Svadobné šaty pre nevestu a ženícha

Svadobný deň patrí k najväčším udalostiam v živote ženy a muža. Pod prísnou diktatúrou sú nielen šaty nevesty, ale aj oblek ženícha. Ich výber je zložitý, má veľa pravidiel a vyžaduje značnú dávku úsilia. Nasledujúci článok vám všetko pomôže zjednodušiť.


Svadba je neodmysliteľne spojená s nevestou a poťažmo sa ženíchom a jej svadobnými šatami. Pod prísnou diktatúrou všetkých svadobčanov sú v prvom rade svadobné šaty nevesty, ktoré musia byť vždy v súlade s pani módou.

Spoločenské šaty a svadobné šaty - salón Afrodité

Každá nevesta chce vo svoj deň D žiariť. K tomu Vám dopomôže šaty zo Spoločenského salónu Afrodité, kde nájdete svadobné odev Vašich snov. Spoločenský salón Afrodité Vám splní všetky Vaše sny. Nájdete tu svadobné šaty, šaty pre družičky, spoločenské šaty, plesové šaty a šaty do tanečnej. Spoločenský salón využije aj náročnejšie klientela.

Spoločenský salón ponúka vo veľkoobchodnom sklade široký výber letných spoločenských šiat, šiat na svadby, maturity a promócie. Šaty si tu môžete zohnať na každú výnimočnú príležitosť. Ďalej Vám salón ponúka spoločenské kostýmy najrôznejších strihov, materiálov a farebných prevedení.

Ponuka spoločenského salónu Afrodité je veľmi rozmanitá.

A to všetko máte k dostaniu v Strakoniciach. Určite sa Vám cesta do tohto mesta za vysneným šaty oplatí.

Svadobné šaty pre nevestu

Svadobný deň je pre každú ženu jedným z najdôležitejších a najvýznamnejších okamihov jej života. Na základe toho nie je divu, že sa výber svadobných šiat pre nevestu stáva veľmi dôležitou záležitosťou.

Aké svadobné šaty sú trendy?

Súčasným trendom sú svadobné šaty vykonané v minimalistickom smere, teda šaty veľmi ľahko zdobené, jednoduché a hladké. Väčšina svadobných šiat, ktoré si na seba obliekajú dnešnej nevesty, sú dosť podobné šatám spoločenským. Ich strih je jednoduchý, hladký, s minimálnymi prvkami zdobenie, spravidla na úzkych ramienkach. Ak však takéto šaty nevesta oblečie, je potrebné nechať vyniknúť inému prvku, ktorým môže byť napr bohato zdobený účes, výrazná bižutéria, bohatá kytice alebo dlhý závoj.

Farebné spracovanie

Čo sa týka farieb, klasikou je stále biela, keďže ide o farbu spojenú s čistotou, romantikou, oddanosťou a nehou. Preto nie je divu, že biele svadobné šaty oblieka vo svadobný deň väčšina neviest. Aj v tomto smere platia pravidlá dokonalého Snúbenie šiat s pleťou. Kompletne biele šaty nie sú vhodné pre všetky nevesty, vyhnúť by sa im mali predovšetkým ženy plavovlasé, ktorých pleť je svetlá. Ak sa však aj blondínky rozhodnú pre biele šaty, mali by voliť také, ktoré disponujú výraznejším výšivkovým prvkom alebo zvoliť výrazné vlasové doplnky.

Čisto biele, jednoduché prevedenie svadobných šiat

veľmi pristane tmavovlasým nevestám sa snědší farbou pleťou. Tmavovlásky môžu zvoliť aj vlasové doplnky v bielej alebo striebornej farbe doplnené výraznejším zdobením.

Moderné svadobné šaty - champagne

Módnou záležitosťou sú svadobné šaty v odtieni champagne, ktoré sú istou alternatívou šiat bielych. Ponuka farebného prevedenia svadobných šiat je však na našom trhu veľmi rôznorodá a široká. To je tiež dôvod, prečo dnešný nevesty nemusia zostať iba u klasiky alebo možné alternatívy, ale môžu na seba obliecť svadobné šaty farebné. Módnou záležitosťou sú šaty červené v kombinácii s bielou, fialkovej alebo odtiene pastelových farieb, ako je lososová, krémová, svetlo ružová alebo svetlo modrá.

Šaty podľa postavy

Strih svadobných šiat je nutné prispôsobiť postave nevesty, teda v tomto prípade ide aktuálny módny trend stranou. Vysoké, štíhle nevesty môžu pristupovať k oltáru v jednoduchých, splývavých šatách, ktoré sú v súčasnosti trendy. Ich postava tiež vyznie v bohato naberané sukňu a jednoduchom, hladkom korzetu. Nevesty silnejšie postavy a stredného vzrastu by mali vyberať šaty disponujúci hladkú sukňou doplnené pevným korzetom. Ženy menšieho vzrastu môžu vyberať z radu svadobných šiat skladajúcich sa zo širokej sukne, viac zdobeného korzetu a stredne dlhé vlečky.

Oblek pre ženícha

Oblek pre ženícha je výberom druhoradým, ktorý sa odvíja od svadobných šiat nevesty. Majme na pamäti, že oblek pre ženícha zoženieme ľahšie ako svadobné šaty pre nevestu. Z toho vyplýva, že oblek pre mužov Zháňame až potom, keď je o svadobných šatách pre nevestu rozhodnuté. Najširší výber nájdeme vo svadobných salónoch alebo požičovniach, ktorých ponuka zahŕňa kompletný svadobný vybavenie. Ak sa snúbenci dohodnú na rovnakom svadobným salónu, spravidla im je ponúknuté niekoľko modelov rovnakej kolekcie.

Klasikou je čierny oblek

Klasikou pravdepodobne aj naďalej bude klasický čierny oblek, do ktorého sa vo svadobný deň oblieka prevažná časť ženíchov. Je to farba a typ obleku ktorým sa nikdy žiadna svadba nepokazí, oblek neurazí, ale spravidla dnes už ani nenadchne. Typická elegancia vo Snúbenie s tradičnosti je istou zárukou toho, že všetko dopadne tak, ako má. Čierne sako nemusí vždy dopĺňať iba biela košeľa, záleží na farbe šiat nevesty. Ak je nevesta oblečená do lososové šiat, môže byť v rovnakej farbe ladená aj ženichova košele. Nevyhnutne potrebný doplnkom však sú čierne ponožky a poltopánky v tej istej farbe.

Ako ladiť pri svadbe s nevestou

Vkusnějším a mnohokrát aj odvážnejším prvkom sú pánske obleky vo farebnom prevedení. Za veľmi elegantné a symbiózní prevedenie sa považuje farba obleku zladená s farbou šiat nevesty. Toto pravidlo však neplatí v prípadoch, kedy je nevesta obliekania do výstredných farebných odtieňov. K červeným, tmavo modrým alebo bordovej šatám najlepšie padne oblek v šedej, smotanovej alebo béžovej farbe.

* Pravidlo rovnakého farebného prevedenia platia u svadobných šiat v jemných a svetlých odtieňoch. Dokonale spolu budú ladiť farby krémovej, vanilkové, biele, smotanové alebo odtieni champagne.
* Pozor! Vždy sa vyvarujme skĺbenie farby smotanovej a bielej, pretože smotanová farba pôsobí vedľa farby bielej pošle. Ak je teda nevesta ustrojení do čisto bielych svadobných šiat, ženích musí voliť z odtieňa iného, než smotanového.

Správny výber svadobné košele

K dôležitým komponentom ženichova obleku patrí košele, ktorá by mala byť dokonale Snúbenie s farbou obleku. Ak je ženích ustrojení od obleku tmavej farby, košeľu je nutné voliť v decentných svetlých odtieňoch. Ako už bolo povedané, najlepšieho súzvuku sa dosiahne, keď ženichova košele ladí s farbou šiat nevesty. Pastelové farby košeľou najlepšie vyniknú vo svetlých oblekoch, za ideálnu kombináciu je považovaná smotanová farba košele s lososové oblekom.

Svadobné vesty

V súčasnosti mnohí ženichové ustupujú od viest a volí skôr ležérny a mladistvý štýl. Vesta je však aj naďalej neoddeliteľnou súčasťou ženichova obleku, ktorej prítomnosť dodáva obradu honosnejšie dôraz. Ak teda vestu volíme, vyberajme takú, ktorá sa bude farebne i materiálovo odlišovať od obleku. Týmto akcentom docielime výrazných farebných efektov, ktoré dokážu jednoducho a vkusne oživiť celkový dojem ženícha. Nebojme sa farebných experimentov, tmavý oblek možno veľmi vkusne doplniť vestou vo svetlom a lesklom prevedení. Ku kvalitným a módnym materiálom patrí bavlnený satén, ktorý je mnohokrát známkou vysokého luxusu.

A čo na krk ženícha?

Tiež krk ženícha by nemal zostať bez povšimnutia, ba naopak práve jemu by sa mala venovať zvýšená pozornosť. K najčastejším doplnkom patria kravata, ktorú je nutné ladiť do farieb doplnkov nevesty. Kravata býva veľmi často ladená do farieb svadobnej kytice nevesty. Ak má nevesta kyticu farebnú, vyberajme kravatu vo farbe, ktorá vo svadobnú kyticu prevláda. K moderným trendom v oblasti doplnkov ženícha patrí zaviazaný šatku, ktorý vypovedá o mladistvom a trendy svadobnom poňatie. Nič sa neskazí ani pánsku šálom či motýlikom, ktorý je nevyhnutnou súčasťou pánskeho fraku.

Pánsky frak je noblesou

Keď sme už spomenuli pánsky frak, ten je spravidla vyberá vtedy, keď sa svadobný deň nesie v duchu veľkoleposti, vysokej elegancie a exkluzivity. Frak sa vyznačuje sakom vlastniacom dlhými šosmi, ktoré dosahujú dĺžku pod ženichova kolená. Ak teda zvolíme ako svadobný oblek frak, majme na pamäti, že ten sa nikdy nesmie zapínať na gombíky. Košele k fraku musí mať dokonale naškrobený stojačik a byť doplnená manžetovými gombíkmi. Výrazným doplnkovým akcentom je široký lesklý pás, ktorý by mal ladiť s farbou šiat nevesty. K tradičným doplnkom fraku patrí biele rukavice, cylinder, čierna palička, motýlik a čierne lakovky.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: