Tipy pre originálne amatérske zásnubný fotografie

Chystáte svadbu? Túžite po originálnych zásnubných fotografiách? Alebo len chcete zachytiť veľmi dôležitý moment vo Vašom živote? Nemáte peňazí nazvyš? Nechcete zbytočne míňať za profesionálneho fotografa?


Či tak alebo onak, je tu aj iná možnosť, ako dosiahnu krásnych fotografií, bez toho aby ste za ne minuli hromadu peňazí. A to tá, že sa môžete vyfotiť amatérsky a to aj bez pomoci tretej osoby. Ak teda budete dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad opísaných nižšie a pri fotení si vytvoríte peknú atmosféru.

Fotografujte vo správnu dennú dobu

Toto je najjednoduchšia rada podľa ktorej by ste sa mali riadiť, pretože svetlo tu odvádza veľkú časť práce za vás. Ak máte pri fotení slnko priamo nad hlavou, alebo je vysoko na oblohe, povedzme tak od desiatej do trinástej hodiny, vytvára potom slnko tvrdé a nelichotivé tiene. Najlepšou radou je, sa teda vyhnúť fotení v tomto čase. Fotenie pred alebo po tomto inkriminovanom čase zanechá na fotografiách menej tieňov a viac žiary. Využite napríklad ranné svetlo, ktoré fotografiám dodá chladný tón, alebo večerné svetlo, ktoré pôsobia teplo a dodáva fotografiám jemnosť. Keď už predsa len musíte fotiť uprostred dňa, uistite sa aspoň, že je zamračené, alebo si nájdite veľký tieň.

Zásnubné oblečenie vyberajte chytro

Chcete si obaja si obliecť rovnaké tričká? Alebo budete mať obaja džínsy? Alebo ste sa rozhodli pre rovnakú farbu oblečenia? Rozmyslite si to. Je to totiž zle. Cieľom nie je vytvoriť koordinovaný odev, ale oblečenie zladené, aby ste ako pár pôsobili dohromady dobre. Preto si vyberte farby, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a naopak sa vyhnite vzorom, ktoré sú spolu v rozpore. Zabudnite aj na oblečenie obsahujúce loga výrobcov na viditeľnom mieste, či veľké nápisy. Na fotografii to potom bude odvádzať pozornosť od vás dvoch.

Aby Vaše zásnubné fotografie žiarili, nebojte sa použiť blesk

Áno, je veľmi bežné, že blesk býva príliš silný a na fotografii potom vytvára napríklad nevzhľadné červené oči. Ale ak je používaný správne, môže blesk fotoaparátu pridať vašim fotografiám naozaj pekný lesk.

Ako teda blesk fotoaparátu správne používať?

Okolité svetlo môže spôsobiť, že blesk nebleskne. Potom nastavte blesk z pozície auto na pozícii on. Ďalej prilepte malý kúsok jemného papierového vreckovky na blesk. Vreckovka tak bude fungovať ako difusér a zmäkčí svetlo ešte skôr, než dopadne na Vaše tváre. Uistite sa však, že lepiaca páska ani kúsok nepresahuje cez blesk, inak by na fotkách zanechala nepekné tiene. Keď máte blesk pripravený, urobte niekoľko testovacích fotenie, aby ste sa uistili ako ďaleko štát od fotoaparátu. Nájdite správnu vzdialenosť a uhol pod ktorým obaja na fotke najviac vyniknete.

Použite digitálny fotoaparát s časovačom

Ak máte niekoho, kto bude ochotný Vás vyfotiť, využite toho. Ale fotoaparát opatrený časovačom a statívom (postaveným na rovnom povrchu) bude fungovať rovnako dobre. A pretože fotenie budete prítomní len Vy dvaja, budete sa cítiť oveľa uvoľnenejšie. Prvým krokom je, aby jeden z Vás nastavil fotoaparát tak, aby zaberal toho druhého a pritom vedľa neho ešte zostalo miesto na Vás. Potom nastavte časovač (čím dlhšia doba, tým lepšie) a buďte pripravení sa dostať na svoje miesto včas, aby ste mohli skvele zapózovat. Najväčšou chybou pri amatérskom samofocení totiž býva, že nemáte dostatok času zaujať tú správnu pózu.

Výber miesta fotenie - zásnuby

Ďalšou dôležitou vecou, o ktorej musíte rozhodnúť a to ešte pred samotným začiatkom, je miesto fotenie. Môžu to byť buď miesta, ktoré budú na fotkách vyzerať dobre, alebo miesta, ktoré majú pre Vás ako pár osobitný význam. Tu je pár tipov na miesta vhodné pre zásnubné fotografie: miesto, kde ste sa prvýkrát stretli; tam, kde ste boli na prvej schôdzke, reštaurácie, alebo kaviareň kam ako pár chodíte pravidelne, krásna krajina, alebo miesto s živými farbami.

Nesnažte sa príliš šetriť na tlači fotografií

Ak chcete mať naozaj kvalitné fotografie, nezostane Vám bohužiaľ nič iného, než je nechať vytlačiť v kvalitnej foto tlačiarni. Existuje obrovské množstvo foto tlačiarní v rôznych kvalitách. Od tých, ktoré bývajú v drogériách až po tie naozaj vysoko kvalitné. Drogéria prevažne používajú lacné stroje a rovnako tak lacný atrament a nekvalitné fotografický papier. A pretože je využíva veľké množstvo zákazníkov, fotka môžu chýbať pozornosť, ktorá by im mohla byť venovaná v kvalitnejších samostatných foto tlačiarňach.

Naozaj kvalitné tlačiarne používajú vysoko kvalitné stroje, atrament i fotografický papier

Zamestnávajú tiež vzdelanej profesionálov, ktorí môžu fotografie nepatrne upraviť ešte pred tým, než je odošlú na vytlačenie. Tieto foto tlačiarne tiež môžu ponúkať najrôznejšie ďalšie možnosti, ako je retušovanie. Retušovanie sa Vám bude hodiť, ak budete chcieť z fotografií odstrániť nejakú vadu, či kruhy po očami, alebo budete chcieť, aby Vaše zuby na fotografiu boli belšie. Aj keď sa nerozhodnete pre tlač, môžu napríklad v kvalitnej online foto tlačiarni fotka upraviť, keď im je odošlete cez email.

Užite si pri fotení žarty a ukážte svoju osobnosť

Tento posledný tip je najdôležitejším tipom zo všetkých. Vaša zásnubné, alebo svadobné fotografie sú určené predovšetkým k zachyteniu Vašich osobností ako jednotlivcov, tak aj ako paru dohromady. Nájdite cestu ako toto všetko zobraziť na fotografiách vo vašich gestách, či výrazoch tváre.

Premýšľajte o tom, ako vytvoriť Vaše zásnubné fotografie originálne a zapamätateľné

Mali by ste sa tiež rozhodnúť akú náladu by mali výsledné fotografie mať. Chodíte napríklad radi na piknik? Odfoťte sa teda pri pikniku. Máte svoje obľúbené miesto? Odfoťte sa tam. Či už sa rozhodnete pre čokoľvek, pamätajte. Neobmedzujte sa len na dokonalé fotografie zobrazujúce dokonalé úsmevy. Vytvorte fotografie, ktoré sú jedinečné. Ide predsa o Vaše spomienky. A práve tie sú jedinečné rovnako ako Vy ako pár.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: