Pracovná príležitosť - Ako ju nestratiť

Chystáte sa na pracovný pohovor a chcete sa na neho dobre pripraviť? Nasledujúci článok pojednáva o desiatich malých chybách, ktorých sa nevedome púšťa väčšina žiadateľov o pracovnú príležitosť. A väčšina z nich si tak skazia šance na jeho získanie.


Aj keby ste boli pre danú prácu tými najkvalifikovanejším, pohovor nepodceňte. Môžete urobiť malé chybičky, ktorých si neuvedomíte, ale váš možný budúci zamestnávateľ si ich určite všimne.

10 malých chýb pri prijímacom pohovore, ktoré Vás ale môžu stať pracovná príležitosť

1. Zlý prvý dojem

Keďže Vás možný budúci zamestnávateľ nepozná, pri prijímacom pohovore záleží hlavne na prvom dojme. Najdôležitejšie je to, ako ste oblečení, čo o spoločnosti a jej práci viete a ako reprezentujete sami seba.

2. Zabudnutia dôležitých dokumentov

Chcete urobiť čo najlepší prvý dojem? Tak ho urobte už cez svoje resumé a životopis. Uistite sa, že sú vytlačené na čistom a nepokrčeném papieri. To, ako sa staráte o dôležité dokumenty prezradí veľa o Vašej povahe. Ak zamestnávateľ hľadá starostlivú osobu, ktorá má vo svojich dokumentoch poriadok, budete mať výhodu.

3. Žiadne zbytočné vychvaľovanie

Pojmy ako ťažko pracujúci, lojálni a skvelý komunikátor Vás nikam nedostanú. Na zhodnotenie resumé majú väčšinou vedúci pracovného pohovoru len niekoľko minút a za túto chvíľu sa chcú dozvedieť, či ste na miesto dostatočne kvalifikovaní. Ak do svojho resumé pripíšeme zbytočné opisovačky a budete sa moc vychvaľovať, znudíte je a resume ani nedočítate do konca.

4. Pravopisné chyby

Niektorí vedúci prijímacích pohovorov kladú veľký dôraz na gramatickú správnosť. Zlá gramatika rozhodne nerobí dobrý dojem. Ak sa o miesto uchádza veľa uchádzačov, prednosť väčšinou dostanú tí, s najlepším písaným prejavom bez hrubých gramatických chýb.

5. Neprofesionálne emailová adresa

Bez ohľadu na to o akú pozíciu sa uchádzate, rozhodne Vám môže pomôcť emailová adresa obsahujúce vaše meno a priezvisko. Vedúci prijímacích pohovorov sa musí preklikať niekedy až niekoľkými stovkami emailov. Ak iv emailovej adrese narazí na Vaše meno, môžu si Vás lepšie zapamätať. A samozrejme taká emailová adresa vyzerá oveľa profesionálnejšie, než použitie nejaké prezývky.

6. Správny čas príchodu na pohovor

Ak sa ukážete skôr ako 15 minút pred začiatkom pohovoru, nepovažuje sa to za dodržania etikety. Takže prídete nie skôr ako 15 minút pred začiatkom, ale nikdy nie neskoro. Ak Vás zdrží nehoda, alebo dopravná zápcha, potom ihneď zavolajte vedúcemu pohovore a informujte ho o Vašej situácii. Dáte mu tak najavo rešpektovanie jeho času. Nespoliehajte sa na to, že po neskorom dostavenie sa na pohovor bude zamestnávateľovi stačiť len ospravedlnenie.

7. Nevyvárajte sa ďakovanie

Prosiť a ďakovať som sa učili už ako deti a ani teraz by sme na tieto "kúzelná slovicka" nemali zabudnúť. Ide o výraz zdvorilosti a toto gesto ukáže Váš skutočný záujem o pracovnú pozíciu. S děkováním a prosením to však nepreháňajte, niektorého zamestnávateľa to môže vyviesť z miery.

8. Buďte trpezliví

Buďte v kontakte s vedúcim pohovore aj po jeho skončení, ale v rozumných medziach. Zamestnávateľovi pravdepodobne bude trvať dlhšie, ako zhodnotí všetkých účastníkov a vyberie z nich toho nejadekvátnějšího. Niekedy môžete absolvovať aj niekoľko výberových kôl. Počkajte približne dva týždne a až potom sa uistite aká je situácia ohľadom voľného miesta. Ak ešte miesto nie je obsadené, môžete sa týmto zamestnávateľmi pripomenúť a ukázať mu svoj záujem o miesto a tým si vyslúžiť isté plus. Nesnažte sa, ale podnikať nič ďalšieho. Ak možného zamestnávateľa budete obťažovať neustálym vyptáváním sa o miesta, skôr ho od Vášho prijmete odradíte. Nezabudnite, že Pretrvávanie iba uškodí vašim šance na získanie miesta.

9. Nesnažte sa zlepšiť svoj dojem vysvetľujúcim emailom

Máte pocit, že sa váš pohovor nepodaril a chcete zamestnávateľa presvedčiť o svojich kvalitách pomocou obhajujícího, alebo omlouvajícího sa emailu alebo telefonátu? Nerobte to. Je to síce lákavé, ale zamestnávateľa tak upozorníte na Vaše chyby, či nekvalifikovanost, ktorých si pri pohovore nemusel všimnúť. Nedajte len na svoj dojem z pohovoru. Aj keď máte pocit, že ste ho celkom pokazili, zamestnávateľ môže mať názor odlišný. Neničte si tak zbytočne možnú šancu na získanie miesta.

10. Vzkat v hlasovej schránke, či odkazovača

Ak sa Vám zamestnávateľ bude chcieť dovolať a Vy hovor nebudete môcť prijať, tak počuje Váš odkaz na záznamníku, alebo hlasovej schránke, ak takúto službu používate. Väčšinou si to neuvedomíte, ale aj záznamník Vás môže pripraviť o miesto. Vaša nahraté správa by mala byť priateľská, ale profesionálne a nie moc dlhá. Mala by obsahovať meno volané osoby a výzvu na zanechania odkazu. Ak takto Vaša správa neznie, nezabudnite ju ihneď po pohovore zmeniť.

Na prijímací pohovor je samozrejme nutné byť dobre pripravený. Vedieť o svojich plus a mínus, pretože zamestnávateľ ich bude chcieť poznať. Preštudovať si informácie o firme, premyslieť si všetky svoje pracovné úspechy a spísať si dôvody, prečo ste pre firmu prínosom. Na pracovný pohovor nepatrí zbytočné vychvaľovanie, alebo zase podceňovanie. Ďalej ohováranie bývalého šéfa a arogantné správanie. Nesnažte sa tiež vedúcemu pohovore lichotiť. Ak Vám položí otázku, ktorá Vás uvedie do rozpakov, nebojte sa mu to taktne naznačiť. Iste ocenia Vašu úprimnosť.

Posledný tip

Dajte si tiež pozor na to, ako jednáte s prípadnou sekretárkou či asistentkou. Možnému zamestnávateľovi sa o Vás môže zmieniť, alebo sa jej dokonca môže na Vás sám zeptat.Chystáte sa na pracovný pohovor a chcete sa na neho dobre pripraviť? Nasledujúci článok pojednáva o desiatich malých chybách, ktorých sa nevedome púšťa väčšina žiadateľov o pracovnú príležitosť. A väčšina z nich si tak skazia šance na jeho získanie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky