Vyberáme svadobného fotografa

Svadba je spojená so svadobnými fotografiami, ktoré tvoria spolu s videozáznamom, jedinou materiálne spomienku. Výber profesionálneho fotografa je neľahká úloha, ku ktorému by sme mali pristupovať zodpovedne.


Svadobný deň patrí k najdôležitejším okamihom v živote mladých snúbencov

a nastávajúceho manželského páru. V tento deň D chceme, aby všetko bolo perfektné, bez jedinej chybičky. Dôležité je nielen výber správneho miesta pre obrad a svadobnú hostinu, ale aj nejtintěrnější doplnky, dekorácie a spomienky na tento úžasný deň.

Spomienky na svadobný deň - svadobné fotografie a video

A práve spomienky na svadobný deň, sa dajú do budúcnosti preniesť prostredníctvom video nahrávok alebo fotografií. Svadobné fotoalbum bude potom jedinou vizuálnej spomienkou, ktorú budeme môcť prezentovať svojim deťom a vnúčatám. Z tohto hľadiska by mali byť fotografie veľmi kvalitne spracované, teda najlepšie vytvorené odborníkom, fotografom.

Výber svadobného fotografa

Výber kvalitného a profesionálneho fotografa vyžaduje značnú dávku trpezlivosti a hľadania. Najlepším riešením, ako osloviť kvalitného fotografa, je odporúčanie, či už osobné alebo virtuálne. Informácie o odporúčaní na svadobného fotografa môžeme čerpať na internete, spravidla na portáloch zaoberajúcich sa svadobné tématikou. Na týchto stránkach môžeme tiež osloviť ostatné nevesty a opýtať sa, akú majú skúsenosť s hľadaním a výberom fotografov.

Predsa len, ak si stále neviete rady, obráťte sa na tohto skúseného fotografa.

Svadobné a profesionálny fotograf Karel Pepperný

Vašu svadobné oslavu zabezpečí a jedinečný zážitok zachytí profesionálny fotograf Karol Pepperný, ktorý už nazbieral bohaté skúsenosti. Pre fotografovanie sa nadchol už na základnej škole. Získal prax vo filmoch, kde zabezpečoval fotodokumentáciu. Skúsenosti nazbieral iv cudzích krajinách, ako je napríklad Austrália, ostrov Hamilton, Amerika, Švajčiarsko a Nórsko.

Svadobné fotografie Vám zhotoví zodpovedne a individuálne, aby zodpovedal Vašich požiadaviek pre Vašu spokojnosť. Môžete využiť spolupráca s pánom Pepperným iv zabezpečenie svadobnej oslavy v Klube na uzavretom ranči, ktorý sa nachádza 20 km od Prahy smer Mělník. Klub je pekne vybavený s barom a kapacita miest je asi 100 ľudí. Je tu možnosť zabezpečenia hudby, parkovanie v uzavretom objekte pre 30 vozidiel a možnosť zapožičania Škody Superb a mikrobusu is vodičom.

Svadobný deň by mal byť jedným z nezabudnuteľných okamihov v živote, preto si ho navždy uchovajte v podobe krásnych fotografií a úžasných spomienok.

Odporúčania na svadobného fotografa

Najlepším a nevěrohodnějším riešením je však osobné odporúčanie, ktoré dostaneme napr od kamarátky alebo príbuzných, ktorý služieb daného fotografa využili pred nami.

Pri výbere svadobného fotografa

dbajme na to, aby disponoval určitým zákazníckym porfoliem. Ak budeme hľadať svadobného fotografa na internete, zamerajme sa tiež na jeho galérii fotografií, popr. na odozvy zákazníkov. Z jeho galérie spoznáme, akým štýlom fotografovania disponuje, či sa nám tento štýl páči alebo nie.

Každý svadobný fotograf je iný, pokiaľ ide o rozmanitosť a štýl svadobných fotografií

ktoré vyrábajú. Niektorí snúbenci majú záujem o čiernobiele prevedenie, ale nie každý fotograf je na túto techniku vybavený. Špeciálne podmienky a požiadavky je preto potrebné ujasniť si dopredu a fotografovi pristupovať s jasnou predstavou.

Čo by mal svadobný fotograf vedieť

Od svadobného fotografa, ktorý nám bude robiť jedny z najdôležitejších snímok v živote, toho budeme chcieť naozaj veľa. Mal by vedieť nielen kvalitne a dobre fotiť, ale mal by tiež disponovať značnou dávkou kreativity a vášne k svojej profesii.

Práca kvalitného svadobného fotografa

nespočíva len vo fotení svadobčanov v deň D. Kvalitný fotograf sa začne už od začiatku viac zaujímať o Vašu svadbu, o jej priebehu, počtu hostí a mieste obradu i hostiny.

Ako by mali svadobné fotografie vyzerať

Svadobné fotografie by mali disponovať nápadom, originalitou, kreativitou a odlišností od fotografií klasických. Na svadobných fotografiách by mal byť videný určitý profesijné štýl a tiež srdce, ktorým sa fotografie obstarávajú.

Čo nesmie na svadobných fotografiách chýbať

* Ženích a nevesta pred, počas a po svadobnom obrade
* Fotenie v záhrade alebo inom zvolenom mieste
* Fotenie s rodinou, svadobčanov
* Fotenie sa svedkami, družičky
* Fotenie pri tradičných svadobných zvykoch
* Fotenie auta nevesty a ženícha
* Krájanie torty, vzájomné kŕmenie
* Fotenie počas hostiny, voľné zábavy

Z vyššie uvedeného zoznamu vyplýva, že svadobný fotograf bude musieť byť prítomný na svadbe od rána do večera. Za túto dobu by mal zadovážiť niekoľko výnimočných fotografií, z ktorých si potom novomanželia vyberú iba tie fotografie, ktoré sa im budú páčiť.

Úlohou profesionálneho fotografa je zachytiť počas vazebního dni tie najlepšie okamihy

a momenty. Z tohto hľadiska je nutné, aby bol fotograf počas nie stále v pozore, prechádzal medzi svadobčanov a čakal na vhodný okamih.

Tiež je žiaduce, aby na fotografiách boli zachytení všetci hostia, keďže niekoľko profesionálnych fotografov sa zameriava predovšetkým na nevestu a ženícha. Rozmanitosť fotografií je jednou z najdôležitejších položiek, ktoré sa od svadobného fotografa očakávajú.

Koľko zaplatíme za profesionálne fotografie

Veľmi dôležitým faktorom, ktorý by sme mali poznať dopredu, je cena fotografií, popr. kompletné cena vrátane práce fotografa.

Cena za jednu fotografiu sa líši podľa kvality a skúseností svadobného fotografa

Ceny je však nutné si vopred dohodnúť, taktiež je potrebné dohodnúť sa na ďalších detailoch. Pri dojednávaní cene je nutné dohovoriť sa na tom, čo všetko daný balík zahŕňa. Niektorí fotografi majú v cene aj skryté náklady, ktoré sú spojené s ich časom, ktoré trávia na svadbe.

Výpočet ceny

* Cena za jeden kus fotografie alebo cena za balíček fotografií (ten by mal byť za zvýhodnenú cenu).
* Cena za prácu fotografa (nie vždy je zahrnutá v cene jedného kusa fotografie).
* Cena za vybavenie (niektorí fotografi si počítajú príplatok za špeciálne vybavenie - stojany, apod).
* Doplnkový sortiment (album, popisky).

Čakáme na naše fotografie

Zhruba po týždni od svadobného dňa, sa môžeme zastaviť u fotografa, ktorý by už v tejto dobe mal mať pripravené naše svadobné fotky. Profesionálny fotografi nám vopred predloží všetky snímky, ktoré v deň D vytvorili a z ktorých si môžeme vybrať iba tie, ktoré chceme.

Niektorí fotografi ponúkajú aj doplnkový sortiment, ku ktorému patrí svadobné albumy vrátane popisok, možnosť video nahrávky najdôležitejších okamihov.

Do čoho svadobné fotografie umiestnime

Svadobné fotografie umiestňujeme do špeciálnych svadobných albumov, ktoré zakúpime bežne v obchodoch. Tiež si môžeme nechať svadobný album vyhotoviť od profesionálov, ktorí nám fotografie doplní popisky.

Popisky k jednotlivým fotografiám si pripravíme v pohodlí domova

Za akonáhle budeme mať zoznam kompletný, odovzdáme odborníkom. Tí nám do albumu pripojí kvalitne a zdobné spracovaný text, ktorý bude fotkám ozdobu.

Ak však chceme aspoň nejakú korunu ušetriť, môžeme si text k fotografiám vytvoriť sami

Stačí si zakúpiť špeciálny ceruzky (napr. gélové trblietavé alebo metalické), ktorými si text k fotografiám vpíšete sami. Takto zhotovené album bude vkusnú spomienkou na jeden z najkrajších okamihov nášho života. Vlastné popisky s naším rukopisom bude ešte viac umocňovať atmosféru svadobného dňa.

Pre niekoho vkusné, pre iného gýčovito

môže byť o doplnenie fotoalbumu najrôznejším obrázky alebo významnými texty, ktoré sa vo svadobný deň odohrali. Svadobné album sa zdobia aj mašličkami, kytičkami, motýliky, zadná strana je venovaná vlepenie želaní k svadbe alebo vypisovanie textov zo želaní.

Štýl a výzdoba svadobného albumu

záleží len a len na nás, je to totiž materiálne dôkaz na jeden z najlepších okamihov nášho života. I keď nie každé manželstvo zotrvá až na veky vekov, ale v ten deň sú pre nás fotografie zo svadby cenným majetkom. A len čas ukáže, či sa svadobné fotografie budú trhať alebo či v album zostanú až do konca života.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: