Ako na nás pôsobia jednotlivé fázy Mesiaca

Jednotlivé fázy Mesiaca ovplyvňujú naše zdravie, sklon k chudnutiu, krásu, náladu, rozpoloženie, lásku, úspech v práci. Medzi lunárnymi fázami Mesiaca a dianím na Zemi je významná spojitosť.


Už odnepamäti ľudia spoznali, že fáza Luny ovplyvňujú počasie, úrodu, plodnot, hojenie rán a ďalšie. Kto však v dnešnej dobe skúma, v akej fáze sa zrovna Mesiac nachádza. Pozrieme sa na internet alebo domáce meteostanicu a iba zisťujeme, aké zajtra bude počasie. Týmto sa však veľmi ochudobňuje o lepšie zdravie, krásu ai

Fázy Mesiaca silno ovplyvňujú naše stravovacie návyky. S dorastajúcimi Mesiacom sa uchyľujú k prejedaniu, naopak pri splne strácame chuť, s ubúdajúcim Mesiacom znižujeme hmotnosť.

Lunárny cyklus

Obeh Luny okolo Zeme trvá 29 a pol dňa, podobne ako prirodzený ženský menštruačný cyklus. Lunárny cyklus delíme na štyri základné fázy (novoluní, pribúdajúce mesiac, spln, ubúdajúce mesiac). Podľa toho, ako veľká časť Mesiaca je ožiarená Slnkom rozlišujeme mesačné fázy. Mesiac navyše odráža aj svetlo odrazené od Zeme, kedy tento odraz označujeme ako popolavý svit Mesiaca. Každá zo štyroch fáz má iný vplyv na naše zdravie a psychiku.

Novoluní a jeho vplyv na naše zdravie a psychiku

Pri novoluní stojí Mesiac medzi Zemou a Slnkom. Gravitačné sily Luny a Slnka sa sčítajú a pôsobí jedným smerom. Vzrastá schopnosť detoxikácie, liečivých síl v našom organizme, energia sa v nás výrazne koncentruje a povzbudzuje nové nápady, silu a kreativitu.

Dni v tejto mesačnej fáze sú nadmieru priaznivé pre akékoľvek začiatky. Zbaviť sa starých zlozvykov nie je tak ťažké ako inokedy. V tomto čase je vhodné zaradiť ovocný deň alebo priamo pôstny deň. Naše telo sa v tejto mesačne fáze veľmi intenzívne zbavuje škodlivín a odkladá všetko nepotrebné. Súčasne však čerpá energiu z rezervy.

* Welness: pri novoluní maximálne meditujte a uvoľňujte sa. Keď Mesiac začína znova od nuly, túži i naše telo po dôkladnej obnove. Zvlášť účinná je sauna a masáže reflexných zón, ktoré prečisťujú a zbavujú telo jedov. Z druhov športov si vyberte meditatívnu: jóga alebo taj-či.
* Krása: pri novoluní je telo pripravené na prečisťovanie a zbavovanie škodlivých látok. Doprajte si rozjasňujúci masky, prečisťujúci parné kúpele, masáže tváre, masáže celého tela. Podporíte tým tok lymfy.
* Jedlo: nie je lepší čas na prečisťujúci ovocný pôst, ako pri novoluní. Telo je pripravené na dôkladný vnútorné upratovanie. Doprajte si hojne ovocie a ovocné šťavy.

Pribúdajúcou mesiac a jeho vplyv na naše zdravie a psychiku

Vo fáze pribúdajúceho mesiaca, ho môžeme na oblohe spoznať ako kosáčik mesiaca osvetlené, k Slnku zdanlivej strany v tvare D. Teraz má maximálnu účinnosť všetko, čo telu dodáte, čo ho posilňuje. Všetky minerálne látky a vitamíny Váš organizmus oveľa lepšie prijíma. Plánovaná diétu však odložte po splne. Dva týždne okolo pribúdajúceho mesiaca by ste mali menej jesť aj celkovo zmeniť svoj štýl výživy. Vaše telo totiž dobre prijíma, ale ešte lepšie ukladá ako inokedy. Radšej si svoje posledné denné jedlo doprajte o 1-2 hodiny skôr ako zvyčajne. Naopak Vy, ktorí máte opačný problém a potrebujete pribrať, budete mať väčšiu šancu v tejto fáze mesiaca. Ponúka sa Vám vhodná doba na uskutočnenie nových plánov, obzvlášť v zamestnaní a finančného hľadiska.

Fázy pribúdajúceho mesiaca na Vás priaznivo pôsobí vo všetkých smeroch.

* Welness: s každým dňom doplňovania mesiaca tiež stúpa Vaša výkonnosť. Pribúdajúcou mesiac predstavuje najlepšie obdobie na posilnenie svalov, tvarovanie tela. Zájdite si napríklad do fitness centra.
* Krása: vaše vlasy, pleť aj pokožka tela teraz veľmi dobre prijímajú všetky výživné látky. Vychutnajte si zábaly, masáže aromatickými olejmi, výživné a ošetrujúce masky.
* Jedlo: môžete si dopriať, ale s mierou. Schopnosť Vášho tela dobre prijímať výživné látky sa však týka aj kalórií. Zamerajte sa radšej na nízkotučné potraviny bohaté na vitamíny a cenné látky. Vo zvýšenej miere si doprajte ovocie a zeleninu. Sladkostiam sa snažte vyhýbať.

Ubúdajúce mesiac a jeho vplyv na naše zdravie a psychiku

Mesiac počas splnu dosiahol svoj maximálny vrchol viditeľnosti, teraz je opätovne na ceste k Slnku. Veľkosť mesiaca ubúda, jeho tvar čoraz viac pripomína zmenšujúca sa písmeno C. Táto fáza mesiaca je skvelá pri vylučovaní toxických látok. O diéte, o ktorej sme uvažovali, môžeme teraz uskutočniť. I keď budete vo fáze ubývajícího mesiaca jesť viac, nepriberiete tak rýchlo, ako by tomu bolo v prvej štvrti. Vaše telo vydáva energiu, nápady, tekutina sa už nehromadí. Akonáhle uvidíte na oblohe obyčajný tenký srpeček v tvare C, obmedzte Vašu aktivitu, fyzickú záťaž, jarné alebo zimné gruntování.

Sila odchádzajúceho mesiaca podporuje vo Vašom organizme funkcie očisty. Doprajte si bylinnú zmes, ktorá posilňuje tie orgány, ktoré sú pri tejto vnútornej očiste najviac zaťažované. Vaša očista bude celkovo dokonalejšie.

* Welness: Vaše telo je teraz vo svojej vrcholnej forme. Budete mať chuť doslova lámať skaly, tancovať, behať, divoko skákať. Nebráňte sa tomu, lebo tieto všetky aktivity podporujú prečistenie a odvedenie zbytočné a nahromadenej vody z tela.
* Krása: počas obdobia, kedy fázy mesiaca cúva, všimnete suchú a zle prekrvenie pokožky. Teraz je ten najlepší čas na hydratačné masku. V prípade, že si depilujete pokožku, vedzte, že chĺpky Vám teraz porastú výrazne pomalšie.
* Jedlo: trápite Ak sa pár kilami navyše, teraz sa ich môžete naozaj zbaviť. Vaša chuť na sladké je veľmi znížená. Skvelá je ryža, ktorá Vaše telo zbaví nadbytočných zásob vody.

Spln a jeho vplyv na naše zdravie a psychiku

V tejto fáze Mesiac urazil polovicu cesty okolo Zeme. Pri jasnej oblohe ho môžeme vidieť, ako plný, žiarivý kotúč. Spln v nás vyvoláva romantickú náladu, lásku. Z hľadiska psychiky je táto doba však nepokojná, citliví jedinci zle spí, môžu Vás trápiť bolesti hlavy a úzkosť. Dokonca aj zvieratá bývajú nepokojná. Pôrodnice zaznamenávajú väčšie množstvo pôrodov, na svet prichádza viac bábätiek. Počasie sa mení zo dňa na deň, aj keď mohlo pred splnom byť niekoľko dní aj týždňov bez zmeny. Energia a tekutiny sa u Vás hromadia a koncentrujú, môžete teda zaznamenať určitú oteklost. Prekvapí Vás však nová sila, odvaha a schopnosť prijímať väčšie telesnú záťaž.

V prípade, že chcete ubrať na svojej váhe, vedzte, že, keď sa mesiac nachádza v splne, telo ľahšie a rýchlo pribúda. Snažte sa zaviesť počas splnu jeden deň pôstu a jedzte všeobecne menej, než ste zvyknutí.

* Welness: pre toto nepokojné obdobie sú ideálne harmonizujúcu druhy cvičenia, napríklad strečing alebo power jóga.
* Krása: rozmaznávajte sa a doprajte si za splnu harmonizujúci kúpeľ s upokojujúcimi prísadami. Vlasom doprajte výživné zábaly, vrátane masáže, ktorá Vás uvoľní, upokojí a navodí príjemný pocit.
* Jedlo: Vaše telo i dušu celkom iste poteší romantická večera vo dvoch pri sviečkach a tiché relaxačné hudbe. Snažte sa však obmedziť tuky a sladkosti, organizmus je ľahko ukladá a Vy by ste neskôr mali problémy s váhou.

Ako ovplyvňuje Mesiac menštruačný cyklus ženy, plodnosť, libido

Menštruačný cyklus ženy je zhodný s cyklom mesačným. Najčastejšie dochádza u žien k menštruácii v období novu, k ovulácii najčastejšie dochádza v období splnu. Náš sexuálny impulz sa zväčšuje s rastom Mesiaca a svojho maxima dosiahne v období splnu.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: