Svadobný účes vyberajte dôsledne

Vo svadobný deň vrcholí nielen kozmetické, ale aj vlasovej úpravy, lebo ich nie je možné vykonať deň vopred. Vlasový účes nielen zdobí každú nevestu, ale aj prispieva k jeho celkovému vzhľadu.


Každá nevesta je individuálna osobnosťou, so svojou vlastnou vizážou i štýlom kozmetické či vlasovej úpravy. O konečnej voľbe účesu však nerozhoduje len štýl nevesty, ale predovšetkým jej dĺžka vlasov či existujúce účes. Každá dĺžka vlasov si vyžaduje úplne iný svadobný účes. Najlepšie a nejrozmanitěji sa však pracuje s dlhými vlasmi, z ktorých je možné vykúzliť až neskýtané variácie.

Nevesta s dlhými vlasmi

Neveste disponujúci dlhými vlasmi sa naskytá neuveriteľná škála svadobných účesov. Tiež je tu možnosť doplniť účes najrôznejšími vlasovými doplnkami, ktoré podčiarknu kúzlo hlavy.

Vlasy rozpustené - svadobný účes

Najjednoduchšie variantom vlasovej úpravy dlhých vlasov je ich prirodzená rozpuštěnost. Tento štýl svadobného účesu si však môžu dovoliť iba tie nevesty, ktoré disponujú kvalitnými a hustými vlasmi. Rozpustené vlasy môžu byť dozdobená drobnými, najlepšie živými kvetmi. Ak zvolíme variant kvetinového vlasového doplnku, vyberajme z ponuky kvetov, ktoré vydržia čerstvé a svieže po dlhú dobu. Vyhnime sa napr liliím alebo kvetom orchidey, pretože tieto kvety patrí k najrýchlejšie schnúcimi.

Rozpustené vlasy môžeme dozdobiť aj najrôznejším sponečkami

ktorých štýl zlaďte so štýlom svadobných šiat. Výber svadobných sponeček takmer nepozná konca, môžeme mať sponečky s kamienkami, kytičkami, perličkami, jednofarebné, s trblietkami alebo v rôznych veľkostiach a tvarov.

V prípade rozpustených vlasov tiež môžeme vyberať z ponuky svadobných koruniek

ktoré vhodne dopĺňajú svadobné šaty. Korunky môžu byť rôzne veľkosť, rôznych tvarov i rôznych ozdobných prvkov.

Klasickým vlasovým doplnkom je závoj

ktorý vkusne dopĺňa rozpustené vlasy a pôsobí jednoduchým, ale zároveň exkluzívnym dojmom.

Rozpustené vlasy si môžeme nechať narovnať

a za pomoci vlasové žehličky. Vďaka tomuto prístroju budeme mať vlasy rovnako rovné, pravidelné a dokonale splývajúci s telom. Rovné vlasy slušia predovšetkým tmavovlasým nevestám s ofinou, pretože práve na nich rovné vlasy najlepšie vyznie.

Světlovláskám naopak pristane jemné vlnky

ktoré dokážu obohatiť hustotu vlasov. Zvlneným vlasom však nesluší ofina strihaná do čela, naopak dobrou voľbou je asymetricky strihaná ofina, ktorá je upravená šikmo alebo do strán.

Svadobný účes - romantický cop

Nevestám s dlhými a hustými vlasmi pristane spriahnutá úprava v podobe copu alebo copu. K moderným vlasovým svadobným účesom patrí rozverné vrkoč, ktorý sa zväzuje až od temena hlavy. Vlasy k temenu hlavy sú voľne upravené, dobrou voľbou je aj ofina strihaná do strany, ktorá končí pod ušami. Vrkoč môže mať niekoľko podôb, klasikou je vrkoč štandardne zviazaný a spustený na chrbát. K moderným prvkom však patrí vrkoč voľne zviazaný na jednu stranu smerom dopredu.

Ak nevesta disponuje bohatosťou vlasov

je veľmi trendy vlasovú úpravou vrkoč obmotaný okolo hlavy. Tento účes môže byť doplnený drobnými perličkami, ktoré sa pripevňujú do jeho strednej časti. Perličky nemusia byť bezpodmienečne v bielej farbe, vhodné sú farebné variácie, ktoré kontrastujú so svadobnými šatami nevesty.

Drdoly a vyčesať - svadobný účes

Najobľúbenejšie a jednou z najkrajších úprav z dlhých vlasov sú drdoly a vyčesať. Výhodou tejto vlasovej úpravy je tiež možnosť vlasového doplnenie o umelé vlasy, čo prinesie bohatosť účesu.

Drdoly sa ozdobují rôznymi vlasovými doplnkami, medzi ktoré patria pierka, sponky, kvety alebo perličky.

Nevesta s polodlhým vlasy

Hitom najbližších niekoľkých rokov budú nielen pre svadobné účesy vlasy polodlhé, ktoré ponúkajú širokú škálu úprav. Tiež práca s polodlhým vlasy je jednoduchšie a rýchlejšie.

Zakončené vlny - svadobný účes

K decentnému svadobnému účesu, ktorý je možné vytvoriť z polodlhých vlasov patrí koncovej zvlnenie. Jednoduchý a pritom elegantný svadobný účes nezaberie príliš času, ani nezaťaží peňaženku.

Nevýhodou tohto účesu však je jeho neuniverzálnost, pretože sluší len obmedzenej skupine neviest. Je vhodný pre oválne, štíhle a pretiahnuté tváre, s ktorými bude asymetricky ladiť. Nie je vhodný pre nevesty disponujúci okrúhlymi alebo hranatým tvárou, pretože by tieto krivky ešte viac podčiarkol.


Vrstvenie vlasov - svadobný účes

Tento spôsob úpravy vlasov je vhodný takmer pre všetky typy neviest s akoukoľvek hustotou vlasov. K moderným trendom vo svete svadobných účesov patrí vrstvené mikádo v asymetrickom strihu. Vrstvenie vlasov ocenia predovšetkým nevesty, ktoré majú vlasov poskromne, pretože vrstvením ich vlasy nadobudnú objemu a výsledný efekt bude priamo unikátne.

Nevesta s krátkymi vlasmi

Krátke vlasy majú v každodennom živote svoje výhody aj nevýhody. Ak chceme, aby dobre vyzerali, musíme ich dennodenne upravovať, a to najlepšie technikou fúkania. Nevesty s krátkymi vlasmi sa spravidla veľmi často a mylne domnievajú, že im nepůle zhotoviť žiadny slávnostnejší účes. Opak je však pravdou, aj krátke vlasy môžu pôsobiť slávnostne a svadobné.

Obľúbenou variantou krátkych vlasov sú vo svadobný deň

najrozmanitejšie druhy vlasových doplnkov. Ak ste romantický typ určite vás okúzli nádherná, decentná korunka. Veľmi efektne vyzerajú aj vlasová pierka zdobená kamienkami alebo jemnými perličkami. Alternatívou rozprávkových koruniek sú moderné čelenky, ktoré pomaly, ale isto vytláčajú zo scény závoje.

Extravagantným vlasovým prvkom sú prírodné venčeky

ktoré sú spletené z živých kvetiniek. Pre výrobu venčeka by mali byť použité rovnaké typy kvetov, ktoré sú obsiahnuté vo svadobnú kyticu. Základné kvetinou by mala byť tak, ktorá dokáže byť po dlhú dobu svieža a čerstvá.

Na krátkych vlasoch aj vyznie melíry

ktorých frekvencia však vo svadobný deň musíme umírnit. Melíry pristane ako elegantnému aj športovému štýlu nevesty.
Športovo založeným nevestám bude slušať strapatý účes

ku ktorému je však potrebné správne zvoliť štýl svadobných šiat. Tie by mali byť jednoduché, najlepšie splývavé, bez akýchkoľvek známok zdobenie alebo naberanie.

Drdoly sú tiež výbornou základňou pre pripevnenie bieleho svadobného závoja

ktorý sa najčastejšie upevňuje pod drdol. Do drdolu možno zapliesť malá kvietky, a to ako živá, tak aj umelá alebo látková. Komplikovaným svadobným účesom pristanú rôzne vlasové doplnky, ktoré ešte viac umocní exkluzívny vzhľad. Do drdolov je možné tiež vplést jemnú a úzku stuhu, ktorý bude prechádzať celým účesom.

Kde brať inšpiráciu - svadobný účes

Rad neviest nemá jasnú predstavu o tom, ako by mal jej účes vyzerať. Inšpiráciu môžeme hľadať nielen vo svadobných časopisoch, ale aj na internete. Inšpirovať sa môžeme aj nevestami - celebritami, at nielen českých, ale aj zahraničných.

Navštíviť tiež môžeme stránky z vlasových súťaží venovaným svadobnom účesom. Tu síce prevažne objavíme účesy extravagantné, ale môžeme sa nechať inšpirovať napríklad novými vlasovými doplnkami a trendy.

Či už sa rozhodneme ako chceme a pre čo chceme, majme na pamäti, že by to mal byť taký účes, v ktorom sa budeme cítiť dobre a sebaisto.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: