Chcete byť obľúbení a získať si priazeň ostatných?

Kto by nechcel byť medzi ostatnými obľúbený! V skutočnosti je ale úplne nemožné mať obľubu u všetkých. Preto je dobré si vyjasniť, u koho chcete byť obľúbení a čí náklonnosť oželíte.


V čom to spočíva?

Zamyslite sa nad sebou kritickým okom. Neurazím sa zbytočne? Je na vás polehnutí? Nie je s vami nuda a otrava? Je ťažké si to priznať, ale je to prvý krok k náprave.

Dajte priestor aj ostatným

Skôr sa zastával dokonca taký názor, že kto hovorí sám o sebe, je nezdvorilý. V dnešnej dobe si túto radu zas tak k srdcu brať nesmieme, pretože človek sa musí "vedieť predať", ale čas od času by sme sa predsa len takto mali riadiť.

Hovoriť áno, ale s mierou a dať priestor aj ostatným. Uvidíte, že to ocenia. Miesto toho, aby ste neustále hovorila len o svojmu účesu a kaderníčke, opýtajte sa aj kamarátky na jej kaderníčke. Nadhodí nejaké tému a zaujímajte sa aj o názor ostatných. Ostatne, koho by bavilo stale počúvať len vaše rozprávanie!

Čo podporuje a bráni obľúbenosti

Mali by sme mať pochopenie, byť priateľskí, pohodoví, priami a poctiví. Naopak zlý je posmech, ohováranie, pokrytectvo a tiež podlézání.

Ako zvýšiť svoju popularitu

Taktný a citlivý prístup

To znamená vystihnúť, kedy, kde, čo, akým spôsobom povedať alebo nepovedať. Nie je to nič jednoduché, ale pre obľúbenosť je to veľmi dôležité.


Umenie počúvať

Nejedná sa o žiadnu zábavnú vec, ale zabezpečí vám náklonnosť druhých.

Byť o krok napred

Kto nevie myslieť tak trochu dopredu, tomu sa ťažko podarí byť taktný. Tu platí: "Dvakrát meraj, raz rež." Vždy uvažujte, čo bude nasledovať, keď sa rozhodnete niečo konkrétneho vysloviť. Predídete tak nepríjemným a trápnym situáciám a zaručíte ľuďom, že sa vo vašej blízkosti môžu cítiť dobre.

Prichádzať s ponukami zaujímavých programov

Ten, kto nič nevymyslia, len spolieha na nápady ostatných, bude len ťažko populárne. Veď o zábavu by sa čas od času mali postarať všetci. Nič sa ale nesmie preháňať-príliš veľa organizácie zase "lezie na nervy".

Vedieť si zo seba urobiť srandu

Ľudia, ktorí sa dokážu zasmiať sami sebe, sú obľúbenejšie než jedinci bez zmyslu pre humor. ·


Empatie

Vcítiť sa do druhého človeka a pozrieť sa na svet jeho očami, to nedokáže každý. Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že ostatné vidí veci rovnako ako my. Lenže je to často práve naopak. ·

Prichádzať s vhodnou ponukou pomoci

Nie je pomoc ako pomoc. Keď ponúkneme pomoc naprosto nevhodne, radšej ju nikto neprijme. Nesmieme sa vtierať, musíme sa správne "trafiť", o pomoc musí druhý človek štát, mali by sme ju ponúkať nezištne a nenápadne. Ak bude ponúknutá pomoc spĺňať tieto kritériá, iste ju každý s radosťou využije.

Konvencie áno, ale v rozumnej miere

Tí, ktorí občas poruší pravidlá, bývajú obľúbenejšia než ľudia, ktorí sú neustále spútaní konvenciami. Samozrejme všetko v rozumnej miere. Niekedy máme dať skrátka prednosť citu a sedliackom rozume.

Top povery o obľúbenosti ľudí

Mýtov je celá rada, tu sú tie najznámejšie:

Obľúbení sú tí, ktorí na seba neustále pútajú pozornosť.

V skutočnosti to tak vôbec nie je a uvedomujú si to aj samotní aktéri. Vyznačujú sa tým, že nesmie nikde chýbať (aj napriek tomu, že neboli pozvaní). Ostatným niekedy doslova spadne kameň zo srdca, keď dotyční nie sú prítomní. Ľudia preferujú skôr človeka, ktorý nie je egocentrický a poskytuje priestor aj pre druhé.

Obľúbené sú ženy, ktoré dobre vyzerajú a sú štíhle.

Omyl-obľuba nezávisí na vzhľade, ale na povahe. Je tu však určitá spojitosť. Ak sú ľudia zakomplexovany, cítia sa menejcenní (napr. práve kvôli vzhľadu), bráni im to stať sa obľúbenými (neustále sa sťažujú, závidia druhým atď). Zato pekné ženy s peknou postavou majú väčšie sebavedomie a to ich obľube napomáha. Existujú však aj také ženy, ktorým nebolo na kráse príliš nadelená, majú nadváhu as oblečením si tiež nelámu vôbec hlavu, avšak napriek tomu sú obľúbené. Ako je to možné? Sú to skrátka osobnosti s žiadanými vlastnosťami a dokážu svoje kvality predať. ·

Ženy, ktoré toho moc nenahovorí a bežne nelovia sa, nie sú nikdy obľúbené.

Práve naopak-dajú priestor pre vyjadrenie ostatných a ich vyjadrenia je vzácnejší a viac sa cení.

Obľubu ľudí si možno ľahko kúpiť peniazmi, darčeky apod

Kto si myslí, že napríklad platením si získa priazeň ostatných, toho musíme vyviesť z omylu. Takí ľudia sú bohužiaľ často skôr využívaní. Peniaze skutočne obľubu nezaistí. Iným prípadom sú potrebné pozornosti alebo darčeky od srdca, ktoré obľúbenosť utužujú.

Keď sa bude človek snažiť napodobňovať niekoho obľúbeného, môže sa tak stať aj obľúbeným.

Nikdy by sme sa nemali pokúšať byť ako niekto iný. Človek má byť svoj, zostať sám sebou, nepřetvařovat sa, proste byť individuálna osobnosť. Taký človek ukazuje, že verí sám sebe a tým pádom mu môžu veriť aj ostatní. Oceňuje sa originalita, zaujímavosť, jedinečnosť. Navyše každému pristane niečo iné, či už sa jedná o vzhľad alebo charakter.

Niektoré zásady týka komunikácie

Neklaďte otázku len za účelom svojho pochlubení.

Tak napríklad vaše dieťa donesie domov na vysvedčení samé jednotky a vy sa pýtate všetkých rodičov, ako dopadlo to ich vysvedčenie.

Neodpovedajte na svoje otázky skôr ako človek, ktorému ste ich položila.

Keď sa treba spýtate kamarátky: "Ako je možné, že ťa manžel podviedol?" A vzápätí si odpoviete: "No jo, on bol vždycky taký."

Mali by ste vedieť, na čo je vhodné pýtať sa pred ostatnými a na čo len v súkromí.

Ak sa vám človek zverí s niečím v súkromí, nechajte si otázky aj na chvíľu medzi štyrmi očami a nenadhazujte to v spoločnosti viacerých ľudí.


Na základe reakcií na vašu otázku rozpoznejte, či sa jej ďalej zaoberať, alebo prejsť na inú tému.

Keď spoznáte, že človek síce sektore: "To nestojí za reč," ale v jeho hlase a výrazu cítite stimul, rozvedie reč na túto tému.

Nestavajte sa do role psychoanalytika.

Ptajte sa normálnymi otázkami, a nehľadajte hlboké súvislosti ako napríklad prekliatie rodu, reakcie na rozvod rodičov atď

Neskáčte svojimi otázkami inému do reči.

Nepokladajte pri počúvaní společníkovy historky otázky typu: "Vieš, čo by som mu odpovedala? Vieš, čo by som urobila ja? "

Človek, ktorý niečo rozpráva, nestojí o to, aby musel neustále hádať vaše reakcie a postoje.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: