívneho riadenia, ktorý zlepšuje presnosť i komfort pri riadení. Voz sa tiež môže pochváliť inteligentným systémom pohonu všetkých kolies xDrive a systémom EfficientDynamics.

BMW radu 6 Coupé

Exteriér tohto vozidla na Vás zapôsobí dlhou kapotou a širokým rázvorom kolies. Interiér vozidla vytvára dynamický pocit harmónie vďaka dynamickým obrysom a jasným líniám. BMW radu 6 Coupé je vybavené systémom Dynamic Stability Control (DSC). Brzdy sú používané selektívne pre každé koleso na každom povrchu a pri každom počasí. Mimo to je automobil vybavený systémom EfficientDynamics, iDrive, alebo dynamickým riadením trakcie (DTC).

BMW radu 7 Sedan

BMW radu 7 Sedan pôsobí impozantne spredu a silne zozadu. Vzhľad interiéru je nadčasovo moderný vďaka kombinácii rôznych materiálov. Tento model je doplnený o integrálne aktívne riadenie, ktoré zaisťuje stabilitu, bezpečnosť a komfort. Automobil sa ďalej chváli systémom xDrive, BMW EfficientDynamics, alebo rekuperáciou brzdnej energie.

BMW X5

Exteriér pôsobí dominantne. Interiér pripomína kokpit a vytvára pocit robustného ale elegantného prostredia. Päťmiestne BMW X5 prekvapuje svojou priestrannosťou. Základné úložný objem 620 litrov sa dá rozšíriť až na 1750 litrov po sklopení druhého radu sedadiel. Voz je vybavený systémom xDrive, Reguláciou podvozku Adaptive Drive, systémom aktívneho riadenia a systémom ovládania iDrive.

BMW Z4 Roadster

Voz spája klasické proporcie roadsterov s dlhou kapotou a modernými tvarmi. Interiér dýcha voľnosťou. BMW Z4 Roadster je prvým BMW Roadster sa skladacou strechou. Automobil je vybavený doplnkovým adaptívnym M podvozkom, dynamickú kontrolou stability (DSC), systémom EfficientDynamics, regeneráciou brzdnej energie, elektrickým posilňovačom riadenia (EPS), či systémom iDrive.

Pre viac informácií ako o jednotlivých vozňoch, tak pre ďalšie informácie o automobilke BMW navštívte ich oficiálnej stránky pre Českú Republiku.

Niektoré zo služieb a záruk ponúkaných spoločnosťou BMW

BMW Service Inclusive

S BMW Service Inclusive si nemusíte robiť starosti s nákladmi na opravu, alebo údržbu automobilu. Jednorazová platba za balíček Vám zabezpečí bezplatné komplexné servisné pokrytie po určitú dobu. Balík platí celosvetovo v autorizovaných servisoch BMW. Môžete si vybrať z niekoľkých druhov týchto servisných balíčkov.

BMW Rozšírená záruka

K balíčku Service Inclusive si môžete objednať rozšírenú záruku ku každému novému vozidlu, alebo k vozidlu starému najviac dva roky. Môžete tak získať, jeden, dva alebo tri roky ku štandardnej záruke naviac.

Pre ďalšie informácie o službách ponúkaných spoločnosťou BMW ao špeciálnych ponukách navštívte ich oficiálnej stránky.

Záverom - Prečo práve BMW

Automobilka BMW patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie výrobca luxusných áut. Vďaka svojim skúsenostiam a odborníkom je vysoko kvalifikovanou spoločnosťou. Ak uvažujete o kúpe automobilu a je pre Vás dôležitá bezpečnosť, životné prostredie, skvelé jazdné vlastnosti a túžite po luxusnom interiéri a nevšedné dizajnu, sú pre Vás vozidlá značky BMW tou správnou voľbou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: